Перейти до вмісту

Як виникла релігія?


Повідомлень в темі: 69

#1 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 25.03.2010 – 17:54

 • 69
Як виникла релігія?
ІСТОРІЯ релігії є такою довгою, як історія самого людства. Так говорять археологи й антропологи. Навіть у так званих найбільш «примітивних», тобто нерозвинених, цивілізаціях знаходимо свідчення про певну форму поклоніння. «Нова британська енциклопедія» (англ.) каже, що «згідно з відкриттями вчених, ніде й ніколи не існував народ, який у певному розумінні не був би релігійним».
2 Релігії відзначаються не лише своєю давністю, але й великою різнорідністю. Мисливці за головами в джунглях Борнео, ескімоси в крижаній Арктиці, кочівники в пустелі Сахара, жителі великих міст світу — кожна людина й нація на землі має свого бога чи богів, а також свій спосіб поклоніння. Таке розмаїття релігій і справді приголомшує.
3 Постає логічне запитання: звідки взялися всі ці релігії? Оскільки між ними є очевидні розбіжності й водночас схожість, то чи ці релігії виникли незалежно одна від одної, а може, взяли свій початок з одного джерела? Тож виникають запитання: чому взагалі релігія з’явилась? І як? Відповіді на них мають істотне значення для тих, кому хочеться знайти правду про релігію та вірування.
Походження релігії
4 Коли постає питання про походження релігії, люди різних вірувань згадують такі імена, як Мухаммед, Будда, Конфуцій та Ісус. І майже в кожній релігії ми можемо знайти головну постать, котра, на думку віруючих, заснувала «правдиву віру». Це міг бути реформатор-іконоборець, філософ-мораліст або самовідданий народний герой. Багато з них залишили по собі писання чи перекази, що стали підвалинами нової релігії. З часом їхні слова й учинки почали детально описувати, прикрашати, надаючи їм містичної аури. Декого з таких провідників боготворили.
5 Хоча ці люди вважаються основоположниками відомих нам головних релігій, слід пам’ятати, що насправді вони не заснували релігії як такої. Переважно вчення цих засновників розвивалося вже на існуючих релігійних поняттях, хоча більшість з них заявляли, що мають божественне натхнення. Або ж вони змінювали й реформували релігійні системи, які так чи інакше не задовольняли їх.
6 Наприклад, за наявними історичними джерелами, Будда був принцем, котрого приголомшували страждання та злидні в суспільстві, де панував індуїзм. Результатом того, що він шукав розв’язань болісних проблем життя, став буддизм. Так само Мухаммеда вкрай турбувало ідолопоклонство й аморальність у релігійних звичаях його суспільства. Згодом він твердив, що отримав особливі одкровення від Бога, котрі ввійшли в Коран і стали підґрунтям нової релігійної течії — ісламу. Протестантизм відщепився від католицизму внаслідок реформації, що виникла на початку XVI сторіччя, коли Мартін Лютер опротестував тогочасний продаж індульгенцій католицькою церквою.
7 Отже, що стосується нинішніх релігій, то нам добре відомий їхній початок, розвиток, їхні засновники, священні писання тощо. Але що сказати про релігії, котрі існували до них? І про релігії із сивої давнини? Повертаючись углиб історії, рано чи пізно перед нами постане запитання: як виникла релігія? Щоб знайти відповідь на нього, слід споглянути за межі окремих релігій.
Багато теорій
8 Дослідження початків і розвитку релігії є порівняно новою галуззю науки. Упродовж сторіч люди більшою або меншою мірою переймали релігійні традиції середовища, в котрому народилися й виховувались. Більшість з них задовольнялась переказами прабатьків, які вважали свою релігію правдивою. Тож рідко з’являлися сумніви або бажання з’ясувати, як, коли й чому щось виникло. Сотні років через обмежені можливості пересування й зв’язку мало хто знав про існування інших релігійних систем.
9 А втім, у XIX сторіччі ситуація почала змінюватися. Кола інтелектуалів захлеснула хвиля теорії еволюції. З приходом ери наукових досліджень у багатьох людей з’явилися сумніви щодо усталених систем, у тому числі й релігійних. Не знайшовши вказівок у тогочасній релігії, декотрі вчені почали досліджувати залишки ранніх цивілізацій чи первісних громад, які все ще жили в найвіддаленіших частинах землі. За допомогою психології, соціології, антропології та інших наук вчені намагалися з’ясувати, як і чому виникла релігія.
10 Який був наслідок цього? Раптово відбувся сплеск багатьох суперечливих теорій (напевно, їх було стільки, скільки самих дослідників), причім кожна намагалася перевершити інші сміливістю та оригінальністю. Висновки певних дослідників виявилися важливими, праці ж інших пішли в забуття. Короткий перегляд результатів їхніх досліджень неодмінно поглибить наші знання. Це допоможе нам ліпше зрозуміти релігійні погляди людей, з якими зустрічаємось.
11 Теорію, загальновідому як анімізм, висунув англійський антрополог Едвард Тайлор (1832—1917 роки). Він гадав, що сни, видіння, галюцинації та безжиттєвість трупів змушували первісних людей доходити висновку, що в їхньому тілі живе душа (латиною: аніма). Оскільки їм часто снилися померлі близькі, як твердить ця теорія, вони припускали, що душа продовжує жити після смерті, і, покинувши тіло, оселяється в деревах, скелях, у річках тощо. Зрештою люди почали обожнювати померлих та предмети, в яких, на їхню думку, проживали душі. Саме так, за словами Тайлора, народилася релігія.
12 Інший англійський антрополог Р. Р. Маретт (1866—1943 роки) запропонував удосконалену версію анімізму, яку назвав аніматизмом. Дослідивши вірування меланезійців з островів Тихого океану й тубільців Африки та Америки, Маретт дійшов висновку, що первісні люди не мали поняття про окрему душу, але про безособову чи надприродну силу, котра все оживляє. Така віра викликала в людині почуття благоговіння і страху, які стали підвалиною її первісної релігії. За Мареттом, релігія полягала переважно в емоційній реакції людини на незнане. Він часто казав, що релігія «була не стільки вигадана, скільки витанцювана».
13 У 1890 році шотландський фахівець з дослідження давнього фольклору Джеймс Фрейзер (1854—1941 роки) видав відому книжку «Золота гілка», в якій доводив, що релігія викристалізувалася з магії. За словами Фрейзера, спочатку людина намагалася керувати своїм життям і довкіллям, наслідуючи природні явища. Наприклад, вона вважала, що може ви́кликати дощ, коли покропить землю водою під громоподібний барабанний бій, або завдасть шкоди своєму ворогові, якщо встромлюватиме шпильки в його зображення. Через це в практику ввійшли ритуали, заклинання й магічні предмети. Коли вони не давали бажаних результатів, людина, замість того щоб контролювати надприродні сили, вирішила задобрювати їх та благати у них допомоги. Ритуали й заклинання перейшли в жертвоприношення й молитви, і так виникла релігія. Фрейзер твердив, що релігія — це «задобрювання вищих від людини сил або примиренням з ними».
14 Навіть відомий австрійський психоаналітик Зігмунд Фрейд (1856—1939 роки) у своїй книжці «Тотем і табу» намагався пояснити походження релігії. Вірний своїй професії, Фрейд пояснював, що найперша релігія походить з того, що він назвав батьківським комплексом. Фрейд теоретизував, що в первісних громадах, як і серед диких коней та худоби, родом керував батько. Сини, які водночас ненавиділи батька й захоплювалися ним, збунтувалися й вбили його. І як твердить Фрейд, аби здобути його силу, «ці дикі людожери з’їли свою жертву». Згодом через муки сумління вони вигадали обряди й ритуали спокутування за свої вчинки. У Фрейдовій теорії батько став Богом, обряди й ритуали — первісною формою релігії, а з’їдання вбитого батька — традицією причастя, що виконується в багатьох релігіях.
15 Можна навести багато інших теорій, якими намагаються пояснити походження релігії. Однак більшість з цих теорій пішла в забуття, і жодна не вирізнялася з-поміж інших вірогідністю чи правдоподібністю. Чому? Тому що їх не підтвердили жодні історичні свідчення чи факти. Вони були лише витвором уяви чи припущеннями дослідників, отже їх швидко заступали нові теорії.
Хибна підвалина
16 По роках відчайдушних намагань вирішити цю проблему багато людей сьогодні дійшли висновку, що відповідь на питання про походження релігії так ніколи і не знайдеться. По-перше, кістки й залишки давніх людей не можуть розповісти нам про мислення цих людей, про їхні побоювання або чому́ вони поклонялися. Будь-які висновки, зроблені на підставі цих речових пам’яток, є в ліпшому випадку академічними припущеннями. По-друге, релігійні звичаї так званих примітивних людей, які живуть сьогодні, скажімо австралійських аборигенів, не завжди є надійним критерієм для реконструкції способу дій та мислення давніх людей. Ніхто точно не знає, чи впродовж сторіч змінювалася їхня культура і як це могло відбуватись.
17 З огляду на всю цю неясність книжка «Релігії світу — від минулого до сучасності» (англ.) робить висновок: «Сучасний історик-релігієзнавець розуміє, що дізнатися про початки релігії неможливо». А втім, стосовно зусиль істориків, ця книжка зазначає: «У минулому занадто багато теоретиків турбувалося не стільки описом чи поясненням релігії, скільки применшенням її важливості, вони вважали, що розкриттям ілюзорності ранніх форм релігії можна похитнути підвалини пізніших і вищих її форм».
18 У цьому останньому коментарі подається причина, чому різні «науковці», досліджуючи походження релігії, не висунули жодного розумного тлумачення. Логіка підказує, що до правильного висновку можна дійти лише на підставі правильної передумови. Якщо людина почне з хибної передумови, у неї дуже мало шансів зробити розумний висновок. Оскільки «науковці» так і не змогли розсудливо пояснити, як виникла релігія, постають серйозні сумніви щодо правильності передумови, на котрій ґрунтуються їхні погляди. Намагаючись на основі загальнопоширених поглядів «применшити значення релігії», вони силкувалися применшити значення Бога.
19 Подібна ситуація існувала до XVI сторіччя, коли астрономи намагались багатьма способами пояснити рух планет. У той час існувало чимало теорій, але жодна з них не була задовільною. Чому? Бо вони ґрунтувалися на припущенні, що Земля є центром Усесвіту, довкола котрої обертаються зорі й планети. Справжнього прогресу не було доти, доки вчені й католицька церква не визнали факту, що Земля не є центром Усесвіту, а обертається довкола Сонця — центру Сонячної системи. Через неспроможність багатьох теорій пояснити ці факти безсторонні люди не намагалися творити нові теорії, але перевірили передумову своїх досліджень. І це забезпечило успіх.
20 Такий же принцип можна застосувати й до пошуків походження релігії. Через популярність атеїзму та поширення теорії еволюції багато людей вважає доведеним те, що Бога немає. На основі цього вони роблять висновок, що пояснення існування релігії слід шукати в самій людині, тобто в її мисленні, в потребах, в побоюваннях та в її «комплексах». Вони кажуть, що Бога створила людина, так само як колись твердив Вольтер: «Якби Бога не було, його слід було б видумати». (Дивіться інформацію в рамці на сторінці 28).
21 Оскільки багато теорій так і не дало задовільної відповіді, то чи не час змінити передумову, на котрій ґрунтувалися дослідження? Чи ж не мудріше було б пошукати відповіді в іншому місці, замість безплідно прямувати тією самою колією? Відкинувши упередження, ми погодимося, що такий підхід є розсудливий і науковий. Ми побачимо його логічність, розглянувши простий приклад.
Давні розслідування
22 У I сторіччі нашої ери Афіни (Греція) були відомим науковим центром. Афіняни створили багато філософських шкіл, наприклад, епікурейську й стоїчну. Кожна школа мала свої поняття про богів, тому люди вшановували силу-силенну богів і створювали відмінні форми поклоніння. Внаслідок цього місто було переповнене рукотворними ідолами та храмами (Дії 17:16).
23 Десь 50 року н. е. християнський апостол Павло відвідав Афіни й представив афінянам цілком інший погляд. Він сказав їм: «Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих, і Він не вимагає служіння рук людських, ніби в чомусь Він мав би потребу, бо Сам дає всім і життя, і дихання, і все» (Дії 17:24, 25).
24 Іншими словами, Павло говорив афінянам, що правдивий Бог, який «створив світ і все, що в ньому», не є витвором людської уяви і йому неможливо служити так, як вигадала собі людина. Правдива релігія не є наслідком односторонніх прагнень людини задовольнити якусь психологічну потребу чи заглушити певний страх. Навпаки, оскільки правдивий Бог — це Творець, який наділив людей розважливістю і здатністю мислити, то мудро було б сподіватися, що він також дасть людині можливість нав’язати з ним близькі стосунки. Отже, за словами Павла, Бог саме це й зробив. «Ввесь людський рід Він з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі... щоб Бога шукали вони, чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас» (Дії 17:26, 27).
25 Зверніть увагу на головну думку Павла: Бог «ввесь людський рід... з одного створив». Хоча сьогодні на цілій землі є багато народів, вчені достеменно знають, що всі люди споріднені. І це надзвичайно важливо, бо коли ми говоримо, що люди споріднені, це означає не тільки біологічну й генетичну спільність. Вони також споріднені іншими способами.
26 Ось що говориться про мову людини у книжці «Історія поклоніння у світі» (англ.): «Особи, які досліджували мови світу й порівнювали їх одні з одними, одностайно твердять: усі мови можна поділи на мовні сім’ї або групи, що явно походять з одного спільного джерела». Інакше кажучи, мови світу не з’явились окремо й незалежно одна від одної, в чому хотіли б переконати нас еволюціоністи. Вони теоретизують, що печерні люди в Африці, Європі та Азії спілкувалися за допомогою рохкання та рикання, яке переросло в окремі мови. Але так не було. Докази свідчать про те, що мови «походять з одного спільного джерела».
27 Якщо це можна сказати про таку характерну для людини справу, як мова, хіба ж не мудро вважати, що людські поняття про Бога та релігію також повинні мати спільне джерело? Адже релігія пов’язана з мисленням, а мислення — із здатністю користуватися мовою. Йдеться не про те, що всі релігії розвинулись з однієї релігії, але що релігійні ідеї та вірування походять з одного джерела — спільної збірки релігійних понять. Чи є докази цього? А якщо й справді релігії мають спільний початок, то який? Як нам дізнатись про це?
Різні, але подібні
28 Ми можемо знайти відповідь саме в такий спосіб, в який лінгвісти дошукались відповідей на питання, пов’язані з походженням мови. Порівнюючи між собою мови й визначаючи подібності між ними, етимолог може простежити розвиток різних мов від їхнього початку. Так само, порівнюючи між собою релігії, ми можемо дослідити їхні доктрини, легенди, ритуали, обряди, інституції тощо й подивитися, чи є між ними щось спільне, і якщо так, то де їхнє коріння?
29 На перший погляд чимало релігій сьогодні досить-таки відрізняються одна від одної. Однак якщо ми знімемо з них прикраси та доповнення або якщо усунемо відмінності, зумовлені кліматом, мовою, специфікою місцевого середовища й таким іншим, то здивуємося, наскільки більшість із них виявляться подібними.
30 Наприклад, чимало людей вважає, що важко знайти настільки різні релігії, як католицизм на Заході й буддизм на Сході. Але що ми побачимо, відкинувши всі відмінності, зумовлені мовою та культурою? Якщо ми об’єктивні, то будемо змушені визнати, що вони мають дуже багато спільного. Як католицизм, так і буддизм просякнуті ритуалами й церемоніями, під час яких використовуються свічки, кадила, свячена вода, чотки, зображення святих, пісенники, молитовники й навіть хрест. Обидві релігії мають ченців і черниць, а також відомі за целібат священиків, особливі шати, свята й страви. Цей перелік можна продовжувати. Тож постає запитання: чому дві релігії, що на перший погляд такі різні, мають стільки спільного?
31 Не менш повчальним може виявитись порівняння інших релігій. Ми побачимо, що певні вчення та вірування існують майже в кожній релігії. Більшості з нас відомі такі доктрини, як вчення про безсмертя людської душі, небесну нагороду для всіх добрих людей, вічні муки для грішників у пеклі, а також про чистилище, триєдиного бога чи божество з багатьох богів, богородицю чи царицю небесну. Існує теж чимало легенд та міфів, в яких простежується спільне. Наприклад, є легенди про те, як людина через незаконну спробу досягнути безсмертя стягнула на себе Божу немилість, про необхідність у покутних жертвоприношеннях за гріх, про пошуки дерева життя або джерела молодості, про богів й напівбогів, що жили серед людей і плодили надлюдських нащадків, а також про катастрофічний потоп, в якому загинуло майже все людство.
32 Який можна зробити з цього висновок? Бачимо, що народи, які вірили в ці міфи та легенди, жили далеко одні від одних. Вони відрізнялися культурою й традиціями. Їхні звичаї не мали нічого спільного між собою. Проте їхні релігійні поняття були досить схожі. Кожен із цих народів визнавав щонайменше частину таких понять, а інколи навіть усі. Постає недвозначне запитання: чому? Здається, що було спільне джерело, з котрого кожна релігія почерпнула більше або менше головних вірувань. З бігом часу ці основні поняття так прикрашалися й змінювалися, що з них розвинулись інші вчення. Але їхні основні риси легко впізнати.
33 Постає логічний висновок, що подібність основних понять у багатьох релігіях світу — це вагомий доказ того, що вони не з’явилися окремо й незалежно. Радше їхні поняття повинні були мати спільний початок у далекому минулому. Який саме?
Ранній золотий вік
34 Цікаво зазначити, що серед легенд, спільних для багатьох релігій, є розповідь про початок історії людства за часу золотого віку, коли людина була невинною, жила щасливо й мирно в тісних стосунках з Богом, не хворіла та не вмирала. Таку саму ідею минулого досконалого раю, яка різниться лише подробицями, знаходимо в писаннях і легендах багатьох релігій.
35 Авеста, священна книга давньої персидської релігії зороастризму, розповідає, що першим смертним, з ким розмовляв Ахурамазда (творець), був «праведний Їма, добрий пастух». Ахурамазда звелів йому «годувати його світ, правити ним і дбати про нього». Для цього він мав збудувати «вару», підземну оселю для всіх живих істот. У ній «не було ні зухвалості, ні підлості, ні безглуздя, ні насильства, ні злиднів, ні облуди, ні немочі, ні каліцтва, ні величезних зубів, ні тіл неприродних розмірів. Мешканці не були опоганені злими духами. Вони жили серед запашних дерев та найвищих, найліпших і найкращих на землі золотих колон; вони були родом високим і вродливим».
36 Якщо говорити про давніх греків, то в Гесіодовій поемі «Робо́ти і дні» описується про п’ять віків в історії людства. Перший з них називається «золотим віком», тоді людина жила в повному щасті. Гесіод написав:
«Спершу безсмертнії боги, що їх на Олімпі оселя,
Рід золотий утворили людей...
Люди жили, мов боги ті безсумні й світлі душею,
Як від тяжко́го труда, так від горя далекі однако.
Старість до них не зближалась. Могучі на руки й на ноги
За́вжди на учтах вони веселились, не відавши лиха»
(переклад В. Свідзинського).
За грецькою міфологією, цей легендарний золотий вік закінчився, коли Епіметей взяв чарівну Пандору собі за дружину, котру отримав як подарунок від олімпійського бога Зевса. Якось Пандора зняла з великої посудини кришку, і миттю з неї розлетілись лихо, злидні та хвороби, що їх людство ніколи не мало позбутися.
37 Стародавні китайські легенди також розповідають про золотий вік за часу правління Хуан-Ді (Жовтого імператора), що, за переказами, панував сто літ (XXVI сторіччя до н. е.). Вважається, що він винайшов усе, що пов’язано з цивілізацією: одяг і житло, засоби пересування, зброю й воєнну тактику, рільництво, ремесла, шовківництво, музику, мову, математику, календар тощо. За переказами, під час його панування «в Китаї не було ні злодіїв, ні бійок, а люди були скромні й жили в мирі. З року в рік були рясні врожаї завдяки своєчасному дощу й відповідній погоді. Але найдивовижнішим було те, що навіть звірі нікого не вбивали й хижі птахи не робили кривди. Коротко кажучи, історія Китаю почалась з раю». Донині китайці вважають себе нащадками Жовтого імператора.
38 Подібні легенди про період щастя та досконалості на початку людської історії знаходимо в релігіях багатьох інших народів: єгиптян, тибетців, перуанців, мексиканців та інших. Чи випадково всі ці далекі народи з цілком різною культурою, мовою та відмінними звичаями мають однакові поняття про своє походження? Чи випадково або через збіг обставин усі вони почали однаково пояснювати своє виникнення? Логіка й досвід показують, що це неможливо. Навпаки, у сплетенні всіх цих легенд повинні бути якісь спільні зерна правди про походження людини та її релігії.
39 У всіх легендах про початки людства і справді є чимало спільних елементів. Якщо ми складемо їх докупи, то отримаємо детальнішу картину про те, як Бог створив перших чоловіка і жінку й помістив їх у рай. Спочатку вони були дуже задоволені й щасливі, але згодом збунтувалися. Цей бунт призвів до втрати досконалого раю, і вони були змушені важко й виснажливо працювати, мучитись та страждати. Зрештою люди настільки зіпсувалися, що Бог покарав їх великим потопом, який знищив усіх, за винятком однієї сім’ї. Коли ця сім’я розмножилась, деякі нащадки об’єдналися й з одвертою зневагою до Бога почали будувати величезну вежу. Бог розладнав цей план, змішавши їхні мови й розпорошивши їх аж до кінців землі.
40 Чи така збірна картина є виключно результатом чиїхось теоретизувань? Ні. Таку картину початків людства описує Біблія в перших 11 розділах книги Буття. Хоча ми не будемо тут обговорювати питання про достовірність Біблії, слід зазначити, що біблійний опис ранньої історії людства відображений в основних елементах багатьох легенд. Ця оповідь виявляє, що, коли люди почали розходитися з Месопотамії, вони забрали із собою спогади, досвід і погляди. З часом їх прикрасили, змінили, і вони стали підмурками релігій в кожній частині світу. Іншими словами, повернувшись до вищезгаданої аналогії, можна сказати, що опис у книзі Буття є кришталево чистим джерелом, з котрого різні релігії світу взяли ідеї про походження людини та релігії. До цього вони додали свої особливі доктрини та звичаї, але зв’язок між ними легко побачити.
(Людство в пошуках Бога 2 розділ)

Прикріплені файли

 • Прикріплений файл  heels_sheeps.jpg   8.76К   3 Кількість завантажень:


#2 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 25.03.2010 – 19:31

Перегляд дописуЗЮП (25.03.2010 17:54) писав:

Як виникла релігія?
ІСТОРІЯ релігії є такою довгою, як історія самого людства. Так говорять археологи й антропологи.

Історія людства на кільканадцять порядків довша, ніж релігія. І про ІСТОРІЮ говорять не археологи і антропологи, а ІСТОРИКИ. Про релігію - релігієзнавці. У археологів і антропологів дещо інший профіль, шановний.

Цитата

Походження релігії
4 Коли постає питання про походження релігії, люди різних вірувань згадують такі імена, як Мухаммед, Будда, Конфуцій та Ісус. І майже в кожній релігії ми можемо знайти головну постать, котра, на думку віруючих, заснувала «правдиву віру». Це міг бути реформатор-іконоборець, філософ-мораліст або самовідданий народний герой.
"Чушь собачья". По-перше, буддизм не є релігією. Панові слід було б знати про це.
По-друге, задовго до вищеназваних імен, (як і героїв) були відомі зовсім інші, але не менш вагомі імена. Для цього, панові слід було б поцікавитись шумерами, наприклад, або Мітраїзмом. Я вже не кажу про древню Віру наших Предків. Кожному сектанту хочеться передрукувати готову ШКІЛЬНУ лекцію в інеті і зайняти нею половину форуму, (Там є така пімпочка : спойлер) для тОго, щоб звести все до бейбли і божественності єврейського нерОби, сина тесляра. Але всю цю фігну можна було б подати коротко.
Перше - старий заповіт перекатано з літопису Шумерів. Для "отмазки" щодо авторства - все було спотворено.
Друге - Новий заповіт - перекатаний культ Мітри. Теж спотворений.
Третє - постать Ісуса абсолютно не була відома світовій історії. Так як і всі "історичні" персонажі біблії. Вони були відомі в маштабах села, району, області. Ставити Ісу на одні терези з Буддою, це взагалі смішно. Проти реального і великого Будди, твій вигаданий Ісус, як історична постать - таракан.

От і всі тези. Нащо було ото так багато подавати тексту ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.03.2010 – 19:34

 • 0

#3 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 25.03.2010 – 20:20

Перегляд дописуБезбожник (23.03.2010 22:14) писав:

Ти ЗНОВУ задаєш наглюче питання і навіть не помічаєш цього. Таке враження, що ти не українець, а приїзджа людина з Марсу. Ось твоя цитата : "Ви коли-небуть визнаєте свої помилки, чи може ніколи не помиляєтеся?"
Це ти про що глаголіш ? Адже тема тут стосовно юдохристянства. Окупанта. Чужинця. То я питаю, про які такі мої помилки ти питаєш ? Про те що я відвертаю христянство в БУДЬ ЯКОМУ ВИГЛЯДІ І З БУДЬ ЯКИМИ АРГУМЕНТАМИ ???
То по якому праву, ти задаєш подібне питання, маючи на увазі, що я такий-сякий геть не хочу розуміти юдохристянську ідеологію ? Так, НЕ ХОЧУ ! Бо я [b]тут народився, а не в країні жидів.
І Боги мої, теж, тут народились. Разом зі СВОЇМ народом.
Будь які аргументи, це типу всяка несинітниця.
В психології є таке поняття "Шкала емоційних тонів". Ваш тон, -антагонізм, в якому ви перебуваєте хронічно. Тому відповідати на ваші хляпи, не бачу причин.
 • 0

#4 Добронрав

  Місцевий

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPip
 • 253 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Одеса

Відправлено 25.03.2010 – 21:10

Зображення
 • 0

#5 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 25.03.2010 – 21:36

Перегляд дописуЗЮП (25.03.2010 20:20) писав:

Будь які аргументи, це типу всяка несинітниця.
Я шось не в*їду, нЕсИнітніця, це шо ? Чи хто ? :rolleyes:

Цитата

В психології є таке поняття "Шкала емоційних тонів". Ваш тон, -антагонізм, в якому ви перебуваєте хронічно.

Психолог з тебе, нікудишній. Мій хронічний стан - ГУМОР. :ggggg:

Цитата

Тому відповідати на ваші хляпи, не бачу причин.

Як я тебе розумію ! Те, що тобі НЕ поручено сектою - пропускай мимо вуХІВ. Все рівно, на власну думку, секта тобі право не давала. :happy1:

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.03.2010 – 21:36

 • 0

#6 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4617 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 25.03.2010 – 23:44

Перегляд дописуБезбожник (25.03.2010 19:31) писав:

Історія людства на кільканадцять порядків довша, ніж релігія. І про ІСТОРІЮ говорять не археологи і антропологи, а ІСТОРИКИ. Про релігію - релігієзнавці. У археологів і антропологів дещо інший профіль, шановний.
Якщо археолог відкопує поховання неандартальця, із предметами залишеними небіжчику для загробного життя, то археолог може твердити, що у неандартальців уже існували якісь форми релігії. Із існування якихось форм релігії слідує наявність абстрактного мислення й те, що неандарталець уже був людиною.

Перегляд дописуБезбожник (25.03.2010 19:31) писав:

"Чушь собачья". По-перше, буддизм не є релігією. Панові слід було б знати про це.
А чим є буддизм?Перегляд дописуЗЮП (25.03.2010 17:54) писав:

40 Чи така збірна картина є виключно результатом чиїхось теоретизувань? Ні. Таку картину початків людства описує Біблія в перших 11 розділах книги Буття. Хоча ми не будемо тут обговорювати питання про достовірність Біблії, слід зазначити, що біблійний опис ранньої історії людства відображений в основних елементах багатьох легенд. Ця оповідь виявляє, що, коли люди почали розходитися з Месопотамії, вони забрали із собою спогади, досвід і погляди. З часом їх прикрасили, змінили, і вони стали підмурками релігій в кожній частині світу. Іншими словами, повернувшись до вищезгаданої аналогії, можна сказати, що опис у книзі Буття є кришталево чистим джерелом, з котрого різні релігії світу взяли ідеї про походження людини та релігії. До цього вони додали свої особливі доктрини та звичаї, але зв’язок між ними легко побачити.
(Людство в пошуках Бога 2 розділ)
Ви то добре все написали, але в цьому останньому пункті простежується бажання поставити Біблію, зокрема книгу Буття, як основу всіх сучасних релігій. Звідси логічно мала би слідувати найбільша "правильність" Біблії. Хоча можливо я вас не правильно розумію, й ви того не маєте на увазі.
Найраніше про потоп є у шумерському епосі про Гільгамеша, задовго до Біблії.
Й не забувайте про буддизм, конфуціанство, індуїзм, які вам важкувато буде виводити теж із Біблії.
 • 0

#7 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6985 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.03.2010 – 09:49

ох гої такі дурні, їм бер релігії ніяк не можна.... якби знищити юдейство з християнством, то щось подібне довелося б вигадувати заново. ну як з комунізмом... гоям без того нізя.
 • 0

#8 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 26.03.2010 – 10:36

Перегляд дописуkalamar (25.03.2010 23:44) писав:

А чим є буддизм?

Спосіб життя.


Цитата

Ви то добре все написали, але в цьому останньому пункті простежується бажання поставити Біблію, зокрема книгу Буття, як основу всіх сучасних релігій. Звідси логічно мала би слідувати найбільша "правильність" Біблії. Хоча можливо я вас не правильно розумію, й ви того не маєте на увазі.
Найраніше про потоп є у шумерському епосі про Гільгамеша, задовго до Біблії.
Й не забувайте про буддизм, конфуціанство, індуїзм, які вам важкувато буде виводити теж із Біблії.

Та це не він написав. Він просто "забув" подати посилання. А суть поданого зрозуміла з перших рядків. Це давнішній і добре відомий спосіб виставити всіх дурниками. Тобто, звести все до біблії і її права на останнє слово. Таке собі "пріспособлєнчєство". Дешевий номер. Дешева агітка. Їх в інеті повно.Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (26.03.2010 09:49) писав:

ох гої такі дурні, їм бер релігії ніяк не можна.... якби знищити юдейство з християнством, то щось подібне довелося б вигадувати заново. ну як з комунізмом... гоям без того нізя.

То отож.
 • 0

#9 DartVlad

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 339 повідомлень

Відправлено 26.03.2010 – 12:37

релігія це просто спроба тупих премітивних зацюканих архантропів пояснити навколшній світ .
 • 0

#10 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 26.03.2010 – 14:42

Перегляд дописуkalamar (25.03.2010 23:44) писав:

А чим є буддизм?
Ви то добре все написали, але в цьому останньому пункті простежується бажання поставити Біблію, зокрема книгу Буття, як основу всіх сучасних релігій. Звідси логічно мала би слідувати найбільша "правильність" Біблії. Хоча можливо я вас не правильно розумію, й ви того не маєте на увазі.
Найраніше про потоп є у шумерському епосі про Гільгамеша, задовго до Біблії.
Й не забувайте про буддизм, конфуціанство, індуїзм, які вам важкувато буде виводити теж із Біблії.
Є різні погляди на те, чим є буддизм, конфуціанство і т. п. - чи просто філософією, чи способом життя, чи релігією без особи бога. Про це б краще запитати самих буддистів. На мою думку, якщо є певне поклоніння, ретуали то це можна вважати релігією. Скажімо, пан безбожник вважає (з його слів) себе богом , якщо знайде прихильників, встановить закони і ритуали, то це буде вже релігія.
Я не говорю, що в Біблії вперше описана історія про потоп. Я також порівнював біблійну історію про потоп з шумерським епосом і подібними ін. історіями. Біблійна видалася більш правдоподібною. Суть статі в тому, що багато звичаїв і обрядів в різних релігіях є спільними, що в свою чергу може говорити про спільне походження . А Біблія дає, на мою думку, логічне пояснення цьому.
Буддизм , конфуціанство, індуізм теж мають подібні обряди , одні з яких мають спільність з біблійними історіями, а інші не мають, але є подібними до звичаїв інших народів, які живуть в інших частинах землі. Скажімо, в китайців є ієрогліф, який означає" вісім людей в лодці врятувалося" , от вам і звязок з історією про потоп.
Щодо статті, то вона скопійована з книжки " Людство в пошуках Бога", де неупереджено обговорюється кожна із світових релігій, а також різні міфологічні вчення. (видано Свідками Єгови)
 • 0

#11 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 26.03.2010 – 15:31

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

Є різні погляди на те, чим є буддизм, конфуціанство і т. п. - чи просто філософією, чи способом життя, чи релігією без особи бога.
Від цих "різних поглядів" суть Віри не змінюється. Наприклад, термін "релігія" по відношенню до Віри наших предків ВПЕРШЕ з*явився в ХРИСТЯНСЬКІ літературі. Коментарі, як кажуть, зайві.

Цитата

Про це б краще запитати самих буддистів.

Ну то піди і спитай того буддиста, яку релігію він сповідує. Той буддист витріщить очі і запитає : ти про що ?

Цитата

На мою думку, якщо є певне поклоніння, ретуали то це можна вважати релігією.

Навряд чи рЕтуали можна вважати релігією.

Цитата

Скажімо, пан (Б)безбожник вважає (з його слів) себе богом , якщо знайде прихильників, встановить закони і ритуали, то це буде вже релігія.
Ніфіга собі !!!... сказала моя сусідка, коли я минулого літа вийшов з літнього душу без трусів.

Цитата

Я не говорю, що в Біблії вперше описана історія про потоп. Я також порівнював біблійну історію про потоп з шумерським епосом і подібними ін. історіями. Біблійна видалася більш правдоподібною. Суть статі в тому, що багато звичаїв і обрядів в різних релігіях є спільними, що в свою чергу може говорити про спільне походження . А Біблія дає, на мою думку, логічне пояснення цьому.
Біблія нічого не пояснює. Окрім одного. Захотілось перекатать готовеньке, вистраждане віками і тяжкою працею задеклароване в літописах, різними народами того регіону, покласти зверху на плагіат смердючого божка єгову і дурачити капловухих. Таких як ти.
Щодо правдоподібності біблії, то воно виглядає так : у мене є Рідна Мати, але тітка Блюма Мойсеївна, з юдейського села, мені здається більш правдоподібною.

Цитата

Буддизм , конфуціанство, індуізм теж мають подібні обряди , одні з яких мають спільність з біблійними історіями, а інші не мають, але є подібними до звичаїв інших народів, які живуть в інших частинах землі. Скажімо, в китайців є ієрогліф, який означає" вісім людей в лодці врятувалося" , от вам і звязок з історією про потоп.

Угу. Думка продовжується : тітка Блюма - краща.

Цитата

Щодо статті, то вона скопійована з книжки " Людство в пошуках Бога", де неупереджено обговорюється кожна із світових релігій, а також різні міфологічні вчення. (видано Свідками Єгови)

Це і козлу було понятно, шо свідками.

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.03.2010 – 15:41

 • 0

#12 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6985 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.03.2010 – 16:04

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

якщо є певне поклоніння...
щоб посадити морквину, буряк, цибулину чи гарбуз, потрібне поклоніння матінці Землі. З певного погляду це вже релігія. Чи може все ще примітивний символізм?

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

...ретуали то це можна вважати релігією.
ну по перше рИтуали, а по друє, якщо існує ритуал їсти використовуючи вилку лівою рукою, а ніж правою - це вже релігія?

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

Біблійна видалася більш правдоподібною.....Біблія дає, на мою думку, логічне пояснення цьому.
Бугога, ололо

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 26.03.2010 – 16:08

 • 0

#13 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6985 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.03.2010 – 16:49

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

На мою думку, якщо є певне поклоніння, ... пан безбожник вважає ... себе богом , якщо знайде прихильників, встановить закони і ритуали, то це буде вже релігія.
Якщо пан Безбожник організує дещо, знайде прихильників, що виконають певну роботу, бо він обіцяє їм зарплатню в кінці місяця (рай в кінці світу), то це буде бізнес, приватне підприємство, і т.д. Але якщо пан Безбожник організує цю діяльність так, що люди виконуватимуть роботу за обіцянку, що гроші їм віддасть той, кого вони ніколи не бачили, то це вже релігія :ggggg: :happy1: B)

тобто, обіцяти, що заробітну плату за виконану роботу віддасть хтось, невідомо хто - це примітивне шахрайство. але примітивне шахрайство це і є релігія.

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

... в китайців є ієрогліф, який означає" вісім людей в лодці врятувалося" , от вам і звязок з історією про потоп....
по перше, в човні, а по друге - потопи рисових полів і сьогодні не рідкість. і якщо вісім чоловік з села, де жило 300 чоловік, врятувалося - це трагедія. А якщо врятувалася одна сім'я з мільйонів, чи навіть мільярдів людей на всій планеті - це статистика :rolleyes:

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2010 15:31) писав:

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 14:42) писав:

Скажімо, пан безбожник вважає (з його слів) себе богом

Ніфіга собі !!!... сказала моя сусідка, коли я минулого літа вийшов з літнього душу без трусів.
мабуть він переплутав тебе зі мною. То я казав, що кожен може бути богом сам собі. якщо звісно захоче. Тобто ідея сатанізму така, щоб досягти можливостей бога, не підкоритися, а перемогти бога.
 • 0

#14 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4617 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.03.2010 – 17:40

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2010 15:31) писав:

Від цих "різних поглядів" суть Віри не змінюється. Наприклад, термін "релігія" по відношенню до Віри наших предків ВПЕРШЕ з*явився в ХРИСТЯНСЬКІ літературі. Коментарі, як кажуть, зайві.
Ти сперечаєшся про значення слів. Релігія не надто добре визначене слово, те значення яке в то слово ти вкладаєш, зовсім не обов'язково є загальновизнане.
Якщо в поняття релігії включати віру в вищі істоти, божества - то буддизм не релігія, якщо не включати - то буддизм буде релігією.

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2010 15:31) писав:

Ну то піди і спитай того буддиста, яку релігію він сповідує. Той буддист витріщить очі і запитає : ти про що ?
Ні, такого не станеться, бо більшість самих буддистів визнають буддизм релігією.
Отут відповідь на те твоє питання http://www.drepung.o...kbase/faq/2.cfm від буддистів.
 • 0

#15 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 26.03.2010 – 18:43

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2010 15:31) писав:

Ніфіга собі !!!... сказала моя сусідка, коли я минулого літа вийшов з літнього душу без трусів.

Це і козлу було понятно, шо свідками.
Тема про царство, безбожник .----"Я і є Бог. Я є дивина Всесвіту і водночас, його смітинка. А отже, всі ми - Боги. Інших немає і ніколи не було на Землі. І якщо усвідомимо це, ЗГАДАВШИ суть свою, то з великим подивом побачимо, що наше Царство Боже запропоноване паном Василь...давно вже "валяється" під нашими ногами. То візьмімо ж його. Ми ж бо є - Боги."
І хто це писав?
Приємно що тобі це понятно.
 • 0

#16 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 26.03.2010 – 20:22

Перегляд дописуЗЮП (26.03.2010 18:43) писав:

Тема про царство, безбожник .----"Я і є Бог. Я є дивина Всесвіту і водночас, його смітинка. А отже, всі ми - Боги. Інших немає і ніколи не було на Землі. І якщо усвідомимо це, ЗГАДАВШИ суть свою, то з великим подивом побачимо, що наше Царство Боже запропоноване паном Василь...давно вже "валяється" під нашими ногами. То візьмімо ж його. Ми ж бо є - Боги."
І хто це писав?
Приємно що тобі це понятно.

Ти читать умієш, ЗЮПЕ ? Там же чорним по білому на писано : " А отже,всі ми Боги". Тобто, Людство. Але ж не один Безбожник ! Чи ти думаєш, я забув цю цитату ?
І написано це, зовсім не тОму розумінні, в якому тобі навішала твоя секта. Ох...спасайте ! :rolleyes:

Перегляд дописуkalamar (26.03.2010 17:40) писав:

Ні, такого не станеться, бо більшість самих буддистів визнають буддизм релігією.
Отут відповідь на те твоє питання http://www.drepung.o...kbase/faq/2.cfm від буддистів.

Я не люблю, коли мене ганяють по сайтах. Сам можу.
Щодо запитання, то задавав. І не раз. Живим буддистам. "Зі стажем".


Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (26.03.2010 16:49) писав:

Якщо пан Безбожник організує дещо, знайде прихильників, що виконають певну роботу, бо він обіцяє їм зарплатню в кінці місяця (рай в кінці світу), то це буде бізнес, приватне підприємство, і т.д. Але якщо пан Безбожник організує цю діяльність так, що люди виконуватимуть роботу за обіцянку, що гроші їм віддасть той, кого вони ніколи не бачили, то це вже релігія :happy1: B) :yes:

тобто, обіцяти, що заробітну плату за виконану роботу віддасть хтось, невідомо хто - це примітивне шахрайство. але примітивне шахрайство це і є релігія.

Не буду я Вітольде мучиЦЦя з тим підприємством та ще й зарплату давать. Другий варіант мені більш до вподоби.
Тим більш, що його придумали христяни.

Цитата

мабуть він переплутав тебе зі мною. То я казав, що кожен може бути богом сам собі. якщо звісно захоче. Тобто ідея сатанізму така, щоб досягти можливостей бога, не підкоритися, а перемогти бога.

Не лякай ЗЮПа сатанізмом. Сектанти його бояться наскільки, що він буде махать руками перед компом і кричати : геть від мене сатана ! :ggggg:

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.03.2010 – 20:10

 • 0

#17 Odonacer

  Старійшина

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1228 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:В Родині

Відправлено 26.03.2010 – 21:04

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2010 20:22) писав:

Не лякай ЗЮПа сатанізмом. Сектанти його бояться наскільки, що він буде махать руками перед компом і кричати : геть від мене сатана ! :D

Здається я знаю виникення поняття сатани.

Сатана, це спотворена йудохристиянами з переляку назва індуізма сана́тана-дха́рма на санскріті.

Ояк. Такі були супротивники Йєгови, що вони навіть забули що це, але дрищуть досі.

Повідомлення відредагував Odonacer: 26.03.2010 – 21:05

 • 0

#18 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 27.03.2010 – 02:55

Перегляд дописуOdonacer (26.03.2010 21:04) писав:

Здається я знаю виникення поняття сатани.
Сатана, це спотворена йудохристиянами з переляку назва індуізма сана́тана-дха́рма на санскріті.
Ояк. Такі були супротивники Йєгови, що вони навіть забули що це, але дрищуть досі.

Сатана, це цікаво. Мені інколи здається, (якщо уявити його як особу), то виходить, що та особа "без віни віноватий". КороЧЧє, придумали його, навалили на нього, обгадили його, а фактів його злочинів - тю-тю. Він, той Сатана, наче та невістка котра у всьому винна. Принаймі, історія зі змієм в раю взагалі шось дурновате і не витримує ніякої критики. Якщо зважити на кількість і спрямованість дій Сатани в старому заповіті і порівняти їх з кількістю і спрямованістю дій Єгови, то на роль Сатани, останній підходить аж бігом. Ото я і думаю, чи не переплутали євреї свого істинного бога, заодно, втягнувши у цю аферу і христян ? Хоча мені, більш вірогідною здається версія, що євреї нічого не переплутали і цілком свідомо сповідують Сатану, котрого вони заховали під іменем Єгови. А христяни, табуном, пішли за ними. Візьмемо початок біблії. Подивіться самі, хіба Бог може бути таким нелогічним ? Він каже : "Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю...". КОЛИ він це каже ? В главі 1-й (28) біблії. При цьому, ані Адам, ані Єва, ще навіть не поміщені в єдемський сад, бо він не посаджений. Це сталося пізніше. Але фішка не цьому. Кумедність ситуації полягає в тОму, що вони обоє ще не впали в гріхопадіння. Яке, нафіг, "розплодження" могло бути ?
 • 0

#19 ШАХІСТ

  ГЕНЕРАЛІСІМУС

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 974 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 27.03.2010 – 07:06

Я думаю так-релігія починається з віри,колись давно,як наші родичі скакали по гілкам вони вже думали,але були такі речі які вони не могли розтлумачити,а це грім,блискавка,повінь,сніг і так далі,тоді вже людини почала вірити у матінку-природу. Придумалися обряди,і так далі і утворилася релігія,з часом вона розвивалася. Чи у питанні була конкретна якась релігія,її зародження,розвиток?
 • 0

#20 Odonacer

  Старійшина

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1228 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:В Родині

Відправлено 27.03.2010 – 07:07

Перегляд дописуБезбожник (27.03.2010 02:55) писав:

Подивіться самі, хіба Бог може бути таким нелогічним ? Він каже : "Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю...". КОЛИ він це каже ? В главі 1-й (28) біблії. При цьому, ані Адам, ані Єва, ще навіть не поміщені в єдемський сад, бо він не посаджений. Це сталося пізніше. Але фішка не цьому. Кумедність ситуації полягає в тОму, що вони обоє ще не впали в гріхопадіння. Яке, нафіг, "розплодження" могло бути ?

Та там взагалі-то прослідковується створення двух типів людей. Може їх навіть і різні Боги створювали.
Одних створили по образу і подібності одного Бога, який їм дав життя для владичіства на Землі, але знайшовся інший божок, який викинув таку подлянку, що потім створив Адама, як біоробота зла с праху земного, а потім і його подєльницу для зла і блуду. А потім випустив цих адамитів для знищення тих, хто вже був на Землі і був подібен Богам. До речі, судячи по звичці робити людей неприроднім способом, Ісус теж був посланець від творця адамитів для донесення ім додаткових інструкцій в зв"язку с тим, що їхня місія на Землі не дуже вдало йшла. Ось тоді, коли завдяки цьому виникло християнсьтво начеб-то все пішло путьом, і інквізиция і війни і чуми і всякі злидні. Але останнім часом (десь більш 200 років) люди-Боги почали знову перемагати і сітуация зараз вже вийшла з під контролю адамитів, тому вони зараз і очікують чи кінця Світу (для них мабуть спрацює кнопка самознищення) чи нового посланця з інструкціями.

Ось глядячи на це стає зрозумілим що таке релігія, а що таке віра. Релігія це программа адамитів на знищення людства, а віра для людей це все. Віра для людей це їхня божа сутність, це джерело творчої енергії для створення Всесвіту. Звичайно адаміти тільки те і роблять, що змішують поняття, программи, маскуються під трояни і кажуть, що віра і релігія це одне те сами, чи навіть віра нижче, аби тільки влізти і робити скрізь свою брудну справу.

Ось так якто.... :D

Повідомлення відредагував Odonacer: 27.03.2010 – 07:11

 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних