Перейти до вмісту

Чому Бог допускає страждання?

Повідомлень в темі: 160

#101 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 30.08.2010 – 10:02

Цитата

І Бог, який мав би Вам, пані Natalie), подарувати Рай (бо Вам так хочеться міркувати), - фіг Вам подарує. Рай здобувається силою, звісно (працею, творчістю, хорошим вином etc).

Що справді не подарує? Який жах, тепер я не засну вночі...Скільки можна перемелювати з пустого в порожнє. Я вже про це писала, але кому це цікаво?
  • 0

#102 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1228 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:В Родині

Відправлено 30.08.2010 – 14:28

Перегляд дописуКукуся жовторота (28.08.2010 13:18) писав:

Так це люди знову надають Богу якусь характеристику. Коли Він був, то ще не було поняття однини чи множини. Мені взагалі не дуже подобається слово Бог, але я мушу його вживати, бо так у нас вже повелось, що його тепер так у нас здебільшого називають. Але, Бог - не чоловічого чи жіночого роду, та й середній рід тут не дуже підходить, не множина і не однина, взагалі не можливо якесь слово підібрати, щоб його назвати, бо він не підходить до жодного з наших понять, які виникли, повторюсь, після того, як він створив наш світ.

Цікаво. Слово є, а поняття немає. :wub:
Щось тоді треба ладити один до одного. Або слово до поняття, або поняття до слова.

За моєю логікою - увесь наш світ є його дитиною, так би мовити, ну і ми, як наслідок, в тому числі. Хоча, думаю, Бог так не вважає, бо це ми придумали слово дитина. :D

Вам так хочеться Бога відділити від Світу?
Чомуж так? Може Вам здається, що Світ не гідний сам бути Богом?
  • 0

#103 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень

Відправлено 02.09.2010 – 15:45

Перегляд дописуOdonacer (30.08.2010 15:28) писав:

Цікаво. Слово є, а поняття немає. :yes:
Щось тоді треба ладити один до одного. Або слово до поняття, або поняття до слова.
:lol: Та нє. Я не дуже правильно написала. Малось на увазі, що поняття є, слів є багато, що описують дане поняття, але ні одне із слів не підходить для мене, бо натякає на якусь додаткову характеристику. Ось так, здається.
Коротше кажучи, якщо Бог і існує, то він не може володіти всіма тими характеристиками, які надають йому люди.
Це схоже на те, як наприклад, описуюсь Бабу-Ягу, може й була така і не одна, але тих усіх характеристик, яких надавали їй люди і лякали нею маленьких дітей, вона не мала. :ggggg:

Перегляд дописуOdonacer (30.08.2010 15:28) писав:

Вам так хочеться Бога відділити від Світу?
Чомуж так? Може Вам здається, що Світ не гідний сам бути Богом?
Слушні запитання. Не знаю, ніхто не знає. Вірять, або не вірять, але знань не мають, а хотілося б.
  • 0

#104 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 02.09.2010 – 17:52

Перегляд дописуКукуся жовторота (2.09.2010 16:45) писав:

:yes: Та нє. Я не дуже правильно написала. Малось на увазі, що поняття є, слів є багато, що описують дане поняття, але ні одне із слів не підходить для мене, бо натякає на якусь додаткову характеристику. Ось так, здається.
Коротше кажучи, якщо Бог і існує, то він не може володіти всіма тими характеристиками, які надають йому люди.
Це схоже на те, як наприклад, описуюсь Бабу-Ягу, може й була така і не одна, але тих усіх характеристик, яких надавали їй люди і лякали нею маленьких дітей, вона не мала. :lol:

Кажуть, що колись давно, коли Слово було Богом, кожне слово мало одно безмежне Поняття. Тоді люди розуміли один одного і люди були Богами, бо мали Слово і Поняття їх не обмежували.
Але деяким Богам, захотілось бути Богами над Богами і вони почали давати Словам свої обмежені поняття. І тоді з"явились брехливі слова з безліччу дрібних понять, які вже не могли бути безмежними Богами. Богами вже не були і люди, бо не розуміли один одного, і вже не могли зрозуміти Бога в собі.

З тих пір і мордує цих колишніх богів, шукаючих слова для кожного поняття, але вже не маючи поняття о слові.

Слушні запитання. Не знаю, ніхто не знає. Вірять, або не вірять, але знань не мають, а хотілося б.

Крім знань і віри, повинні ще бути і відчуття.

Повідомлення відредагував Odonacer: 02.09.2010 – 17:53

• 0

#105 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 02.09.2010 – 18:05

Он тобі Odonacer влучно сказав : Крім знань і віри, повинні ще бути і відчуття.
Іншими словами: ЗГАДАЙ.... у самій собі... розумієш ? З людиною можна зробити багато чого. Наприклад - охрестити.
Але стерти її РОДову пам*ять НЕМОЖЛИВО. В ній і "рийся". Там немає брехні, адже з тобою говоритиме твоя ж власна суть. Вона ніколи не обманює, так її приРОДня властивість. Інакше, якби була можливість так просто стерти РОДову пам*ять наРОДів, то за дві тисячі років все людство вже давно б стало зомбі-христянами. Не бійся. "Бог"-чужинець сам тебе боїться.

Повідомлення відредагував Безбожник: 02.09.2010 – 18:07

• 0

#106 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень

Відправлено 06.09.2010 – 20:05

Перегляд дописуOdonacer (2.09.2010 18:52) писав:

Кажуть, що колись давно, коли Слово було Богом, кожне слово мало одно безмежне Поняття. Тоді люди розуміли один одного і люди були Богами, бо мали Слово і Поняття їх не обмежували.
Але деяким Богам, захотілось бути Богами над Богами і вони почали давати Словам свої обмежені поняття. І тоді з"явились брехливі слова з безліччу дрібних понять, які вже не могли бути безмежними Богами. Богами вже не були і люди, бо не розуміли один одного, і вже не могли зрозуміти Бога в собі.
З тих пір і мордує цих колишніх богів, шукаючих слова для кожного поняття, але вже не маючи поняття о слові.
Наскільки я розумію, ти зацитував якусь книгу. Що за книга? Дай почитати. )

Перегляд дописуOdonacer (2.09.2010 18:52) писав:

Крім знань і віри, повинні ще бути і відчуття.

Перегляд дописуБезбожник (2.09.2010 19:05) писав:

Он тобі Odonacer влучно сказав : Крім знань і віри, повинні ще бути і відчуття.
Іншими словами: ЗГАДАЙ.... у самій собі... розумієш ? З людиною можна зробити багато чого. Наприклад - охрестити.
Але стерти її РОДову пам*ять НЕМОЖЛИВО. В ній і "рийся". Там немає брехні, адже з тобою говоритиме твоя ж власна суть. Вона ніколи не обманює, так її приРОДня властивість. Інакше, якби була можливість так просто стерти РОДову пам*ять наРОДів, то за дві тисячі років все людство вже давно б стало зомбі-христянами. Не бійся. "Бог"-чужинець сам тебе боїться.
Довго я думала над своїми відчуттями )). Дуже вони суперечливі.
Тоді, панове, розкажіть, будь-ласка, про свої відчуття. Може ви вже десь про це писали, але мені це тяжко знайти серед купи тем цього розділу. Отож, у що вірите ви? Як відчуваєте ви?
  • 0

#107 Вим’я Короля

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень

Відправлено 06.09.2010 – 22:39

За моєю логікою - увесь наш світ є його дитиною, так би мовити, ну і ми, як наслідок, в тому числі. Хоча, думаю, Бог так не вважає, бо це ми придумали слово дитина. :)
Не розумію тільки звідки у вас той бог береться. Бо з ваших роздумів ніяких доказів його існування не випливає. А тут раптом раз і вже бог є, звідки тоді він у ваш світогляд попадає? Може це у вас в середні потреба?

На ваш роздум про те що бог нас створив, коли не було нічого напрошується думка. А хто ж тоді створив самого бога? Якщо ніхто і він існував завжди, то чому нас повинен був хтось створювати. Ми теж могли виникнути самостійно. І це було б логічніше, бо в такому разі йшов би розвиток від простого до складнішого і вищого, ніж якесь всемогітнє вічне створіння бавилося моделювання якихось недорозвинених організмів.
  • 0

#108 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 07.09.2010 – 05:42

Перегляд дописуКукуся жовторота (6.09.2010 21:05) писав:

Наскільки я розумію, ти зацитував якусь книгу. Що за книга? Дай почитати. )

Я не цитував. Я виклав свої роздуми і відчуття. :)
  • 0

#109 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 07.09.2010 – 07:02

Перегляд дописуВим’я Короля (6.09.2010 23:39) писав:

Не розумію тільки звідки у вас той бог береться. Бо з ваших роздумів ніяких доказів його існування не випливає. А тут раптом раз і вже бог є, звідки тоді він у ваш світогляд попадає? Може це у вас в середні потреба?

На ваш роздум про те що бог нас створив, коли не було нічого напрошується думка. А хто ж тоді створив самого бога? Якщо ніхто і він існував завжди, то чому нас повинен був хтось створювати. Ми теж могли виникнути самостійно. І це було б логічніше, бо в такому разі йшов би розвиток від простого до складнішого і вищого, ніж якесь всемогітнє вічне створіння бавилося моделювання якихось недорозвинених організмів.
Годі шукати логіку в діях Бога. Що в людей немудре - то в Бога "обране", аби йому служило. :)
  • 0

#110 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень

Відправлено 12.09.2010 – 21:26

Перегляд дописуOdonacer (7.09.2010 06:42) писав:

Я не цитував. Я виклав свої роздуми і відчуття. :wacko:

Вважаю дуже правильними жити за своїми відчуттями. Тільки важливо вміти розрізняти фантазії і відчуття, це складно (можливо тому й релігій стільки).

Звичайно, потреба є. Але потреба не в поклонінні якомусь Богові, це все, мені здається, є надуманим (поклоніння, цілування ікон, будь-які зовнішні вияви, хоча, якщо людина хоче, то чом би й ні, але заставляти ж то не можна і казати, що то єдино правильна поведінка, якої "хоче" Бог, про яку описали в Біблії такі ж самі смертні, як ми), а саме є потреба в відчутті захищеності, у впевненості в завтрашньому дні, особливо впевненість у тому, що буде після смерті, бажанні якимось чином приєднатися до своїх предків, бажанні вірити у те, що предки не зникли безслідно, не розчинились у просторі, а залишилась якась, не знаю як назвати, річ\пам'ять\енергія\душа, як на мене, це якась суцільна речовина, не поділена на рай і пекло, а щось суцільне, до чого ми після смерті зможемо приєднатися. Може це і брєд, але чомусь бажання у це вірити є. Звичайно, померлі предки - це не Бог. І можливо, віра більшості людей якраз стосується не скільки у Бога-творця, бо більшості пофіг, хто і як створив цей світ, а стосується якраз життя\існування\неостаточногозникнення після смерті. І от багатьом людям чомусь не пофіг знати про те, що буде після смерті, у них є страх. Але якщо навіть наші предки пішли у небуття, розчинились безслідно у всесвіті, то напрошується висновок, що оскільки нас чекає така сама доля (зникнути безслідно), то можна сказати, що ми якраз і приєднаємось до них. Але чи будемо ми щось відчувати, чи нас уже не буде зовсім - оце питаннячко, оце й розбіжність у поглядах віруючих і невіруючих. Мені, усвідомлюючи зараз своє існування, зовсім неприйнятним є те, що мене може не бути. Я відчуваю перед цим страх. Але я б ніколи його не відчувала, якби не існувала протилежна думка, що нас може не бути. Мені здається, що перші люди на Землі, якщо такі були, якщо взагалі є початок життю на Землі, що вони якраз не знали тієї іншої думки, можливо вони помирали, не жили вічно на Землі, але вони знали, що вони безслідно не зникнуть. І тому, мабуть, я відношусь до людей віруючих, хоч і не можу віднести себе до прихильників якоїсь релігії, хоч і хрещена, але в церкву ніяку не ходжу, лише заради батьків на великі свята, бо там дуже багато маразму.
Ось тому важливим питанням для науки було (здається вже доведено), що Земля не існувала вічно, що був якийсь початок.

Ну за моєю логікою, раз я вже почала розмірковувати в одному напрямку, то буду його притримуватись, виходить ось така аналогія з народженням дитини: хіба батьки дитини конструюють її? хіба вони якимось чином продумують механізми, природні процеси, які у ній відбуватимуться? єдине, що у них є - це намір мати дитину. і єдине, що вони роблять для здійснення цього наміру - це займаються коханням. здається, тут немає ніяких високотехнологічних процесів ). Так само і Бог, мабуть, сильно не "роздумував" над тим, що і яке повинно бути )) . Не знаю, чи були у нього якісь наміри, як-от у людей, хоча часто у людей теж немає намірів мати дитину, але дитина з'являється, аналогічно у тварин, навряд чи у них є намір заводити потомство, навряд чи вони про це думають, коли вони, так би мовити, у процесі створення нового життя )) . Виникає лише питання - який він той Бог? Як створив Світ, чи-то Всесвіт? Наука каже, що можливо був просто вибух, в результаті якого виник всесвіт, помаленьку, потихеньку створилися небесні об'єкти, теорія Дарвіна далі десь там працювала. І от питання віри: чи цей вибух - це просто фізичний, не знаю чи так можна виразитись (я не науковець, як розумієте), процес, який виник із нічого, чи все-таки оте "нічого" - це "щось" (нематеріальне, як наша свідомість, те, що не можна помацати)?
  • 0

#111 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4218 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 13.09.2010 – 02:46

Перегляд дописуКукуся жовторота (12.09.2010 22:26) писав:

Звичайно, потреба є. Але потреба не в поклонінні якомусь Богові, це все, мені здається, є надуманим (поклоніння, цілування ікон, будь-які зовнішні вияви, хоча, якщо людина хоче, то чом би й ні, але заставляти ж то не можна і казати, що то єдино правильна поведінка, якої "хоче" Бог, про яку описали в Біблії такі ж самі смертні, як ми), а саме є потреба в відчутті захищеності, у впевненості в завтрашньому дні, особливо впевненість у тому, що буде після смерті, бажанні якимось чином приєднатися до своїх предків, бажанні вірити у те, що предки не зникли безслідно, не розчинились у просторі, а залишилась якась, не знаю як назвати, річ\пам'ять\енергія\душа, як на мене, це якась суцільна речовина, не поділена на рай і пекло, а щось суцільне, до чого ми після смерті зможемо приєднатися. Може це і брєд, але чомусь бажання у це вірити є. Звичайно, померлі предки - це не Бог. І можливо, віра більшості людей якраз стосується не скільки у Бога-творця, бо більшості пофіг, хто і як створив цей світ, а стосується якраз життя\існування\неостаточногозникнення після смерті. І от багатьом людям чомусь не пофіг знати про те, що буде після смерті, у них є страх.
На відміну від вас, більшість віруючих не чесно страхом смерті й бажанням впевненості в завтрашньому дні віру пояснюють, а святенницькими словами про духовність. В цьому часто проблема. А ви можете вірити у що завгодно, ніхто звідти не повертався, щоб вам точну відповідь дати :wacko: . Просто зрозумійте, що атеїсти, якщо то справжні атеїсти, просто не відчувають потреби у вірі як такому заспокійливому засобі, иначе вони не були б атеїстами.
  • 0

#112 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 14.09.2010 – 19:26

Перегляд дописуКукуся жовторота (12.09.2010 22:26) писав:

Вважаю дуже правильними жити за своїми відчуттями. Тільки важливо вміти розрізняти фантазії і відчуття, це складно (можливо тому й релігій стільки).

Якщо фантазії і відчуття твої власні, то нічого страшного якщо іноді переплутаєш одне з одним. Діти наприклад їх взагалі не відрізняють. :wacko:
  • 0

#113 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.09.2010 – 20:48

Перегляд дописуРодослава09 (28.08.2010 11:46) писав:

Всім відомо, що я рідновірка. тільки не тобі. ;)
І я не знаю. :unsure: А що це таке рідновірка? субкультура типу "емо"?
  • 0

#114 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 24.09.2010 – 21:00

Перегляд дописуSergiy_K (24.09.2010 21:48) писав:

І я не знаю. ;) А що це таке рідновірка? субкультура типу "емо"?

Можна глянути хочаб тут.
  • 0

#115 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.09.2010 – 21:05

Перегляд дописуOdonacer (24.09.2010 22:00) писав:

отже, не помилився)
  • 0

#116 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 26.09.2010 – 10:22

Перегляд дописуSergiy_K (24.09.2010 22:05) писав:

отже, не помилився)
"Учение Маркса ВЕЧНО - ПАТАМУШО оно ВЕРНО (ПРАВИЛЬНО)" Бг.

Але, нмд, навіть субкультура з часом може стати культурою. Як от хіпі, наприклад.
  • 0

#117 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 26.09.2010 – 11:31

Перегляд дописуРодослава09 (26.09.2010 11:22) писав:

Але, нмд, навіть субкультура з часом може стати культурою. Як от хіпі, наприклад.
І навпаки, як ото рідновірство.
  • 0

#118 lavazza_15

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 11:07

Цікаво все-таки було б почути думки стосовно висунотої теми. А не думки людей, яких десь тисне те, що більшість людей все таки вірить у Бога. Чому Бог не знищив зло у зародку? Для чого дав людям відчути його на собі?
  • 0

#119 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 02.02.2011 – 11:21

Перегляд дописуlavazza_15 (2.02.2011 11:07) писав:

Цікаво все-таки було б почути думки стосовно висунотої теми. А не думки людей, яких десь тисне те, що більшість людей все таки вірить у Бога. Чому Бог не знищив зло у зародку? Для чого дав людям відчути його на собі?
Ви краще розкажіть, що таке зло? Він же його створив, нащо його знищувати? Якийсь абсурд виходить.
  • 0

#120 lavazza_15

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 11:37

Для мене зло - це така собі руйнівна сила, яка закладена в кожній людині. Але проявляється у всіх в різній мірі. Мене якраз це питання і хвилює. Якщо Він усе знав наперед, значить знав, що проти нього восстануть.. Для чого тоді весь цей театр? Автор теми досить цікаво розкрив свою точку зору... Може щось таки в цьому є)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних