Перейти до вмісту

Українська народна культура – християнська

Повідомлень в темі: 194

#161 Росава

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:У чортів на виступці))

Відправлено 28.06.2010 – 00:42

Ви що, знущаєтесь? :alakh:

Перегляд дописуmorisa (27.06.2010 18:31) писав:

Майже в кожному поліському селі ЗДАВЕН стоять хрести...див.: Волков Ф. (Хведір Вовк) Старинные деревяные церкви на Волыни. Кресты. // Материалы по этнографии России. – Т. 1. – СПб. 1910. – С. 36-38; .Сумцов Н. Культурные переживания: Полевые кресты, или фигуры // Киевская Старина . – 1890. – Т. ХХХ. – С. 64-68 тощо; )
:ggggg:

2010 рік -

"Так, в північній частині Україні майже в кожному селі стоять хрести і, як правило, на перехрестях..."

Немає їх там нині, кажу ж вам! Років десь так 40 точно нема!
Мо знесли за 100-130 літ. А мо й самі згнили...

...Північ України, а також частково центр - Полісся...

З географією, бачу, теж біда... :ggggg:

Зображення

Зображення

Перше. В центрі чого по-вашому знаходиться Полісся? :brovy:

Друге. Не вся північ країни то Полісся.

І головне. Я вірю більше власним очам, а не писанині в статтях "на польових етнографічних матеріалах" Схоже, що деякі дослідники один у одного списують, як двійочники у школі, ті дослідження ще з часів Хведора Вовка, не відриваючи свої дупи від крісел, та не підозрюючи навіть що за сто з гаком років дещо могло й змінитися :ggggg:

Повідомлення відредагував Росава: 28.06.2010 – 00:50

• 0

#162 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 28.06.2010 – 01:37

У мене тут зважаючи на всі перепетії виникло питання.
Припустимо так, ніхто не заперечує, що Ісус з Галичини, територія сучасної України була охрещена ще за часів мамонтів і культура українська - християнська.
Що е дає зараз? Яка з цього користь? Який вплив це має мати на мій світогляд? Світогляд інших особин. які проживають на території сучасної України?
Сенс цієї всієї троледискусії з обох сторін?
За що ви всі блін боротеся то? За те що "ІХ з Галичини" і Боги всім керують? А нафіга?

P.S. Пані morisa прошу не брати головною тезою відповіді, що вона не казала, що ІХ - галичанин, ібо це образно, це пояснюю навіть не про всяк випадок, а обов'язково.
  • 0

#163 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 06:32

Перегляд дописуРосава (28.06.2010 01:42) писав:

Перше. В центрі чого по-вашому знаходиться Полісся? :ggggg:
Друге. Не вся північ країни то Полісся.

Я написала ЧАСТКОВО в Центрі. Це частина Житомирської та Київської обл. (їх північна частина). Рівненська, Луцька (це вже зах.) + вся півн. Це і є етнографічний регіон - ПОЛІССЯ

Я вірю більше власним очам. Немає їх там нині, кажу ж вам! Років десь так 40 точно нема!
Мо знесли за 100-130 літ. А мо й самі згнили...
Де ви були, в скількох селах (кількість) і яких обл? Напишіть! Не абстрактно, а конкретно!
Повторюю, на Поліссі майже в кожному селі стоять хрести, з іконами та рушниками.

Схоже, що деякі дослідники один у одного списують, як двійочники у школі, ті дослідження ще з часів Хведора Вовка, не відриваючи свої дупи від крісел, та не підозрюючи навіть що за сто з гаком років дещо могло й змінитися :ggggg:

У мене зникає будь-яка повага до людей, які ігнорують дослідження вчених. Цікаво, що всі вчені, на які я робила посилання, для вас та "друзів" «не такі»: жиди, феміністи, збоченці, кабінетні, які «не відривають дупи від крісел» тощо. Причому ображаєте такими дописами поважних людей, кандидатів та докторів наук, які працюють в інститутах Києва, Львову, Рівного тощо. Ці вітчизняні науковці роками займаються дослідженням своїх тем. Зокрема, остання дослідниця не один рік обстежує Полісся, на підставі чого була й написана стаття. Не розумію, як можна критикувати роботи не читаючи їх. До того ж, не маючи на це жодних підстав. Щоправда бачу, що є люди, які собі це дозволяють й при цьому не відчувають ніякого дискомфорту...

Так от, шановна, відірвіть і ви свою дупу (перепрошую, але користуюся вжитим вами висловом) та прочитайте статті. Ось ще одна: Нагорнюк О. Народна топографія // Етнокультура Рівненського Полісся /Упор. В.П. Ковальчук. Рівне, 2009. - С. 239-264), де автор, будучи етнографом-польовиком, пише про давню традицію ставити хрести. В статті приділяється увага й кам*яним хрестам (які стоять не одне тисячоліття) надгробним, дерев*яним тощо.

Хоча думаю, навіть впевнена, що ніхто нічого читати не буде, адже ви вірите лише власним очам. Цікаво, а що вони бачили, ті очі??? І якщо "покласти на терези" ваші очі та дослідження науковців, цікаво, що переважить?!
  • 0

#164 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 28.06.2010 – 08:26

Перегляд дописуmorisa (28.06.2010 07:32) писав:

пише про давню традицію ставити хрести. В статті приділяється увага й кам*яним хрестам (які стоять не одне тисячоліття)

Звісно, християнським?
  • 0

#165 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 28.06.2010 – 08:42

Перегляд допису-=VJ=- (28.06.2010 09:26) писав:

Звісно, християнським?
може і кельти теж були християнами :ggggg:
  • 0

#166 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 09:28

Перегляд допису:-) (28.06.2010 02:37) писав:

Що е дає зараз? Яка з цього користь? Який вплив це має мати на мій світогляд? Світогляд інших особин. які проживають на території сучасної України?
Сенс цієї всієї троледискусії з обох сторін?
За що ви всі блін боротеся то?

Потрібно знати свою історію та культуру, бо це дає можливість не тільки задовольнити свою цікавість "хто ми та звідки", але й зрозуміти, що відбувається з нами сьогодні. та чому...

але, як відомо, у кожного своя правда...

між тим, повторюсь вкотре, чим більше людина начитана (але головне не сопживати псеводо-наукового фастфуду, щоб не отруїтися та не втратити відчуття природнього смаку), тим більше у неї шансів докопатися до істини, якщо, звісно, її цікавить істина. Я, особисто, прочитавши праці Рибакова та його послідовників, з одного боку, свого часу поцікавилася працями його опонентів та прийшла до висновку, що рацію мають останні.

цікаво, що мене звинувачують у фанатичній християнізації всієї культури. Між тим, я не говорю, що українці такі 100% канонічні християни, я пишу, що вони дещо "переробили" християнство під себе, як його розуміли та відчували, що дало підстави вченим класифікувати його як "народне християнство", хоча люди впевнені, що вони все роблять "по-божому". Цікаво, що проти такого трактування можуть виступати не тільки "язичники" (бо за цієї теорією язичництво давно відмерло, зберігається воно лише в книгах його проповідників та на язиках "послідовників", в реальному, практичному житті його немає), але й дуже віруючи, адже вони вважатимуть, що "народна релігія" становить опозицію канонічний. Тобто ця теорія не вгодна багатьом. Між тим, я ОСОБИСТО вважаю, що вона єдино правильна.

Сподіваюся, що відповіла на ваше питання.
  • 0

#167 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 28.06.2010 – 10:22

Хрести на Русі мають давніше, Боже походження, коли про Єшуа Ма-шіаха (Хрістоса) в наших землях ще ніхто й не чув.
  • 0

#168 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 11:43

Шановні мої опоненти, ось ви всі так яро та націоналістично виступаєте проти, висловленої мною на форумі, теорії «народного християнства». Між тим, якщо ви опонуєте мені, чому ж ніхто з вас так і не згадав праці М.Костомарова «Слов*янська міфологія», І. Огієнка «Дохристиянські вірування українського народу» та інші. Я чекала, чекала, але бачу, що не дочекаюся. Вирішила вам допомогти й зробити підказку. Очевидно, що ви не знайомі з ними. Може, чули, а може й ні, але навряд чи читали. Тобто справа не в наших різних позиціях, а в тому, що ви висловлюєте власні міркування, не чим, окрім власного світогляду, не підкріплені. І переважна їх більшість, перепрошую, абсолютно дурні, навіть з огляду на (припустимо) язичницькі корені народної культури.
  • 0

#169 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 28.06.2010 – 12:16

Митрополит Іларіон (Огієнко) — одурений провідник одурених.
Якщо ви разом з Огієнко вважаєте, що «Увесь наш український дух, як народу, усю нашу духовну культуру прищепила нам Візантія», то і вважайте на здоров"я. А ще краще їдьте в ту Грецію, як на святу землю і вилизуйте там усім сраки, як вашим духовним пращурам, бо без них ви ніщо. Да і з ними вас теж нема...
Незрозуміло, що саме тут ви робите, що вам тут потрібно ще? Чи нікчемам від христа потрібне такеж нікчемне стадо?

Повідомлення відредагував Odonacer: 28.06.2010 – 12:43

• 0

#170 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 12:51

Перегляд дописуOdonacer (28.06.2010 13:16) писав:

їдьте в ту Грецію, як на святу землю і вилизуйте там усім сраки, як вашим духовним пращурам, бо без них ви ніщо. Да і з ними вас теж нема...
Чи нікчемам від христа потрібне такеж нікчемне стадо?

хіба можливо про щось говорити з людиною, яка залишає такі емоційні, грубі та не виважені дописи? Звичайно, що ні. Тому й надалі його ігнорую.
  • 0

#171 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 13:06

Перегляд дописуmorisa (28.06.2010 12:43) писав:

Шановні мої опоненти, ось ви всі так яро та націоналістично виступаєте проти, висловленої мною на форумі, теорії «народного християнства». Між тим, якщо ви опонуєте мені, чому ж ніхто з вас так і не згадав праці М.Костомарова «Слов*янська міфологія», І. Огієнка «Дохристиянські вірування українського народу» та інші. Я чекала, чекала, але бачу, що не дочекаюся. Вирішила вам допомогти й зробити підказку. Очевидно, що ви не знайомі з ними. Може, чули, а може й ні, але навряд чи читали. Тобто справа не в наших різних позиціях, а в тому, що ви висловлюєте власні міркування, не чим, окрім власного світогляду, не підкріплені. І переважна їх більшість, перепрошую, абсолютно дурні, навіть з огляду на (припустимо) язичницькі корені народної культури.

Я про хрест знаю з історичних оповідей, легенд (і це дуже широкий перелік, його важко умістити в форумний допис), я це відчуваю внаслідок вивчення народних традицій і обрядів, тих самих рушників та писанок, ну і включаю для цього мозок. І тут мені ні до чого ретрансляції з нікчемного юдействучого Огієнка-іларійона, прости господи.

Повідомлення відредагував Родослава09: 28.06.2010 – 13:08

• 0

#172 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 28.06.2010 – 13:08

Перегляд дописуmorisa (28.06.2010 13:51) писав:

хіба можливо про щось говорити з людиною, яка залишає такі емоційні, грубі та не виважені дописи? Звичайно, що ні. Тому й надалі його ігнорую.

Я дивлюсь ви взагалі ігноруєте здоровий глузд.
Це не емоції, це тільки пропозиція їхати на вашу святу землю, а також одне єдине запитання, яке я не перший до вас писав, але ви на нього не відповідаєте.
Ще раз, мета вашого тролінгу.
Ато у вас виходить накшталт ствердження "секс у людей псячий" і інша думка не приймається.

Повідомлення відредагував Odonacer: 28.06.2010 – 13:10

• 0

#173 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.06.2010 – 19:57

Перегляд дописуmorisa (28.06.2010 07:32) писав:

Де ви були, в скількох селах (кількість) і яких обл? Напишіть! Не абстрактно, а конкретно!
Повторюю, на Поліссі майже в кожному селі стоять хрести, з іконами та рушниками.
Ось оця фраза мені найбільше сподобалась. Моріса обійшла всі села Україні, прочитала всі книжки, аж уже після цього, впевнена що вже знає абсолютно все, взялася повчати інших. Ти б на аватарку поставила б фотку Ванги. або як мінімум Марії Стефанії.

До речі про хрести є тема.

особливо рекомендую звернути увагу
  • 0

#174 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 28.06.2010 – 20:09

Перегляд дописуmorisa (28.06.2010 10:28) писав:

Потрібно знати свою історію та культуру, бо це дає можливість не тільки задовольнити свою цікавість "хто ми та звідки", але й зрозуміти, що відбувається з нами сьогодні. та чому...

але, як відомо, у кожного своя правда...

Сподіваюся, що відповіла на ваше питання.
Бугага. Хірова Ваша правда, ага. Далося Вам то християнство? В будь-якому випадку все керується не заратустринськими вигадками, а Енергією, тобто Енергіями.
А заратустра вигадав Вам ваше християнство, щоб раби пану працювали за просто так, навіть без нагайки, бо вони від народження вже комусь щось винні.

І що? Ну було вигідно Володимиру похрестити, ну то й похрестив, політика, нічьо більше, так само, якісь Ваші нащадки за тишапітсот років створять тему - українська культура - євросоюзівська, чи там натівська, чи там пророрсійська.
Невже не розумієте? Це ж хєрня всьо?
Діть краще варіт кулешу чоловіку, а не тут от графоманством нікому непотрібним займаєтеся.
Оце справді, той випадок, коли місце жінки на кухні, ну та і з дітьми і в церкві ага. ГГ, Останнє щось переважує, ану до кастрюль!!

Всьо пішов я гг.
Ксаті у мене допис без емоцій, у мене апатія гг, але грубий, слєгка. ГГ.
  • 0

#175 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 20:43

направду, хрест - давній символ Сонця. так що християнці хай обламаються. відомо, що спочатку символом християн була риба. А потім, за Констянтина "святаго" римського імператора, установши свій "шабат" на Sonntag (чи Sunday) - День Сонця у Римі, християни взяли "курс" на залучення "поганства" у свою обрядовість.

Русь повторила цей шлях. Але ніколи не пізно повернутись до "кринь" (джерел).

Повідомлення відредагував Родослава09: 28.06.2010 – 20:44

• 0

#176 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.06.2010 – 20:48

Перегляд дописуРодослава09 (28.06.2010 21:43) писав:

направду, хрест - давній символ Сонця...
хм... а ми досі думали що символ сонця - коловрат, чи то пак, свастика.
  • 0

#177 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 20:59

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (28.06.2010 21:48) писав:

хм... а ми досі думали що символ сонця - коловрат, чи то пак, свастика.
а хіба у сонця один символ? є ще перехрещене коло. до речі, хрест - це "обрізана" свастика. )))
  • 0

#178 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 28.06.2010 – 21:15

Перегляд дописуРодослава09 (28.06.2010 20:59) писав:

а хіба у сонця один символ? є ще перехрещене коло. до речі, хрест - це "обрізана" свастика. )))
А відрізок, то якщо хрест обрізати. А ще, як обрізати коло, то вийде дуга. Ну, тобто, тут ще Осама Бін Ладен замішаний , стопудово.
  • 0

#179 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.06.2010 – 21:46

Перегляд дописуmorisa (28.06.2010 10:28) писав:

цікаво, що мене звинувачують у фанатичній християнізації всієї культури. Між тим, я не говорю, що українці такі 100% канонічні християни, я пишу, що вони дещо "переробили" християнство під себе, як його розуміли та відчували, що дало підстави вченим класифікувати його як "народне християнство", хоча люди впевнені, що вони все роблять "по-божому". Цікаво, що проти такого трактування можуть виступати не тільки "язичники" (бо за цієї теорією язичництво давно відмерло, зберігається воно лише в книгах його проповідників та на язиках "послідовників", в реальному, практичному житті його немає), але й дуже віруючи, адже вони вважатимуть, що "народна релігія" становить опозицію канонічний. Тобто ця теорія не вгодна багатьом. Між тим, я ОСОБИСТО вважаю, що вона єдино правильна.

Починайте на неї молитись.

Стояла собі діжка з медом, стояла кілька тисячоліть. Прийшли греки, налили до неї відро дьогтю і тепер деякі бігають по всьому форуму і доводять, що то не зіпсований дьогтем мед, то ціла бочка дьогтю.
  • 0

#180 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 21:51

Капітан очевидність якби натякає що мова йде про грецький чи "мирний" хрест. Рівносторонній. Він є символом сонця. Католицький же хрест символізує лише засіб страти різних вбивць і ґвалтівників.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних