Перейти до вмісту

Чому Бог допускає страждання?

Повідомлень в темі: 160

#81 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.08.2010 – 10:11

Вважаю за недоцільне в чомусь переконувати людину, яка не тільки сама не вірить і не хоче вірити а й інших під"юджує
  • 0

#82 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1228 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:В Родині

Відправлено 26.08.2010 – 11:13

Перегляд дописуNatalie) (26.08.2010 11:11) писав:

Вважаю за недоцільне в чомусь переконувати людину, яка не тільки сама не вірить і не хоче вірити а й інших під"юджує

Ваша теза має і зворотній напрямок, а саме.
Недоцільно переконувати людину, яка незважаючи на розум і факти вірить в усяку маячню. Більш того, вона лізе зі своїми проповєдями крізь, де її навіть не запрошують, застовоючи різні методіки психологичного тиску від "святого самоображання" до "злобного залякування".

Крім того, Ваша теза збудована не зовсім коректна і несе в собі долю лукавства. А саме, релігія не здатна взагалі в чомусь переконати, бо вона діє на людину не через розум, а через почуття.

Да, ще слово "під"юджує" теж якесь дивне. Ви якого юду мали на увазі? :)

Повідомлення відредагував Odonacer: 26.08.2010 – 11:14

• 0

#83 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 20:16

Є така книжка "God's problem" by Bart D. Ehrman, який є професором теології був President of the Southeast Region of the Society of Biblical Literature. В цій книзі він намагається знайти відповідь на запитання, яке міститься в назві теми.
Вивчившися і осмисливши засвоєне він став затятим атеїстом.
Та й я сама трохи розгубилася...якщо Бог є абсолютним добром, ідеалом, всепробачаючим, тощо...чому люди страждають? Чому в біблії описуються події коли Бог просто неконтролює себе і карає людей. І карає дуже важко. Чому такі нікчемні істоти як люди, виводять з себе Бога? Якось Бог тоді і не добрий виходить, не є правдою і абсолютним добром.
По суті біблія містить в собі стільки залякувань і настанов, що людина починає боятися.
Чи можна любити коли ти боїшся?
  • 0

#84 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 22:47

Чому Бог допускає страждання?
Буду розмірковувати, керуючись тільки власною логікою, розумних книжок майже не читала, тому не маю, що цитувати, але вважаю, що можу висловити свою думку з цього приводу. ))
Для початку я бачу, що в цій задачці є необхідна умова: Бог існує. І тема очевидно якраз для тих, хто вірить у те, що він існує. ))
Я думаю так: по-перше, я би визначила слово "Бог" - це те, що створило увесь цей світ і крапка. Чому крапка, бо далі, зазвичай, люди присвоюють Богу дуже багато чеснот, як-от пише Amili: "Бог є абсолютним добром, ідеалом, всепробачаючим, тощо...", яких у нього немає і не може бути, бо Він був\існував ще до того, як виникли усі ці поняття. Він просто є тим, хто створив світ і все. Чи він керує світом? Схоже, що ні. Більше схоже на те, що світ, який ним створений, живе сам по собі, хоча ні - вони все-таки взаємодіють. Щось мені це нагадує дуже звичайну річ у нашому житті: коли народжується дитина - батьки дитини виступають Богом, так би мовити, а дитина - світом, і вона є сама по собі, зовсім окрема істота, хоча вона і взаємодіє з батьками, батьки можуть деколи на неї впливати, але керувати нею повністю, як лялькою, вони не можуть, починаючи навіть з ембріона: дитина сама обирає собі зручне положення в лоні матері, деколи навіть згубне для неї, і мати не керує цим процесом, вона деколи може лише вплинути, тобто лікарі можуть вплинути )). Аналогічно і Бог, думаю, не може повністю керувати нашим "положенням у своєму лоні", хоча може впливати. І я таки схиляюсь до думки, що Бог таки впливає на світ, бо часто бувають у житті такі неймовірні співпадіння, що мимоволі задумуєшся, що це таки вплив Бога.
  • 0

#85 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 08:07

Перегляд дописуКукуся жовторота (26.08.2010 23:47) писав:

Я думаю так: по-перше, я би визначила слово "Бог" - це те, що створило увесь цей світ і крапка.

Я так розумію у відношенні створенного світу все ясно і питань не може бути? Всі питання і претензії тільки до Творця, тому він і Бог?
А якщо він створив і пішов собі геть, тоді що?
Ну наприклад накакав, закопав, а ви вважаєте це своїм світом. Ну як ті храпачки, що у лайні заводяться. То які у храпачка можуть бути запитання чи претензії до Бога-сіруна? :)

Повідомлення відредагував Odonacer: 27.08.2010 – 08:08

• 0

#86 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 08:20

Щось я сумніваюсь, що у Бога є попа і він вміє какати, як і в тому, що у нього є ноги і він вміє ходити. :)
  • 0

#87 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 08:57

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
А то залізите на небо:
«І ми не ми, і я не я,
І все те бачив, і все знаю,
Нема ні пекла, ані раю,
Немає й бога, тілько я!
Та куций німець узловатий,
А більш нікого!..» – «Добре, брате,
Що ж ти такеє?» ...
  • 0

#88 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 09:54

Перегляд дописуКукуся жовторота (27.08.2010 09:20) писав:

Щось я сумніваюсь, що у Бога є попа і він вміє какати, як і в тому, що у нього є ноги і він вміє ходити. B)

Да тут є плутанина. Одні кажуть що людину бог створив людей за образом своїм і подобою, а інші кашуть, що бог взагалі гончар, а люди горщіки.

Я так зрозумів з образом храпачка ви згодні, вас тільки срака божья не влаштовує. :)
  • 0

#89 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 27.08.2010 – 10:01

Перегляд дописуNatalie) (27.08.2010 09:57) писав:

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
А то залізите на небо:
«І ми не ми, і я не я,
І все те бачив, і все знаю,
Нема ні пекла, ані раю,
Немає й бога, тілько я!
Та куций німець узловатий,
А більш нікого!..» – «Добре, брате,
Що ж ти такеє?» ...

Якби Ви вчились так, як треба, то писали б "залізЕте", а не "залізИте" (бо хибодруком таке бути не може, оскільки И та Е не межують на клавіатурі - хіба не так?). А коли самі недовчені, то будьте скромніші! :)

Бог як Творець безумовно відповідальний за своє твориво. І якщо воно, твориво, зворохобилося- значить, так йому забаглося!
Не шукайте в стражданнях досконалості, та певна логіка у них є: стомлені "танцюристи" на "танцмайданчику" поступаються (інколи в муках, зі сльозами) місцем "свіжим" танцюристам - і в цій драмі є щось високе, жертовно-романтичне.
Як писав Найк Велес в "Свідках Абрахама"- триває "передача естафети" в надійніші, сильніші руки.

А то дехто аж занадто егоїстичний, хотів би вічно "танцювати". А нема, Бог так не дав. А дав можливість "свіжакам" заступати місце "стомлених". Я з цього приводу тішусь, мені зовсім не шкода - навіщо колись мені, старій шкапі, плентатись молодим попід ноги?
З іншого боку, когось може злостити безглуздість "старіння", "болю", "страждань".

Цитата

Існує певна заданість у світі – пробуджувати Життя після мороку ночі, після хаосу-невизначеності, – і живі істоти знову й знову (нерідко зовсім гарячково) кидаються нести дивовижний вогник Життя і передавати його, як естафету, в наступні покоління, у подальші світи і віки – таке запекле змагання під знаком оновлення викликає, як правило, найвище у цьому світі життєствердне задоволення (бо що може бути вищим від закладеного в людині поклику до співтворення Життя?), – але, буває, злість, а іноді й відчай проймають од усвідомлення, що не те, що не бачиш, а й приблизно не уявляєш – чим завершиться ця естафета, і чому (головне!), передавши вогник наступним поколінням, повинні згасати попередні (початкові, проміжні) вогники, а особливо, коли вони мають розум, свідомість, совість, душу?.. дивуєшся не раз, а попри те – існує певна заданість у світі…
(початок "свідків Абрахама").
Проте подумаймо при цьому - чи не засуджуємо в такий спосіб ми Божий намір?

Повідомлення відредагував Родослава09: 27.08.2010 – 10:05

• 0

#90 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 10:30

Перегляд дописуOdonacer (27.08.2010 10:54) писав:

Да тут є плутанина. Одні кажуть що людину бог створив людей за образом своїм і подобою, а інші кашуть, що бог взагалі гончар, а люди горщіки.

Я так зрозумів з образом храпачка ви згодні, вас тільки срака божья не влаштовує. :)

Ні, не згодна. :Р
Бо храпачки, як відомо, самі по собі в лайні не зароджуються. як і миші в лахмітті. ))
  • 0

#91 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 12:08

Перегляд дописуКукуся жовторота (27.08.2010 11:30) писав:

Ні, не згодна. :Р
Бо храпачки, як відомо, самі по собі в лайні не зароджуються. як і миші в лахмітті. ))

То Вам відомо, а храпакам аж ніяк невідомо. Вони вважають, що їх створили і засунули в лайно страждати. :)
  • 0

#92 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 12:59

Перегляд дописуOdonacer (27.08.2010 13:08) писав:

То Вам відомо, а храпакам аж ніяк невідомо. Вони вважають, що їх створили і засунули в лайно страждати. :happy1:

То треба їм сказати, що вони помиляються. :)
І не бризкайте на мене своєю жвачкою! B)
  • 0

#93 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 14:30

Цитата

Якби Ви вчились так, як треба, то писали б "залізЕте", а не "залізИте" (бо хибодруком таке бути не може, оскільки И та Е не межують на клавіатурі - хіба не так?). А коли самі недовчені, то будьте скромніші! B)

це я скопіювала

Цитата

Не шукайте в стражданнях досконалості, та певна логіка у них є: стомлені "танцюристи" на "танцмайданчику" поступаються (інколи в муках, зі сльозами) місцем "свіжим" танцюристам - і в цій драмі є щось високе, жертовно-романтичне.

не бачу в цьому нічого жертовного.

Цитата

А то дехто аж занадто егоїстичний, хотів би вічно "танцювати".

:) Не знаю таких невгамовних безумців. Всі колись змучаться жити, якщо доживуть до глибокої старості.
Прожив життя - нехай тебе замінить інший

Цитата

Одні кажуть що людину бог створив людей за образом своїм і подобою, а інші кашуть, що бог взагалі гончар, а люди горщіки.

ага)) а ще хтось каже, що не вірить ні в що а лише в себе. Це ж яким самовпевненим треба бути, а якщо цегла на голову? А якщо трамвай переїде?
  • 0

#94 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 16:57

Перегляд дописуNatalie) (27.08.2010 15:30) писав:

це я скопіювала
Ви копіюєте помилки інших - невже це випрадовує Вас у Ваших власних очах? :happy1:

не бачу в цьому нічого жертовного.
а я бачу. Ісус теж впав жертвою, щоб дати місце "свіжим" бомжам та безумцям )))

B) Не знаю таких невгамовних безумців. Всі колись змучаться жити, якщо доживуть до глибокої старості.
а я знаю. Наприклад, це P>G, себто ЗЮП... та інші ластівки. Вони хочуть неодмінно в рай, та ще й "з черевиками", та ще так, щоб у раю вічно чавкати солому разом зі свиньми та левами в обнімочку. подивіться малюночки в зюпових сторожових вартах. :)

Повідомлення відредагував Родослава09: 27.08.2010 – 17:04

• 0

#95 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 19:48

Перегляд дописуКукуся жовторота (27.08.2010 13:59) писав:

То треба їм сказати, що вони помиляються. :)

Ну не знаю. Може якимось богам і приємно с власним застарілим лайном розмовляти, але я би цього не робив. Це виглядає підозріло. :brovy:

Перегляд дописуКукуся жовторота (27.08.2010 13:59) писав:

І не бризкайте на мене своєю жвачкою! B)

Пробачте, я ненавмисно. Задумався щось... :happy1:

Повідомлення відредагував Odonacer: 27.08.2010 – 19:50

• 0

#96 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 09:57

Перегляд дописуOdonacer (27.08.2010 20:48) писав:

Ну не знаю. Може якимось богам і приємно с власним застарілим лайном розмовляти, але я би цього не робив. Це виглядає підозріло. :)
Я підозрюю, слідуючи власній логіці, що оскільки у Бога немає попи і ніг, то мабуть і рота, щоб розмовляти, у нього немає. B)
  • 0

#97 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 10:13

Цитата

Ви копіюєте помилки інших - невже це випрадовує Вас у Ваших власних очах? :)

Та справа тут навіть не в одній нещасній помилці, а в тому, що я якраз в точку попала, а когось це заділо.
Так ти так і не відповіла яра заступниця атеїстів, що ти таке чи хто ти таке? Може тебе інопланетяни з космосу привезли, га?
  • 0

#98 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 10:46

Перегляд дописуNatalie) (28.08.2010 11:13) писав:

Та справа тут навіть не в одній нещасній помилці, а в тому, що я якраз в точку попала, а когось це заділо.
Так ти так і не відповіла яра заступниця атеїстів, що ти таке чи хто ти таке? Може тебе інопланетяни з космосу привезли, га?
Всім відомо, що я рідновірка. тільки не тобі. :)
Так ось. Якщо ти хочеш когось повчати словами Кобзаря, як треба вчитися, то треба спочатку нормально вивчити мову, якою спілкуєшся, правопис і все таке. Чи не так?

Страждання є нам нагадування, що "не все так добре в королівстві датськім" (”Something is rotten in the state of Denmark” ”Не все в порядке в Датском королевстве”)
І Бог, який мав би Вам, пані Natalie), подарувати Рай (бо Вам так хочеться міркувати), - фіг Вам подарує. Рай здобувається силою, звісно (працею, творчістю, хорошим вином etc). B)

Повідомлення відредагував Родослава09: 28.08.2010 – 10:57

• 0

#99 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 11:33

Перегляд дописуКукуся жовторота (28.08.2010 10:57) писав:

Я підозрюю, слідуючи власній логіці, що оскільки у Бога немає попи і ніг, то мабуть і рота, щоб розмовляти, у нього немає. :)

Так а чого всі думають що він той бох один. Їх може багато і вони різні.
Я чув, що у одного бога був вабче син, який був жидом і нормально жрав і срав, да і з батьком богам розмовляв постійно.
  • 0

#100 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 12:18

Перегляд дописуOdonacer (28.08.2010 12:33) писав:

Так а чого всі думають що він той бох один. Їх може багато і вони різні.
Так це люди знову надають Богу якусь характеристику. Коли Він був, то ще не було поняття однини чи множини. Мені взагалі не дуже подобається слово Бог, але я мушу його вживати, бо так у нас вже повелось, що його тепер так у нас здебільшого називають. Але, Бог - не чоловічого чи жіночого роду, та й середній рід тут не дуже підходить, не множина і не однина, взагалі не можливо якесь слово підібрати, щоб його назвати, бо він не підходить до жодного з наших понять, які виникли, повторюсь, після того, як він створив наш світ.

Перегляд дописуOdonacer (28.08.2010 12:33) писав:

Я чув, що у одного бога був вабче син, який був жидом і нормально жрав і срав, да і з батьком богам розмовляв постійно.
За моєю логікою - увесь наш світ є його дитиною, так би мовити, ну і ми, як наслідок, в тому числі. Хоча, думаю, Бог так не вважає, бо це ми придумали слово дитина. :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних