Перейти до вмісту

Українська народна культура – християнська

Повідомлень в темі: 194

#41 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6693 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.06.2010 – 13:05

Перегляд дописуmorisa (16.06.2010 18:06) писав:

Я розумію, що ви маєте на увазі. Дійсно, 100% ортодоксального християнського наслідування в культурі немає, є так зване народна (побутова) релігія (це термін вчених). Тобто народне розуміння православ*я. Ортодоксально, по канонам, те що ми маємо, не "чисте" православ*я, але народ думає, що він все робить "по-божому", тобто не розуміє, що в багатьох випадках перекручує (не свідомо) певні догми. Це і дало підстави стверджувати, що не співпадіння з христ. догматикою - язичництво, але самі люди про те все забули давним-давно і якби не така завзятість деяких "вчених" та маштабне тиражування іх псево-наукових праць (рецензію на одну з таких див. вище) ніхто б не сумнівався, що українська культура - християнська.
Ніби написала все так як я думаю, але я так і не зрозумів, чи під терміном "православ'я" ти маєш на увазі ортодоксію, чи таки маєш на увазі правильне значення цього слова, те що і я намагаюся тобі довести. Рідна Українська віра - православна. Але не християнська. Тому що "православ'я" - означає славити "Правь".
поняття "правь" не зустрічаються в Біблії. Поняття "правь"не зустрічаються і в грецькій ортодоксії - там є рай і пекло, яких до речі теж немає в Біблії.

Цитата

I. Буття

Над всім сутнім знаходиться і все сутнє обіймає Всевишній. Три сутності, три космічної сили, три іпостасі Всевишнього - це три світи: Наві, Праві і Яві.

Явь - Світ Явлений Всевишнім, народжений Родом.

Навь - світ Духу, світ звідки приходимо і куди йдемо, світ посмертний. Це світ пращурів і богів, світ де перебуває загальний Закон, керуючий світами - Закон Буття і Еволюції, що обіймає Закони взаємопроникнення, взаємозв’язку і гармонії, єдності і боротьби протилежностей, білого і чорного, заперечення - заперечення (зміни батька сином), коловороту - зміни Яві і Наві. В світі Наві знаходиться Гора Меру, Божий Престол, Гора Богів. Шлях в світ Наві відкриває Бог Яма. Навь - це вирий душ людських.

Правь - Світ Законів і Закони Світу Явленного. На початку Творіння закони всесвіту дав Всевишній. Всевишній сам Закон. Через закони Праві Всевишній проявив себе як Сина Бога. Ім’я сина Бога - Син Бога. Син Бога народив все суще, тому він Рід. За законами Праві Син Бога створив Сварогу і Світ Явлений, а тому він Сварог.

В Україні-Русі до православної віри насильно доданий культ Христа. А крім самого культу Христа майже нічого не змінилося.

Православ'я - не ортодоксія!!!

а загалом. то хрень якась....

І дуже добре що наші люди не святкують так як святкують жиди. Ще не вистачало нам разом з культом христа почати святкувати ще й пурим.
  • 0

#42 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 13:30

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 14:05) писав:

під терміном "православ'я" ти маєш на увазі ортодоксію?
так
  • 0

#43 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.06.2010 – 13:57

morisa сказав:

ті речі, які не вписуються в канонічне християнство, це так звана «народна релігія» - народне розуміння

Забули вказати причини появи. І це цілком зрозуміло, бо коли дитина народжується мулатом, то казати, що вона "абсолютний негр" - абсолютний ідіотизм.

morisa сказав:

По-перше, підхід до вивчення народної культури як простого синкретизму язичництва та християнства це занадто простий шлях

Вчіть виключно наукове поняття бритви Оккама.

morisa сказав:

Зокрема, катехізис (богословське викладання) було введено у всіх навчальних закладах тільки у 80-х роках ХІХ ст.

Викладання богослів'я було введено одразу в першому ж ВНЗ України - Острозькій академії в XIV столітті разом з "сімома вільними науками" та п'ятьма мовами. Так почала криво-косо відроджуватися грамотність після темних віків панування християнства та міжусобних війн. Перші священники на Русі були греками чи болгарами і вчились, відповідно, у себе на батьківщині, своїми наступниками вони за наказом ще Володимира готували дітей князівської та боярської знаті, малоосвіченими вони теж не були і навчались там же.

morisa сказав:

Унаслідок цього грамотні та безграмотні служителі передавали у вельми індивідуальній і вільній інтерпретації християнське віровчення.

Так-так, і навигадували стільки всього на рівному місці, ні на чому не базуючись - ото фантазери були.

morisa сказав:

її характерні сліди були відновлені за селянським культом св. Параскеви

Ще одна дурість - культ Мокоші зберігся подекуди в Росії аж до ХХ століття, тут нема чого "відновлювати", тим паче за неіснуючим культом маловідомої грекині.

morisa сказав:

Якби в основі її ушанування був культ Мокоші, то культ св. Параскеви в його загальновизнаному вигляді існував би тільки в Росії та Україні, оскільки південніше Мокош не була відома

Ще дві дурниці.
По-перше культ Мокоші перетворювався в культ Параски через культ П'ятниці, по-друге в інших народах культ Параски грунтується на інших Парасках - зокрема в Болгарії та Сербії на Парасці сербській, себто святій Петці.

morisa сказав:

Зокрема, стосовно культів Роду і Рожаниці автор доходить висновку, що таких божеств взагалі не існувало

Точка зору Григорія Богослова (а допис грунтується саме на ній) особисто мене абсолютно не цікавить.

morisa сказав:

а ви думаєте, що після 988 року народ залишався глухим і сліпим до християнства протягом багатьох століть?!

А Ви вважаєте, що він все викинув і наввистрибки побіг в нову релігію?

morisa сказав:

ніхто з опонентів, яких тут безліч, нічого по суті так і не заперечив, лише загальні фрази!

Для фанатика будь-які заперечення - не по суті.

morisa сказав:

споживаєте те, що написали непрофесійні аматори, "праці" яких розгромно критикує академічна наука.

Поки що цим відзначились лише Ви.
  • 0

#44 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6693 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 14:20

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 14:30) писав:

так
ну так перестань називати ортодоксію православ'ям. Православ'я так і не винищене, воно у нас є, Шкода що в такій збоченій формі ортодоксії.

Тож питання стоїть так - чи називати нашу культуру християнською якщо до нашої культури насильно доданий культ Христа? Чи культ Христа збагатив нашу культуру своїм безкультур'ям? Швидше навпаки. Тож я проти того, щоб православ'я називали християнським. це зайве в православ'ї.
  • 0

#45 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 16:54

Цитата

християнство дало людям все! Це відомо ще зі школи! не знаю, може ви ще й там і навчаєтеся, тоді це багато прояснює. <_<

Ви пишете такі дурниці, що за Вас стає страшно. Але рівень Вашого навчання в школі вже зрозуміло, та й що це була за школа - теж.

Цитата

український етнос сформувався вже після прийняття християнства, а релігією переважної більшості українців завжди було християнство

Реготав несамовито.
І це українські науковці. Чудова демонстрація нинішнього стану української науки.

Перегляд дописуВід 16.06.2010 18:06

Це і дало підстави стверджувати, що не співпадіння з христ. догматикою - язичництво, але самі люди про те все забули давним-давно

Ви свої дурниці самі ж і спростовуєте - вказуєте що це було язичництвом проте народ зараз про це забув, і тут же називаєте це християнством.
Те, що хтось забув назву, ще не значить, що воно тепер називається інакше, більше того - є чимось іншим.

Перегляд дописуmorisa (16.06.2010 18:46) писав:

хлопчику, це я тут з вами бавлюсь, а не ви зі мною ;))
Тоді чому ж ваші язичники так швидко "всралися"???

Пішла властива християнським фанатикам ввічливість

Перегляд дописуmorisa (16.06.2010 20:06) писав:

Людям потрібний був Бог, як колись так і тепер, і вони його прийняли у свій розум, душу і культуру. Ніхто нічого не нав*язував. Або приживається або ні.

Людям потрібен був Ленін. І Сталін - теж досі йому пам'ятники ставлять. То люди бажали їх появи, насправді їм нічого не нав'язувалось. І таборів не було, і не винищували кожного, хто криве слово про комунізм скаже - це все сучасні вигадки.

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 09:58) писав:

Які на наших землях хрестові походи? яка боротьба з еретиками? Це все історя Захід. Європи, історія католицьк. церкви. Це ж очевидні речі, як можна робити такі істоичні ляпи, відомі навіть школярам???

Я вже казав про Вашу наднизьку шкільну підготовку, повторюсь вкотре.

Цитата

От ви всі так виступаєте проти х-ва, що воно таке й сяке, але ж мабуть самі охрещені, періодично ходите в церкву (хоча б на Великдень) і до Бога ж християнського, мабуть,зверталися у молитвах, а не до перуна чи сварога, чи не так?

Абсолютно не "мабуть", не треба до інших своє приплітати.
І, звісно, це все анітрохи не пропаганда і не навертання, ага.

Перегляд дописуВід 17.06.2010 11:40

але такий розвиток обрала переважна більшість українців, які були і є дуже набожними. навіть за часів тоталітаризму, люди хрестили дітей, тримали ікони, потайки молилися. Це відомі факти! Чи це теж моя власна видумка?!

Саме комуністичний розвиток обрала свого часу більшість українців, які були і є дуже комуністичні. Навіть за часів царизму та "демократії" вони вступали до лав компартії, віддають своїх дітей до лав піонерів, потайки співають Інтернаціонал. Це все відомі факти. Чи моя вигадка?

morisa сказав:

релігійний фанатизм людей і був причиною того, що християнство, не дивлячись на шаленне гоніння з боку язичників, завоювало пів світу і відтіснило язичництво на переферію. Це ж факт!

Саме так. Релігійні фанатики вогнем і мечем викосили всіх, хто косо дивився на християнство.

morisa сказав:

Я до того, що якби людям насправді було таке "миле" язичництво, як першим християнам християнство, то не прижилося б воно на Київ. Русі. Повстали б всі

Важко повставати з мечем біля горла. Хоча деякі однак повставали, просто від них князівські дружинники швиденько не лишили нічого, окрім випаленого місця.

Хочете розрядити напругу - перестаньте нести антинаукову маячню і поширювати християнство серед тих, кому воно не потрібне.
  • 0

#46 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4237 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 17.06.2010 – 17:21

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 15:20) писав:

ну так перестань називати ортодоксію православ'ям. Православ'я так і не винищене, воно у нас є, Шкода що в такій збоченій формі ортодоксії.
Один ньюанс, слово православ'я то звичайнісінька калька із слова ортодоксія, В церковнослов'янській таких кальок безліч.
ὀρθοδοξία - правильна слава. ὀρθός - правильний, δόξα - слава.
  • 0

#47 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 18:09

Перегляд допису-=VJ=- (17.06.2010 17:54) писав:

перестаньте нести антинаукову маячню і поширювати християнство серед тих, кому воно не потрібне.
ви написали багато, не полінувалися, але головна різниця в наших дописах в тому, що я постійно цитую вчених, посилаюся на їхні дослідження, а ви пишите "отсебятину". Ви вчений? Дослідник? Абощо Ви читали по темі? Що?

християнство давним давно поширене і без мене, у мене навіть не було такої думки в голові, але якщо хоча б одна людина замислиться над моїми дописами, візьме прочитає наукову л-ру (не сектанську,не православну тощо), то я буду вважати, що я витратила тут стільки дорогоцінного часу не даремно
  • 0

#48 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 17.06.2010 – 18:21

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 19:09) писав:

ви написали багато, не полінувалися, але головна різниця в наших дописах в тому, що я постійно цитую вчених, посилаюся на їхні дослідження, а ви пишите "отсебятину". Ви вчений? Дослідник? Абощо Ви читали по темі? Що?

християнство давним давно поширене і без мене, у мене навіть не було такої думки в голові, але якщо хоча б одна людина замислиться над моїми дописами, візьме прочитає наукову л-ру (не сектанську,не православну тощо), то я буду вважати, що я витратила тут стільки дорогоцінного часу не даремно
Великий плюс за тему - ще один привід задуматись над... над всім. Але великий мінус Вам, як опоненту. Ви почали тему задля викластись, чи задля обговорення? Чи то була просто реклама певної літератури? Коли людина починає певну тему і сипле знаннями, то має бути готовою до запитань. Ви не даєте вичерпних відповідей.
  • 0

#49 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 18:26

Перегляд дописуОлеська (17.06.2010 19:21) писав:

Великий плюс за тему - ще один привід задуматись над... над всім. Але великий мінус Вам, як опоненту. Ви почали тему задля викластись, чи задля обговорення? Чи то була просто реклама певної літератури? Коли людина починає певну тему і сипле знаннями, то має бути готовою до запитань. Ви не даєте вичерпних відповідей.

Дякую.

А щодо "Ви не даєте вичерпних відповідей", то просто не встигаю, бо вас багато, а я одна, до того ж у мене робота, сім*я, діти, не можу я постійно сидіти на "теревенях" та ВСІМ давати ВИЧЕРПНИ відповіді. А тему я почала для того, щоб "задуматись над... над всім."
  • 0

#50 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 17.06.2010 – 18:39

Перегляд дописуkalamar (17.06.2010 17:21) писав:

Один ньюанс, слово православ'я то звичайнісінька калька із слова ортодоксія, В церковнослов'янській таких кальок безліч.
Ось і я щось не зрозумів. До речі в багатьох мовах так і називають православ'я.
  • 0

#51 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4237 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 17.06.2010 – 18:50

Справа в тому, що то не вчені математики, біологи чи фізики. В гуманітарних чи соціальних науках є безліч підходів й интерпретацій. Якщо тепер для вчених актуально довести, що культура християнська - вони доведуть, якщо завтра треба буде довести, що вона язичницька - теж доведуть, причому ті ж вчені. Ви можете знайти вчених, які акцентують на християнськості увагу, а можете знайти вчених, які акцентують увагу на язичницьких елементах.
Зрештою ніхто мабуть серйозно не твердить, шо елементи язичницькі збережені в первісному вигляді.
Уявіть собі, що ви маєте магічне замовляння в якому згадуються імена якихось язичницьких богів, оскільки імена язичницьких богів стають табу, вони заміняються іменами Богородиці, Христа... чи перетворюється замовляння на християнське?
Навіть в варіанті християнства, яке із Греції прийшло не так просто, бо уже на нього впливало грецьке язичництво.

Ось вам із гімнів непорочній діві Атені.

Hail Fortune, alpha and omega of men,
of sapience You seat at the august throne;
more then punishments, to the human actions
You give glories and blessings - like the grace
that shines at your golden wings.
Long happiness announces your fate.
You found the good way, between mishap,
Your light has swept the darkness, Goddess of grace.

Розбирайтесь, що з подібних язичницьких текстів канонічні християнські тексти запозичили.

в дискусії ви одній людині дали таку відповідь.

якщо ви в це вірите, то так. Люди вірять і у їхній свідомості така "формула" діє.
Після такої відповіді мені важко повірити вам, що ви не атеїст.
  • 0

#52 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 17.06.2010 – 19:09

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 18:09) писав:

Цікава Ви. В правилах форуму не написано, що в темах мають право відповідати тільки вчені. Та й це був би нонсенс, спробуйте перевірити в усіх дипломи. Якщо Ви вважаєте, що попали на форум Нобелівського комітету, то м'яко кажучи помиляєтесь.

По темі: Православ'я ввібрало в себе частину язичницьких традицій. Так відбувається з усіма релігіями. Християнство йшло на компроміс з населенням: "не можемо завоювати, то поглинаємо. "
  • 0

#53 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 19:35

Перегляд дописуkalamar (17.06.2010 19:50) писав:

Справа в тому, що то не вчені математики, біологи чи фізики. В гуманітарних чи соціальних науках є безліч підходів й интерпретацій. Якщо тепер для вчених актуально довести, що культура християнська - вони доведуть, якщо завтра треба буде довести, що вона язичницька - теж доведуть, причому ті ж вчені. Ви можете знайти вчених, які акцентують на християнськості увагу, а можете знайти вчених, які акцентують увагу на язичницьких елементах.
згодна на 100 %, але проблема в тому, що основна маса населення читає не наукову л-ру (нехай і з різними підходами та трактуваннями), а хто зна що. Як я не випитую ЖОДЕН з моїх опонентів не назвав ЖОДНОЇ книжки звідки він взяв таку інформацію. Очевидно, що людина щось читала, щось чула, але судячи з дописів, це твори "фольк-істориків"* або щось таке. Не можна формувати свій світогляд під впливом таких сумнівних праць. Читайте наукову, академічні л-ру, ось в принципі, що я хочу докричати, а там, може, й змінете позицію, а якщо ні, то хоча б аргументи для ваших опонентів стануть вагомішими та переконливішими.

*
«ФОЛК-ХІСТОРІ» (параісторія, псевдоісторія, антиісторія, мас-історія, поп-історія* тощо) — узагальнена назва псевдонаукових праць з історії, написаних зазвичай особами, далекими від професійної історичної науки.
Під «ф.-х.» певною мірою можна розуміти й літературно-публіцистичний жанр викладу історії у мас-культурі, проте його представники не претендують на науковість, на відміну від праць «фолк-істориків», що є основною відмінністю між ними.
Головне гасло, під яким працюють представники цього напряму, – докорінний перегляд світової та вітчизняної історії. Свої праці, як правило, вони будуть на художніх законах белетристики, в яких безпідставно критикують або ігнорують встановлені наукою факти, перекручують дати, спотворюють події, намагаються «спростувати» дослідження професійних істориків. Натомість вони самі демонструють відсутність джерелознавчих навичок, незнання методологічних прийомів історичного дослідження тощо. З огляду на те що такі псевдонаукові публікації призводять до фальсифікації історії, праці «фолк-істориків» зазнають нищівної критики з боку переважної більшості професійних істориків.
  • 0

#54 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 17.06.2010 – 19:39

Перегляд дописуkalamar (17.06.2010 18:21) писав:

Угу, а ортодоксальний комуніст це теж по грецькій звичайнісінькой кальці православний комуняка.
Усі, навіть ортодоксальні жиди, теж православні. <_<

Ще є ортопеди, яки можуть бути правильними вихователями, чи правильними вчителями.
І мабуть є ще доксопєді це вже заслужені (славні) вихователі та вчителя, яких треба славити і усім поклонятися. ;)

Повідомлення відредагував Odonacer: 17.06.2010 – 20:06

• 0

#55 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6693 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 19:45

....
релігійний фанатизм призводить до того, що автор викликаючи на дискусію оппонентів, в свою заслугу ставить те, що цитує вчених, і того ж требує від оппонентів. Натомість наукову думку оппонентів свідомо не помічає, ігнорує, бо просто не взмозі нічого заявити проти. Зате втягується в гарячий спір з іншими релігійними фанатиками по іншу сторону барикад. Сперичатись фанатично воно цікавіше <_<

morisa ти стільки раз повторила, що постійно цитуєш вчених, так а де ж ті цитати? набридаєш уже.
  • 0

#56 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 19:57

головна різниця в наших дописах в тому, що я постійно цитую вчених

Ви ще жодного вченого не процитували, всуціль християнських пропагандистів. Натомість посилання інших Ви банально не помічаєте, ніби їх і нема. Це типова поведінка фундаменталіста і фанатика, а в форумному житті це називається тролінг. Хочете догратися до повного ігнору - продовжуйте в тому ж стилі.
  • 0

#57 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6693 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 20:28

Перегляд допису---- (17.06.2010 20:09) писав:

По темі: Православ'я ввібрало в себе частину язичницьких традицій. Так відбувається з усіма релігіями. Християнство йшло на компроміс з населенням: "не можемо завоювати, то поглинаємо. "
Абсолютно не згоден. В котрий раз повторюю: Не християнство ввібрало в себе дохристиянське православ'я, яке вони називали язичництвом, а навпаки, Дохристиянське православ'я ввібрало в себе культ Христа, Культ Мертвих і воскреслих, культ зомбі, вуду.
Це було потрібно для державотворення, бо цей культ обіцяв рабам рай після смерті, культ мертвих робив із живих покірних рабів.

Які обряди додалися до православ'я від введення християнства? Вживання плоті Христа в їжу, крові Христа в питво. Хрещення в святій воді. Які є інші християнські ритуали, яких не було в дохристиянські часи? Нужбо morisa давай, процитуй учених, які саме елементи культури в Україні є Християнськими. І якщо такі є, то хіба вони українські? Ці елементи культури були і залишаються жидівськими.

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 20:35) писав:

згодна на 100 %, але проблема в тому, що основна маса населення читає не наукову л-ру (нехай і з різними підходами та трактуваннями), а хто зна що. Як я не випитую ЖОДЕН з моїх опонентів не назвав ЖОДНОЇ книжки звідки він взяв таку інформацію.
Так так....
Як ми всі не випитуємо, ти жодного, ЖОДНОГО, разу не навела ЖОДНОЇ цитати з посиланням на літературу.
якщо ти і пишеш цитати, то просто від свого імені , звичайним плагіатом.
Харе триндіть короче.

Короче, morisa, якщо ти зараз не приведеш цитати якихось там своїх псевдовчених, які саме елементи української культури є християнськими, ми тебе дружно замінусуємо, і закриємо тему. Тобто не будемо більше сюди писати. Підтримаєте мне, однодумці!!!

до речі про хрещення: (підкреслена фраза є з посиланням, для особливо віруючих)

Цитата

В обрядах, що відбувались у час пологів, важливу роль відігравали не лише табу (заборона на вузли та перстені, які, за уявленнями, ускладнювали появу дитини на світ), магічні замовляння повитухи, а й ритуальні предмети, які вона використовувала (наприклад, пуповину хлопчикам відрізала на сокирі, закопуючи під «чоловіче» дерево — дуб, явір, ясен; дівчаткам — на гребінці, закопуючи під вишнею чи яблунею). Після пологів породілля і новонароджена дитина, за законами контагіозної магії, вважались нечистими (як ті, що прийшли із потойбіччя і доторком можуть «заразити» інших людей чи речі), тому до здійснення певних ритуалів не мали права спілкуватися з чужими людьми.

У системі післяпологових обрядів також простежуються елементи давніх культів: культу води (ритуальне омивання), культу хліба (батько приходив вітати дитину та дружину з короваєм); рослин (обереги, квіти, які дарували матері новонародженого); культ дерев — виявлявся у тому, що при народженні людини на родинному дереві, зображеному на дверях кожної сімґї домальовувалась квітка чи листок, а також у тому, яке дерево використовувалось для виготовлення дитячої колиски
В такому ж вигляді прошу відповісти і тебе morisa

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 17.06.2010 – 20:30

• 0

#58 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 20:33

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 21:28) писав:

ми тебе дружно замінусуємо, і закриємо тему. Тобто не будемо більше сюди писати. Підтримаєте мне, однодумці!!!

Я давно вже це пропонував - тролистість цієї провокаторки очевидна.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 17.06.2010 – 20:33

• 0

#59 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 20:34

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.06.2010 21:16) писав:

якщо ти зараз не приведеш цитати якихось там своїх псевдовчених, які саме елементи української культури є християнськими, ми тебе дружно замінусуємо, і закриємо тему. Тобто не будемо більше сюди писати. Підтримаєте мне, однодумці!!!

Ага, все кину й ЗАРАЗ почну з холодним потом на чолі й тримтячими руками, виймати з полиці книжки й шукати відповідні цитати, потім усі їх передруковувати, робити точні покликання і все для того, щоб ви обізвали праці відомих вчених та гідних людей усілякими ганебними словами.

тебе легко вивести с себе, Хмурий Князю Вітольде. До того ж, закликаєш обєднуватися проти однієї жінки усіх, а це чоловіки (за виключенням "Олеськи") хіба це гідно???
Не личить це князю, ще й хмурому, треба було інший логін брати <_<)

Тему закрию я, тобто я не буду сюди писати, але для вдумливих та розсудливих людей, подаю список праць, де викладена позиція, яку я тут відстоювала. Список не повний, подаю те, що "під рукою", буде час, додам ще:

. Читайте, думайте, аналізуйте:

Панченко А. А. Исследования в области народного православия. СПб., 1998. — Рец.: Гримич М. Народне православ’я у трактуванні Олександра Панченка // Етнічна історія народів Європи: Зб. наук. пр. – К., 2007. – Вип. 23. – С. 160–164.
Страхов О. Ночь перед Рождеством народное христианство и рождественская обрядность на Западе и у славян. – Cambridge, 2003.
Клейн Л .С. Воскрешение Перуна. К реконструкции восточнославянского язычества. – СПб., 2004.
Зубов М. І. Лінгвотекстологія середньовічних слов’янських повчань проти язичництва. – О., 2004.
Бернштам Т. А. Новые перспективы в познании и изучении традиционной народной культуры (теория и практика этнографических исследований). – К., 1993.
Хамайко Н. Походження давньоруського терміну «двовір’я» // Київ. старовина. – 2007 . – № 1. – С. 17–29.
  • 0

#60 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 17.06.2010 – 20:52

Перегляд дописуmorisa (17.06.2010 21:34) писав:

Ага, все кину й ЗАРАЗ почну з холодним потом на чолі й тримтячими руками, виймати з полиці книжки й шукати відповідні цитати, потім усі їх передруковувати, робити точні покликання і все для того, щоб ви обізвали праці відомих вчених та гідних людей усілякими ганебними словами.

тебе легко вивести с себе, Хмурий Князю Вітольде. До того ж, закликаєш обєднуватися проти однієї жінки усіх, а це чоловіки (за виключенням "Олеськи") хіба це гідно???
Не личить це князю, ще й хмурому, треба було інший логін брати <_<)

Тему закрию я, тобто я не буду сюди писати, але для вдумливих та розсудливих людей, подаю список праць, де викладена позиція, яку я тут відстоювала. Список не повний, подаю те, що "під рукою", буде час, додам ще:

. Читайте, думайте, аналізуйте:

Панченко А. А. Исследования в области народного православия. СПб., 1998. — Рец.: Гримич М. Народне православ’я у трактуванні Олександра Панченка // Етнічна історія народів Європи: Зб. наук. пр. – К., 2007. – Вип. 23. – С. 160–164.
Страхов О. Ночь перед Рождеством народное христианство и рождественская обрядность на Западе и у славян. – Cambridge, 2003.
Клейн Л .С. Воскрешение Перуна. К реконструкции восточнославянского язычества. – СПб., 2004.
Зубов М. І. Лінгвотекстологія середньовічних слов’янських повчань проти язичництва. – О., 2004.
Бернштам Т. А. Новые перспективы в познании и изучении традиционной народной культуры (теория и практика этнографических исследований). – К., 1993.
Хамайко Н. Походження давньоруського терміну «двовір’я» // Київ. старовина. – 2007 . – № 1. – С. 17–29.

Ні, ти справді думаєш, що російськомовні книги, видані в СПб, будуть об"єктивно висвітлювати українську етнологію? Ти б ще сюди карамзіна, огієнка та толочка вписала - суцільна об"єктивність.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних