Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#141 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 02.08.2010 – 10:52

Перегляд дописуManfred (2.08.2010 11:08) писав:

Ну не можна так відверто і нахабно заздрити, ви б хоч стримувалися чи що для пристойності, ги ))

Справа ще не безнадійна. Я вже було подумав що ти геть затуркався своїм христянством. Виявляється, в тобі ІНКОЛИ, почуття гумору подає ОСТАННІ признаки життя.
  • 0

#142 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 16.08.2010 – 17:34

Швидше мораль основа для релігії, хоч вони і перебувають в тісному взаємозв"язку.
Більшість вчених зараз схиляються до думки, що основи моралі закладено генетично, не дивлячись на віросповідання . Для цього було проедено простий експеримент. Було задано питання --- кого б ви врятували якби могли, одну людину чи ціле поселення? (потяг з людьми, літак з людьми -- без різниці як буде точно поставлене питання, головне щоб з однієї сторони було одне життя з іншої багато). І всі люди відповіли, щоб врятували більшість. При цьому експерименті було опитано тисячі людей з різних країн і різних вірувань. Тобто основа моралі - це заподіяння якнайменшої шкоди суспільству. Про питання заподіяння якнайменшої шкоди писало багато філософів як античних часів так і середніх віків, так і багато філософів Сходу. Вони приходили до думки, що інколи можна пожертвувати життям однієї людини (меншості), щоб врятувати більшість.
Зразу згадується Ісус Христос, який, як кажуть, вмер заради людей, щоб врятувати їх від гріхів і знищення (основа моралі та ж).

Докладніше про дослідження в галузі моралі і релігії можна прочитати в журналі Trends of Cognitive Sciences.

Повідомлення відредагував Vitter: 16.08.2010 – 17:38

• 0

#143 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 16.08.2010 – 17:43

Перегляд дописуVitter (16.08.2010 18:34) писав:

Швидше мораль основа для релігії, хоч вони і перебувають в тісному взаємозв"язку.
Більшість вчених зараз схиляються до думки, що основи моралі закладено генетично, не дивлячись на віросповідання . Для цього було проедено простий експеримент. Було задано питання --- кого б ви врятували якби могли, одну людину чи ціле поселення? (потяг з людьми, літак з людьми -- без різниці як буде точно поставлене питання, головне щоб з однієї сторони було одне життя з іншої багато). І всі людини відповіли, щоб врятували більшість. При цьому експерименті було опитано тисячі людей з різних країн і різних вірувань. Тобто основа моралі - це заподіяння якнайменшої шкоди суспільству.
Докладніше про дослідження в галузі моралі і релігії можна прочитати в журналі Trends in Cognitive Sciences.
Гівно-опитування. Питання поставлене некоректно або ви щось наплутали. Питання варто ставити інакше: "Кого б ви врятували? Кохану людину/батька/матір/брата/сестру чи ціле поселення незнайомих людей." А то при виборі "врятувати одну абстрактну людину" і "врятувати 100 абстрактних людей" перемагає жадібність/доцільність абощо, але не "мораль". А щодо основи моралі - це ви гарно загнули.
  • 0

#144 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 16.08.2010 – 17:56

Більшість вчених зараз схиляються до думки, що основи моралі закладено генетично, не дивлячись на віросповідання . Для цього було проедено простий експеримент. Було задано питання --- кого б ви врятували якби могли, одну людину чи ціле поселення? (потяг з людьми, літак з людьми -- без різниці як буде точно поставлене питання, головне щоб з однієї сторони було одне життя з іншої багато). І всі люди відповіли, щоб врятували більшість. При цьому експерименті було опитано тисячі людей з різних країн і різних вірувань. Тобто основа моралі - це заподіяння якнайменшої шкоди суспільству. Про питання заподіяння якнайменшої шкоди писало багато філософів як античних часів так і середніх віків, так і багато філософів Сходу. Вони приходили до думки, що інколи можна пожертвувати життям однієї людини (меншості), щоб врятувати більшість.
Зразу згадується Ісус Христос, який, як кажуть, вмер заради людей, щоб врятувати їх від гріхів і знищення (основа моралі та ж).

Докладніше про дослідження в галузі моралі і релігії можна прочитати в журналі Trends of Cognitive Sciences.

*** Бо : "І сказав Господь: Винищу з лиця землі людей, котрих Я утворив, від людини до тварин, і плазунів і птахів небесних, винищу; бо Я жалкую, що створив їх." (Буття 6/7).
Шось я тут не бачу прагнення спасати цілі потяги людей жертвуючи кимось одним. Навпаки ж - бачу.
Шож твій Христос не поліз на хрест заради спасіння тих людей ? Чим вони були грішніші, аніж ти, наприклад ? Га ?

i 

Олеська: Порушення правил п.2.2.2.

Повідомлення відредагував Олеська: 09.02.2011 – 11:17

• 0

#145 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 16.08.2010 – 18:42

Скільки он тварин кожен день гине заради спасіння людей. Їстиж всім хочеться. Іце справжнє спасіння від зголоднілості.
А ото що кажуть, що одного Ісуса вистачило щоб врятувати всіх, то це Брехня і повна маячня. Він навіть свій народ ізраїля до которого приходив не врятував, а для спасіння людей, хочаб за для того, щоб припинити війну на ближньому сході, то тих жидів йой скільки треба замордувати. До речі, за для миру на всій Землі це точно, бо та гризня з арабами аж просто може запалити останню світову війно і всім піпєц. О як.
Тому тіпа, натє вам одного мерця і буде вам щастя, то ця шняга на мій погляд чисте знущання над нормальними людьми. За це в пику треба бити одразу і без пояснень :ggggg:

Повідомлення відредагував Odonacer: 16.08.2010 – 18:44

• 0

#146 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 16.08.2010 – 20:56

Цитата

Шож твій Христос не поліз на хрест заради спасіння тих людей ? Чим вони були грішніші, аніж ти, наприклад ? Га ?

Ти напевно щось наплутав, оскільки я ніде не вказував, що є віруючою людиною. Тому дивно адресувати мені питання типу Твій і тд. А писав я про подібність.

Цитата

Скільки он тварин кожен день гине заради спасіння людей. Їстиж всім хочеться. Іце справжнє спасіння від зголоднілості.
А ото що кажуть, що одного Ісуса вистачило щоб врятувати всіх, то це Брехня і повна маячня. Він навіть свій народ ізраїля до которого приходив не врятував, а для спасіння людей, хочаб за для того, щоб припинити війну на ближньому сході, то тих жидів йой скільки треба замордувати. До речі, за для миру на всій Землі це точно, бо та гризня з арабами аж просто може запалити останню світову війно і всім піпєц. О як.
Тому тіпа, натє вам одного мерця і буде вам щастя, то ця шняга на мій погляд чисте знущання над нормальними людьми. За це в пику треба бити одразу і без пояснень

Читай чуть вище.

Цитата

Гівно-опитування. Питання поставлене некоректно або ви щось наплутали. Питання варто ставити інакше: "Кого б ви врятували? Кохану людину/батька/матір/брата/сестру чи ціле поселення незнайомих людей." А то при виборі "врятувати одну абстрактну людину" і "врятувати 100 абстрактних людей" перемагає жадібність/доцільність абощо, але не "мораль". А щодо основи моралі - це ви гарно загнули.

Тоді спробуй собі поставити таке питання коли з однієї сторони кохана людина/батька/матір/брат/сестра, а з іншої 100 незнайомих людей, і в тебе на роздуми декілька секунд в стресовій ситуації

Повідомлення відредагував Vitter: 16.08.2010 – 21:21

• 0

#147 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 17.08.2010 – 05:07

Перегляд дописуVitter (16.08.2010 21:56) писав:

Ти напевно щось наплутав, оскільки я ніде не вказував, що є віруючою людиною. Тому дивно адресувати мені питання типу Твій і тд. А писав я про подібність.

Читай чуть вище.

Що, чуть придушили і вже відмовляєшся від християнської моральності тіліпання на хресті?
Так зрада це ще гірше. Зраднику нйкращу гилляку. :ggggg:
  • 0

#148 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 17.08.2010 – 17:40

Цитата

Що, чуть придушили і вже відмовляєшся від християнської моральності тіліпання на хресті?
Так зрада це ще гірше. Зраднику нйкращу гилляку.

:ggggg:

Мені дійсно біло смішно прочитати твій пост)))))) Тому, що я атеїст.
Можу дати пораду - навчись розуміти суть прочитаного. Ще раз повторюсь, я писав про подібність, тобто навів приклад з "христиняської моралі", яка є найбільш зрозумілою для більшості в Україні
  • 0

#149 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 17.08.2010 – 19:21

Перегляд дописуVitter (17.08.2010 18:40) писав:

:ggggg:

Мені дійсно біло смішно прочитати твій пост)))))) Тому, що я атеїст.
Можу дати пораду - навчись розуміти суть прочитаного. Ще раз повторюсь, я писав про подібність, тобто навів приклад з "христиняської моралі", яка є найбільш зрозумілою для більшості в Україні

Ось я і бачу цю твою християнську найбільш зрозумілу мораль більшості України. Як відповідати, так всі атеісти, а як грішити, то Христос нехай відповідає.
Цю мораль заклав ще біблєйний Петра. Кажуть, він потім остаток життя завжди впадав в жорстоку діарєю, коли чув північний спів півня, а коли півень три раза кукарікав він в те саме свое, щей падав і качався в епілепсії. Може він не знав, що його Христос теж спас. :prapor3:

Тому не треба про християнську "зрозумілу" мораль для більшості України. Я поки що не такої поганої думки про наших співвітчизників.
  • 0

#150 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 17.08.2010 – 19:44

Цитата

Ось я і бачу цю твою християнську найбільш зрозумілу мораль більшості України. Як відповідати, так всі атеісти, а як грішити, то Христос нехай відповідає.
Цю мораль заклав ще біблєйний Петра. Кажуть, він потім остаток життя завжди впадав в жорстоку діарєю, коли чув північний спів півня, а коли півень три раза кукарікав він в те саме свое, щей падав і качався в епілепсії. Може він не знав, що його Христос теж спас.

Тому не треба про християнську "зрозумілу" мораль для більшості України. Я поки що не такої поганої думки про наших співвітчизників.

Знову прочитав і посміявся)))) До чого все написане вище?)))) Абсолютно не стосується теми і є цілковитим абсурдом)))) Перечитай мій перший пост тоді, можливо, зрозумієш суть
  • 0

#151 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 17.08.2010 – 20:56

Перегляд дописуVitter (17.08.2010 20:44) писав:

Знову прочитав і посміявся)))) До чого все написане вище?)))) Абсолютно не стосується теми і є цілковитим абсурдом)))) Перечитай мій перший пост тоді, можливо, зрозумієш суть

Та до того, що мораль не є основою як релігії так атеізма за який ти сцикліво заховався.
Основа цьої солодкої парочки як раз аморальність.
Почитай дописи в темі.

Моральну людину не залякаєш пеклом і вона також не буде по дитячому заплющувати оченята, щоб вважати, чи то бога нема, чи то саме дитя від нього заховалося. Ги-ги... :ggggg:
  • 0

#152 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 17.08.2010 – 21:55

Цитата

Та до того, що мораль не є основою як релігії так атеізма за який ти сцикліво заховався.
Основа цьої солодкої парочки як раз аморальність.
Почитай дописи в темі.

Моральну людину не залякаєш пеклом і вона також не буде по дитячому заплющувати оченята, щоб вважати, чи то бога нема, чи то саме дитя від нього заховалося. Ги-ги...

З цього можна сказати, що ти абсолютно не знаєш визначень моралі і аморальності. Дай визначення цим поняттям, тоді можна продовжити дискусію
  • 0

#153 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 18.08.2010 – 08:03

Перегляд дописуVitter (17.08.2010 22:55) писав:

З цього можна сказати, що ти абсолютно не знаєш визначень моралі і аморальності. Дай визначення цим поняттям, тоді можна продовжити дискусію

О, хлопчик, який ще нічого розумного не написав, починає зображати беззаперечні висновки і вже дає розпорядження. Бггг... :ggggg:
Хлопчик мабуть щось таке знає, але не скаже, бо хоче тільки оцінювати інших. Бггг.. :prapor3:
О, я здогадався, судячи з впевнених розпоряджень і права оцінки, хлопчик напевно досконало знає не тільки найбільш зрозумілу християнську мораль, але і справжню мораль для обраних боґам атеістів. Ваауу....Бгггг :unsure:

Повідомлення відредагував Odonacer: 18.08.2010 – 08:08

• 0

#154 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 18.08.2010 – 08:27

З Ісусом Христом - невдалий приклад. Ісус Христос виразно протиставив себе заскорузлому, фанатичному та агресивному юдейському кагалу. Він претендував бути єдиним сином Божим (егоїзм, чи не так?), говорив "я і Отець - одно", "перш ніж мойсей, Я є" (що це, як не нахабний виклик в очах пересічного догматичного юдея)... Саме називання себе "Я є" було в тій єврейській спільноті неприпустим святотатством.

Отож, егоїст, нахаба і святотатець, котрий монополізував право на "синівство", істину та суд, - як він міг не постраждати в тому суспільстві? З точки зору тодішнього юдея, Христос - аморальний тип.

І до речі, для сьогоднішнього юдея - також. (Зараз, кажуть, візи в Ізраїль відмінили. Спробуйте полїхати ТУДИ і пропагувати там християнство. Боюсь, що за відкриту пропаганду, коли носите при собі християнську Біблію, літературу Свідків Єгови Вас не просто осудять морально, але й покарають. Статті про АДМІНІСТРАТИВНЕ ПОРУШЕННЯ за ОБРАЗУ РЕЛІГІЇ та МОРАЛІ, незважаючи на СВОБОДУ СЛОВА, СОВІСТІ та ін., існували з часу створення держави Ізраїль).

Повідомлення відредагував Родослава09: 18.08.2010 – 08:28

• 0

#155 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6668 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 18.08.2010 – 11:25

бла бла бла... багато суперечок....

А от мене цікавить, звідки ж тоді узялася така наша мораль, що багато в чому не співпадає з релігією. Що є джерелом нашої моралі? Адже саме через те, що люди мають таку мораль, їм важко сприймати біблію, яка суперечить цій моралі.
  • 0

#156 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 18.08.2010 – 11:55

Цитата

О, хлопчик, який ще нічого розумного не написав, починає зображати беззаперечні висновки і вже дає розпорядження. Бггг...
Хлопчик мабуть щось таке знає, але не скаже, бо хоче тільки оцінювати інших. Бггг..
О, я здогадався, судячи з впевнених розпоряджень і права оцінки, хлопчик напевно досконало знає не тільки найбільш зрозумілу християнську мораль, але і справжню мораль для обраних боґам атеістів. Ваауу....Бгггг

Що й треба було довести)))) Людина абсолютно не розуміє суті понять моралі, а намагається вести суперечку))))) Оскільки так і не дала визначення поняттям)))

Цитата

З Ісусом Христом - невдалий приклад. Ісус Христос виразно протиставив себе заскорузлому, фанатичному та агресивному юдейському кагалу. Він претендував бути єдиним сином Божим (егоїзм, чи не так?), говорив "я і Отець - одно", "перш ніж мойсей, Я є" (що це, як не нахабний виклик в очах пересічного догматичного юдея)... Саме називання себе "Я є" було в тій єврейській спільноті неприпустим святотатством.

Отож, егоїст, нахаба і святотатець, котрий монополізував право на "синівство", істину та суд, - як він міг не постраждати в тому суспільстві? З точки зору тодішнього юдея, Христос - аморальний тип.

І до речі, для сьогоднішнього юдея - також. (Зараз, кажуть, візи в Ізраїль відмінили. Спробуйте полїхати ТУДИ і пропагувати там християнство. Боюсь, що за відкриту пропаганду, коли носите при собі християнську Біблію, літературу Свідків Єгови Вас не просто осудять морально, але й покарають. Статті про АДМІНІСТРАТИВНЕ ПОРУШЕННЯ за ОБРАЗУ РЕЛІГІЇ та МОРАЛІ, незважаючи на СВОБОДУ СЛОВА, СОВІСТІ та ін., існували з часу створення держави Ізраїль).

Знову ж таки читай мій перший пост. Я наводив для порівняння. Чому більшості подобається саме така теорія про Христа? А то му що вона найбільше відповідає уявленням моралі, про що я і писав. А ця тема для того і створювалась, щоб визначити, що первинне, а що вторинне (релігія чи мораль).

А на рахунок егоїзму згідний. Адже егоїстична концепція людини притаманна всім, ми нічого не робими без власної вигоди (будь-то матеріальна вигодя у вигляді грошей, допомоги інших, чи моральна вигода тощо )

Повідомлення відредагував Vitter: 18.08.2010 – 11:55

• 0

#157 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 21.08.2010 – 19:09

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (18.08.2010 12:25) писав:

А от мене цікавить, звідки ж тоді узялася така наша мораль, що багато в чому не співпадає з релігією. Що є джерелом нашої моралі? Адже саме через те, що люди мають таку мораль, їм важко сприймати біблію, яка суперечить цій моралі.

Нижче світлини релігійних свят в різних країнах.
Знайдіть де зображено щире задоволення від свята і зробіть висновки самі.
Отой уся і мораль.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Повідомлення відредагував Odonacer: 21.08.2010 – 19:10

• 0

#158 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.08.2010 – 10:18

з таким успіхом можна все звести до абсурду
  • 0

#159 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 11:20

Перегляд дописуNatalie) (26.08.2010 11:18) писав:

з таким успіхом можна все звести до абсурду

Дійсно, можна все звести до абсурду. Але мова йшла про щире задоволення від свята.
Можна ще сказати, що всі учасники в якомусь сенсі відчували задоволення.
Так Ви зможете по світлинам відчути яке задоволення приносило справжнє і чисте людське щастя? Чи Вас на окремих світлинах щось лякая і збиває с пантелику? Тоді що лякає, скажіть, не соромтесь.
  • 0

#160 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 26.08.2010 – 11:55

щось давненько я сюди не заглядала :). Як відповідь захотілось показати фото святкувань у іншому ракурсі. Коли родинами йдуть вдосвіта святити паску
Зображення
і на Спаса:
Зображення
і гаївки:
Зображення.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних