Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#221 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.10.2010 – 12:21

Перегляд дописуЗЮП (8.10.2010 11:41) писав:

Коли цитується НС то вживається "інші народи". Уявляєте щоб в усіх публікаціях для розповсюдження було "інші народи", хто б то зрозумів.
Свідки Єгови - це один народ. "Насіння сина Давидового", "обрізані" щонайменше по духу. А всі "інші народи" - "необрізані".

Тому нам, "іншим народам", - легше. )))))

Така ось петрушка... себто мораль.

Повідомлення відредагував Власюк: 08.10.2010 – 12:22

• 0

#222 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4202 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 08.10.2010 – 15:26

Перегляд дописуЗЮП (8.10.2010 10:41) писав:

Це навіть вам повино було б бути зрозуміло що в літературі для розповсюдження без вживання терміну "язичники" не обійтися оскільки то є загальнопринятий і зрозумілий для інших людей термін, крімтого внаші літературі цитуються різні переклади Біблії в яких вживається "язичники", "погани"... Коли цитується НС то вживається "інші народи". Уявляєте щоб в усіх публікаціях для розповсюдження було "інші народи", хто б то зрозумів.
Погани то гадаю безграмотно, взагалі то паґани, бо то слово запозичення. А обійтись у принципі без язичників можна було б, замінити розгорненішим описовим напр. "народні політеїстичні вірування".
І Зюпе, язичники то не инші народи, гадаю вживання того терміну саме в такому значенні справді приклад релігійного шовінізму. Паґанство означало передусім народні вірування .

Повідомлення відредагував kalamar: 08.10.2010 – 15:31

• 0

#223 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 08.10.2010 – 16:13

Перегляд дописуЗЮП (8.10.2010 11:41) писав:

Ви і надалі показуєте свою тупість, я писав про сучасних Свідків, а Расел засновник "Дослідників Біблії" , які подекуди існують і досі і читають томи Расела.

Ха ха ха...капєц...ну та, добре. Про Расела - потім. А поки що,дивись сюди :

ЗЮП :
"Рассел написав: «Бог, який використав свою силу, аби створити людські істоти, для яких передбачив і прирік вічні муки, не може бути ні мудрим, ні справедливим, ні сповненим любові. Його норми були б нижчі від тих, що ними керується багато людей".
То це, виявляєЦЦя, ти, ЗЮПе "подекуди існуєш" і читаєш томи Расела ? Чи ти його не читаєш ? А якого ж тоді хрєна, тут робить ота цитата ? Мо то її Odonacer вліпив в тему про "правдивого бога" ?...ги ги ги.

ЗЮП:

Цитата

Це навіть вам повино було б бути зрозуміло що в літературі для розповсюдження без вживання терміну "язичники" не обійтися оскільки то є загальнопринятий і зрозумілий для інших людей термін.
ЗЮП :

Цитата

в літературі Свідків перекладається як "інші народи"
....ги ги ги.

Цитата

Уявляєте щоб в усіх публікаціях для розповсюдження було "інші народи", хто б то зрозумів.

Уявляєм, уявляєм. Уявляєм - наскільки б знизився агітаційний сенс літератури "свідків", тому що термін "інші народи" не звучить в принизливому тоні, акі - "язичники". Нічого, звісно ж, принизливого в терміні немає, по ЙОГО СУТІ...ото тіко байбла, та ви, повторяючи за нею як барани, даєте терміну "язичники" перевернутий сенс. І от якраз ЦЕ - стає людям дедалі зрозумілим.

Цитата

Ви і надалі показуєте свою тупість,

А байбли, то...ти так і не вивчив, ЗЮПе...я ж тобі давно казав : іди вчи. Дивись сюди :
" Господа Христа святіть у серцях ваших і будьте завжди готові дати відповідь кожному, хто вимагатиме оповіді про вашу надію, з лагідністю і страхом" (1 Петра 3/15)...ніфіга ти не відаєш про біблійну мораль, виявляєЦЦя...ги ги ги.
  • 0

#224 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 08.10.2010 – 17:16

Перегляд дописуБезбожник (8.10.2010 17:13) писав:

" Господа Христа святіть у серцях ваших і будьте завжди готові дати відповідь кожному, хто вимагатиме оповіді про вашу надію, з лагідністю і страхом" (1 Петра 3/15)...ніфіга ти не відаєш про біблійну мораль, виявляєЦЦя...ги ги ги.

Довго намагався уявити одночасно вираз морди-ліца лагідністі і страху. Потім спробував з"імітувати самотужки....
Блііііін цеж, якщо м"яко кажучи, таки щось дебільне виходить, а може взагалі і мозк вибухнути... :happy1: .
  • 0

#225 ЗЮП

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 повідомлень

Відправлено 08.10.2010 – 22:32

Перегляд дописуБезбожник (8.10.2010 17:13) писав:

Ха ха ха...капєц...ну та, добре. Про Расела - потім. А поки що,дивись сюди :

ЗЮП :
"Рассел написав: «Бог, який використав свою силу, аби створити людські істоти, для яких передбачив і прирік вічні муки, не може бути ні мудрим, ні справедливим, ні сповненим любові. Його норми були б нижчі від тих, що ними керується багато людей".
То це, виявляєЦЦя, ти, ЗЮПе "подекуди існуєш" і читаєш томи Расела ? Чи ти його не читаєш ? А якого ж тоді хрєна, тут робить ота цитата ? Мо то її Odonacer вліпив в тему про "правдивого бога" ?...ги ги ги.

ЗЮП:

ЗЮП :
.[/i]...ги ги ги.

Уявляєм, уявляєм. Уявляєм - наскільки б знизився агітаційний сенс літератури "свідків", тому що термін "інші народи" не звучить в принизливому тоні, акі - "язичники". Нічого, звісно ж, принизливого в терміні немає, по ЙОГО СУТІ...ото тіко байбла, та ви, повторяючи за нею як барани, даєте терміну "язичники" перевернутий сенс. І от якраз ЦЕ - стає людям дедалі зрозумілим.

А байбли, то...ти так і не вивчив, ЗЮПе...я ж тобі давно казав : іди вчи. Дивись сюди :
Шановний читайте уважніше мої, та й свої коментарі. Памятайте що то не тільки теревені, а щей форум...! Ви себе рекламували як мислячого пацана, ось я вам і даю поле для ваших мислей, а ви хочете щоб вам все розжувати, або ж ваші мисля схиляють вас в сторорону якихось пошлостей.
  • 0

#226 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.10.2010 – 22:57

Перегляд дописуЗЮП (8.10.2010 23:32) писав:

Шановний читайте уважніше мої, та й свої коментарі. Памятайте що то не тільки теревені, а щей форум...! Ви себе рекламували як мислячого пацана, ось я вам і даю поле для ваших мислей, а ви хочете щоб вам все розжувати, або ж ваші мисля схиляють вас в сторорону якихось пошлостей.

Дивний коментар...у тебе шо? брак аргументів? А шо ти мені можеш розжувать, ЗЮПе ?...хоча, чому б і ні ? Я людина не горда, отож, ЗЮПе, я тебе просив розжувать погляд "свідків" щодо Авадона. Знайди той мій коментар з питаннями про події навколо нього....ага. А заодно, ЗЮПе, розкажи народу про Вефіль...угу.

З іншого боку, ЗЮПе, якщо ти пишеш :
Ви і надалі показуєте свою тупість, я писав про сучасних Свідків, а Расел засновник "Дослідників Біблії" , які подекуди існують і досі і читають томи Расела.
А раніше видаєш :
А чи відомо тобі, ЗЮПе, що подана тобою цитата Расела "Бог, який використав...." написана якраз у тій книзі, про яку ти сказав у першій цитаті ? Га?, Зюпе ? Тобто, хочеш ти цього, чи ні, але згідно з твоєї ж логіки, ти попадаєш до тих, "які подейкуди існують". Себто, ти критикуєш самого себе. Чи може ти не читав книгу Расела ? Тоді для чого ж ти посилаєшся на нього ? Га? ЗЮПе ? Брошюрку підсунули з "текстом-програмкою"? да ?..і ти його, просто штампуєш у "теревені" ?...тоді, ти просто БОТ, (куди дивляться модератори?)...короч, ЗЮПе, шось треба вибирать : або ти БОТ, що означає, "досвідання теревені", або ти "подейкуди існуєш"...угу...(зубами не скрипи)...і нарешті, подана мною цитата Расела опублікована "Сторожовою баштою", ЗЮПе...ти не звернув увагу? нє ?, чи ти і "Сторожову башту" відносиш до "подейкуди існуючих ?"

Повідомлення відредагував Безбожник: 08.10.2010 – 23:21

• 0

#227 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 09.10.2010 – 03:37

Так я шось не зрозумів в якого Бога потрібно вірити в Єгову чи Ісуса? І у кого краще джерело моралі?
  • 0

#228 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 09.10.2010 – 06:18

Перегляд дописузмій (9.10.2010 04:37) писав:

Так я шось не зрозумів в якого Бога потрібно вірити в Єгову чи Ісуса? І у кого краще джерело моралі?

Вони одно и теж разом зі своїм бздухом.

Прикріплений файл  914826_vo_imya.jpg   61.25К   1 Кількість завантажень:

Повідомлення відредагував Odonacer: 09.10.2010 – 06:23

• 0

#229 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.10.2010 – 06:26

Перегляд дописузмій (9.10.2010 04:37) писав:

Залежно від того, до якої віри належиш, у християн він один в трьох лицях (й там конкретно імені Єгови наче нема), а в свідків своє, ЗЮПа спитай, він розтлумачить, в індуїстів - Брахман (щось на кшталт абсолюту), у давніх греків - цілий пантеон, а в буддистів жодного бога нема (вірніше там є істоти які себе богами, брахмами називають, й навіть гадають, що вони світ створили, але ті істоти помиляються).
  • 0

#230 георг2

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень

Відправлено 09.10.2010 – 10:10

Фе! Я б соромився визнавати себе віруючим хоч якої релігії.
Це рівнозначно визнанню себе ідіотом :happy1:
  • 0

#231 ЗЮП

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 повідомлень

Відправлено 12.10.2010 – 21:43

Перегляд дописуБезбожник (8.10.2010 23:57) писав:

Дивний коментар...у тебе шо? брак аргументів? А шо ти мені можеш розжувать, ЗЮПе ?...хоча, чому б і ні ? Я людина не горда, отож, ЗЮПе, я тебе просив розжувать погляд "свідків" щодо Авадона. Знайди той мій коментар з питаннями про події навколо нього....ага. А заодно, ЗЮПе, розкажи народу про Вефіль...угу.

З іншого боку, ЗЮПе, якщо ти пишеш :
А раніше видаєш :
А чи відомо тобі, ЗЮПе, що подана тобою цитата Расела "Бог, який використав...." написана якраз у тій книзі, про яку ти сказав у першій цитаті ? Га?, Зюпе ? Тобто, хочеш ти цього, чи ні, але згідно з твоєї ж логіки, ти попадаєш до тих, "які подейкуди існують". Себто, ти критикуєш самого себе. Чи може ти не читав книгу Расела ? Тоді для чого ж ти посилаєшся на нього ? Га? ЗЮПе ? Брошюрку підсунули з "текстом-програмкою"? да ?..і ти його, просто штампуєш у "теревені" ?...тоді, ти просто БОТ, (куди дивляться модератори?)...короч, ЗЮПе, шось треба вибирать : або ти БОТ, що означає, "досвідання теревені", або ти "подейкуди існуєш"...угу...(зубами не скрипи)...і нарешті, подана мною цитата Расела опублікована "Сторожовою баштою", ЗЮПе...ти не звернув увагу? нє ?, чи ти і "Сторожову башту" відносиш до "подейкуди існуючих ?"
Авадон, польскою.

Цитата

ABADDON
(z hebr.: „zagłada”).
Słowo występujące w Objawieniu 9:11, a będące transkrypcją wyrazu hebrajskiego. W wersecie tym powiedziano, że symboliczne szarańcze mają nad sobą „króla, anioła otchłani. Jego imię po hebrajsku: Abaddon, po grecku zaś ma na imię Apollion”.
Hebrajskie ’awaddòn to „zagłada”, choć może też oznaczać „miejsce zagłady”. Pisarze biblijni użyli tego słowa w sumie pięć razy, przy czym czterokrotnie w zestawieniu z „grobowcem”, „Szeolem” oraz ze „śmiercią” (Ps 88:11; Hi 26:6; 28:22; Prz 15:11). W podanych wersetach najwyraźniej odnosi się do niszczycielskich procesów uruchamiających się z chwilą śmierci człowieka i wskazuje, że ów rozkład czy zagłada następuje w Szeolu, powszechnym grobie ludzkości. W Hioba 31:12 ’awaddòn określa zgubne skutki cudzołóstwa, o którym Hiob powiedział: „Bo to jest ogień, który trawiłby aż do zagłady [‛ad-’awaddòn] i zapuściłby korzeń wśród całego mego plonu” (por. Prz 6:26-28, 32; 7:26, 27).
Kim jest Abaddon, anioł otchłani?
Jednakże w Objawieniu 9:11 „Abaddon” to imię „anioła otchłani”. Odpowiadające mu greckie imię Apollion znaczy „niszczyciel”. W XIX w. uznawano ów werset za proroctwo odnoszące się do określonej osoby, np. do cesarza Wespazjana, Mahometa, a nawet Napoleona, przy czym aniołowi temu na ogół przypisywano szatańskie pochodzenie. Warto jednak zauważyć, że w Objawieniu 20:1-3 anioł posiadający „klucz od otchłani” zstępuje z nieba jako przedstawiciel Boga. Bynajmniej nie popiera Szatana — wiąże go i wtrąca do otchłani. W komentarzu do Objawienia 9:11 The Interpreter’s Bible zaznacza: „Abaddon nie jest aniołem szatańskim, lecz Bożym, i dokonuje dzieła zagłady na polecenie Boże”.
Jak już wspomniano, w Pismach Hebrajskich słowo ’awaddòn jest zestawiane z Szeolem i śmiercią. W Objawieniu 1:18 Chrystus Jezus oznajmia: „Żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu”. O jego władzy nad otchłanią świadczy werset z Łukasza 8:31. A w Hebrajczyków 2:14 wskazano na jego moc niszczycielską; Jezus użyje jej m.in. wobec Szatana, gdyż jak powiedziano, miał udział we krwi i ciele po to, aby „przez swą śmierć unicestwić tego, który ma środki do powodowania śmierci, to jest Diabła”. Objawienie 19:11-16 jednoznacznie przedstawia Jezusa jako Niszczyciela i Wykonawcę Wyroków działającego z upoważnienia Bożego (zob. APOLLION).
Щодо "Вефілю", то ви б ще запитали про "ключ", це було б справді конкретне запитання.
Щодо Рассела, то я не розумію що ви хочете тим допнути. Я вам неодноразово подавав Пр.4:18, в якому, мені здається, все зрозуміло. Свідки цитують не тільки Расела, який свого часу пролив світло через свої дослідження на багато істин, але також Лютера, Мілера, католицьку енциклопедію...Якщо ми погоджуємся з кимось стосовно деяких питань, це не означає що погоджуємось в усьому. З часу Рассела багато води збігло, багато чого дослідили і змінили в розумінні Біблії. Ті дослідження проходять і тепер, будуть проходити і в майбутньому, це я вважаю позитивним моментом в історії Свідків. Існує багато релігій, які зупинилися в своїх дослідженнях, а точніше в дослідженні свого засновника, у них якщо і є якісь зміни то вони дуже незначні. До таких належать різні секти сучасних Дослідників Біблії (Расилісти).

Щодо мого знання Біблії і відповіді вам в дусі лагідності, то ось кілька силок: Матв.7:6; Матвія 23:33.....
  • 0

#232 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.10.2010 – 08:38

Перегляд дописуЗЮП (12.10.2010 22:43) писав:

Авадон, польскою.

Шось у мене польською не получаєЦЦя прочитати. ЗЮПе, ти не міг би вшарашить відповідь про Авадона в*єтнамською ? Або ще якоюсь...ну там...народів Полінезії. Воно мені легше дасться.
До того ж, ЗЮПе, мене не цікавить погляд поляків і прочіх бяків з цього приводу. Мене цікавить твоя власна думка, як свідка єгови, ЗЮПе, щодо Авадона. Ну і твоєї сєкти, відповідно. Угу.

Цитата

Щодо "Вефілю", то ви б ще запитали про "ключ", це було б справді конкретне запитання.

Ти скажи спасіба, шо я хоч так питаю...без ключів. Тебе тут взагалі, як свідка, ніхто нічо питать не хоче, так шо, ЗЮПе, не крути носом, бо без моїх питань будеш ти тут говорить тіко сам з собою. Я для тебе ценнєйшій собІсєднік. Ги.

Цитата

Щодо Рассела, то я не розумію що ви хочете тим допнути. Я вам неодноразово подавав Пр.4:18, в якому, мені здається, все зрозуміло. Свідки цитують не тільки Расела, який свого часу пролив світло через свої дослідження на багато істин, але також Лютера, Мілера, католицьку енциклопедію...

Тобто, свідки єгови виникли самі по собі. Без Расела. Да ? ЗЮПе ?...я тебе поЙняв...досвідання шо прийшли.
  • 0

#233 lavazza_15

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 02.02.2011 – 12:24

Думаю, що все-таки джерелом моралі є сама людина. А релігія - метод її підтримки. Досить таки дієвий.
  • 0

#234 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 02.02.2011 – 13:32

Мораль у кожного своя!
  • 0

#235 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 02.02.2011 – 13:38

Перегляд дописуlavazza_15 (2.02.2011 12:24) писав:

Думаю, що все-таки джерелом моралі є сама людина. А релігія - метод її підтримки. Досить таки дієвий.
якщо вірити що бох завжди хоче того що й ти
  • 0

#236 lavazza_15

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 13:51

Перегляд дописуSergiy_K (2.02.2011 13:38) писав:

якщо вірити що бох завжди хоче того що й ти
Більшісь людей саме в це і вірить
  • 0

#237 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 02.02.2011 – 13:55

Перегляд дописуlavazza_15 (2.02.2011 13:51) писав:

мені так і казали в Храмі егоцентризму
  • 0

#238 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 02.02.2011 – 13:57

Перегляд дописуlavazza_15 (2.02.2011 13:51) писав:

Звідки ви знаєте про більшість?
  • 0

#239 lavazza_15

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 14:08

Перегляд дописуOlexandr (2.02.2011 13:57) писав:

Звідки ви знаєте про більшість?
Роблю висновки з того, за чим спостерігаю. По-перше, ті ж самі "темні" плями в історії церкви. Катування, вбивства.. Людина вірила, що саме Бог направляє її, хоч це була лише її хвора уява.
По-друге, зараз бачимо тисячі відгалужень від усіх вірувань. Людина обирає саме те, що не суперечить її бажанням, ті погляди, які приведуть її до того, чого вона прагне.
Наприклад, моя знайома свято вірить в те, що якщо Бог на твоїй стороні, то ти обов"язково будеш багатою, успішною, адже Він її любить, і не дозволить бідно жити на цій землі). Люди прагне достатку, багатства, і вірить в те, що і Бог їй цього бажає.
  • 0

#240 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.02.2011 – 19:45

Я згоден - релігія джерело моралі. Особливо та її частина, де людей підсмажують до хрусткої скоринки за те, що вони мали необережність продвинути знання людства у області астрономії, чи просто погано одягалися та збирали трави вночі, чи належали до іншої релігії (ба, навіть конфесії). Дуже, дуже моральні штуки. Мені подобається.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних