Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#281 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 11.02.2011 – 00:10

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (10.02.2011 20:10) писав:

нічого нового. але що таке українська релігія?
якщо ти хотів здатися дуже вумним, то ти облажався, спробуй ще.
уу - це було жорстко B)
  • 0

#282 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 11.02.2011 – 13:12

Перегляд дописуManfred (11.02.2011 11:14) писав:

Давайте уточнимо, ви вірите у реальність подій сновидіння чи у те, що вони лише ваші фантазії, і відповідно реально не існують?

Та це ви вірите в уявну реальність, а я знаю, що мої фантазії відображають реальність моїх фантазій і існують реально в моєму мозку, який в свою чергу реально існує з притаманними йому функціями.
  • 0

#283 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 11.02.2011 – 17:36

Перегляд дописуManfred (11.02.2011 16:26) писав:

Галюцинації теж у чиємусь хворому мозку, а він теж реально існує, отже ви визнаєте шизофреніків здоровими?

Серед віруючих більшість шизофреників і я не дохтур, щоб візначати здорові вони, чи ні.

І такі "віруючи", котрі ви привели для приклада, дійсно не можуть відрізняти власні галюційонації та примари від реальності.

От чому ви вперто не хочете визнати різну природу виникнення галюційонації, та відображення мозком реальності, то це вже, м"яко кажучи, дуже дивно.
  • 0

#284 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 11.02.2011 – 20:49

Перегляд дописуSergiy_K (10.02.2011 12:29) писав:

тобто бога треба любити як дитбудинкові люблять своїх батьків, про яких знають що вони їх здали

От спасибі, дуже влучне висловлювання: ми живемо в дитбудинку з жорстокими вихователями. Батьків ми не бачимо, тільки смутні здогади непокоять - вони були, вони, можливо, ще живі.

Тому - варто творити релігію свого Роду, спів-діяти в утвердженні моралі народу. Шукати своїх "батьків", приводити їх до тями. Бог повинен ставати кращим, як про це написав письменник Найк Велес.
  • 0

#285 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 12.02.2011 – 00:46

Перегляд дописуOdonacer (11.02.2011 17:36) писав:

Серед віруючих більшість шизофреників
Ага, а в 2009 на пасху прийшло до церков близько 10млн. людей в Україні.
  • 0

#286 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 12.02.2011 – 06:37

Перегляд дописуPavlo_Taiko (12.02.2011 00:46) писав:

Ага, а в 2009 на пасху прийшло до церков близько 10млн. людей в Україні.

Стадо.
  • 0

#287 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 14.02.2011 – 12:20

Перегляд дописуManfred (14.02.2011 11:57) писав:

Я теж "не дохтур", тому просто хочу поміркувати разом з вами над природою хвороб та сновидінь. Дивіться, і галюни і сновидіння це просто фантазії, які існують лише у мозку, а не у дісности, але коли людина наполягає на їх "справжньості" (як це зробили ви вище), то їй ставлять діягноз і лікують. Тоді, цілком із дотриманням усіх правил логіки, спати ви повинні винятково під наглядом "дохтура" :rolleyes:

Ви відмовляєте галюціонаціям і сновидінням бути реальністью процеса в мозку?
Чи ви вважаєте, що мозок завжди повинен відображати реальність зовнішню і інших функцій в нього нема?

Тоді я вас вітаю, для вас така пара, як камера-монітор є ідеальним пристроєм відображення світу, якого людина не може мати взагалі. В цьому пристрої нема ні сновидінь, на галюнів, ні інших нереальних процесів, яких не повинно бути. Але людина цього зрозуміти не може, тому що всеодно не може побачити ідеальність цього пристрою спостереження реального світу. Manfredе, Вам є на що молитися і далі вважати людину глухою, сліпою, та нікчемною істотою.
  • 0

#288 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 14.02.2011 – 14:03

Перегляд дописуManfred (14.02.2011 13:51) писав:

Пара "камера-монітор", всього лише сприймально-трансляційні прилади, але вони сприймають-транслюють справжню об'єктивну дійсність, яка існує, а не вигадану, якої не існує, мозок теж, подібно до монітора, транслює дійсність яку він сприймає через органи чуття, але тоді або десь існує дійсність, трансляцію якої ми називаємо фантазіями-сновидіннями-галюнами, або це неіснуюча дійсність і ті хто вірить у її будь-де справжнє існування повинні вважатися хворими і лікуватися? Щось одне ;-)

Ну тоді йой... якщо твій мозок подібен до монітора, то мені якось не лічить розмовляти з монітором...до того ж недосконалим... :rolleyes:
  • 0

#289 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 14.02.2011 – 15:07

Перегляд дописуManfred (14.02.2011 11:57) писав:

Я теж "не дохтур", тому просто хочу поміркувати разом з вами над природою хвороб та сновидінь. Дивіться, і галюни і сновидіння Odonacer, які існують лише у мозку, а не у дісности, але коли людина наполягає на їх "справжньості" (як це зробили ви вище), то їй ставлять діягноз і лікують. Тоді, цілком із дотриманням усіх правил логіки, спати ви повинні винятково під наглядом "дохтура" :rolleyes:

Цитата

Пара "камера-монітор", всього лише сприймально-трансляційні прилади, але вони сприймають-транслюють справжню об'єктивну дійсність, яка існує, а не вигадану, якої не існує, мозок теж, подібно до монітора, транслює дійсність яку він сприймає через органи чуття, але тоді або десь існує дійсність, трансляцію якої ми називаємо фантазіями-сновидіннями-галюнами, або це неіснуюча дійсність і ті хто вірить у її будь-де справжнє існування повинні вважатися хворими і лікуватися? Щось одне ;-)

Бач, Odonacerе, які цікаві христяни пішли ? Це вже вдруге я тобі кажу. Он, Манфред...забув хто він є і вдарився у гріховні роздуми щодо снів. Навряд чи, Манфреде, з тобою, як христянином, погодиться Іоіль котрий каже що в останні часи твій біблійних боХ виллє : "Духа Своего на всякую плоть, и будут пророчествовать сыны ваши и дочери ваши, старцам вашим будут сниться сны, и юноши ваши будут видеть видения» ( Іоіль 2/28).
А ось ще цікавіше : "Бог говорит однажды и, если того не заметят, в другой раз: во сне, в ночном видении, когда сон находит на людей, во время дремоты на ложе. Тогда Он открывает у человека ухо и запечатлевает Своё наставление, чтобы отвести человека от какого-либо предприятия и удалить от него гордость, чтобы отвести душу его от пропасти и жизнь его от поражения мечём" (Йова .33/14).
Ти поЙняв, Манфреде ? У цій цитаті мова йде не про вибраних пророків, а про людей взагалі...ги, що ти там, вище, про шизофренію калякав ?... наводячи тєнь на плєтєнь, на свого ж бога отця ? Га ?
Себто, Манфреде, в світі біблії, справа виглядає так що твій єгова буде наставлять тебе та інших віруючих, йому, як отцю, на путь істинний через сни...через них же він буде базарить з вами, щодо ваших потреб. Ото ще раз почитай шо ти написав...і біжи каятись доки не пізно.
А ось це, твоє: "які існують лише у мозку, а не у дісности" ще раз показує про вплив на тебе єгови...так так, єгови, Манфреде, а не Христа (він то, про сни і не муркав) бо саме єгова каже : "Пророк, который видел сон, пусть и рассказывает его как сон, а у которых (пророков) Моё слово, тот пусть говорит Моё слово верно. Что общего у мякины с чистым зерном? – говорит Господь..." (Єрем. 23/25).
Себто, тут говориться про різницю між снами. Одні лише "у мізку", а від твого отця єгови, получаєЦЦя - "насправди". Ну тобто, єговасатанаїл в тристапятдесятий раз верещить що тільки він є бог...і при цьому, Манфреде, знаєш шо він робить ? Нє ?...особисто, скриплячи зубами, визнає існування інших Богів. Саме, Богів, а не якихось там ідолів. Ну а раз так, то чим сни не від єгови, гірші, ніж від нього ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 14.02.2011 – 15:20

• 0

#290 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 14.02.2011 – 16:42

Перегляд дописуManfred (14.02.2011 16:07) писав:

А щодо моїх власних думок, то я їх ще і не висловлював ;-)

У монітора є думки? То у вас не галюційонації, ні? :rolleyes:
  • 0

#291 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 14.02.2011 – 18:33

Перегляд дописуManfred (14.02.2011 16:07) писав:

А ви метод Сократа курніть, то вам і відкриється,

Нафіга мені Сократ ? Краще вже косяк афганця..не пробував ? нє ?...спробуй... пару раз пихнеш - зможеш Отця і Сина не тіко за бога визнати, а навіть за яйця потримати.

Цитата

там все просто: беремо засновок співрозмовника і логічно продовжуємо його, пильно дивлячись на результати, чи є у них, хоч дещиця розумного, чи ніц.

І шо ?... на основі власного умнічання ти, як христянин, пішов проти свого бога трактуючи сни, як явище, на власний манер ? Я ж тобі сказав : іди кайся.

Цитата

От і я так само стаю на точку зору Одонацера і намагаюсь розглянути які ж висновки з неї будуть, а висновки виходять невтішні, що біля кожного хто снить, має бути приставлений дохтур.

Та я то розумію тебе, Манфреде, як людину, але ж ти ще і христянин... оця твоя відмазка навряд чи покотить в день Страшного Суда.

Цитата

От і судіть самі чи є хоч щось розумне у його погляді на ці речі?

Ти просто нездатен, насправді, стати на його позицію. Тобто, ти ніфіга його не розумієш. І причина цьому не твої розумові здібності (хлопець то ти грамотний) а зовсім інше...котре заважає тобі зрозуміти Одонацера...ти, в порівнянні з ним, Манфреде, знаходишся абсолютно в іншому світі. І сни твої, від того світу. І уява про них, теж. От і вся причина.

Цитата

А щодо моїх власних думок, то я їх ще і не висловлював ;-)

"але тоді або десь існує дійсність, трансляцію якої ми називаємо фантазіями-сновидіннями-галюнами, або це неіснуюча дійсність і ті хто вірить у її будь-де справжнє існування повинні вважатися хворими і лікуватися? Щось одне ;-)".

Угу.

Цитата

І до речи, Безбожнику, чому ви цитуєте весь час російськомовну Біблію, вам дати ланки на українські переклади?

Ой, та не люблю я шукати байблу в інтернеті...користуюсь книгами з полиці, а українську забрала мала (донька) по тій причині що всі біблії у мене з масою власних поміток, от їй і зручно...самій ліньки. Втім, якщо тебе так вже слово боже не влаштовує на російській, я не проти..користуватимусь інетом, ланки не потрібно, сам знайду. Гадаю, навряд чи Отець і Син разом зі святим духом, в захваті від твого зауваження щодо тОго, на якій мові подано їх слово... ще один гріх ти на себе почепив, Манфреде...капєц тобі у Геєнні.. Ги ги ги.

Повідомлення відредагував Безбожник: 14.02.2011 – 18:35

• 0

#292 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 15.02.2011 – 11:04

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 10:30) писав:

Як у монітора так і у мозка є образи та інформація, які ви бачите уві сні, це ви їх називаєте галюнами?

Опс, монітор ще й сни бачить? Круто...
  • 0

#293 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 15.02.2011 – 11:41

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 10:30) писав:

Ану знайдіть де таке написано, що це "гріх" читати Слово Боже своєю рідною мовою?

Ви читаєте слово левітів та равинів рідною мовою, а не слово Боже.
  • 0

#294 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 15.02.2011 – 11:58

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 11:23) писав:

Я бачу ви заплутались, це не дивно, адже ви почали з хиби, тому й подальші висновки могли її лише побільшити.

Взагалі-то ви і тут схибили. Тут плутатися нічого, я просто ржу з ваших безпорадних намагань складну функцію мозку загнати в якісь примітивні стандарти для пояснення аж всього бога.
З вашим поглядом на життя ви тоді і функцію пиписьки подзюрити підрівняйте до сємявиверження. :rolleyes:

Повідомлення відредагував Odonacer: 15.02.2011 – 12:01

• 0

#295 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 15.02.2011 – 12:51

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 12:12) писав:

Та я з ваших взагалі валяюсь :lol:
Але хибите-то ви, адже ви самі визнали дійсністю сни, а тепер не знаєте, як виплутатися :)

Гаразд, гаразд. :ggggg: Я не буду вас рівняти до себе. Ви з другого світу, нематеріяльного, вас може навіть і нема ...

От нехай особисто у вас сни не будуть мати ніякого відношення до дійсності мозку і всім притаманним йому функціям, як і ви самі до нього взагалі.

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 12:12) писав:

А щодо "пиписьки", блск., розкажіть докладніше, сміх взагалі, корисний для здоров'я :o :ggggg: :ggggg:

Вам і про це потрібно розказувати?
Та воно вам не потрібно... вже. :ggggg:
Духам писька не потрібна. :rolleyes:

Повідомлення відредагував Odonacer: 15.02.2011 – 12:52

• 0

#296 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 15.02.2011 – 16:41

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 14:52) писав:

Та ми ще з вашими гаразд не розібралися, от що вам сьогодні снилося, наприклад?

Залюбки розповім. Мені про себе розповідати це набагато кайфовіше, чим розповідати за когось.

Так ось, мені наснилось, що я на річці шукав заводь про яку я начеб-то знав, мабуть колись був. І от я пішов вздовж берега і знайшов таку собі стежку, як брод. Дно було видно і я пішов по ньому, пройшов крізь куширі якісь там болотні і вийшов до такой собі заводі. Потім щоб в неї не заходити, я видерся на склон, сів і став дивитися на здоровенних риб, яких було видно як вони плавали і ще в них був таких кольор лузки... може як у золотого карпа, але здається ще насиченіше до жовтопомеранчового. Так було класно на це дивитись, но думка була, що потрібно б за вудочками піти, але то далеко вертатись і йти взагалі-то не хотілось.
Потім якось прокиновся чи ні, але пішов вже інший сон, там я реготав з людиною з якою нещодавно дня за три подиркався. До речі, сьогодні вже замирився. Навіть подумав, які ми дурні що гриземось, ми же обоє одне і теж, тількі глюки на реальність в нас трошечки різні і все.

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 14:52) писав:

Ну ви ж почали за "пипиську", а я хз, може вам кортить щось про неї особливе розповісти :rolleyes:

Ну письку я привів для приклада, як протилежний полюс людини від мозку, який теж має багатство функцій реагування на різну реальність і різну необхідність. До речи, писька теж є одною з функцій мозку, можна навіть сказати, продовженням мозку з метою пізнання зовнішньої реальності. Ояк.
  • 0

#297 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 16.02.2011 – 10:00

Перегляд дописуManfred (16.02.2011 09:29) писав:

КО?

Шо?

Перегляд дописуManfred (16.02.2011 09:29) писав:

Тобто, є реальність, а є наші глюки на неї? Це вже цікаво. Продовжимо це. Отже, коли "наші глюки" чи то пак наше сприйняття дійсности відрізняється від затвердженого "партією" чи то пак медициною еталона, то людину вважають хворою і лікують її або до наближення до еталона, або до смерти або просто ставлять діягноз — невиліковний і забивають на неї, еге?

Трошечки не так.
Ви даремно обмежуєте реальність тільки тим, що знаходиться поза вас. В вас теж є реальність, треба відчувати це. Бо це дуже шкідливо може бути для вашого розумового здоров"я, да взагалі для вашого соціяльного статусу, якщо ви відмовляєте собі мати реальність всесвіту в собі, якаб вона не була.
Розумієте в чому справа, вас оточуючи люди намагаються сприймати, як реальність, а ви їх постійно переконуєте, що вас нема, що реальність поза ваших меж і поза вашого впливу. Ви підсвідомо відгорожуєтесь від людей, а вони цього не пробачають, повірте мені на слово.
Да ви он самі навели дуже влучний приклад медицинського еталону, та лінії партії. Це як раз ті, які вам пробачать що завгодно, але не ігнор і відокремлення, бо вони теж не задарма живуть і дуже люблять людей, особливо їх лікувати.
  • 0

#298 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 16.02.2011 – 12:16

Перегляд дописуManfred (16.02.2011 11:27) писав:

У Ґуґля запитайте, бггг

Я шо, вам щось показував?
Навіщо мені це?

Перегляд дописуManfred (16.02.2011 11:27) писав:

Ага, тобто, ви вірите лінії "партії", бо боїтеся дохтурів?

У лінії партії своя реальність, а у мене своя, тому навіщо мені їй вірити?
Лінія партії не в змозі контролювати мою внутрішню реальність, але вона слідкує за тою зовнішньою реальностю, яку я створюю вокруг себе для спільного користування.
Але якщо партія не взмозі контролювати мою внутрішню реальність, то це не означає, що у мене її нема, хоча іноді їй вигідно вважати, що того нема взагалі, так як би заплющувати очі на це. А ось ви таким партіям чогось вірете, пане Manfredе, тим самим відмовляючись від своєї реальності. В таких випадках як раз кажуть про продаж душі. Запродав, і вже не маєш своєї реальності. А хто більш всього верещить про продаж душі? Га?

До речі, гілка про моральність, так я ото вважаю, що мораль і моральність це як раз право людини мати свою реальність і поважати реальність інших. Релігія як і генеральна лінія партії, як раз аморальні, вони нав"язуючи людям свою реальність, страхом, жертвами, гріхом, вони вбивають у людей почуття власної реальності, власного Всесвіта. Да і який може бути власний всесвіт у релігійних людей, якщо он навіть їхній Христос і той жертва реальності. Релігія плодить жертв реальності, але вбиває богів реальності.
  • 0

#299 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 16.02.2011 – 15:13

Перегляд дописуOdonacer (15.02.2011 11:58) писав:

Взагалі-то ви і тут схибили. Тут плутатися нічого, я просто ржу з ваших безпорадних намагань складну функцію мозку загнати в якісь примітивні стандарти для пояснення аж всього бога.
З вашим поглядом на життя ви тоді і функцію пиписьки подзюрити підрівняйте до сємявиверження. :(
З деякими людьми сперечатися марно. Забий.
  • 0

#300 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.02.2011 – 15:35

залякувати і погрожувати - це морально?
обіцяти халявні ніштяки - це морально?

до мене тут бабця зашла, літературку принесла. давно такого не читав, тож зацікавився, чи може щось нове вигадали. але ні, то переклад брошурок позаминулого століття. в брошурці купа погроз, але сама та бабця погрожувала мені куди страшніше, зціпивши старі криві через одну коронки. скоро всім хана, так що підкорись, щоб бути врятованим. - стандарта суть погрози, нічого нового.
є в брошурці і вигадування образу ворога, і чорний піар. брудом политі рок-музиканти. (на цю тему до речі є результат експеременту руйнівників міфів - під рок музику рослии ростут значно краще ніж під класику і все інше, так що рок корисний. доведено)
але в брошурці окрім погроз є ще й обіцянки халявних ніштяків. і приклади того, як дуже віруючі люди все тянули і тянули з гаманця гроші, а ті не закінчувалися. їм бог на ничку підкладав.

дуже вже все це високоморально.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних