Перейти до вмісту

Україні потрібен новйи гімн!

Повідомлень в темі: 114

#41 Daess Deimar

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень
  • Місто:Харків

Відправлено 06.11.2006 – 18:40

Перегляд дописуAntrenne Diourivelle (6.11.2006 17:38) писав:

на городі бузина - в Києві дядько

всі проблеми сучасної України - в гімні (слідкуйте за наголосом)

краще пиши і музику, і слова...ооо..знаю...збірку - "Колекція змін до гімнів різних країн 2006" - тоді це якось ідейно вийде...по М1 крутити будуть принаймні ...

Короче, красива тема, провокаційна трохи, навіть трохи забавна.....неординарно...молодець
Дякую. Більшість проблем - не від гімну. Але гімн теж має певне значення в усьому. Запропонований варіант є невеликою складовою нової ідеології. І головна проблема - проблема єдності і подальшого розвитку.
Це дуже добре, коли гімн приємно слухати та співати. І все?... Набагато краще буде, якщо він щей буде нагадувати певні важливі для кожної людини речі. Така моя думка.
А щодо різних музичних каналів, то мені абсолютно не цікаво. Бо крім задоволення від того, що твій твір "крутять" нічого корисного для країни.
  • 0

#42 Zolot

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Мюнхен

Відправлено 06.11.2006 – 19:13

Nasho cej harnyj Himn minjaty? Vin vam sho v sraci? Vzhe meni v holovi ne lize, jak tam z ukrainciv zrobyly molodyh, a z "Shche ne vmerla Ukraina, ni slava ni vola" - "Shche ne vmerly ukraini ni slava ni vola"...

Jaka ce durnycja...
  • 0

#43 Andy

Безкрилий Ангел

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.11.2006 – 10:06

Цей гімн співали мій тато, мій дід.... та чого ж я маю щось інше співати? І що взагалі за ідіотське питання? Ну змінимо гімн на ультрамодерний, і що далі? хтось скаже, що якийсь прапор в нас не модний...зараз джинс модний. А ще хтось скаже, що назва країни якась застаріла... і що? будем як чурки сидіти з "новим" всім"? Гімн - це частина історії, без якої Україна - не Україна. Тому не займайтесь демагогією... :8:
  • 0

#44 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 07.11.2006 – 10:36

Чого Ви напосілись? Констурктиву нема! Окрім як, що за дурниці і таке инше.

Вам не здається, що слова "ше не вмерла" передбачають за собою якусь дію:
я ще не написав лабораторну, але скоро напишу.
я ще трохи зайнятий, але зараз звільнюсь.
ще не вмерла, але…

Для пана з Німеччини:
замінили на "України", аби не вмирала не сама Україна, а її слава та воля… теж не дуже файно :/
  • 0

#45 Daess Deimar

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 07.11.2006 – 12:37

Перегляд дописуAndyR (7.11.2006 10:06) писав:

Цей гімн співали мій тато, мій дід.... та чого ж я маю щось інше співати? І що взагалі за ідіотське питання? Ну змінимо гімн на ультрамодерний, і що далі? хтось скаже, що якийсь прапор в нас не модний...зараз джинс модний. А ще хтось скаже, що назва країни якась застаріла... і що? будем як чурки сидіти з "новим" всім"? Гімн - це частина історії, без якої Україна - не Україна. Тому не займайтесь демагогією... :8:
Питання гімну - це не питання моди. Почитайте, будь ласка, перше повідомлення в цій темі, а потім "Плач янголів" на попередній сторінці в цій темі.
То доьре, що співали батько й дід. А ще вони їздили на конях, воювали шаблями і таке інше.

Перегляд дописуRomatytschak (6.11.2006 19:13) писав:

Nasho cej harnyj Himn minjaty? Vin vam sho v sraci? Vzhe meni v holovi ne lize, jak tam z ukrainciv zrobyly molodyh, a z "Shche ne vmerla Ukraina, ni slava ni vola" - "Shche ne vmerly ukraini ni slava ni vola"...

Jaka ce durnycja...
Повертайтеся в Україну, і будемо разом думати, як в ній змінити щось на краще. Поспілкуєтеся з великою кількістю людей, побачите, що в їхніх душах, і до чого все котиться.
  • 0

#46 Гатило

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 07.11.2006 – 16:28

Гімн - не мелодія на мобільнику. Подобається чи не подобається - не надто переконливі мотиви для вирішення таких питань. Гімн - данина традиції, яка повинна обєднувати не лише сучасників, але і мертвих, і ненароджених. Крім того, гімн - один із символів державності. "Ще не вмерла Україна", чи осучаснене "...України" - слід сприймати у контексті всього гімну. Чому би не зважити, з якими зусиллями нам вдалося досягти того, щоби не вмерла Україна? Тоді стане зрозумілим, що ці слова - відповідь всім, для кого відродження України наприкінці ХХ століття стало перекресленням теорій та далекосяжних планів. Отже, наслідком того, що ще не вмерла Україна стане те, що згинуть наші вороженьки, як роса на сонці. У нас найкращий гімн, томущо він наш!
Слава Україні!
  • 0

#47 Daess Deimar

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 07.11.2006 – 16:44

Перегляд дописуГатило (7.11.2006 16:28) писав:

Гімн - не мелодія на мобільнику. Подобається чи не подобається - не надто переконливі мотиви для вирішення таких питань. Гімн - данина традиції, яка повинна обєднувати не лише сучасників, але і мертвих, і ненароджених. Крім того, гімн - один із символів державності. "Ще не вмерла Україна", чи осучаснене "...України" - слід сприймати у контексті всього гімну. Чому би не зважити, з якими зусиллями нам вдалося досягти того, щоби не вмерла Україна? Тоді стане зрозумілим, що ці слова - відповідь всім, для кого відродження України наприкінці ХХ століття стало перекресленням теорій та далекосяжних планів. Отже, наслідком того, що ще не вмерла Україна стане те, що згинуть наші вороженьки, як роса на сонці. У нас найкращий гімн, томущо він наш!
Слава Україні!
Що більш важливо: коли гімн обєднує частину мертвих, частину живих та частину ненароджених або коли він обєднує живих, а особливо ненароджених?.... Що краще?
Що більш важливо: віддавати данину традиції, в той час коли руйнуться цінності і мавйбутнє далеке від оптимізму, або ж коли минулому - традиції, майбутному - ціннісна мотивація до розвитку?. При чому мотивація, яка витікає з кращих традицій віри та народу.
Згоден, що гімн - не мелодлія для мобільника.
Не вмерал, алеж треба зробити так, щоб досягнла піднесення. Ідеологічна програма старого гімну виконана. І треба зробити так, щоб закріпити й примножити досягнення. Для цього потрібно прагнути чогось більшого, чогось нового, аніж маємо ми, а увесь оточуючий світ. Тоді ми будемо варті свого роду. А коли будемо милуватися традиціями, і не буде руху вперед, то яка нам ціна?

Ми повинні розбити всі кайдани минулого, що розкутують наш подальший розвиток, обєднати українів, обєднати суспісльво в цілому, зібрати всю нашу волю, вівільнити творчу енергію і прганути більшого, ніж мали, більшого, ніж маємо....
Я розумію, що у вас є скепсис... Але у мене таке відчуття, що настає епоха, коли ми зможемо стати чимось більшим, аніж є зараз. Це не простий шлях, але наш шлях. Просто вірте мені.
Подобається вам чи ні, але у нас зараз лише два варіанти для вибору. Перший: зациклитися на минулому, милуватися традиціями, перетягувати з минулого не дуже гарні традиції, поглиблювати розкол, і кінці ківнців знову злишитися ні з чим, або майже ні з чим. Другий: розірвати закненне коло традицій,Ю минулого (ні, не забувати їх, а дуже добре памятати), й рухатися до чогось більшого, до того, чого ми достойні. Щоб те, що ми будемо робити найближче десятиліття відгукнулося відлунням у вічності! Якщо в вас ще є справжній дух наших предків (саме славних й великих предків), то ви обрете другий шлях. І тоді історія спотерігатиме за кожном кроком.
Ви хочете сидіти по домівках і милуватися традиціями? Чи в ваших душах козацький дух, що прагне кращої долі, більшо для себе й для своєї землі?... Якщо друге, то ви обрете другий варіант. Я обрав для себе. Настав час вибвирати кожному, чия душа ще не заснула у марноті повсякдення.

І "Будь велична і прекрасна в злеті сокололинім, споконвічна й завжди юна ненько-Україно!"...
Шануймося!!!

Повідомлення відредагував Daess Deimar: 07.11.2006 – 17:01

• 0

#48 Andy

Безкрилий Ангел

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень

Відправлено 07.11.2006 – 18:02

Не забувай, що без минулого, не існує жодного майбутнього... а ти підлаштовуєш зміну національної атрибутики під якусь чергову дешеву політичну ідеологію.... модно... Та і взагалі, з чого ти взяв, що треба твої "грандіозні" зміни починати з гімну?
  • 0

#49 Daess Deimar

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 07.11.2006 – 18:12

Перегляд дописуAndyR (7.11.2006 18:02) писав:

Не забувай, що без минулого, не існує жодного майбутнього... а ти підлаштовуєш зміну національної атрибутики під якусь чергову дешеву політичну ідеологію.... модно... Та і взагалі, з чого ти взяв, що треба твої "грандіозні" зміни починати з гімну?
Чому Ви вирішили, що дешева ідеологія?... Почитайте те, що япишу. І подумайте, чи можна це й так написати, коли це не йде від душі. Чи може це буди штучним?... Для мене це своєрідний акт віри, шлях віри. Я не кривлю своєю душе перед людьми, а тим більше перед Богом.
Вірите мені Ви чи ні, це питання того, у що вірите Ви.
Дякую.
  • 0

#50 Andy

Безкрилий Ангел

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень

Відправлено 08.11.2006 – 17:10

Я завше читаю попередньонаписане перед тим, як дати коментар. Тому до попередніх постів можеш більше мене не відсилати. Я все прочитав. Мені якось всеодно, чи то дешева ідеологія, чи з більш дорогих буде... Мене просто цікаво, чого заради ТВОЄЇ ідеології нищити НАШ гімн? Та і взагалі твоя манера заклику смахує на передвиборчу кампанію якоїсь чергової партєйки(які, відерию секрет, вже всім в печінці сидять). А давай ще щось змінимо... давай міста поперейменовуємо, навіщо триматись історичних міст? От почнем з мого міста. Львів - застаріла назва... ще 1256 року... там якийсь король був і сина мав і тд. і назвав місто так.... а тепер давайте назву підлаштовувати під майбутнє... наприклад буде в нас він називатись "ВЄвропейськ"... або "ВРосійськ"... ну ... щоб мета була... і начерта та пам"ять... а ще свята позмінюємо...навіщо нам старі традиційні свята...придумаємо собі інші... модніші, модерніші: день хіп-хопу(замість дня незалежності), день дружби з сусідніми державами ( замість Різдва наприклад)... кумедно це все. Дивна в тебе ідеологія, якщо ти в першу чергу хочеш в жертву принести національну пам"ять...

Повідомлення відредагував AndyR: 08.11.2006 – 17:12

• 0

#51 Гатило

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 08.11.2006 – 17:50

Тю, а мені якраз здається наш гімн виконує обєднавчу функцію, пане Деймаре. Приміром, навіть на Сході, коли грає гімн під час футбольних матчів збірної всі встають, а багато хто співає. Я не прихильник замилування минулим, але задля чину не змінюють традиції і не відмовляються від минулого заради майбутнього. Навпаки саме в минулому слід взяти найкраще, що має перейти в майбутнє. Я не вважаю, що гімн застарілий. По-перше, вороженьки наші ніде не поділися, отож світить нам усім доводити і доводити, що ми браття козацького роду. Я взагалі не розумію, що із програми нашого гімну можна вважати виконаним, особливо коли взяти весь його текст, а не канонізований перший куплет. "Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, панувати в ріднім краю не дамо нікому..." Але це із нездійсненного, проте, прагнення відновити справедливість на етнічних українських землях не можна вважати застарілою програмою.
Я не сумніваюся у Вашій щирості, але перечитайте текст гімну, може зміниться Ваше до нього ставлення?
  • 0

#52 Daess Deimar

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 09.11.2006 – 19:00

Перегляд дописуAndyR (7.11.2006 18:02) писав:

Згоден, ще минуле потрібно знати. Я знаю. Саме тому й звертаю увагу на важливість того, яким стане майбутнє. Чому Ви так говорите про ідеологію? Ви ж не знаєте, що саме я пропоную. Зміни починаються не з гімну, це Ви точно підмітили. Ая про цей не казав. Вже писав, що гімн - це лише невличка й не головна складова. А про нову ідеологію я ще нічого не говорив на цьому форумі. Та й взагалі, про неї краще розмовляти під час безпосередньго спілкування. Я думаю, що Вам багато що сподобається.

Перегляд дописуГатило (8.11.2006 17:50) писав:

Тю, а мені якраз здається наш гімн виконує обєднавчу функцію, пане Деймаре. Приміром, навіть на Сході, коли грає гімн під час футбольних матчів збірної всі встають, а багато хто співає. Я не прихильник замилування минулим, але задля чину не змінюють традиції і не відмовляються від минулого заради майбутнього. Навпаки саме в минулому слід взяти найкраще, що має перейти в майбутнє. Я не вважаю, що гімн застарілий. По-перше, вороженьки наші ніде не поділися, отож світить нам усім доводити і доводити, що ми браття козацького роду. Я взагалі не розумію, що із програми нашого гімну можна вважати виконаним, особливо коли взяти весь його текст, а не канонізований перший куплет. "Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, панувати в ріднім краю не дамо нікому..." Але це із нездійсненного, проте, прагнення відновити справедливість на етнічних українських землях не можна вважати застарілою програмою.
Я не сумніваюся у Вашій щирості, але перечитайте текст гімну, може зміниться Ваше до нього ставлення?
Певною мірою нинішній гімн обєднує. Але для багатьох він далекий за змістом. Під час футбольних матчів встають не стільки через те, що звучить гімн, а саме через те, щоб висловити свою підтримку футболістам, тому що у людей в душах гордість перемогами наших футболістів. А щодо змісту ідеології, то краще поспілкуватися безпосередньо. Коли зберуся до Львова, то можемо домовитися про зустріч. Думаю, що тоді все стане на свої місця.
Шануймося!
  • 0

#53 Daess Deimar

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 11.11.2006 – 17:39

Щодо пісенних символів, то для українців є кілька таких крім тексту гімну. До речі, вони, на відміну від гімну, більше сповнені енергетики, славного духу наших предків. Що я маю на увазі?..
Наприклад, пісні "Наливаймо, браття, кришталеві чаші".

Dm A7 Dm
Наливаймо, браття,
B C F
Кришталеві чаші,
B C |
Щоб шаблі не брали, |
F A7 |
Щоб кулі минали |(2)
Dm A7 Dm |
Голівоньки наші. |

Щоби Україна
Повік не плакала,
Щоби наша слава, |
Козацькая слава, | (2)
Повік не пропала. |

Бо козацька слава
Кровію полита,
Січена мечами, |
Рубана шаблями, | (2)
Ще й сльозами вмита. |

Наливаймо, браття,
Поки є ще сили,
Поки до схід сонця, |
Поки до походу |
Сурми не сурмили. | (2)

Бо козацька доля,
Як у полі рута -
Січена дощами, |
Хрещена громами, | (2)
Ще й вітрами гнута. |

Як лелечій клекіт,
Козакова вдача -
Вигукнеться сміхом, |
Вигукнеться щирим, | (2)
А відлунить плачем. |

Одразу народна пісня і віськовий марш. І найголовніше в тому, вона сповнена енергетики, яка захоплює душі. Це приклад традицій, якими варто дуже дорожити. А чи багато людей знає слова цієї пісні?... Ні, не багато. А я думаю, було б краще, якби їх знали всі українці.

Іще одна так само цікава й важлива пісня: "Гей, наливайте повнії чари".

Гей, наливайте повнії чари,
Щоб через вінця лилося.
Щоб наша доля нас не цуралась, |
Щоб краще в світі жилося. | (2)

Вдармо об землю лихом-журбою
Щоб стало всім веселіше!
Вип'єм за щастя, вип'єм за долю, |
Вип'єм за все що миліше. | (2)

Гей нумо, хлопці, славні молодці,
Чом ви сумні, невеселі?
Чи у шинкарки мало горілки, |
Пива чи меду не стало? | (2)

Пиймо, панове, пиймо, братове,
Пиймо, поки іще п'ється!
Поки недоля нас не спіткала, |
Поки ще лихо сміється. | (2)

Гей, наливайте повнії чари,
Щоб через вінця лилося.
Щоб наша доля нас не цуралась, |
Щоб краще в святі жилося. | (2)

Ці пісня я вважаю такими, що, навпаки потрібно поширювати. Бо в них справжній дух українського народу, його натхнення.
  • 0

#54 Zolot

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Місто:Мюнхен

Відправлено 11.11.2006 – 17:42

Перегляд дописуFreelancer (7.11.2006 09:36) писав:

Для пана з Німеччини:
замінили на "України", аби не вмирала не сама Україна, а її слава та воля… теж не дуже файно :/

Duzhe rozumno zrobyly... :8:

Tlumky.
  • 0

#55 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 27.08.2008 – 08:05

Щоб всі старий гімн знали і то було б добре :) Для чого займатися дурницями, коли в країні хаос і постійне загострення протистояння між гілками влади, щоб дров у вогонь докинути?
  • 0

#56 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 27.08.2008 – 08:48

Україна вільна країна, тому співати, що ми "ще не вмерли" не відповідно. Переважно в словах головних пісень країн звучать слова "Боже, бережи Америку", або "Боже, бережи королеву". Україна має пісню, котру теж часто співають на офіційних заходах і називають Духовним гімном України. Думаю цей Духовний гімн краще підходить і на роль офіційного:

Боже великий, єдиний!
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю
Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний:
Всю Україну храни,
Всі Свої ласки, щедроти
Ти на люд наш зверни!

Дай йому волю, дай йому
Долю, дай доброго світа,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа!

Думаю такі сова просвітництва та віри нам значно корисніші, ніж бажати смерті "нашим вороженькам".

Повідомлення відредагував Maryan: 27.08.2008 – 08:51

• 0

#57 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 27.08.2008 – 09:00

Справа не в гімнові, а в тому, що зараз є нагальні, життєво необхідні проблеми, а то виходить так, що ми хочемо повісити гарну вивіску на хату, в якій вже стіни розсуваються. Ми, як завжди, хочемо зайнятися шароварщиною і фетишем, коли всередині все прогнило, а сусід вже копає яму великою лопатою. Давайте будем цінувати те, що в нас є.
  • 0

#58 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 27.08.2008 – 09:22

Якби вся проблема в тексті гімну була... Зрештою, він нам цілком підходить... з усіма нашими проблемами і суперечностями...
І взагалі - тре не символіку міняти, а суть...
Крім того - він же чудовий = я голосую проти зміни гімну! :) (...якби мене спитали...)
  • 0

#59 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 27.08.2008 – 09:24

Перегляд дописуMaryan (27.08.2008 09:48) писав:

Україна вільна країна, тому співати, що ми "ще не вмерли" не відповідно. Переважно в словах головних пісень країн звучать слова "Боже, бережи Америку", або "Боже, бережи королеву". Україна має пісню, котру теж часто співають на офіційних заходах і називають Духовним гімном України. Думаю цей Духовний гімн краще підходить і на роль офіційного:

Боже великий, єдиний!
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю
Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний:
Всю Україну храни,
Всі Свої ласки, щедроти
Ти на люд наш зверни!

Дай йому волю, дай йому
Долю, дай доброго світа,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа!

Думаю такі сова просвітництва та віри нам значно корисніші, ніж бажати смерті "нашим вороженькам".

Непогано і так як є. Хоча Україна і вільна, але цілком незалежними себе назвати не можна.
В принципі, ідея непогана, але якби це почали вирішувати на державному рівні, з'явилося б багато противників цього варіанту, які не вірять в Бога.
Такий процес краще не починати, вони слова до цього гімну 15 років затверджували, а про Великий герб я взагалі мовчу. Може виникнути ситуація, що старий гімн відмінять, а нового не затвердять (зважаючи на звички нашої ВР це 100% так і буде).
  • 0

#60 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 27.08.2008 – 09:49

Категорично проти молитви у якісті гімну (яу це слови писати? :) ). Це образа усіх українців із нехристиянською вірою.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних