Перейти до вмісту

Сильна жінка

Повідомлень в темі: 200

#41 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 27.03.2010 – 21:34

Перегляд дописуzav (27.03.2010 21:29) писав:

Тепер вже ви самі собі лестите.
Певно мається на увазі "ви, жінки"?)
Невже так важко визнати очевидне?)

Перегляд дописуzav (27.03.2010 21:29) писав:

Мені й не треба - ви самі свідчите.
Не збираюсь переконувати в протилежному. Не той випадок.
  • 0

#42 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 27.03.2010 – 21:36

Перегляд дописуTwinkle (27.03.2010 21:19) писав:

От мені теж часто так говорять, підозрюю, що лестять...
Напевно вважають, що цей коплімєнт ви заціните краще за визнання вашої вроди, гигиги.
  • 0

#43 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.03.2010 – 21:44

Перегляд дописуzav (27.03.2010 21:36) писав:

Напевно вважають, що цей коплімєнт ви заціните краще за визнання вашої вроди, гигиги.

Ой, я вже мало які комплімєнти тепер заціняю)) Але Ваші - поза конкуренцією)
  • 0

#44 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 27.03.2010 – 23:01

сильна - це нe та, що вміє терпіти і миритись, а та що вміє долати труднощі. щоб бути щасливою треба знати, чого хочеш і що може тобі те щастя принести.
я не дуже розумію приклад з бізнес-леді, бо по тому описі їй явно не найкраще живетья. так само і про жінку з чоловіком пияком, бо ніфіга вона не сильна, оскільки не змінює ситуацію. так само не розумію, чому жінка, щоб бути сильною повинна поєднувати в собі все підряд: від вроди до хазяйновитості і т.д. І я рада, що я цього не розумію, чесно кажучи.

Повідомлення відредагував чорно-біла: 27.03.2010 – 23:01

• 0

#45 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 28.03.2010 – 03:35

Сильна людина (незалежно від того, якої вона статі) має рису, яка випливає з самого поняття сильної людини - їй належить головна роль у визначенні свого життєвого шляху і щастя. Слабкі люди намагаються підлаштуватись під суспільні стереотипи, тому оцінюють себе і інших відповідно до накинутих їм еталонів (скажімо, існує стереотип що головне для жінки - продовження роду, слабкі люди покірно сприймають цей стереотип, і намагаються оцінювати себе та інших на цій підставі). Сильні ж люди самі вирішують, в чому полягає їхнє щастя, тому щоб дізнатись, чи щаслива сильна людина, слід запитати в неї самої.

У випадку з жінкою додається ще один чинник, а саме рештки патріархального світогляду, який передбачає, що жінка повинна бути слабшою. Цей світогляд вигідний насамперед слабким чоловікам, які бояться сильних жінок. Тому, чіпляючись за старі стереотипи, жінкам ще з дитинства втовкмачують, що найбільше її щастя - бути додатком до чоловіка і перегноєм для наступного покоління. Слабкі жінки теж підтримують цей погляд - адже він виправдовує їхню вторинність (слабкість пояснюється нібито непідвладними обставинами), тож до сильних жінок, які спростовують патріархальний стереотип, слабкі ставляться вороже, бо сильні жінки показують, що жінка не приречена бути слабкою (простіше кажучи, слабким жінкам хочеться, щоб всі жінки були слабкими - тоді вони не відчуватимуть свою неповноцінність, яку відчувають, коли існують сильні жінки). Ґендерні стереотипи таки ускладнюють життя, однак сильні жінки долають цю перешкоду, слабкі ж здаються. Так що міркування типу "у неї чудова кар'єра, але невдале особисте життя, тож вона нещаслива" засадничо хибні: вони витікають із тези, що найважливіше для жінки - особисте життя, а оскільки сильні жінки часто так не вважають, то вони таки щасливі, незважаючи на те, що про них думають слабкі.

Звичайно, є різні уявлення про щастя - для когось щастя полягає у досягненні професійних вершин, для когось - в хобі, для когось - у особистому житті тощо. Тому для того, щоб визначити, чи щаслива людина, слід подивитись, чи відповідає її життя її уявленням про щастя. Було б помилкою підганяти інших людей під свою мірку. Так що, аналізуючи наведені випадки:

№1 - так, бізнес-леді щаслива, якщо вона себе вважає такою. Якщо ж хтось інший на її місці почувався б нещасним - що ж, такій людині не варто ставати бізнес-леді, але для згаданої бізнес-леді обраний шлях слушний.

№2 - якщо жінка віддавати любить більше, ніж брати, тоді вона має бути щасливою навіть якщо не дочекається віддачі - адже її щастя полягає в тому, щоб робити щасливими інших. Якщо ж вона розраховує на віддачу, тоді не слід забувати про себе. Тобто в другому прикладі певна суперечність - жінка має визначитись, яке місце в її житті займає турбота про інших і чого вона очікує: якщо взаємообміну (вона турбується про інших, щоб інші потурбувались про неї), то не можна забувати про свої інтереси, і, наприклад, не слід витрачати зусилля на чоловіка-алкоголіка, бо це не окупиться; якщо ж вона отримує щастя від чистої турботи про інших, то не нарікатиме, якщо всі її покинуть, їй вистачить і гордого усвідомлення, що вона виростила дітей і турбувалась про чоловіка.
  • 0

#46 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 28.03.2010 – 08:01

Перегляд дописуEmika (28.03.2010 04:35) писав:

Ґендерні стереотипи таки ускладнюють життя, однак сильні жінки долають цю перешкоду, слабкі ж здаються. Так що міркування типу "у неї чудова кар'єра, але невдале особисте життя, тож вона нещаслива" засадничо хибні: вони витікають із тези, що найважливіше для жінки - особисте життя, а оскільки сильні жінки часто так не вважають, то вони таки щасливі, незважаючи на те, що про них думають слабкі.

Виходить що сильних жінок і немає зовсім. Не бачив я щось таких жінок, та хоч би одної, якаб подолала гендерний стереотип і для котрої сім"я не мала би великого значення.
Чогось згадалась хвільма "Москва сльозам не вірить". Начеб-то сильна жінка, але виявилося, що ні. Слюсар-алкашик, який смалить у кроваті для неї виявився отим щастям, а зовсім не фабрика.
Одна надія на Йульку. Може хоч вона сильна жінка... :D
  • 0

#47 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.03.2010 – 10:22

Перегляд дописуOdonacer (28.03.2010 09:01) писав:

Виходить що сильних жінок і немає зовсім. Не бачив я щось таких жінок, та хоч би одної, якаб подолала гендерний стереотип і для котрої сім"я не мала би великого значення.
А де ви бачили сильних чоловіків, для яких родина не мала би великого значення?
Як для сильної людини родина не може мати великого значення, якщо це можливе продовження їхнього сильного роду?
  • 0

#48 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 28.03.2010 – 10:59

Перегляд дописуzav (28.03.2010 11:22) писав:

А де ви бачили сильних чоловіків, для яких родина не мала би великого значення?
Як для сильної людини родина не може мати великого значення, якщо це можливе продовження їхнього сильного роду?

Чоловіки в плані родини більш гнучкіші, ну якщо в якусь сублимацію не влізуть. І сім"єю для чоловіка можуть стати усі жінки усього "творчого" колективу, або взагалі жінки всієї землі. Та чого казати, навіть без жінок в монастирі з братами....усе сім"я.

А жінкам в цьому плані складніше, бо у них гендерна місія більш індівідуальніша. На поток так просто не поставиш, бо є свої фізіологічні обмеження.
  • 0

#49 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 28.03.2010 – 16:11

Перегляд дописуWTF? (28.03.2010 15:55) писав:

мені Іван сказав, що я - сильна жінка :D
ще він сказав, що я - жаба, але то таке
прально, ібо тільки сильні жінки рoзуміють, коли їх називають жабами, козами і іншими потворами ))
  • 0

#50 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 28.03.2010 – 16:30

Сильних жінок зазвичай вважають стервами. (такий собі стереотип чи то заздрість, чи то осуд, хз).
Думаю, що сильна жінка та, яка може забезпечити домашній затишок родині і досягнути успіхів на роботі одночасно.
А щоб бути сильною - потрібно переступати через інших. Мабуть в тому і полягає сила - бути егоїстом і не прислухатися до бажань не надто близьких тобі людей + не піддаватися маніпуляторам.
А я слабка.
  • 0

#51 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 28.03.2010 – 20:15

Перегляд дописуЛастiвочка (27.03.2010 20:01) писав:

Бізнес-леді зазвичай самотні, бо у них нема часу на чоловіка і дітей...Принаймі я таких не зустрічала.
Тепер інша категорія жінок: У неї багато дітей і алкоголік - чоловік, який пропиває півзарплати. Тяглова коняка багато й успішно працює, заробляє достатньо, щоб забезпечити всю сім'ю. Ця жінка шалено кохає чоловіка й обожнює діток, хоча часу на них майже не залишається. Живе вона небагато, але вдома в неї чисто, всі домочадці нагодовані й доглянуті. За великим рахунком вона щаслива. Адже віддавати вона любить більше, ніж брати. Вона віддає сім'ї всю себе, без залишку. Вона забуває про себе й не купує нового вбрання. На догляд за собою в неї не залишається ні часу, ні сил. Але вона рідко дивиться у дзеркало - ніколи.На жаль, такі люблячі, сильні й добрі жінки приречені на самотність у старості. Чоловік спивається, діти йдуть із дому... І в старості вона залишається зовсім сама, стара, віддавши всі свої сили сім'ї та роботі.
Бізнес-леді зазвичай не самотні, їм просто часто не вдається побудувати сім"ю чи стосунки на засадах "я дірєхтар, я командую".І це закономірно, ібо сім"я чи стосунки - це ДВОЄ директорів
Щодо жінки з чоловіком-пияком і купою дітей - вона не сильна, швидше навпаки. Слабка і нещасна і чомусь думає, що така жертовність має викликати у всіх повагу. Кожен обирає собі сам,як жити.
А сильна жінка - то жінка з чудовим імунітетом, міцними нервами й добрим серцем.
п.с. І з чималим запасом пофігізму. :D
п.п.с. оце ще раз прочитала допис про те шо

Цитата

За великим рахунком вона щаслива
. В чому щастя - у хворому переконанні, що це її доля?

Повідомлення відредагував веснянка: 28.03.2010 – 20:22

• 0

#52 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 29.03.2010 – 02:56

Перегляд дописуOdonacer (28.03.2010 09:01) писав:

Чогось згадалась хвільма "Москва сльозам не вірить". Начеб-то сильна жінка, але виявилося, що ні. Слюсар-алкашик, який смалить у кроваті для неї виявився отим щастям, а зовсім не фабрика.
Одна надія на Йульку. Може хоч вона сильна жінка... :D

А в моєму середовищі є принаймні кілька жінок, для яких кар'єра має більше значення, ніж сім'я. Вони різного віку, серед них є професор пенсійного віку, але її ентузіазм та любов до своєї справи може слугувати за приклад і молодим. Біологічні аргументи не працюють, якщо йдеться про систему цінностей. Людина - єдина істота, яка сама визначає, заради чого вона живе, і установка на батьківство формується переважно соціально, а не біологічно. Нерідко "біологію" використовували для виправдання расової чи станової нерівності, але згодом виявлялось, що причина криється не в біології. Антропологи, порівнюючи різні суспільства, вказують, серед іншого, і на різні типи сім'ї (матріархат, патріархат, біархат), на те, що розподіл роботи на "чоловічу" і "жіночу" варіюється в різних суспільствах - тобто, ці відмінності не закладені генетично, а сформовані соціально.

А ще до теми згадалось одне інтерв'ю із Забужко, коли в неї запитали "Вам не важко бути сильною жінкою?", вона відповіла "Гадаєте, слабкою було б легше?"
  • 0

#53 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 29.03.2010 – 17:02

Перегляд дописуAmili (28.03.2010 17:30) писав:

Думаю, що сильна жінка та, яка може забезпечити домашній затишок родині і досягнути успіхів на роботі одночасно.
Абсолютно погоджуюсь.

Перегляд дописуAmili (28.03.2010 17:30) писав:

А щоб бути сильною - потрібно переступати через інших. Мабуть в тому і полягає сила - бути егоїстом і не прислухатися до бажань не надто близьких тобі людей + не піддаватися маніпуляторам.
А з цим - ні. Саме егоїзм і є слабкістю. А от золота середина між плюсами і мінусами можливими і робить жінку (та й людину взагалі) сильною.

Перегляд дописувеснянка (28.03.2010 21:15) писав:

А сильна жінка - то жінка з чудовим імунітетом, міцними нервами й добрим серцем.
п.с. І з чималим запасом пофігізму. :brovy:
Погоджуюсь.
  • 0

#54 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 29.03.2010 – 19:18

Перегляд дописуОлеська (29.03.2010 17:02) писав:

Перегляд дописуAmili (28.03.2010 16:30) писав:

Абсолютно погоджуюсь.

Перегляд дописувеснянка (28.03.2010 20:15) писав:

Погоджуюсь.
Класно сказано.
А ще додам, що сильна жінка та, яка має сильний розум і міцну свою власну життєву позицію, а також не боїться діяти самостійно.
Також вважаю, що сильній жінці непотрібно нікому доводити, що вона сильна всі це зрозуміють самі...
  • 0

#55 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 29.03.2010 – 19:20

Перегляд дописуEmika (29.03.2010 03:56) писав:

А в моєму середовищі є принаймні кілька жінок, для яких кар'єра має більше значення, ніж сім'я. Вони різного віку, серед них є професор пенсійного віку, але її ентузіазм та любов до своєї справи може слугувати за приклад і молодим. Біологічні аргументи не працюють, якщо йдеться про систему цінностей.

Та може й так. Але я чомусь не хотів би, щоб у мене була така мати з такою системою цінностей, де не працюють біологічні аргументи. Але то вже мої особисті смаки. Ви то вважаєте інакше...

Да, ще згадав, недалеко від мене є жіночий католицький монастир повний нєвест христових. То вони мабуть теж сильні жінки з іншою системою цінностей.
  • 0

#56 Тітонька ÈMMY

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 469 повідомлень
  • Місто:Олександрія

Відправлено 29.03.2010 – 19:46

Перегляд дописувеснянка (28.03.2010 21:15) писав:

От-от! Особливо пункт "міцні нерви" не так вже й часто зустрічається.

Перегляд дописуManfred (29.03.2010 12:07) писав:

... кожна жінка, щоб відчувати себе щасливою шукає чоловіка сильнішого за себе ...
Отож. Постійне відчуття своєї сили може довести до депресії, про яке вже там щастя може бути мова :brovy: .
  • 0

#57 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 29.03.2010 – 20:15

Перегляд дописуОлеська (29.03.2010 18:02) писав:

А з цим - ні. Саме егоїзм і є слабкістю. А от золота середина між плюсами і мінусами можливими і робить жінку (та й людину взагалі) сильною.
Компроміси ніколи нікого сильними не робили. Компроміс - свідчення слабкості.
  • 0

#58 Буря

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 285 повідомлень
  • Місто:Херсон

Відправлено 29.03.2010 – 20:20

Перегляд дописуЛастiвочка (27.03.2010 11:00) писав:

А як Ви думаєте, які якості повинна мати сильна жінка?
Впевненість, сила волі, розум.

Перегляд дописуЛастiвочка (27.03.2010 11:00) писав:

І чи може вона бути щаслива?
Звичайно, що може! При чому слабка жінка, як правило, може бути щасливою тільки тоді, коли поруч сильний чоловік, а сильні жінки більш самодостатні. Їхньої внутрішньої сили вистачає на те, щоб самій збудувати своє щастя, і, можливо, навіть подарувати це щастя оточуючим )

Перегляд дописуzav (29.03.2010 20:15) писав:

Компроміси ніколи нікого сильними не робили. Компроміс - свідчення слабкості.
Не завжди. Іноді навпаки, впертість і небажання йти на компроміси є ознакою слабкості. Така людина дуже боїться виявитися неправою, поступитися чимось. А сильна та мудра людина якраз тим і вирізняється, що вміє йти на компроміси, при чому з найменшою шкодою для себе )
  • 0

#59 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 29.03.2010 – 21:07

Перегляд дописуБуря (29.03.2010 21:20) писав:

Не завжди. Іноді навпаки, впертість і небажання йти на компроміси є ознакою слабкості. Така людина дуже боїться виявитися неправою, поступитися чимось. А сильна та мудра людина якраз тим і вирізняється, що вміє йти на компроміси, при чому з найменшою шкодою для себе )
Завжди.
Людина, що шукає найвигідніших для себе компромісів не є ані мудрою, ані сильною - вона є хитрою лише.
  • 0

#60 spanky

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 29.03.2010 – 21:46

Перегляд дописуБуря (29.03.2010 21:20) писав:

Впевненість, сила волі, розум.

Звичайно, що може! При чому слабка жінка, як правило, може бути щасливою тільки тоді, коли поруч сильний чоловік, а сильні жінки більш самодостатні. Їхньої внутрішньої сили вистачає на те, щоб самій збудувати своє щастя, і, можливо, навіть подарувати це щастя оточуючим )

Повністю з вами згідна.Мудрість-це одна з рис сильної жінки,а бажання піти на компроміс підтверджує силу характеру людини.

Перегляд дописуzav (29.03.2010 22:07) писав:

Завжди.
Людина, що шукає найвигідніших для себе компромісів не є ані мудрою, ані сильною - вона є хитрою лише.

Людина,яка не йде на компроміс,є впертою і самозакоханою особистістю.

Повідомлення відредагував spanky: 29.03.2010 – 21:50

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних