Перейти до вмісту

Українська народна культура – християнська

Повідомлень в темі: 194

#61 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 17.06.2010 – 21:09

Перегляд дописуmorisa (15.06.2010 15:11) писав:

Я буду робити свої дописи,
"...щас я почну зривати покрови! і ви всі прозрієте!"

Перегляд дописуmorisa (15.06.2010 15:11) писав:

з посиланнями на вчених, а не любителів-аматорів, в яких показуватиму, що ВСЯ народна культура абсолютно християнська. Язичництво давно відмерло,
Із посилань на афтаритєтних істориків вам зараз стане зрозуміло, що "нєбило і нєт нікакого укрАінскава язика!". А тот каторий біл, давно уже отумер!

Цитата

не було ніякого «двовір’я» (все це вигадка міфологів, рад. вчених та сучасних «патріотів» України),
І суржика не було, всі чітко і одразу перуйшли на вєлікій і магучій. В один момент, як по команді.

-------------------------------------

Який товстий троль. <_< Ще, ще йому їжі!!!

Нопри надмірну самовпевненість і обіцянки "зривати пакрови" допис нічого нового не містить, а лише намагаєтсья форсувати абсурдний і штучний мем "народне християнство". Як випливає із тексту мем, нічим не відрізняється від того, що звикли називати "переплетенням язичницьких і християнських радицій", "накладенням християнства на язичництво", "перекрученням християнства". Різниця лише в особистому ставленні й назві явища. Яке несамовито і фанатично афтар намагається протиснути.

Цитата

Наявність у «народному християнстві» магічної обрядовості, яку дослідники ототожнювали з проявом нижчої язичницької міфології, може бути пояснена тим, що велику роль у її формуванні відіграла «безграмотність парафіяльного (місцевого) духовенства,
Овва! Хто б міг подумати, ви щойно зірвали +1 покров!

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 17.06.2010 – 21:10

• 0

#62 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.06.2010 – 21:18

Ну в принципі, от і все. Оскільки жодний елемент української культури не визнаний християнським, то говорити быльше нема про що! Ну просто не існує української християнської культури. З цим погодилася автор теми. Все інше - оФФтоп.
  • 0

#63 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 17.06.2010 – 21:24

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 20:28) писав:

Абсолютно не згоден. В котрий раз повторюю: Не християнство ввібрало в себе дохристиянське православ'я, яке вони називали язичництвом, а навпаки, Дохристиянське православ'я ввібрало в себе культ Христа, Культ Мертвих і воскреслих, культ зомбі, вуду.
Ще забув культ Дональда Дака дописати. Згідний.
  • 0

#64 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 21:24

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 21:34) писав:

....тебе легко вивести с себе, Хмурий Князю Вітольде. ...
я дещо відкрив свої емоції. але це не твоя заслуга. це заслуга пива Оболонь "живе"
  • 0

#65 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 21:46

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 21:24) писав:

я дещо відкрив свої емоції. але це не твоя заслуга. це заслуга пива Оболонь "живе"
Не його, а пива оболонь. І емоції не твої, а емоції Ющенка до Дональда Дака. <_<
Так пиво діє на вдстані.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 21:18) писав:

Ну в принципі, от і все. Оскільки жодний елемент української культури не визнаний християнським, то говорити быльше нема про що! Ну просто не існує української християнської культури. З цим погодилася автор теми. Все інше - оФФтоп.
А цитата? Я цього не побачив, додайте для наглядності, не всім захочеться рити архів теми.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 17.06.2010 – 21:45

• 0

#66 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4220 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 17.06.2010 – 21:56

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 14:05) писав:

Тому що "православ'я" - означає славити "Правь".
Доведи, бо то лише стрясання повітря.
Ось значення правий у Фасмера. Слов’янські значення прекрасно узгоджуються із значеннями грецького орто, чи англійського right. Й слово православ`я легко пояснюється як звичайнісінька калька від слова ортодоксія.
Лише людина не здатна сприймати речі такими, як вони є, яка хоче жити фантазіями, може бачити в слові православ’я якесь "славлення влади".
  • 0

#67 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 22:10

Перегляд дописуmorisa (16.06.2010 07:44) писав:

А про ніякого ламу, язич. богів вони й не чули, хіба що по радіо чи ТВ, а у своїй повсякденній практиці звертаються до християнської церкви.
А є ще багато тожеукрАинцев, які й про укр мову ненависну не чули і чути не хочуть.
Дякую, що вказали, що треба орієнтуватися на маси всякі.

Перегляд дописуkalamar (17.06.2010 21:56) писав:

Й слово православ`я легко пояснюється як звичайнісінька калька від слова ортодоксія.
Лише людина не здатна сприймати речі такими, як вони є, яка хоче жити фантазіями, може бачити в слові православ’я якесь "славлення влади".
А англійська ортодоксія така сама як і наша, паганська.
Зображення
  • 0

#68 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.06.2010 – 22:12

Перегляд дописуОнук Велеса (17.06.2010 21:52) писав:

Ні, ти справді думаєш, що російськомовні книги, видані в СПб, будуть об"єктивно висвітлювати українську етнологію? Ти б ще сюди карамзіна, огієнка та толочка вписала - суцільна об"єктивність.

Враховуючи шалений клерикализм української політики та науки на українські книжки теж розраховувати не варто.
  • 0

#69 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 22:29

Перегляд дописуmorisa (16.06.2010 17:06) писав:

ніхто б не сумнівався, що українська культура - християнська.
А ніхто і не сумнівається, що українське християнство - релігія, яка виникла в результаті непорозуміння і перекручення і перемішування. Це ж ви почали тему з обговорення безграмотних перших священників, які формували це християнство. Ніто з вами не сперечається, так - християнство це покруч, результат безграмотности і бездумности, які увійшли в традицію. Так - це релігія для мас. Але не требавсіх українців звужувати до цих мас.
Бо так само я вам можу обстояти тезу, що російська мова традиційна для україни, а шансон - це народноє радіо, а Кіркоров - народна традиція. Апелювати до примітиву і відсталости завжди просто, тут вся ваша псевдонауковість і закінчується.

А де сам троль? <_< Щось нудно стало. ;)

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 17.06.2010 – 22:27

• 0

#70 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4220 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 17.06.2010 – 23:56

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (17.06.2010 23:10) писав:

А англійська ортодоксія така сама як і наша, паганська.
Зображення
Напис доводить, що не така. Якби була така сама, там мало би бути написано rightpraising pagan <_<.
  • 0

#71 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 18.06.2010 – 21:31

щось без мене темка так і простояла цілий день без дописів :happy1:
Правильно, всі до темки "секс до шлюбу", там цікавіше й може "секс" нас помирить <_< ;) :lol:
  • 0

#72 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.06.2010 – 21:41

Перегляд дописуmorisa (18.06.2010 22:31) писав:

щось без мене темка так і простояла цілий день без дописів <_<

всі чекають, коли ж Ви остаточно зіллєтесь зі своїми християнськими псевдонауковими фантазіями
  • 0

#73 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 18.06.2010 – 23:47

Перегляд дописуmorisa (18.06.2010 22:31) писав:

щось без мене темка так і простояла цілий день без дописів :happy1:
А що писати ? І як писав вчора, відразу розкусивший тебе Віджей - кому ? Давай звернемось до одного зі вказаних тобою, ну прям, "новєйшіх дослідників" - Зубова Йванка Ляксандровича. Що ж такого новенького він пропонує ? Або, як ти там написала, "незамусолена тема".
А пропонує, одеський єврей переїхавший у США, що розглядаючи і досліджуючи пам*ятки минулого (у Зубова їх 53) найголовнішими з них вважати "Слово святого Григорія в толцех" та "Слово Ісайї" розтлумаченого ще одним, ну ооочень бАльшім "науковцем" - Іоаном Златоустом, "про даючих другу трапезу роду та рожаницям".
Важливим методом для свого дослідження, пан Зубов вважає “маловідомий сьогодні прийом філологічної акрибії". Тобто, ретельна робота з окремим писемним фактом, з поодинокими явищами, які, проте, постають у кінцевому підсумку проявами глибинних закономірностей. О як ! Ну а, під тими закономірностями, випливає в кінцевому результаті абсолютна дохристянська тупість слов*ян, і єстессно - "народне христянство" українців як фактор нашого "просветлєнія". Інтерпретація відповідних джерел, за словами Зубова, проводиться з урахуванням богословської складової церковних повчань. Короччє, з якого боку не глянь, дишло повертають все туди ж. Щоправда інтерпретації - "новєйші"....з урахуванням церковних повчань.
І оце ти називаєш "незамусоленою темою" ? Пхе....яка проза. Ги ги ги.

Цитата

Правильно, всі до темки "секс до шлюбу", там цікавіше й може "секс" нас помирить <_< ;) :lol:

А чо ? Мо хоч там не буде інтерпретацій з урахуванням церковних повчань. Секс - нє для рєбят в рясі. Ги.
  • 0

#74 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 19.06.2010 – 00:29

Перегляд дописуБезбожник (18.06.2010 23:47) писав:

А чо ? Мо хоч там не буде інтерпретацій з урахуванням церковних повчань. Секс - нє для рєбят в рясі. Ги.
Хто казав? Протестантам можна.
  • 0

#75 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 19.06.2010 – 01:57

Перегляд допису---- (19.06.2010 01:29) писав:

Хто казав?
morisa. Ги.

Цитата

Протестантам можна.

Ганьба ! Анафема. Ніззя, пане.
  • 0

#76 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 05:18

Перегляд допису-=VJ=- (18.06.2010 22:41) писав:

всі чекають, коли ж Ви остаточно зіллєтесь зі своїми християнськими псевдонауковими фантазіями

я вже "злилась", навіщо сперичатися з фанатиками? <_<
  • 0

#77 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 06:15

Перегляд дописуmorisa (19.06.2010 06:18) писав:

Як навіщо? Щоб "просвітити", "навернути", "врятувати душі заблудших". Хіба мало благородних причин?
  • 0

#78 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 06:30

Перегляд дописуmorisa (19.06.2010 06:18) писав:

фанатики чи не фанатики, а я так і не дочекався від тебе жодного прикладу Української культури, які є християнськими. Навпаки, три з них навів я. Але я в опозиції, то не рахується, Так що вважаємо, що християнства в українській культурі - нуль!!!!
  • 0

#79 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 09:54

Перегляд дописуОнук Велеса (19.06.2010 07:15) писав:

Як навіщо? Щоб "просвітити", "навернути", "врятувати душі заблудших". Хіба мало благородних причин?
хіба я проповідувала???? смішно, ким мене тільки не називали від явного атеїста до релігійного фанатика та сектанта і жодного слова правди

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (19.06.2010 07:30) писав:

я так і не дочекався від тебе жодного прикладу

ви"сліпі", "глухі", тому й не дочекаєтесь.
навіщо мені "рвати на собі сорочку" и доводити людям, які заздалегіть налаштовані негативно??? я написала пенві наукові бачення теми, які я поділяю, от і все, а сваритися, щось доводити "з піною на роті" - не мій стиль. Живіть і далі в темноті, яка мені від того біда?
  • 0

#80 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень

Відправлено 19.06.2010 – 11:55

Перегляд дописуmorisa (19.06.2010 10:54) писав:

ви"сліпі", "глухі", тому й не дочекаєтесь.
навіщо мені "рвати на собі сорочку" и доводити людям, які заздалегіть налаштовані негативно??? я написала пенві наукові бачення теми, які я поділяю, от і все, а сваритися, щось доводити "з піною на роті" - не мій стиль. Живіть і далі в темноті, яка мені від того біда?
ось це ти мене ось цим і бісиш, я не був налаштований негативно заздалегіть
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних