Перейти до вмісту

Бездомні. Невидимі люди

Повідомлень в темі: 64

#21 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 31.05.2010 – 21:19

Перегляд дописуKatod (31.05.2010 16:58) писав:

бездомні, це справді, здоровецький людський ресурс, який потрібно знати як використовувати
потрібно надати їм перш за все роботу, і освіту, і якось так давати освіту, щоб в них було бажання міняти життя
Тому напевно в розвинутих країнах існують благодійні організації, що витягують людей з вулиці, дають койку, вчать, годують. Мінімальні стартові умови для людини, яка можливо є талановитою, дасть користь соціуму в майбутньому.

Перегляд дописуFT232BM (31.05.2010 20:54) писав:

Я чесно кажучи не знаю що робитиму, якщо потраплю на вулицю, Але скоріш за все не буду в місті.
А ти промоделюй. В місті за менші трудозатрати можливо вижити, і шансів чогось добитись більше. Не дарма ж молодь втікає з сіл.

Перегляд дописуOdonacer (31.05.2010 18:57) писав:

Відгодовуючи бомжів їх стає ще більше, як безпритульних собак.
Процент безпритульних завжди буде сталим. Є люди, які опинились в цій ситуації не по своїй волі, таким треба дати шанс.

Перегляд дописуChupaChups (31.05.2010 11:51) писав:

Звичайно в кожного своє відношення до життя і до того як його треба прожити. Але мені дуже важко зрозуміти тих, хто став безхатьком з доброї волі))
Ну а тим кому в силу різних обставин, м"яко кажучи, не пощастило безумовно має іти допомога від держави, організацій та просто звичайних людей. Але ця допомога має бути у вигляді їжі, одягу, покривал якихось, але не точно грошима.
Оце точно. Хочеш жерти - будь ласка. Потрібна ковдра - тримай, чи светер старий.

Якось років так з 10 назад була публікація журналіста в одній з львівських газет.

До нього постукали підлітки-бомжі, просили гроші. Натомість він запропонував на порядок більше грошей, але потрібно було навести порядок в підвалі. Вони відмовились від роботи.

Також часто люди розповідають, як цигани жебракують. Вони можуть взяти шмат хлібу, бо незручно ніби відмовитись. Потім викидають по дорозі.
  • 0

#22 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 31.05.2010 – 21:19

Перегляд допису---- (31.05.2010 22:12) писав:

А ти промоделюй. В місті за менші трудозатрати можливо вижити, і шансів чогось добитись більше. Не дарма ж молодь втікає з сіл.
Мені здавалось, що молодь тікає у міста, щоб наповну розкрити свій потенціал. Здавалось би у селі легше почати, почати жити, отримати шматок землі та обробляти її, звісно самий початок, зима куди важчі. Ну а просто прогодуватись звичайно легше у місті. Звичайно ж я ідеаліст)
  • 0

#23 Enax Atre

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 31.05.2010 – 23:04

Автор теми знає мою думку, та все ж

Допомогти людині, якій дійсно потрібна допомога - це добре, і для того не треба ходити за сумісництвом в напів-секту. Є вільний час - нароби дома бутербродів, і йди собі сам, роздавай. Такий самий ефект. А якщо ти вибираєш робити це через секту, то це стає егоїзмом - ти в першу чергу допомогаєш собі, бо тобі хочеться однодумців, чи помолитися, чи керівництво, чи відчуття якоїсь "общини". І неважливо, що ця община буде робити, роздавати бутерброди чи хєрачити невірних - прицип той самий

Проблему жебрацтва має вирішувати держава, а якщо вона не в змозі, то люди можуть реально допомогти - об'єднатися, зібрати кошти чи викласти свої, та збудувати притулок, де бідні можуть поїсти, переночувати, помитися, перевдягтися, і можливо навіть отримати роботу - бодай двірника.
Але роздавати бутерброди, тим паче через якусь релігійну організацію, це лише спроби втамувати свої поклики робити "добро" і мати совість вдоволеною з того факту.

Коли людина в тебе просить гроші "шаблонним" методом, а отже, заробляє - це доволі легко побачити, то одне почуття змушує дати копійчину, інше - відвернутись з огидою. В обидвох випадках будеш відчувати себе як шмат лайна, чи допоміг ти чи ні, бо насправді все одно не допоміг, але повівся на "жалісливий" бізнес

З іншого боку буває, людина відверто потребує допомоги. Коли, бува, заходить людина в метро, і читає абсолютно нестандатний текст "прохання" - просить вибачення, каже, що може робить помилку, але так сталося, і ти відчуваєш, що ця людина дійсно потребує допомоги, і я хочу віддати такій людині максимум з того, що є в гаманці.

Загалом же, якщо не можешь дійсно допомогти, не треба тішити свою жагу до добра подачками, завдяки яким вони ніколи не підуть з вулиць. А якщо можешь - то піди мовчки і зроби.

Повідомлення відредагував Enax Atre: 31.05.2010 – 23:05

• 0

#24 Antrenne Diourivelle

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 522 повідомлень
  • Місто:Uupernavik

Відправлено 01.06.2010 – 09:35

Буду дуже вдячним

Якщо є час і бажання, прошу прочитати наступні 5 рядків, і просто заради соціологічного опитування відповісти на питання: які переживання у Вас викликає використання в даному контексті слово "бомж" ?

часопис «Тиждень» за 16.01.2010. У рубриці «Наш тиждень» Богдан Буткевич пише: «Мабуть, усі знайомі зі стреотипом, що Україна – країна унікально чарівних жінок та не менш унікально огидних чоловіків. Із приходом чергової зими впевнюєшся, що в цій тезі є велика частка істини. Чомусь більшість чоловіків вважає: якщо холодно, то достатньо вдягнути на брудне волосся базарну чорну «менінгітку» та зачовгану «кожанку» того ж таки кольору – і ти в шоколаді. Марафет доповнюють неохайні чорні джинси. Я розумію: грошей мало, робота малооплачувана, але ж якщо ти виглядаєш як бомж іззовні, то і зсередини будеш таким же. Елементарна психологія: несмак в одязі – це несмак у голові».

Варіанти відповідей:

1. "БОМЖ - це совєтське слово"
2. "Цікаво, що б сказав пан Богдан про внутрішній світ Андрія (бездомний 3 роки), який напам’ять знає пів-Біблії, чи Слави, який, проживши близько десятка років на вулиці, досі цікавиться політикою і мистецтвом – цей список може бути дуже довгим. Чи знає пан Буткевич, скільки українських інтелектуалів, поїхавши за кордон, стали там бездомними? Причин, щоб опинитися на вулиці, дуже багато – і це далеко не власний вибір людини. Зрештою, ніхто з нас не застрахований від непердбачуваних обставин – ні я, ні ви, ні журналісти. "
3. бездарне журналістське порівняння
4. мені байдуже
5. я помер від образи.

1 червня був відкритий закон взаємобідності:
чим довше допомагаєш бідним - тим більше хочеться продовжувати;
чим довше стоїш на вулиці - тим більше хочеться продовжувати;
  • 0

#25 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 01.06.2010 – 09:58

Перегляд допису---- (31.05.2010 22:19) писав:

Процент безпритульних завжди буде сталим. Є люди, які опинились в цій ситуації не по своїй волі, таким треба дати шанс.

Сталий процент ні о чом не говорить. Це може бути і зза розподілу території, як у собак, а може отака статистика психічних відхилень, як для гомосєк.
Твій досвід я розумію і тому прошу не ображатися. Алеж ти вляпавшись, виліз з лайна сам і в тебе було насамперед бажання з цього вилізти. Тому твій приклад не є типовим. Типовим є "приватизація" сміттєзбірників, дрібні злочини і вічне життя на них. Вкрав, випив, в буцигарню...

Ще для прикладу, в той місцевості, громаді, де я живу, ні одна людина не бомжує. Є такі що опустились по бухлу, таким ніхто не допомагає, а є такі, якім допомагають сусіди, бо знають їх і знають що їм допомогти нікому і знають для чого їм допомога.
Тому для таких, хто попав в скрутну ситуацію шанс видряпатись завжди є, і вважаю, що він великий і ще більше шанс не попадати в таке.
  • 0

#26 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.06.2010 – 14:52

Перегляд дописуEnax Atre (31.05.2010 23:04) писав:

Автор теми знає мою думку, та все ж

Допомогти людині, якій дійсно потрібна допомога - це добре, і для того не треба ходити за сумісництвом в напів-секту. Є вільний час - нароби дома бутербродів, і йди собі сам, роздавай. Такий самий ефект. А якщо ти вибираєш робити це через секту, то це стає егоїзмом - ти в першу чергу допомогаєш собі, бо тобі хочеться однодумців, чи помолитися, чи керівництво, чи відчуття якоїсь "общини". І неважливо, що ця община буде робити, роздавати бутерброди чи хєрачити невірних - прицип той самий
Тю, неурядові організації якраз і є основними в плані допомоги бездомним. Їхні мотиви не такі вже й важливі, вони перерозподіляють суспільний добробут, дають шмат хлібу. Так у всіх розвинених країнах. Мабуть не варто винаходити велосипед, а просто взяти досвід.

До речі про їжу для бедомних. Як це все влаштовується за мінімальні кошти знову ж в розвинених країнах:
Є продукти в супермаркетах, яким закінчується термін придатності. Нормальні супермаркети їх викидують, або здають неурядовим благочинним організаціям, які в свою чергу годують бездомних. Та цей приклад напевно не для України, тут переклеюють наліпки, стирають плісняву з ковбаси, бомжатську їжу купляють звичайні люди. Ги-ги.

Перегляд дописуАничка (31.05.2010 16:10) писав:

жебрацтво і бомжацтво - це проблеми, які має вирішувати держава.
Дурня. Держава - це ми. Вас ніхто не примушує, йдіть собі повз стару одиноку пенсіонерку ніби не помічаючи.
  • 0

#27 Enax Atre

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 01.06.2010 – 20:26

Цитата

Тю, неурядові організації якраз і є основними в плані допомоги бездомним. Їхні мотиви не такі вже й важливі, вони перерозподіляють суспільний добробут, дають шмат хлібу. Так у всіх розвинених країнах.

Одна справа - неурядові, інша - релігійні. До того ж, я не чув, що ця благодійна організація збирає кошти на притулок для бездомних, а тим часом сама тусується на Хрещатику на Пасажі в нічогенькій такий "штаб-квартирі"
Тож мотиви мають значення, і якщо допомогою (а бутерброди це по суті не допомога) прикриваються для інших цілей - я не бачу в цьому доброго. Допомога має бути заради допомоги, а не заради розповсюдження догм чи молитов

Дійсно несмак, близький до бомжацького одягу справляє погане враження, але бомжі по всьому світу однакові, і виглядають не дуже й різно.
Але головна теза - кожен сам винен у своєму жебрацтві. Наприклад, по одному з каналів був сюжет про безхатченків, якіх діти вигнали з хати. Шкода, люди на заході життя сплять на дивані на вулиці. Але хто, як не вони тих дітей виховували?

Хто винен тим митцям чи художникам чи іншим інтелектуалам, хто опинився на вулиці. Держава? Діти? Ще що? Та самі вони винні, але замість вирішення своєї проблеми вони перекладають провину на суспільство, на нас з вами. Це їх єдина зброя - ваше слізливе співчуття та жалість. І цією зброєю вони користуються цинічно.
І не треба їх виправдовувати, кожен сам відповідає за своє життя, і не треба зловживати добротою інших, а самим мати бажання поліпшити життя, замість того щоб пити та ледь дихати, просячі гроші.

А роздавання бутебродів - це взагалі порожняк. Скільки їх не роздай - бідних не поменшає. Це така собі розвага для добрих християн, ну не по стрип-бараж же їм ходити і відмолювати тих стриптизерок (одною рукою:D)
  • 0

#28 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 01.06.2010 – 20:52

Перегляд дописуEnax Atre (1.06.2010 20:26) писав:

Одна справа - неурядові, інша - релігійні.
Знову церква долучена до держави? В нас є державна релігія? Я знову щось пропустив.

А роздавання бутебродів - це взагалі порожняк.
Нє, ти не зрозумів. Порожняк в шлунку, якщо не дати йому бутерброд.

Хто винен тим митцям чи художникам чи іншим інтелектуалам, хто опинився на вулиці. Держава?
А хто винний, що діти хочуть вчитись? Скасувати безкоштовне навчання?

Дійсно несмак, близький до бомжацького одягу справляє погане враження, але бомжі по всьому світу однакові, і виглядають не дуже й різно.
А це ти з якого пальця висмоктав?

І не треба їх виправдовувати, кожен сам відповідає за своє життя,
Угу, викидатимемо немовлят на вулицю, най пізнають жорстокість буття.

Шкода, люди на заході життя сплять на дивані на вулиці. Але хто, як не вони тих дітей виховували?
Зрозуміло. Якщо виросла дитина вбивцею - вбити батьків. Вони винні.

Приколіст, ги.

Повідомлення відредагував ----: 01.06.2010 – 20:53

• 0

#29 Enax Atre

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 01.06.2010 – 21:18

Цитата

Знову церква долучена до держави? В нас є державна релігія? Я знову щось пропустив.

Ти пропустив початок теми про бутерброди, певно

Цитата

Нє, ти не зрозумів. Порожняк в шлунку, якщо не дати йому бутерброд.

То може він подумає зайвий раз, і спробує заробити гроші, замість просити?

Цитата

А хто винний, що діти хочуть вчитись? Скасувати безкоштовне навчання?

А де воно безкоштовне? Це по перше, по друге, система безкоштовного навчання, як і медицини - не дієві. До чого тут це? А якщо я головою хочу вдаритись об двері мені теж держава винна?

Цитата

А це ти з якого пальця висмоктав?

За винятком жаркого півдня, бомжі Франції, Норвегії, Сша чи монголо-татарської федерації виглядають однаково - якщо уважно дивитися новини з тих країн, їх можно побачити на другому чи третьому плані

Цитата

Угу, викидатимемо немовлят на вулицю, най пізнають жорстокість буття.

А от дурних варто було б. Не треба перекладати персональну відповідальність за своє життя на інших. Якщо говорити про дітей, які опинилися на вулиці, це інше питання.

Цитата

Зрозуміло. Якщо виросла дитина вбивцею - вбити батьків. Вони винні.

Якби було зрозуміло, мені не треба було на дурниці відповідати. Батьки несуть певну відповідальність за своїх дітей все життя. "Ми у відповіді за тих, кого.."
Якщо діти вигнали батьків - значить батьки так виховали. Мені чомусь нікого не хочеться вбити, маючи нормальну родину.

Тож винен кожний сам собі, а людям треба не бутерброди роздавати, а створити умови, шоби ті, хто хочуть, могли піти з вулиць. І псевдодопомога цьому не сприяє
  • 0

#30 Скажена ягідка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 474 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:))

Відправлено 08.06.2010 – 11:26

Ужас нах)
Неперечитувала всієї теми,просто висловлю свою думку.
Мені дуже жаль таких людей і серце моє крається коли таке бачу. Маючи "зайву" гривню в кошильку ніколи не пройду повз того,хто просить милостині. Неможу.
  • 0

#31 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.08.2010 – 17:49

якось по-моєму гидко це- фотографувати бомжів. то ж бездомна? бо на прибиральницю шсь не схоже..
була б я тою бабкою- поламала би камеру... краще вже квіточки фотать, ніж отак зайвий раз принижумати людину.
вибачте за офтоп.
  • 0

#32 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень
  • Місто:Лева

Відправлено 06.08.2010 – 18:01

Перегляд дописуSensssorika (6.08.2010 17:49) писав:

якось по-моєму гидко це- фотографувати бомжів. то ж бездомна? бо на прибиральницю шсь не схоже..
була б я тою бабкою- поламала би камеру... краще вже квіточки фотать, ніж отак зайвий раз принижумати людину.
вибачте за офтоп.
Якщо такі люди живуть серед нас, то чому має бути гидко це показати? Зробимо вигляд, що їх нема і всім буде солодко? Закриємо очі і зникнуть старі, немічні, хворі? Має бути гидко суспільству, владі, яка нічого не робить для таких обездолених.
А фотографія ця тільки нагадує, що життя не суцільний карнавал...
  • 0

#33 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.08.2010 – 18:08

Перегляд дописуGlobetrotter (6.08.2010 19:01) писав:

Якщо такі люди живуть серед нас, то чому має бути гидко це показати? Зробимо вигляд, що їх нема і всім буде солодко? Закриємо очі і зникнуть старі, немічні, хворі? Має бути гидко суспільству, владі, яка нічого не робить для таких обездолених.
А фотографія ця тільки нагадує, що життя не суцільний карнавал...
уяви, шо ти- бомж, а я тебе фотографую. а потім якійсь темі про фотоконкурс виставляю.
бабулю жалко, да. хоча може вона алкоголічка і сама себе до такого довела.
  • 0

#34 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 06.08.2010 – 18:20

Перегляд дописуSensssorika (6.08.2010 18:08) писав:

уяви, шо ти- бомж, а я тебе фотографую. а потім якійсь темі про фотоконкурс виставляю.
бабулю жалко, да. хоча може вона алкоголічка і сама себе до такого довела.
її лице видно? - це раз.
два - право її сфотографувати я купив
три - це дідуля
і т.і.
звичайно, можна добалакатися до того, що почнемо вимагати модел реліз до кожної фотки...
  • 0

#35 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 07.08.2010 – 11:52

Перегляд дописуGlobetrotter (6.08.2010 19:20) писав:

звичайно, можна добалакатися до того, що почнемо вимагати модел реліз до кожної фотки...
кілька попередніх постів Sensssorikи i мої перенесеті з теми "Фотоконкурс" тому дещо випадають з канви, але так вирішив модератор...
  • 0

#36 like.no.other

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 385 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.08.2010 – 12:31

Класне відео про бездомних
дуже красиво, варто задуматись

Повідомлення відредагував like.no.other: 07.08.2010 – 12:32

• 0

#37 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 16.08.2010 – 17:45

У Києві бездомні ще й як видимі :ggggg:
  • 0

#38 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 16.08.2010 – 18:59

Перегляд дописуlike.no.other (7.08.2010 13:31) писав:

Класне відео про бездомних
дуже красиво, варто задуматись
Над чим о_О
  • 0

#39 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.08.2010 – 21:46

Перегляд дописуFT232BM (16.08.2010 19:59) писав:

Над чим о_О
Гарна мурава.
  • 0

#40 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 16.10.2010 – 20:43

Перегляд дописуСкажена ягідка (8.06.2010 12:26) писав:

Мені дуже жаль таких людей і серце моє крається коли таке бачу. Маючи "зайву" гривню в кошильку ніколи не пройду повз того,хто просить милостині. Неможу.
А з портретом Грицька Пательні?

Перегляд дописуSensssorika (6.08.2010 18:49) писав:

а ти не подумала, може для квіточок це жахливий стрес, та на відміну від волоцюг вони не можуть сказати "киш звідси, гетеротрофна потвора"
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних