Перейти до вмісту

Сир чи "творог" (творіг)?

Повідомлень в темі: 118

#101 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 16.01.2013 – 20:15

Перегляд допису------ (16.01.2013 – 20:12) писав:

Хоча все одно вживатимуть так,як кому зручніше, бо байдуже(
І що прикро. Хай би собі вживали подумки. Але ж ні, в люд такий покруч випускають.

Зображення
  • 0

#102 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1608 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 16.01.2013 – 20:27

Перегляд допису------ (16.01.2013 – 20:12) писав:

та і на Галичині творога нема, чого ти
взагалі у цій темі товчуть воду у ступі, постійно до того ж
уже по бозна-якому колу йде кількість бла бла про той творог
є сир, твердий і кисломолочний
Маківка оно навела джерела.
Хоча все одно вживатимуть так,як кому зручніше, бо байдуже(
А я хіба казав, шо творог там є? Наче ж так ясно написав. Гаразд, поясню. Переважно йдуть пости, шо творог в укр. мові - запозичення. Ото приходе один і кида копіпасту Нечуя-Левицького в якій пишеться яка небезпечний "галицький вплив" на укр. мову, вплоть до можливості знищення останньої. Не знаю, я так панімаю, цей обіжений жидами дід (і я не про Нечуя-Левицького зараз) так хотів сказати, шо творог в "справжній" українській мові йосць, а відсутність - це галицький вплив. вбивчий. приплести жидів не зміг, або просто рішив: да мене всі тут недорікуватим вважають, щас почну писати про творог, а вийде як завжди пулємьот за жидів. як почну гнати всяку херню, дай ка я за копіпастю блєсну ознайомленістю з труЬ матеріалом. А може шифер підкинув. він спец по лазінням по кацапофашистським сайтцам в яких щедро посіяно цитатами наших великих діяів які серуть одне на одного. Алк в будь якому разі вийшло ще хєровіше ніж якби поносило діда на тему жидомасонських змов. Мене ж це все неймовірно збісило. Бо в канце канцов питання не про ваші срані геополітичні бзіки, а про конкртетне слово: чи має його укр. мова чи ні.
  • 2

#103 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 17.01.2013 – 08:48

Кисломолочний сир. А який сир роблять не із кислого молока? )) Хоча ні, сьогодні сир взагалі без молока можна зробити, і, мабуть, такий і роблять. Той, що так любимо в магазинах чи супермаркетах купувати, але не знаємо, що купуємо.
  • 1

#104 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 17.01.2013 – 13:19

люди, мова - це живий організм який розвивається. і слова-апендикси/хвости/і т.д з часом відпадають і заміняються новими зручнішими або запозиченнями, теж зручнішими.
Купа звиклих для нас слів - запозичення з тої чи іншої мови.
Кого кремпує творог - кажіть сільський сир, і всі зрозуміють.
  • 2

#105 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.01.2013 – 13:25

я кажу "домашній" або "кисломолочний"
  • 0

#106 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 17.01.2013 – 13:29

Перегляд дописуManfred (17.01.2013 – 08:24) писав:

Навіщо два слова, які можна замінити одним?
Ти про творог?
  • 0

#107 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 17.01.2013 – 13:56

Мій улюблений Антисуржик каже, що "творог" - таки русизм.
http://www.lnu.edu.u.../sur/sur-15.htm
  • 1

#108 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1608 повідомлень

Відправлено 17.01.2013 – 18:59

Перегляд дописуKassandra (17.01.2013 – 13:19) писав:

люди, мова - це живий організм який розвивається. і слова-апендикси/хвости/і т.д з часом відпадають і заміняються новими зручнішими або запозиченнями, теж зручнішими.
Купа звиклих для нас слів - запозичення з тої чи іншої мови.
Кого кремпує творог - кажіть сільський сир, і всі зрозуміють.
ну звичайно, всяка філософічна байда шо все тече і все міняється, її будь де можна вставити, але тоді питання: навіщо тоді якісь норми, словники, правописи, лівописи і тд? Не треба плутати природній процес з засміченням. "Творог" - це як і "приймати душ" - калька. Непотрібна калька. Таке масоване засмічення невмотиваваними кальками - це не розвиток. Це занепад.
  • 0

#109 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6450 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.01.2013 – 21:35

хтось мені казав що сир - то від слова "сирий". алеж кисле молоко відігрівають, майже варять!
а якщо "сирий" в значенні "зволожений", то тоді чого це плавлений - сир??? творог то куди більш зволожений ніж плавлений сир.
як зрозуміти?
  • 0

#110 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.01.2013 – 22:28

Перегляд дописуБезбожник (14.01.2013 – 21:31) писав:

Це ще пів справи. Головне що ти встигаєш ще й коментарі з магазину писати.
Я не писав "зараз". Очі старі - не бачать?

Мабуть вони чимось завинили...або "другий сорт". Не те що ти...Та і стоять то там, за тобою, за "героєм", або жінки...дівчата...старенькі...або слабі люди.
Та ні - лиже євреї та масони з світовим заколотом. Стоять - сякаються у рукава і плачуть.

вилетів би ти з того магазину за своє хамство, як курча...без сиру і творогу.
Поки не вилітав - мабуть добре на ногах стою. А продавці вже й що таке сир вивчили потроху.
  • 0

#111 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 18.01.2013 – 00:46

Перегляд дописуManfred (25.02.2010 – 10:27) писав:

Як Ви звертаєтесь до продавщиці у крамниці, коли хочете купити сир (творог)? Може так?

— Мені, блск., сиру Ґауда і ще... сиру зважте, блск., 400 гр.
— Я вже Вам подала сир, якого Вам ще сиру треба?
— Ось цього біленького.
— А, так це ж творог, а не сир.

Ніколи не стикалися з такою ситуацією? Як вважаєте це зручно, що українська не розрізняє сир і творог (творіг?)?

сир кисломолочний і сир твердий.
  • 0

#112 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 18.01.2013 – 06:38

Перегляд дописуДруг Бобер (17.01.2013 – 08:48) писав:

Кисломолочний сир. А який сир роблять не із кислого молока? ))
Будз, отой, що потім бриндзу з нього роблять. Там до солодкого (звичайного) теплого молока додають спеціальний фермент і воно зсідається. Відціджене виглядає, як домашній сир, але не має кислуватого смаку. Колись в Карпатах куштувала. Але то таке, він не досить поширений, маловідомий, одним словом. Сир рікотта трохи подібний на смак.

В підсумку: будз - ще один вид сира.
  • 0

#113 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 18.01.2013 – 12:45

Перегляд допису_Ex (17.01.2013 – 18:59) писав:

ну звичайно, всяка філософічна байда шо все тече і все міняється, її будь де можна вставити, але тоді питання: навіщо тоді якісь норми, словники, правописи, лівописи і тд?
Бо є книги, телебачення і всяка інша фігня. Але це літературна мова - вона фактично штучна.
Розмовна мова жива і розвивається.
  • 1

#114 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 18.01.2013 – 13:15

Перегляд дописуtaraBooka (16.01.2013 – 16:27) писав:

А ми кажемо "твердий" і "кисломолочний".
майже так само
  • 0

#115 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1608 повідомлень

Відправлено 19.01.2013 – 00:16

Перегляд дописуKassandra (18.01.2013 – 12:45) писав:

Бо є книги, телебачення і всяка інша фігня. Але це літературна мова - вона фактично штучна.
Розмовна мова жива і розвивається.
тоді українською треба визнати той термоядерний суржик "на яком усі балакають од западної України до восточної". Українська мова на відміну від незагрожених мов потерпає від суржиікзації - я вже казав - масованого напливу неопотрібних запозичень. В таких умовах без відсіювання мова зникне, а прикинь, навіть незагрожені мови перебувають під захистом в своїх країнах, іноді я б сказав агресивним. ну як в ісландії напр. Сир - це не новий продукт, і українська мова вже давно розібралась з цим. Тут просто нема потреби запозичувати. Казати: "українські мові варто було б запозичити ! творог..." можуть тіке такі як сенсоріка. а решта розуміє: так не робиться. Або воно приходе природньо _за потреби_ і не під асимілятивним пресом, або це просто не українська в українській і це не норма. Ніхто не балакатиме як по тілівізору (в суржику так кажуть, то що і це "жива" українська?). Але й розмовна мова має бути чистою від вищезгаданих запозичень. Якщо вона взагалі колись від них вичиститься. Різниця чи вона збереже своє лице чи узаконивши _все_ шо вмішалось, шо ти називаєш "розивтком", перетвориться в _щось_ інше. Але тоді це вже стосуватиметься того іншого але не української мови. як зараз на Підляшші немає підляського діалекту української мови, який там колись був, а є діалект польської, який щось увібрав від автохтонного. Так і те, що буде результатом "розвитку", стане діалектом московської мови.

Повідомлення відредагував _Ex: 19.01.2013 – 00:19

• 3

#116 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.01.2013 – 12:00

Перегляд допису_Ex (19.01.2013 – 00:16) писав:

тоді українською треба визнати той термоядерний суржик "на яком усі балакають од западної України до восточної".
Ще є примарна надія на те, що люди стануть більш освіченими. Однак з кожним роком вона стає все примарнішою.
Українська нація сформувалась довкола спільної історії та мови, першу перекроїли вже, другу активно винищують, причому руками самого українського народу.
  • 1

#117 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 20.01.2013 – 15:28

Не хочу породжувати нову дискусію, але чому б той "жовтий" твердий сир не називати тим сортом, до якого він відноситься? Гауда, Едам, Ементаль... А той сир, котрий творог називати домашнім чи кисломолочним, як тут вже казали. Наведу приклад з іспанської, тут творог називають "queso fresco", свіжий сир, а решту - просто сир.
А взагалі, не розумію чого на "творог" так накидуються всі. Таке враження, що українські філолухи зачувши слово, яке хоч віддалено схоже на російске, стають у собачу стійку і гарчать "русизм, русизм!". Дивина, у всіх країнах мовники думають про тих хто використовує мову, адаптуючи її під тих хто нею балакає, вводячи нові слова, які в розмові часто вживаються (як ото прижились паркінги, футболи і так далі), а наші в першу чергу думають про москалів і як би так зробити, щоб було не так, як у них.
Назвіть мене 100 раз москалем, але я з дитинства вживала слово твОрог (не тварОґ), іноді домашній сир, іноді просто сир (вареники з сиром, для прикладу), воно мені близьке і звучить по-українски. Хочете - вводьте творіг (яке звучить дивно), буде аналогія з "пароґ - поріг; твароґ - творіг".
А хто у нас в країні за мову взагалі відповідає, є якась єдина інстанція, яка визначала б усі правила, норми, винятки? Чи у нас кожен вибирає собі джерела, які йому зручніше?

Повідомлення відредагував Крихітка: 20.01.2013 – 15:29

• 1

#118 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 20.01.2013 – 15:42

http://gazeta.ua/art...u-movoyu/470780
можна отут просто почитати і стати або тим, хто скаже "а я казав (-ла)-казав(-ла),кому на фіг нужна та літєратурна мова",або тим, що замислиться, для чого українській мові "літературність", або тим, хто просто прочитає.
а ще можна засісти у http://maysterni.com/p4.htm#46 і пошукати ще й там відповідь.
То я так ненав'язливо. Для тих,кому не байдуже.
  • 0

#119 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 20.01.2013 – 18:42

Перегляд дописуshіver2005 (20.01.2013 – 17:14) писав:

Москалі теж не кажуть тварОґ, це якийсь дурний в інеті написав інші повторили.
можливо, я з ними мало спілкуюсь.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua