Перейти до вмісту

Самотність - це свобода чи зло?

Повідомлень в темі: 321

#21 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 26.10.2006 – 20:23

Самотність - це діагноз :angry1: жарт
цікаво, чи проводили опитування хоч коли небудь(думаю все ж проводили) з питанням "Чи вважаєте ви себе самотнім?" якби грамотно провели - результат був би шокуючим. думаю, що якщо покопатись в собі то будь-хто може признати себе самотнім. чому? тому що жаліти всі себе звикли! тому що люди один одного не розуміють, кожен піклується про себе і, якщо відкинути все зайве - кожен сам по собі.

Говорити про те, що це зло - безглуздо. Я б сказав, навпаки, спосіб індивідуальної реалізації кожного з нас, рушій суспільства. Були б ми безмізкою кучкою одинакових людей - і, відповідно, не самотніх - були б тваринами. хоча... і таке часом спостерігається.

самотність - сила. сила всередині людини, яка дозволяє їй здійснювати незалежні вчинки. питання тільки в тому, як цю силу реалізовувати.

якщо ж ви говорити про "відлюдьків", неговірких і некомунікабельних людей, то ви просто зовсім їх не знаєте. слабкі люди бувають як серед відлюдьків, так і з іншого табору. і навіть більше, всі генії були самотніми.

наразі все
  • 0

#22 Олесік

Хочу літати :)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 944 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Живу у хмарах

Відправлено 26.10.2006 – 20:26

Перегляд дописуL.R. (26.10.2006 21:23) писав:

Самотність - це діагноз :angry1: жарт
цікаво, чи проводили опитування хоч коли небудь(думаю все ж проводили) з питанням "Чи вважаєте ви себе самотнім?" якби грамотно провели - результат був би шокуючим. думаю, що якщо покопатись в собі то будь-хто може признати себе самотнім. чому? тому що жаліти всі себе звикли! тому що люди один одного не розуміють, кожен піклується про себе і, якщо відкинути все зайве - кожен сам по собі.

По великому рахунку, кожен з нас один однісінький на цілий світ. Деякі це приховують, інші виставляють на показ, треті приймають як належне і живуть.
Дуже часто ми, навіть поруч з іншими, відчувають себе одинокими. А іноді навіть більше, ніж коли один. Чому так?
  • 0

#23 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 26.10.2006 – 20:51

тому що це в природі людини. немає одинакових людей, у кожного свої інтереси, свої ідеї, своя віра(див. сусідній топік), свої переживання, своя мета - і, що природньо, кожен вважає себе правим. по-друге, це ж так приємно, відчувати себе самотнім - дивитись на всіх зверхньо : "я сам(а) по собі, а ви всі одинакові". хіба ні?
або бажання звернути на себе увагу.
або на самоті пожаліти самого себе (ми це найбільше любим, хіба ні?)
або, висловлюючись по-компютерному у всіх нас різні інтерфейси(порти) не конектимся :angry1:

при потребі список можу продовжити
  • 0

#24 Олесік

• Користувачі
  • 944 повідомлень

Відправлено 26.10.2006 – 21:07

Згодна. Надто часто люди свою "самотність" виставляють як найбільшу перевагу. Наче я такий особливий, бо я це можу робити сам і те, те оте.
Але чи то щира самотність? Чи насправді вони не хочуть стати родинаками, бо суспільство їх за...?!
  • 0

#25 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 26.10.2006 – 22:34

думаю, це просто задовільняє їхнє самолюбство. не більше.

а знаєш, з власного досвіду кажу: люди бувають різні. особисто я не надто комунікабельний без потреби. мені достатньо і власної компанії. навіть більше - я б звідси запросто кудись поїхав, далеко. один.
але це всього лиш мрії :angry1:
і можливо це збоку виглядає як виставляння. але переваги самотніх людей - їм пофіг як вони виглядають :)
  • 0

#26 Олесік

• Користувачі
  • 944 повідомлень

Відправлено 27.10.2006 – 08:53

Перегляд дописуL.R. (26.10.2006 23:34) писав:

думаю, це просто задовільняє їхнє самолюбство. не більше.

а знаєш, з власного досвіду кажу: люди бувають різні. особисто я не надто комунікабельний без потреби. мені достатньо і власної компанії. навіть більше - я б звідси запросто кудись поїхав, далеко. один.
але це всього лиш мрії :angry1:
і можливо це збоку виглядає як виставляння. але переваги самотніх людей - їм пофіг як вони виглядають :)

Бачиш, а я так чиню. І не через поазуху. А через образу і справжню самотність. Я сама бігаю у кіно, блукаю містом, подорожую Україною. І так сумно буває, хоча часто вистачає музики у вухах і хорошої погоди. А коли випадково надибаю знайомих, у них очі на лоба лізут, то не можу стриатися і такою жертвою здамчя, що аж самій гидко. Я ж не через жалість це все роблю. Не люблю жалості. А виходить, що і не проти. Кашмар
  • 0

#27 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 27.10.2006 – 09:53

себе б краще пожаліли. ніхто не буде тобі суддею крім тебе. ми самі робим з себе те, що робим, а не хтось інший. яке тобі діло до їхньої жалості? чи ти вважаєш, що вони кращі? тоді дійсно все втрачено
  • 0

#28 Олесік

• Користувачі
  • 944 повідомлень

Відправлено 27.10.2006 – 10:05

Перегляд дописуL.R. (27.10.2006 10:53) писав:

себе б краще пожаліли. ніхто не буде тобі суддею крім тебе. ми самі робим з себе те, що робим, а не хтось інший. яке тобі діло до їхньої жалості? чи ти вважаєш, що вони кращі? тоді дійсно все втрачено

Та ні. Яж про це. Я не хочу цього. А воно звідкись лізе. Чи то з дитинства, чи то від самоцінки, чи то від комплексів. Я ненаиджу жалість. Але іноді вона сама мене знаходить :angry1:
  • 0

#29 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 27.10.2006 – 15:23

підказка: це ти її знаходиш. хвата плити по течії, можна й керувати своїм баченням дійсності. не звертай уваги на негативне ставлення людей до того, що ти вважаєш позитивним. своя голова на плечах і тобі вирішувати що правильно, а що ні. життя розсудить, хто був правий. чи одинак, чи гульвіса.
  • 0

#30 Олесік

• Користувачі
  • 944 повідомлень

Відправлено 28.10.2006 – 09:36

Перегляд дописуL.R. (27.10.2006 16:23) писав:

підказка: це ти її знаходиш. хвата плити по течії, можна й керувати своїм баченням дійсності. не звертай уваги на негативне ставлення людей до того, що ти вважаєш позитивним. своя голова на плечах і тобі вирішувати що правильно, а що ні. життя розсудить, хто був правий. чи одинак, чи гульвіса.

На думку людей не зважаю особливо. А щодо "правильно", то вважаю це термін некоректним у своєму житті. Бо все відносно. І я не малюю світ "чорно-білими"фарбами. Хоча зрідка і варто було би :angry12:
  • 0

#31 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.10.2006 – 10:15

Перегляд дописуОлесік (28.10.2006 10:36) писав:

І я не малюю світ "чорно-білими"фарбами.
До речі, про фарби: виключно хворі люди бачать світ чорним або білим; здорові люди розрізняються відтінки, що не заважає їм триматися ближе до білого, а не уходити в темряву.
  • 0

#32 Олесік

• Користувачі
  • 944 повідомлень

Відправлено 28.10.2006 – 10:49

Перегляд дописуzav (28.10.2006 11:15) писав:

До речі, про фарби: виключно хворі люди бачать світ чорним або білим; здорові люди розрізняються відтінки, що не заважає їм триматися ближе до білого, а не уходити в темряву.

це засудження. І категорична відповідь. Не ображай їх - вони такими вродилися. І те, що вони не такі, як ти, не означає, що вони хворі. ВОни - інші
  • 0

#33 Devor

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 34 повідомлень

Відправлено 28.10.2006 – 11:58

Відхід у темряву не є хворобою, то лиш один з сотні тисяч можливостей досягнення якоїсь там цілі.

Я живу так я живу, розумію світ, що протікає повз мене. Мене вже не тягне вливатись туди і крутитись в водовороті. Я ловлю кайф від того, що розвиваюсь поза суспільством живучи в суспільстві. Я спокійний, хоч би, що мені не нав*язував соціус. Існую в кайф собі й інколи коли почуття задоволення переповнює мене ділюсь з іншими. Мені не потрібна жалість, похвала etc. бо щирість з самим собою стирає ці поняття показуючи лише ТЕБЕ, де не має ніяких означень, лише "гола правда".
  • 0

#34 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 28.10.2006 – 13:02

Згідний з Devor - ось в чому переваги "самотності". перебуваючи в соціумі, ти одночасно вільно керуєш собою, можеш маневрувати, незважаючи на правила, які соціум може навязувати. коли неважливо, що "модно" і що "правильно".

Цитата

А щодо "правильно", то вважаю це термін некоректним у своєму житті. Бо все відносно.
я ж і маю на увазі "правильно" з твоєї точки зору, відносно твого розуміння, не претендуючи на загальну "правильність"
і хіба при прийнятті рішень потрібно "малювати чорно-білими фарбами"? ти ж вирішуєш, як тобі чинити, і, очевидно, зважуєш при цьому "за" і "проти". рішення, більш аргументоване, я і називаю правильним.
так от незалежність від соціуму і полягає в незалежності твоїх рішень. ІМХО, звісно.
  • 0

#35 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.10.2006 – 17:12

Перегляд дописуОлесік (28.10.2006 11:49) писав:

Не ображай їх - вони такими вродилися. І те, що вони не такі, як ти, не означає, що вони хворі. ВОни - інші
Наркоманів теж не ображати?
  • 0

#36 Олесік

• Користувачі
  • 944 повідомлень

Відправлено 28.10.2006 – 17:34

Перегляд дописуzav (28.10.2006 18:12) писав:

Наркоманів теж не ображати?

У них принаймні комплексів менше, ніж у нас усіх. ВОни диають свободою. А ми про це розводимо балачки :angry12:
  • 0

#37 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 28.10.2006 – 18:21

Перегляд дописуОлесік (28.10.2006 18:34) писав:

У них принаймні комплексів менше, ніж у нас усіх. ВОни диають свободою. А ми про це розводимо балачки :shy:
:shy: ти про наркоманів??? :angry12: свободою кажеш? цікаво... :)
  • 0

#38 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 29.10.2006 – 14:10

якого .. ви наркоманів рухаєте? в інший топік, якщо є бажання про це говорити.
більшість людей абсолютно нічого не знає про цих людей, і всеодно ображає. я ЗНАЮ. доисть важко побачити різницю між їхньою самотністю і самотністю не-наркоманів. тому і обговорювати не варто.
  • 0

#39 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 29.10.2006 – 15:11

Перегляд дописуL.R. (29.10.2006 15:10) писав:

якого .. ви наркоманів рухаєте? в інший топік, якщо є бажання про це говорити.
більшість людей абсолютно нічого не знає про цих людей, і всеодно ображає. я ЗНАЮ. доисть важко побачити різницю між їхньою самотністю і самотністю не-наркоманів. тому і обговорювати не варто.
так, звісно... ти знаєш про наркоманів набагато більше ніж ми... а хто їх ображає? їм співчувають, бо вони самі цього прагнуть своїми вчинками...
це просто люди... і, хто-зна, чи кожен з нас зміг би бути наркоманом, якби захотів... тут треба силу волі мати, як для того щоб ним стати, так і для того, щоб ним перестати бути, хоча останнє можливо буде здійснити важче через те, що перше позбавляє тієї сили...
  • 0

#40 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 29.10.2006 – 20:58

Перегляд дописуL.R. (26.10.2006 23:34) писав:

я не надто комунікабельний без потреби. мені достатньо і власної компанії. навіть більше - я б звідси запросто кудись поїхав, далеко. один.
але це всього лиш мрії
і можливо це збоку виглядає як виставляння. але переваги самотніх людей - їм пофіг як вони виглядають
На 100% згоден з останньою тезою. Але разом з тим я сам хоч теж не комунікабельний без потреби, але валсної компанії мені(ну книжок і т.д.) замало ))

Перегляд дописуОлесік (27.10.2006 09:53) писав:

Бачиш, а я так чиню. І не через поазуху.... Я сама бігаю у кіно, блукаю містом, подорожую Україною.
М-да..до болю знайома ситуація. Подорожую хоч дуже рідко, та 2/3 таки сам. Аналогічна ситуація з кіно, точніше з обласною філармонією...туди ще знаходжу сил піти раз в місяць, а от у театр самому якось зовсім впадляк йти. Сумно....сумно дивитись на ровесників :angry12:

Перегляд дописуL.R. (27.10.2006 16:23) писав:

Воно то так, шановний, але якщо рідні не поділяють мого бачення дійсності? Мені проти суспільства поперти - раз плюнути, вже звик.., а от проти рідних - трішки важче, хоч теж звик ))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних