Перейти до вмісту

А що поганого у слові "хохол"?

Повідомлень в темі: 119

Опитування: Чи вважаєте ви слово "хохол" образою для українця? (51 користувачів проголосувало)

Чи вважаєте ви слово "хохол" образою для українця?

1. Так (43 голосів [84.31%])

Процент голосів: 84.31%

2. Ні (8 голосів [15.69%])

Процент голосів: 15.69%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#101 Самотня

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 483 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Раша

Відправлено 29.06.2010 – 08:45

GreenScape (11.06.2010 18:31) писав:

ооок, слідуючи вашою логікою пропоную форумчанам називати вас 'Какашкою', сприймайте це слово спокійно і без істерики, і не вважайте ні у якому разі образою!!!
Та пажалуста, називайте мене як хочете)) Я вже звикла до того, що деякі неповноцінні люди, щоб підняти свою самооцінку, намагаються образити того, хто в чомусь їх превосходить. Так шо я давно не звертаю уваги на те, хто що про мене каже.
  • 0

#102 tolya

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 09.07.2010 – 21:07

нічого поганого, хоч і сприймається як образа. це слово можна сприймати навіть як жарт, наприклад: я живу в хохляндії. так само не вважаю образою слово москаль. називаю так на своїх зросійщених родичів, правда вони про це не знають...
  • 0

#103 whitewolf

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 13.07.2010 – 09:59

На мою думку, просто важливо усвiдомлювати, в якому середовищi знаходишся, адже зараз iнтерпретацiя цього слова може бути зовсiм рiзною. Моя мати - росiянка, а батько - українець. I коли мене мамка називає хохлом, то менi байдуже, а от коли я в гостях у баусi в Росії, то мене неабияк ображають подiбнi вислови в газетах...
  • 0

#104 Росава

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Місто:У чортів на виступці))

Відправлено 15.07.2010 – 12:14

Ні в слові "хохол", ні у слові "москаль" немає нічого поганого.
Зовсім інша справа зі словом "кацап".

Пропоную вам уривок зі статті Віктора Мовчана:

"...Наші відважні, волелюбні пращури-воїни з часів Київської Русі, та й значно раніше, ще з арійської доби, на голеній голові залишали довге пасмо волосся - чуприну або чуб. Мабуть, ще з арійських часів цей звичай зберігся в деяких районах Індії та в Тибеті. За свідченням візантійських літописців, такий чуб мав київський князь Святослав. Звичай носити чуби перейняли запорозькі козаки, які з властивим їм гумором називали їх оселедцями. Але, виявляється, не всім на Запорозькій Січі дозволялося мати оселедці, що були своєрідними відзнаками лицарства, честі, відваги та людяності. Заборонялося носити чуприни-оселедці недосвідченим воякам, брехунам, боягузам, злодіям, ошуканцям. Смертельною образою вважалося, коли хтось відтяв козакові "оселедця". Після знищення Січі російські царі силою голили чуприни всім козакам, а непокірних жорстоко страчували. Та все-таки ще до 70-х років XX життя в деяких українських селах чоловіки і хлопчаки голили голови й залишали невеликий чубчик

Портрети відважного давньокиївського князя Святослава, першого гетьмана Січі Запорозької Байди-Вишневецького, українських національних героїв: Івана Підкови, Івана Богуна, Івана Ґонти, гоголівського героя Тараса Бульби прикрашають розкішні оселедці. Московський люд називав чуприни, що їх носили тільки українські лицарі, "хохлами". З часом, незважаючи на етимологію слова "хохол", йому надали зневажливого тлумачення й "охрестили" цим прізвиськом усю українську націю. Є ще друге пояснення слова "хохол". Монгольською мовою слово "хохул" (російський варіант - "хохол") означає: блакитне (хох) - жовтий (ул, улу). Так назвали наших пращурів монголо-татари, коли побачили жовто-блакитні прапори русичів. Але прізвисько "хохол" не таке образливе, як "кацап", яке характеризує цілу націю москалів і яке здавна міцно пристало до них. До речі, росіянами, чи "русскими приказал им быть" тільки Петро І, коли Київ уже перебував у складі Московії. Тоді ж на всіх картах назву "Московія" замінили на "Росія".

Прізвисько "кацап" причепилося до московського народу від часу загарбання військами московського царя Івана IV столиці поволзьких татар - Казані. Сталося це за таких обставин. Військо московського царя Івана IV, прозваного Грізним, тривалий час не могло здолати опір узятої в облогу Казані (1552 рік). Лихий, підступний цар вдався до сатанинських хитрощів: у присутності представників татарської верхівки, вельмож і мусульманських священнослужителів присягнув на іконах та Євангелії, що подарує життя всім захисникам Казані й відпустить їх на всі чотири сторони, якщо вони складуть зброю і відчинять ворота фортеці. Оборонці Казані повірили клятві царя, склали зброю і московське військо увійшло в місто. Іван Грізний таки "дотримав" свого слова - дозволив обеззброєним татарам іти, куди вони забажають, але тільки після того, як понівечив кожного з оборонців, наказавши вирізати, їм язики та відрізати вуха.
На місці, де стояв намет ката-м'ясника, Іван Грізний наказав поставити пам'ятний знак - кам'яну урізану піраміду щоб татари навіки запам'ятали, чому їм треба підкорятися Росії. Саме після цієї кривавої акції пристала кличка "кацап" до московитян, а згодом - до всіх росіян, до великого князя московського і першого московського царя Івана IV Грізного. Це слово походить від татарського "кассап", що означає м'ясник. Є в татарській мові й слова: кассапхане (бойня, м'ясна ятка), кассапчилик (м'ясна справа, професія м'ясника) та інші слова з цим коренем.

Слово "кассап" є і в мові кримських татар, але тут воно має два значення. Крім значення м'ясник, продавець м'яса, є ще й інше. Один старий татарин, родом із Бахчисарая, провівши виразним жестом руки навхрест по обличчю, сказав: "Якщо порізав когось - теж кассап".

Усі ми, українці, з дитинства чули іншу версію назви росіян "кацапи". Мовляв, вони носили бороди й виглядали "как цап". Це хибне тлумачення виникло за таких умов. Перед Переяславською радою серед козаків була сильна протимосковська група, яка складалася з Івана Богуна (на знак протесту проти угоди з москалями він зламав свою шаблю), Виговського, Григорія Герцика та інших. Ці патріоти доводили Богданові Хмельницькому, що не можна укладати договір з таким підступним і безчесним народом, як кацапи. Тоді Богдан Хмельницький звернувся до московських послів із запитанням: "Чому вас називають кацапами?" Посли не змогли дати відповідь. Гетьман послав з цим запитанням Виговського в Москву, до царя Олексія. Цар і бояри, порадившись зі своїми прислужниками-вихідцями з України, вигадали таке: ви хохли, бо носите на голові хохол, а ми носимо бороди, тому нас прозвали "как цап" (тобто "как козел") звідси й "кацап", Виговський привіз цю відповідь Хмельницькому, і Переяславську угоду було згодом підписано.

Москалі та московські бояри справді носили бороди, й пишалися ними, але бороди в них були не клиновидними, цапиними, а широкими і мали вигляд лопати. Та й слово "цап" є українським. Таке фальшиве тлумачення слова "кацап" не має нічого спільного з прізвиськом "кассап", що його дали московитам скривджені татари. "

Повідомлення відредагував Росава: 15.07.2010 – 12:17

• 0

#105 Вісник

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Донбас

Відправлено 20.07.2010 – 21:16

До теми: статистика «хахлов» у Рунеті http://www.smi.ru/02/06/28/548258.html
  • 0

#106 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1126 повідомлень

Відправлено 26.07.2010 – 21:06

Росава
цікава байка про кацапів... особливо враховуючи, що Казань не капітулювала і різалася до останнього захисника... це визнає навіть офіційна російська історія :blink:
а про послів до Алєксія з питанням чого ви кацапи - просто на рівні казочок на ніч. ;) Дуже схоже за стилем "Как солдат перед царем Петром смекалку проявил" або "Как Левша блоху подковал"...
  • 0

#107 Івгєша

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 172 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 29.07.2010 – 23:37

Цитата

Мені не образливо називати росіянина "клятим москалем" і "кацапом" у відповідь на його звертання до мене "хохол".

от люблять ж люди сратися
  • 0

#108 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 22.08.2010 – 16:07

;) а що хорошого?
  • 0

#109 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 23.08.2010 – 06:49

Росава (15.07.2010 13:14) писав:

Це слово походить від татарського "кассап", що означає м'ясник
А я думав, що походить від "бородатый, как цап" - бояри ж у Росії носили бороди.
  • 0

#110 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.08.2010 – 10:15

Вадя Ротор (23.08.2010 07:49) писав:

А я думав, що походить від "бородатый, как цап" - бояри ж у Росії носили бороди.
Суржику в ті часи не було, тому "как цап" "не канає".
  • 0

#111 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.08.2010 – 18:37

тільки українці ображаються на слово "хохли". самі ж росіяни нічо дурного на увазі не мають.
  • 0

#112 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 01:22

Sensssorika (27.08.2010 18:37) писав:

тільки українці ображаються на слово "хохли". самі ж росіяни нічо дурного на увазі не мають.
Це ще гірше.
  • 0

#113 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 01:52

коли у російському С_петербурзі наших дівчат називали "хохлушками" я образтвся, і буду ображатися. Це образа. Я українець-не хохол.
  • 0

#114 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 02:00

посміховисько (28.08.2010 01:22) писав:

Це ще гірше.
Розтлумачу.
Якщо людина не ображається на образу, значить не має самоповаги.
Якщо хтось називає вас лайкою і при цьому вважає, що ви не повинні ображатися - значить він вас не поважає.
  • 0

#115 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 28.08.2010 – 02:09

посміховисько (28.08.2010 03:00) писав:

Розтлумачу.
Якщо людина не ображається на образу, значить не має самоповаги.
Якщо хтось називає вас лайкою і при цьому вважає, що ви не повинні ображатися - значить він вас не поважає.
а якшо людина не вважає це лайкою? і використовує слово без будь-яких там образ на меті ? бгг

я от своїх подруг бабами називаю. думаю, інші бабоподібні образилися б на таке, а моїм подругам і мені начхати, бо в нашому колі один одного так називати нормально.

зате от оці чоловічі звертання аля "зайчік" чи "сладкая" мені огидні. буе. аж вивертає від такої бридоти. благо, мій чоловік називає мене редискою, що між іншим теж ніби "слово нарицательное", але ні він , ні я не вбачаємо там образи. я знаю, шо він так любя :)

Olex (28.08.2010 02:52) писав:

коли у російському С_петербурзі наших дівчат називали "хохлушками" я образтвся, і буду ображатися. Це образа. Я українець-не хохол.
я думаю, їм "кацапи" чи "москалі" теж не дуже то приємно на свою адресу чути.

можна приводити купу доводів, шо і "хохли" і "москалі"- це не образливі слова,а цілком природні, історичні і бла-бла-бла. але ж річ в тому, як тап інша людина сприймає слово, яким ми її називаємо. тому якшо ти називаєш росіян москалями, то ти гідний бути хохлом.

те ж саме шо поляків пшеками називати. не знаю як їм, а мені то дико і грубо.
  • 0

#116 Росава

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Місто:У чортів на виступці))

Відправлено 11.09.2010 – 20:08

Вадя Ротор (23.08.2010 07:49) писав:

Ну, по-перше, наш чолов"яга скоріш за все сказав би ЯК цап...
По-друге, москвинські бояри мали яж ніяк не цапині бороди, а довгі та широкі, більш схожі на лопати. Ви ж, сподіваюсь, бачили коли-небудь цапа? ;)

З огляду на це, наш прадід не міг на московита сказати "как цап" :wacko:
Тож, шановний Zuzik, ця офіційна байка ще більш абсурдна, аніж викладена мною вище версія.
Скоріш за все це набуло такого "казкового", за вашими словами, стилю з часом. Але походження самого слова від татарського "кассап" найвірогідніше, подобається це кому чи ні.

Зображення
Зображення
Ну і хто тут "як козел"? ;)

А ось у цого дяІдька - цапина борода

Зображення
  • 0

#117 Justaman

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 240 повідомлень
  • Місто:Justalittleniceplace

Відправлено 18.09.2010 – 17:09

Самотня (18.05.2010 09:17) писав:

Бачу по деяким темам, що товариство дуже погано ставиться до того, коли їх називають хохлами. А я, наприклад, у цьому слові нічого поганого не бачу, це ж не лайка, не матюк, а навпаки - яскраве визначення не просто людини, яка народилася чи живе в Україні, а й певного менталітету, характеру. Хто найгостинніша, найпривітніша, найщедріша нація у світі? Звісно ж ми, хохли =))) (форумних тролів не рахую, у них немає національності). Я живу у Росії, і в колі друзів мене іноді називають "хохлушка", а я своїх друзів називаю москалями, і ніхто ні на кого не ображається, чудово розуміємо одне одного, я за таких друзів готова віддати життя! Коротше, поки мене не понесло, задаю питання =))))) Як ви ставитеся до сабжу, чи часто вас так називають і як ви реагуєте, чи вважаєте це образою?
Чудове звернення. 5 букв всього. Лагідне. Не те, шо українець. аж 9 букв і слух ріжуть.
Коли мене московські дєвкі називають хохлом, так лагідно і ніжно, я прям канчаю.
І Україну треба перейменувати в Хохляндію. Тим самим відпаде суперечка, щодо походженя цього слова. В усякому разі асоціації зі словом хохол кращі, ніж асоціації зі словом окраїнець, чи пак українець.
  • 0

#118 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.09.2010 – 17:24

Justaman (18.09.2010 18:09) писав:

Чудове звернення. 5 букв всього. Лагідне. Не те, шо українець. аж 9 букв і слух ріжуть.
Коли мене московські дєвкі називають хохлом, так лагідно і ніжно, я прям канчаю.
І Україну треба перейменувати в Хохляндію. Тим самим відпаде суперечка, щодо походженя цього слова. В усякому разі асоціації зі словом хохол кращі, ніж асоціації зі словом окраїнець, чи пак українець.
цікаво звідки така впевненість?
  • 0

#119 георг2

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень

Відправлено 05.10.2010 – 12:08

А що таки безпомилково можна сказати про п. самотню, що селючка вона, нещасна!
Почуття власної гідності не має! Рабська натура. І...."Превосходіт" Цирк!
По українськи,- "Перевершує"

Повідомлення відредагував георг2: 05.10.2010 – 12:16

• 0

#120 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 21.10.2010 – 23:16

Хохол - бидло, скотина , раб, запроданець, жлоб, "вічне тягло", .... і діти його.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних