Перейти до вмісту

Українська народна культура – християнська

Повідомлень в темі: 194

#81 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 19.06.2010 – 12:05

Перегляд дописуmorisa (19.06.2010 10:54) писав:

хіба я проповідувала????

Так.
Ще питання?
  • 0

#82 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6641 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.06.2010 – 12:16

Перегляд дописуmorisa (15.06.2010 16:11) писав:

...
Я буду робити свої дописи, з посиланнями на вчених, а не любителів-аматорів, в яких показуватиму, що ВСЯ народна культура абсолютно християнська. Язичництво давно відмерло, не було ніякого «двовір’я» (все це вигадка міфологів, рад. вчених та сучасних «патріотів» України), а ті речі, які не вписуються в канонічне християнство, це так звана «народна релігія» - народне розуміння, а не свідоме перекручування віри!
...

Перегляд дописуmorisa (15.06.2010 16:11) писав:

...
Наявність у «народному християнстві» магічної обрядовості, яку дослідники ототожнювали з проявом нижчої язичницької міфології, може бути пояснена тим, що велику роль у її формуванні відіграла «безграмотність парафіяльного (місцевого) духовенства, яке набиралося з «мужиків» або «хлопів» і навчалося служби «на слух». Більше того, навіть освічені священики погано розуміли основну ідею візантійського богослужіння, яка «прийшла у чужій мові й була перекладена на так само чужу багатьом церковнослов’янську мову. Унаслідок цього грамотні та безграмотні служителі передавали у вельми індивідуальній і вільній інтерпретації християнське віровчення. Поступово формуючись, «народне християнство» стало помітно відрізнятися від канонічного, що й дало підстави вченим говорити про його язичницькі корені та «народну двовірність» у культурі.
Оце цим ти пояснила те що Українська народна культура є християнською? Тобто культура є християнською, тому що її робили тупі безграмотні мужики, що недовчилися в семінарії? Це я з піною у рота не хочу визнавати очевидне?

Перегляд дописуmorisa (15.06.2010 19:45) писав:

Дещо з родильної обрядовості:
народна акушерська практика обов‘язково спиралася на народно-християнські світоглядні уявлення. Перед пологами повитухи просили благословення у священика, замовляли у нього молебень чи акафіст Діві Марії, яка вважалась покровителькою вагітних. На Поліссі при особливо важких пологах зверталися також і до великомучениці Параскеви П‘ятниці, великомучениці Варвари, Миколи Угодника, Іоанна Хрестителя, святих Максима та Нестора . "Баба-повитуха" давала пити породіллі воду, в якій обмито ікону; завішувала її рушником, у якому святили паску, або тим, що висів над образами. Якщо пологи були тяжкими, то це пояснювалося "карою Божою" за гріхи або недотримання жінкою заборон, які накладалися на неї під час вагітності. У таких випадках годилося просити вибачення одне в одного: насамперед просила вибачення баба, потім один в одного чоловік з жінкою, у деяких випадках і в сусідів. Якщо ж нічого не допомагало, то йшли до священика, якого просили відкрити в церкві царські ворота та дзвонити в дзвони.

Перегляд дописуmorisa (15.06.2010 21:30) писав:

Тепер дещо про християнське вчення та народну медицину.
Відомо, що переважна більшість віруючих українців звертається до народно-медичної практики, яку церква усіляко забороняє.
Між тим, як показали польові дослідження, люди не вбачають у діяльності "шептух" нічого гріховного, такого, що суперечить церковному вченню, адже вони читають «божі молитви», моляться Ісусу Христу, Богородиці, святим, перед кожним замовлянням проказують «Отче наш», а у своїй практиці широко використовують церковні атрибути – свячену воду, трави, свічки.
У народному розумінні немає нічого гріховного в тому, щоб звертатися до шептух, які займаються винятково цілительством, при чому не самі від себе, а за допомогою Бога, Богородиці, святих: «Не мені дякуйте, а Богу, ето Бог помогає, Божа молітва. Без Божої Матері, без Суса Христа ничого немає» розповідала одна із знахарок . Всі шептухи глибоко релігійні: ходять до церкви, сповідаються, причащаються, постують, моляться тощо.
І так далі...
Де? Де посилання на вчених? Де оформлена цитата?
  • 0

#83 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 13:34

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (19.06.2010 13:16) писав:

Де? Де посилання на вчених? Де оформлена цитата?

якщо б у нас була вічлива та приємна дискусія, а не в такому тоні, як ви її повели, то тоді б я написала, а так самі шукайте посилання і оформлюйте цитати. Список л-ри звідки дана інформація я дала, цього досить, для вас я напружуватись не буду, невже ще не зрозуміли???? ситуація зміниться, коли у темі з*явиться насправді ерудована та вічлива людина, нехай і з відмінними від моїх поглядів. Спілкуйтеся між собою, мене не зачіпайте, ви у ігнорі.
  • 0

#84 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 16:07

Перегляд дописуmorisa (19.06.2010 14:34) писав:

якщо б у нас була вічлива та приємна дискусія, а не в такому тоні, як ви її повели, то тоді б я написала, а так самі шукайте посилання і оформлюйте цитати. Список л-ри звідки дана інформація я дала, цього досить, для вас я напружуватись не буду, невже ще не зрозуміли???? ситуація зміниться, коли у темі з*явиться насправді ерудована та вічлива людина, нехай і з відмінними від моїх поглядів. Спілкуйтеся між собою, мене не зачіпайте, ви у ігнорі.

А ця "ерудована та ввічлива людина" на форумі вже з"явилась. Знаєш, хто це? Це ти. Ось тепер, коли твою академічну перевагу наді мною, неосвіченим язичником визнано, не могла б ти, справді, хоч іноді, подавати джерела цитат, щоб і я міг досягнути твоїх захмарних наукових висот.
  • 0

#85 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 17:35

Перегляд дописуОнук Велеса (19.06.2010 17:07) писав:

А ця "ерудована та ввічлива людина" на форумі вже з"явилась. Знаєш, хто це? Це ти. Ось тепер, коли твою академічну перевагу наді мною, неосвіченим язичником визнано, не могла б ти, справді, хоч іноді, подавати джерела цитат, щоб і я міг досягнути твоїх захмарних наукових висот.

я не хочу, просто не хочу
  • 0

#86 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • 441 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 17:41

Перегляд дописуmorisa (19.06.2010 18:35) писав:

я не хочу, просто не хочу

Добре, добре, не плач. Самі знайдемо.
  • 0

#87 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 17:51

Перегляд дописуОнук Велеса (19.06.2010 18:41) писав:

Добре, добре, не плач. Самі знайдемо.

ага, сижу і реву <_<)))

шукайте, шукайте, одірвіть попу від стульчика
  • 0

#88 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 19.06.2010 – 20:23

якщо б у нас була вічлива та приємна дискусія, а не в такому тоні, як ви її повели, то тоді б я написала, а так самі шукайте посилання і оформлюйте цитати. Список л-ри звідки дана інформація я дала, цього досить, для вас я напружуватись не буду, невже ще не зрозуміли????
Вам справді потрібні цитати які пропонуватимуть инакший погляд? Тут і шукати багато не треба, візьміть хоча б історію укр. літ. Грушевського.

смішно, ким мене тільки не називали від явного атеїста до релігійного фанатика та сектанта і жодного слова правди
Вибачте, що атеїстом вас назвав, але ваше твердження, що віра діє в свідомості людей занадто на атеїзм змахує.
  • 0

#89 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 19.06.2010 – 20:24

ситуація зміниться, коли у темі з*явиться насправді ерудована та вічлива людина,
ну дууууже хочеться бути ввічливою і ерудованою (здатися), але мені теж впадло (і часу зовсім немає) сидіти і вишукувати потрібну літературу для дискусії. Які ми ліниві...)
  • 0

#90 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 09:21

якщо б у нас була вічлива та приємна дискусія, а не в такому тоні, як ви її повели

Прикольно.
Заявляється сюди людина, кладе великий болт на купу досліджень, ображає прадавню віру і її прихильників, пекельно яро тролить, доводячи, що очевидні кожному залишки язичництва - це все християнство, що до християнства тут волохаті мавпи сиділи на деревах і тільки греки їх зняли з дерев, постригли, одягли, навчили читати і писати та зробили людьми, а тепер щиро дивується, чому вона зустріла цілком адекватну реакцію.
morisa, Вам скільки років, якщо не секрет?
  • 0

#91 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 11:19

Перегляд допису-=VJ=- (20.06.2010 10:15) писав:

Питання перше - якщо одружаться негр з білою, дитина, яка народиться мулатом, буде негром чи все ж таки метисом з частиною білих генів?

Питання друге - Ви справді вважаєте такі фрази не проповідництвом?
Я вже промовчу про очевидну дурість цієї фрази, на що Вам вже неодноразово вказали.

Питання третє - Ви справді настільки недалекі, щоб не помічати, що в дискусіях не хтось виступає проти впливу християнства на культуру, а персонально Ви виступаєте проти язичницького впливу на цю саму культуру?

1. Так, це могло б бути, після 988 року, але коли вже пройшло стільки часу, стільки СТОЛІТЬ???? Тобто якщо, згідно вашої логіки, метис одружиться з білою, їхня дитина знову з білою і всі нащадки будуть одружуватися з білими не одне століття, то хіба в такому випадку можна говорити про домінування негритянської (афроамериканської, як нині прийнято казати <_< ) крові??? очевидно, що вона давним-давно подавлена білою, але нащадкам постійно розповідають про домінування або при наймні активність таких ген, то вони й повірять.

До речі, гарний приклад, дякую. Він ще краще підтверджує мої переконання.

2. Якщо б я писала охрестіться, підіть в церкву, то так, в іншому випадку - однозначно ні, не проповідую і не навертаю у віру, це не моя "парафія"

3. я все помічаю і навіть бачу, що потроху, навіть не помічаючи, дехто почав задумуватися. Ще раз дякую за наведений приклад про метисацію. Він чудовий!
  • 0

#92 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 12:03

Перегляд дописуmorisa (20.06.2010 12:19) писав:

коли вже пройшло стільки часу, стільки СТОЛІТЬ???? Тобто якщо, згідно вашої логіки, метис одружиться з білою, їхня дитина знову з білою і всі нащадки будуть одружуватися з білими не одне століття, то хіба в такому випадку можна говорити про домінування негритянської (афроамериканської, як нині прийнято казати :rolleyes: ) крові??? очевидно, що вона давним-давно подавлена білою, але нащадкам постійно розповідають про домінування або при наймні активність таких ген, то вони й повірять.

По-перше в якості негра виступає саме арамейське християнство. Якщо для Вас це не логічно, то раджу краще їхати в Ізраїль, вам там вочевидь буде комфортніше, аніж серед українців.
По-друге пані, видно, повний профан в генетиці. Раджу почитати кілька статей про те, як за генетичними маркерами визначають походження народів на кілька десятків тисяч років назад.
По-третє про домінування язичництва ніхто не говорив - це Ваша чергова брехня. Натомість Ви стверджуєте, що його наслідків нема взагалі, а це ще одна брехня і антинаукова дурниця.

2. Якщо б я писала охрестіться, підіть в церкву, то так, в іншому випадку - однозначно ні

Раджу вивчити різницю між поняттями "пряма та непряма пропаганда".
Якщо я буду ходити з плакатом "Хай живе Сталін", і якщо я буду просто сверджувати "комунізм не вмер, бо всі ви були піонерами, а значить комунізм в вас живе" - я однаково буду пропагувати комунізм.

дякую за наведений приклад про метисацію. Він чудовий!

Чудовий для тих, хто його розуміє, а не перекручує відповідно до свого незнання, упередження та пропаганди.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 20.06.2010 – 12:04

• 0

#93 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 13:08

я теж думала, що в культурі два пласти - язичн і христ, поки науковий не порадила прочитати одну книгу петербургського дослідника Олександра Панченка. Це була перша книга, яка перевернула мій світогляд, далі були інші. Всі вони наукові, а не релігійної тематики. Ця книжка є у Вернадці: Панченко А. А. Исследования в области народного православия. Деревенские святыни Северо-Запада России. – СПб., 1998. Вона хоч і присвячена дослід. рос. матеріалу, але перша її частина - методологічна. Тільки не потрібно писати, що якщо російська, то обов*язково проти українська. Спочатку прочитайте, якщо вас ця тема так зачипила.

проте, якщо людина фанатично :rolleyes: вірить в щось одне, то ніяки книжки не допоможуть. В даному випадку таку людину краще залишити в спокої.
  • 0

#94 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 13:39

Перегляд дописуmorisa (20.06.2010 14:08) писав:

я теж думала, що в культурі два пласти - язичн і христ, поки науковий не порадила прочитати одну книгу

Ага. Язичницького пласту нема. В принципі. Зовсім. І ніколи не було.
Ви головою хоч пробували думати над цим питанням?

Перегляд дописуmorisa (20.06.2010 14:08) писав:

проте, якщо людина фанатично :rolleyes: вірить в щось одне, то ніяки книжки не допоможуть. В даному випадку таку людину краще залишити в спокої.

Це якраз слово в слово про Вас
  • 0

#95 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 15:59

VJ, я вже вас культурно просила ігнорувати мене та мої дописи, а ви пристали до мене, як банний лист до "кое-чего" :rolleyes:
Я зрозуміла вашу позиці, ви мою, у нас вони деаметрально протилежні. Навіщо і далі переслідувати мої дописи, причому на всіх темах??? Якщо ви не можете цього зробити, тоді ігнорувати вас та ваші дописи буду я.
  • 0

#96 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • 441 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 17:27

Перегляд дописуmorisa (20.06.2010 16:59) писав:

VJ, я вже вас культурно просила ігнорувати мене та мої дописи, а ви пристали до мене, як банний лист до "кое-чего" :rolleyes:
Я зрозуміла вашу позиці, ви мою, у нас вони деаметрально протилежні. Навіщо і далі переслідувати мої дописи, причому на всіх темах??? Якщо ви не можете цього зробити, тоді ігнорувати вас та ваші дописи буду я.

Можна я, можна я відповім? Тому що ні ВіДжей, ні я не пропагуємо ні прямо ні опосередковано те, в що віримо, на відміну від тебе, а лише реагуємо на твої дописи. Це підтверджується твоїми словами, що я не маю ніяких тем, а сиджу лише в твоїх. В мене таке враження, що крім книжок пітерського видавництва в житті нічого не бачиш. Замість того, щоб писати, як мінімум, якісь сумнівні твердження, краще б спробувала розібратись, що було в основі дохристиянської віри предків, який є зв"язок між Києвом, Чатал-Уюком та Стоун-Хенджем, яка була основа писемності, матеріали про Кам"яну Могилу, мізинську культуру. Ти ж наче викладала щось, невже ти аж так нічого не бачиш?
  • 0

#97 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 19:48

Перегляд дописуОнук Велеса (20.06.2010 18:27) писав:

краще б спробувала розібратись, що було в основі дохристиянської віри предків, який є зв"язок між Києвом, Чатал-Уюком та Стоун-Хенджем, яка була основа писемності, матеріали про Кам"яну Могилу, мізинську культуру

давай краще поговоримо про дошлюбний секс у відповідній темі :rolleyes:
  • 0

#98 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • 441 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 19:55

Перегляд дописуmorisa (20.06.2010 20:48) писав:

давай краще поговоримо про дошлюбний секс у відповідній темі :rolleyes:

А давай краще в цій темі поговоримо про українську народну культуру - дохристиянську.
  • 0

#99 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 20:03

Перегляд дописуОнук Велеса (20.06.2010 20:55) писав:

А давай краще в цій темі поговоримо про українську народну культуру - дохристиянську.

як каже моя свекруха (дуже хитра тітка), коли не хоче про щось говорити: "Давайте зробим паузу" :rolleyes:

та й запропонована тобою тема не підходить, адже українська народна культура - християнська :shy:
  • 0

#100 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 20.06.2010 – 20:45

Перегляд дописуmorisa (20.06.2010 21:03) писав:

адже українська народна культура - християнська :rolleyes:

Фанатик уперся рогом в стінку.
Що й треба було довести, панове. Далі тепер - все одно, що об ту саму стінку горохом.
Можна констатувати відкриття нової християнської секти з основною догмою "язичництва ніколи не було і бути не могло".

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 20.06.2010 – 20:48

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних