Перейти до вмісту

Чи є життя після смерті? Ви боїтесь померти?

Повідомлень в темі: 145

#61 Justaman

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 240 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Justalittleniceplace

Відправлено 12.10.2010 – 21:10

Перегляд дописуCloud (12.10.2010 21:57) писав:

Якщо людина сповідує ту чи іншу релігію, в неї не повинно бути сумнівів, щодо смерті.

Та плювати чи сповідує людина релігію, чи ні, чи філософствує вона на цю тему чи ні, і байдуже що вона з піною у писка стверджує, - кожен зі здоровим глуздом немає відповіді на це питання. Релігійні фанатики невщот.
  • 0

#62 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 12.10.2010 – 21:15

Перегляд дописуJustaman (12.10.2010 21:56) писав:

Вирішив до Епікурової слави примазатись? :lol:
вислів Епікура тут

Цікаво... а до чиєї слави він сам примазався? :gryzin:
  • 0

#63 Cloud

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 12.10.2010 – 21:23

Перегляд дописуJustaman (12.10.2010 22:10) писав:

Та плювати чи сповідує людина релігію, чи ні, чи філософствує вона на цю тему чи ні, і байдуже що вона з піною у писка стверджує, - кожен зі здоровим глуздом немає відповіді на це питання. Релігійні фанатики невщот.
Ти мене далеко не в ту групку відніс!!!! Я далеко не релігйний фанатик!
Моя думка є тою, що на це питання відповіді не існує!!!!!
  • 0

#64 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 12.10.2010 – 21:56

Перегляд дописуJustaman (12.10.2010 22:10) писав:

Не судіть по собі про всіх, якщо ви агностик, то ви справді на це питання не маєте відповіді. Я, як атеїст, маю безсумнівну відповідь на це питання, й справжній віруючий теж має відповідь на це питання. То тільки ви, агностики, сумніваєтесь й у невіданні перебуваєте :lol: .
  • 0

#65 Аліса M

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень

Відправлено 12.10.2010 – 21:56

Так легко казати "я не боюся смерті", коли ти сидиш в теплиій кімнаті перед компом/ноутом/вставте свій варіант/, і нічого твоєму життю не загрожує. Закинути б тих, хто так вважає, в якусь дійсно екстримальну ситуацію, і сміливців залишилося б значно менше. А щодо життя після смерті - хз, чесно. Багато вірять, бо усвідомлення того факту, що після смерті ти назавжди зникнеш-все-фініш-кінець історії, доволі неприємне. Легше тішити себе надіями, що і далі щось буде, всім поганим там воздастся по заслугам і т.д.
  • 0

#66 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 12.10.2010 – 22:24

Перегляд дописуOdonacer (12.10.2010 21:42) писав:

Смерті особисто для кожного із нас нема, бо коли вона приходить, то вже і нас нема.
Можна з иншого боку, смерті нема, бо нашого Я нема і при житті. Те, що ми вважаємо нашим Я, то ілюзія, "Я" має природу пустоти. Я - то лише клубок прихильностей, бажань, пристрастей, спогадів, амбіцій... які обумовлені різними причинами й не існують самі собою, як не існує сама собою хвиля на воді, то буддистський розв’зок цього такого чомусь цікавого різним людям питання :lol: .
  • 0

#67 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 12.10.2010 – 23:04

Перегляд дописуkalamar (12.10.2010 23:24) писав:

не існує сама собою хвиля на воді
а як вона існує?
  • 0

#68 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 12.10.2010 – 23:32

Перегляд дописуSergiy_K (13.10.2010 00:04) писав:

а як вона існує?
Вона внутрішньої суті, "душі" :gryzin: , позбавлена, вона лише процес коливання поверхні води обумовлений збуренням тієї поверхні.
Класичний приклад із буддистської літератури про колісницю, якщо колісницю розібрати на частини, кузов, колеса, осі... то жодна із цих частин не є колісницею, колісниця пуста за природою, бо в колісниці немає якоїсь частини, яка б колісничність містила.
Так само, якщо тебе на атоми розібрати, то в жодному атомі немає Сергійності К, ти пустий за природою, маєш природу шуньяти, десь так буддисти вважають. Ти взаємодія різних фізичних і психічних станів (відчуттів, вдоволення, невдоволення, бажань, радості, горя, гордощів... ті стани теж пусті й існують лише в результаті взаємодії частин, вони ілюзії на які ти страждаєш), й коли та взаємодія розпадається твоє неіснуюче Я припиняє своє існування :ggggg:.
Метою буддистів є нірвана, згасання отих бажань, пристрастей, спогадів... які формують ілюзію твого Я, в результані мають зникнути всі дуалістичні уявлення, й ти станеш Буддою (гіпотетично, бо навряд чи то за твого життя трапиться :lol: ).
Зрозуміло я пояснив цей потойбічний гумор Сідгартхи?
  • 1

#69 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 13.10.2010 – 04:05

Смерті не слід боятись. Вона зовсім не страшна, і навіть оооочєнь, навпаки. Це зовсім не боляче, бути мертвим. Боляче, це коли живеш. Смерть має вселенську силу і її слід поважати, а не боятись. Он, вона, навіть суперзірки гасить, шо вже казати про таку дрібноту, як людина ? Хто помирав, той зрозуміє, а хто ще ні - можете не читати. Це не піддається осмисленню "по цей бік". Зате це породжує купу "вумних" висновків "тут", котрі є просто смішними. Як би там не було, перейшовши "кордон", останнє, що ви відчуєте, то це бажання ніколи не повертатись назад, оскільки краще ніж "там", "тут" ви не знайдете. І якщо хто з вас повернеться, то найперше що відчуєте - страшнючу біль кожної клітинки вашого єства, особливо, під час "переходу" назад. ПитаєЦЦя: нафіга воно треба ?
І нарешті. Не забуваймо, що частина з нас доживе до такого стану, коли Смерть буде найбажаннішою гостею, ви будете молити її прийти якомога швидше, зрозумівши при цьому, якою огидною туфтою, є... життя.
Тож, пацани, побажаємо одне одному, щасливої і швидкої Смерті, повірте старому Безбожнику, це набагато благородніше, аніж бажати один одному дожити до 100 років. І нехай Вона, в день нашого тухлого сморіду, не забариться до нашого порогу. Ну а.... шо там за нею?...а ніфіга немає, але нам те, пацани, - вже по барабану.
Прикріплений файл  zakopan.gif   6.39К   0 Кількість завантажень: Прикріплений файл  smert.gif   1.5К   0 Кількість завантажень:

Повідомлення відредагував Безбожник: 13.10.2010 – 04:18

• 1

#70 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.10.2010 – 13:02

міг би й не розказувати про свої тепмературні марення

Цитата

Не забуваймо, що частина з нас доживе до такого стану, коли Смерть буде найбажаннішою гостею, ви будете молити її прийти якомога швидше, зрозумівши при цьому, якою огидною туфтою, є... життя.

і чого ти ще серед живих? Боїшся?
  • 0

#71 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 13.10.2010 – 13:12

Перегляд дописуКобзар112 (25.08.2010 05:14) писав:

Я не боюся померти. Але смерть має бути несподіваною та миттєвою. Двом смертям не бути, а однієї не минути. Проте я буду зовсім спокійний, якщо хтось гарантуватиме мені, що там нічого нема.
а чим тебе лякає те, що там можливо є?
  • 0

#72 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 14.10.2010 – 16:30

там все як у Кінга. Рок-н-Рольні небеса (с)
  • 0

#73 ЗЮП

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 повідомлень

Відправлено 15.10.2010 – 22:14

Якщо важати життя- інфекційною хворобою яка передається статевим шляхом, то смерть безумовно панацея ;) .В усіх інших випадках це горе, і навіть ті що впевнені що попадуть після смерті в рай, не спішать вмирати.
Бачив багато тих що заявляли що не бояться смерті, інші з різних причин просили для себе смерті, проте коли вона була поруч , всіма силами хапалися за життя. Віра в бесмертну душу це наслідок Платонівскої філософії, хоча тут він не був винахідником, він просто це чітко сформолював. Самож вчення про, бесмертя видозміненої особи, походить ще від бунту в едемі. На слова Бога що людина за не послух помре Сатана сказав:

Цитата

4 І сказав змій до жінки: Умерти не вмрете!
5 Бо відає Бог, що дня того, коли будете з нього ви їсти, ваші очі розкриються, і станете ви, немов Боги, знаючи добро й зло.
(Бут.3:4,5)

Іншими словами Сатана сказав що Єва з Адамом не помруть лише зміняться, при тому для них на ліпше.
Біблія вживає слово "душа" в трох значеннях: 1) особа людини; 2) тварина; 3) життя людини чи тварини, і говорить що душа вмирає.

Цитата

4 Тож усі душі Мої: як душа батькова, так і душа синова Мої вони! Душа, що грішить, вона помре.
(Єз.18:4)
Я не віру що якась частина людини, якщо не висловлюватися образно, живе після смерті тіла. Віру що настане воскресіння - коли багато померлих повернеться до життя.
Смерть не є моїм бажаним гостем, вона мій ворог.
  • 0

#74 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 16.10.2010 – 16:16

Перегляд дописуЗЮП (15.10.2010 23:14) писав:

Іншими словами Сатана сказав що Єва з Адамом не помруть лише зміняться, при тому для них на ліпше.
Біблія вживає слово "душа" в трох значеннях: 1) особа людини; 2) тварина; 3) життя людини чи тварини, і говорить що душа вмирає.
А на контекст ви уваги не звертаєте.
Й який стосунок смерть до душі має, адже можливий погляд, що смерть - то смерть тіла, а не душі (деякої субстанції). Якщо ви з’їсте отруєне яблуко, ви помрете, чи ні? Можливо змій просто давав запевнення, що то яблуко не отруєне, й від нього не настане смерть, ото й усього. А ви із цього такі далекосяжні висновки робите.
  • 1

#75 ЗЮП

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 повідомлень

Відправлено 16.10.2010 – 16:34

Цитата

Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Цитата

1Кор.15:26 Як ворог останній
смерть знищиться,

Перегляд дописуkalamar (16.10.2010 17:16) писав:

А на контекст ви уваги не звертаєте.
Й який стосунок смерть до душі має, адже можливий погляд, що смерть - то смерть тіла, а не душі (деякої субстанції). Якщо ви з’їсте отруєне яблуко, ви помрете, чи ні? Можливо змій просто давав запевнення, що то яблуко не отруєне, й від нього не настане смерть, ото й усього. А ви із цього такі далекосяжні висновки робите.
Одне іншому не заважає, я лише сказав те, що сказав і про душу в тому контексті не згадував, лише про те, що вони 1) не помруть; 2) станете (зміну на краще) -про що і навчає вчення про безсмертну душу. Саме вчення розвивалося і змінювалося на протязі всієї історії і в різних місцевостях по різному.
  • 0

#76 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 16.10.2010 – 16:40

Перегляд дописуЗЮП (15.10.2010 23:14) писав:

Якщо важати життя- інфекційною хворобою яка передається статевим шляхом, то смерть безумовно панацея ;) .В усіх інших випадках це горе, і навіть ті що впевнені що попадуть після смерті в рай, не спішать вмирати.
Бачив багато тих що заявляли що не бояться смерті, інші з різних причин просили для себе смерті, проте коли вона була поруч , всіма силами хапалися за життя.
Інстинкт самозбереження людини ще від тварин, які предками були, закладений, бо він більшості тварин властивий, тож намагання уникнути смерті природне, воно еволюційно із виживанням виду пов’язане. Як, до речі, людина часто жертвує своїм життям заради виживання потомства, що теж ще від тварин, й теж результат еволюції. :lol:
  • 1

#77 ЗЮП

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 повідомлень

Відправлено 16.10.2010 – 17:11

Перегляд дописуkalamar (16.10.2010 17:40) писав:

Інстинкт самозбереження людини ще від тварин, які предками були, закладений, бо він більшості тварин властивий, тож намагання уникнути смерті природне, воно еволюційно із виживанням виду пов’язане. Як, до речі, людина часто жертвує своїм життям заради виживання потомства, що теж ще від тварин, й теж результат еволюції. ;)
А альтруїзм це результат чого?
  • 0

#78 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 16.10.2010 – 22:44

Перегляд дописуЗЮП (16.10.2010 18:11) писав:

А альтруїзм це результат чого?
Тварини теж бувають альтруїстичними, то не суто людська особливість, у людини вона ще від тварин. То складне питання, напр. тут можете про нього прочитати. Імовірно альтруїзм в тварин склався еволюційно через боротьбу за виживання виду.

Але теїзм зовсім не розв’язує того питання. Бо питання, чи взагалі альтруїзм існує? Альтруїзм в сучасному суспільстві звичайно пов’язаний із вигодами для людини, яка альтруїзмом займається (авторитет, повага, навіть гроші...) і його неможливо назвати безкорисним. Альтруїзм в теїстичних релігіях теж не безкорисний, бо пов’язаний із вигодами (царство небесне, рай...), тож то теж не альтруїзм. Й віра в Бога жодною мірою альтруїзм не пояснює. В буддизмі є поняття "досконалість даяння" (Дана-Параміта, що там не лише даяння охоплює, а й загальніше поняття альтруїзм) то безкорисне даяння без очікування вигоди, без прив’язаності до предмету даяння, яке в теорії веде до звільнення даючого від чіпляння за своє его, але на практиці теж є поширена віра, що даяння веде до щасливішого нового народження.
Тож чи існує альтруїзм взагалі, чи "досконалість даяння" існує лише в теорії і в сутрах?

Повідомлення відредагував kalamar: 16.10.2010 – 22:47

• 1

#79 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 16.10.2010 – 22:49

Щоб хто не казав, а життя після смерті є. І це здорово, стільки проблем одразу відпадає. Непотрібно жратву шукати, спати, на роботу ходити і багато чого ще, короче клас! ;)

Повідомлення відредагував змій: 16.10.2010 – 22:49

• 0

#80 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 17.10.2010 – 07:44

Цитата

1Кор.15:26 Як ворог останній,
смерть знищиться,
А от чим ще "заманити" гоїв? Тільки словами "знищиться смерть" :)

Казав пан - кожух дам. Але крім книг, написаних людьми, існує Книга ПриРоди. Закони Природи , які виявляють Промисел Божий, говорять протилежне: після пори цвітіння й плодоносіння настає пора відмирання. Долання смерти- це відродження в нових біологічних істотах.
Це веде до безсмертя Роду. Однак в індивідуальному плані - справа стоїть жорсткіше. Тут кожна окрема особа дійсно повинна виявити жертовність і самозречення заради своїх дітей, заради продовження існування Роду.

Христос же - безплідний. Крім того, жиди інколи перемагають Єгову. ("Ізраїль переміг Єгову"). Приклад: терор Троцького - як пересторога нашому народу від того, щоб поклонялися іншим богам. Бо жидівський кагал приніс смерть мільйонам русичів. (А руські поганяла жидокомуністів та нібито атеїзм - це елементарний развод гоїв).

Життя для нас, руських, - тільки повернення до родової віри.

Повідомлення відредагував Родослава09: 17.10.2010 – 07:49

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних