Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#1001 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6683 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.11.2012 – 09:11

оця американська ввічливість, оце "скюз мі" перед тим як вчинити пакость і "соррі" після - в цьому вся америка. Лукавство, обман, підлість, підступність з милою усмішкою на лиці. Вони можуть довіряти Богу, але Бог не може довіряти їм.
  • 0

#1002 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 28.11.2012 – 16:58

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (28.11.2012 – 09:11) писав:

оця американська ввічливість, оце "скюз мі" перед тим як вчинити пакость і "соррі" після - в цьому вся америка. Лукавство, обман, підлість, підступність з милою усмішкою на лиці. Вони можуть довіряти Богу, але Бог не може довіряти їм.
Загалом тутешня ввічливість мені подобається, та і взагалі, от не крадуть тут, хоч то може у яких дільницях, у мене більшість орхідей надворі і не загороджено, бо такі правила - і нічо, живі. Чи у якійсь іншій країні було б так безпечно - не думаю.

Мій пойнт був про те, що ніхто не сприймає релігію всерйоз. Зараз я, коли заходить розмова про чиїсь проблеми, то замість традиційного "молитись", кажу, що буду думати позитивно чи посилати добрі хвилі (і то правда), і нормально сприймається, головне, що була співчутлива реакція з моєї сторони. Коли мені кажуть, що будуть молитись - теж дякую.
  • 1

#1003 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 29.11.2012 – 14:01

так а люди ж брешуть коли кажутьт речі повязані з релігією.
а брехати - аморально, чи не так? чи якщо брехня про релігію, то тоді не аморально?
Так чому ж люди брешуть? Ввічливість чи релігія спонукає їх до такої аморальної поведінки? То може ввічливість - аморальна?
Якщо ввічливість - це сукупність норм поведінки в суспільстві, при чому ввічливим вважається певна поведінки не зважаючи на бажання людей, тобто людина проти свого бажання діє ввічливо, а при цьому думає інакше - то це підло і аморально!
Висновок - ввічливість - полюбому аморальна.
А якщо начхати на ввічливість, і діяти за бажанням, нахабно по хамськи - то це аморальна поведінка. відсутність ввічливості - теж аморальна.
  • 0

#1004 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 29.11.2012 – 20:03

Трохи не розумію, чому вас, Хмурий Князе, так обурює ввічливість? Правильно, є такі її форми, коли за нею ховається корисливість. Але не всі. Пропустити в дверях, уступити місце перед касою, пропустити на в"їзді чи стопі, а ще, коли у відповідь починають торгуватись: ні, ви перша, - хіба це не безкорисливо, не розряджає багато напружених ситуацій, і просто приємно? У нас зараз почалися передсвяткові вар"яцтва, магазини і паркінги забиті і без тих малих дрібних уступок люди певно би перестріляли одні одних, але ні, навіть маленький жест приємний і робить просто чудеса, потім ловиш себе, що непонятно чого дурнувато усміхаєшся. От проведіть експеримент, починаючи з себе, і побачите, яка піде ланцюгова реакція :) Обов"язкова умова: глянути в очі і хоч злегка усміхнутися, в машині - махнути рукою, піпікнути :)

Друга частина, за релігію - так, всьо правильно, лиш назараз не хочу перегружати тему. Вернусь пізніше зі своїм новим улюбленцем - Ніцше.
  • 1

#1005 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 10.12.2012 – 18:33

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (29.11.2012 – 14:01) писав:

а брехати - аморально, чи не так? чи якщо брехня про релігію, то тоді не аморально?
Зайди у церкву та попроси підняти руки чоловіків що дрочать займаються блудом.
  • 0

#1006 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1514 повідомлень

Відправлено 10.11.2014 – 17:47

А може навпаки - мораль є джерелом релігії? Тобто люди створюють релігію на базі своєї моралі. І щоб не було "ні вашим, ні нашим" створюють собі ідеал, моральний авторитет, чиї моральні норми вважають неспростовними.

Перегляд дописуkalamar (27.11.2012 – 19:03) писав:

...Навіть тепер в різних штатах перманентно намагаються заборонити Дарвіна у школах...
Чули Папу Римського щодо визнання теорії еволюції?
  • 0

#1007 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 10.11.2014 – 18:58

людина, у якої є мораль - не вигадає релігію.
релігії вигадують аморальні підлі виродки.

мораль - то є правила поведінки людини, які людина встановлює, і сама вирішує чи їх дотримуватись. і в таких умовах з правил поведінки не виникне вища сила, щоб спостерігати за дотриманням правил.
  • 0

#1008 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • 620 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 10.11.2014 – 19:44

все це субєктивно, тому чим більше людей тим більше уявлнь яка мораль. А саме найгірше що люди при владі починають трактувати, чекай проблем
  • 0

#1009 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 10.11.2014 – 19:51

Перегляд дописуMqM (10.11.2014 – 19:44) писав:

...чекай проблем
життя - це долання проблем. без проблем - нудьга. без проблем люди чинять самогубство.
  • 0

#1010 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • 620 повідомлень

Відправлено 10.11.2014 – 20:43

від проблем теж
  • 0

#1011 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1514 повідомлень

Відправлено 10.11.2014 – 23:53

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (10.11.2014 – 18:58) писав:

мораль - то є правила поведінки людини, які людина встановлює, і сама вирішує чи їх дотримуватись. і в таких умовах з правил поведінки не виникне вища сила, щоб спостерігати за дотриманням правил.
Мораль - то є правила поведінки людини у суспільстві.
І тому я й кажу, щоб не було "ні вашим, ні нашим".
Тобто, якраз тут і виникає потреба у вищій силі, щоб Вася з Іваном не сварилися за те, чиє правило має бути зверху. А так, є "Еталон", який установив правила, з якими і Вася й Іван згодні. А спостерігати за дотриманням поставили Петра, бо ж "Еталон" сам не може, він же вигаданий.
  • 1

#1012 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 11.11.2014 – 00:06

Перегляд дописусерпиня (10.11.2014 – 23:53) писав:

Мораль - то є правила поведінки людини у суспільстві.
І тому я й кажу, щоб не було "ні вашим, ні нашим".
Тобто, якраз тут і виникає потреба у вищій силі, щоб Вася з Іваном не сварилися за те, чиє правило має бути зверху. А так, є "Еталон", який установив правила, з якими і Вася й Іван згодні. А спостерігати за дотриманням поставили Петра, бо ж "Еталон" сам не може, він же вигаданий.
це ти кажеш про те, як терпили плачуть "тебе бог накаже" , через те, що не не мають сили захистити себе. це аргумент для вигадки когось всесильного, але сама вигадка когось всесильного ще не релігія.
  • 1

#1013 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • 620 повідомлень

Відправлено 11.11.2014 – 00:12

"як терпили плачуть "тебе бог накаже"" нажаль вся наша історія...і висновків ніяких
  • 1

#1014 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1514 повідомлень

Відправлено 11.11.2014 – 00:42

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (11.11.2014 – 00:06) писав:

це ти кажеш про те, як терпили плачуть "тебе бог накаже" , через те, що не не мають сили захистити себе. це аргумент для вигадки когось всесильного, але сама вигадка когось всесильного ще не релігія.
А якщо брати означення релігії отаке:

Цитата

Релі́гія (від лат. religio — зв'язок) — віра, особлива система світогляду та світосприйняття конкретної людини або групи людей, набір культурних, духовних та моральних цінностей, що обумовлюють поведінку людини.
?

П.С. Під вірою там можна брати віру у істинність правил і не обов'язково у всесильного. :brovy:

Повідомлення відредагував серпиня: 11.11.2014 – 00:57

• 0

#1015 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 15.04.2015 – 16:56

ну а я вкотре повторю, що релігія - аморальна.
  • 2

#1016 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 15.04.2015 – 17:55

не догнав метафору.
я вже раніше писав, що мене дивує саме те, що та суспільна мораль, яка сформувалася в європейській цивілізації - вона формувалася під жорстким впливом церкви, але сформувалася так, що церковні ритуали виглядають аморально згідно цією суспільної моралі.
  • 1

#1017 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 15.04.2015 – 18:13

Хмурий Князю, ми знову заходим на новий виток товчення води у ступі :)
Так, західний світ живе за світськими законами, які, на щастя, мало мають з релігійними. Східний мумульманський - за шаріатом.
Минулої неділі ми прибирали сміття з групою вільнодумців і я розговорилась зі студентом з Ірану. Так от там - за невірство - смертна кара (вершина моральності ;) ) але більшість і так не вірять, лиш не признаються у тому. Коран читають їм на арабській, яку вони абсолютно не розуміють та і не дбають. Він, до речі, недавно вернувся з України і був вражений кількістю релігій там.
  • 0

#1018 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 15.04.2015 – 19:26

Перегляд дописуAquarius-ka (15.04.2015 – 18:13) писав:

Хмурий Князю, ми знову заходим на новий виток товчення води у ступі :)
Так, західний світ живе за світськими законами, які, на щастя, мало мають з релігійними. Східний мумульманський - за шаріатом.
Минулої неділі ми прибирали сміття з групою вільнодумців і я розговорилась зі студентом з Ірану. Так от там - за невірство - смертна кара (вершина моральності ;) ) але більшість і так не вірять, лиш не признаються у тому. Коран читають їм на арабській, яку вони абсолютно не розуміють та і не дбають. Він, до речі, недавно вернувся з України і був вражений кількістю релігій там.
так що, там тотальне лукавство? з певної точки зору це ще гірше ніж тотальне зомбування

Перегляд дописуReadytogo (15.04.2015 – 19:17) писав:

Саме християнські місіонери зуміли переконати канібалів соломонських островів стати людьми, а не людожерами,
ага, перетворили людожерів на богожерів. і якраз саме тому релігія і аморальна. бо значно моральніше їсти людину ніж брехати собі що їсиш бога.
  • 1

#1019 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 15.04.2015 – 20:45

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (15.04.2015 – 19:26) писав:

так що, там тотальне лукавство? з певної точки зору це ще гірше ніж тотальне зомбування
Я думаю, що то просто спосіб вижити, як у нас за Сталіна. І хотілося б вірити - що відхід від законів шаріату і секуляризація суспільства вже близько, найтемніше, як кажуть, перед сходом сонця. Я питала, як вони спілкуються між собою (невіруючі) під страхом смертної кари - соціальні мережі, хай живе інтернет!
  • 0

#1020 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень

Відправлено 16.04.2015 – 10:43

Перегляд дописуManfred (16.04.2015 – 09:55) писав:

Стосовно якого морального стандарту?
читай уважніше

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (15.04.2015 – 19:26) писав:

ага, перетворили людожерів на богожерів. і якраз саме тому релігія і аморальна. бо значно моральніше їсти людину ніж брехати собі що їсиш бога.

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних