Перейти до вмісту

Будь-ласка чи будь ласка

Повідомлень в темі: 71

Опитування: Будь-ласка чи будь ласка (49 користувачів проголосувало)

Правильне написання

1. будь-ласка (12 голосів [24.49%])

Процент голосів: 24.49%

2. будь ласка (37 голосів [75.51%])

Процент голосів: 75.51%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 21.02.2010 – 16:03

Перегляд дописуZavada (21.02.2010 14:15) писав:

Не неуч, а неук.
якщо вчив через дефіз то таки неуч :unsure:

Перегляд дописуZavada (21.02.2010 14:15) писав:

Краще - не ВНЗ, а виш.
яж не пишу ВУЗ, я пишу ВНЗ Вищий навчальний заклад. Бо Вищою школою там рідко пахне.
  • 0

#22 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 21.02.2010 – 18:01

Перегляд дописуЗимова Дівчина (21.02.2010 06:01) писав:

та хіба то багато))))?

а що тут алогічного? все елементарно 2-га особа однини і 2-га особа множини мають різні звертання: будь ла́скав, бу́дьте ласка́ві
будьте ласкаві чудово використовується, і будь ласка ніяк не може бути його скороченням.

щодо того кого як вчили. очевидно вчителі, які вчили „через дефіс“ закінчували всі один ВНЗ, або вчились за одним підручником, який видав якийсь неуч.
ще бачу, що на дефісі наполягають користувачі молодші за мене. то може якась хвиля була дефісна, коли вас вчили в школах, а я її не застала))
то що виходить, що був єдиний ВНЗ з філологічним факультетом на всю Україну (УРСР)?)
на рахунок підручника: якщо його розповсюджували по всій Україні(оскільки ті, хто кажуть про дефіс, є родом з різних областей), то чому ж ви, люди-бездефісники, стверджуєте, що такого ніколи не вчили і ніде не було? До речі, якщо в підручнику надрукували, то значить до того часу якісь знання про дефісне будь-ласка було...
хмм, я проводив невеличке усне опитування, так що сумніваюсь, що мої батьки молодші за Вас)
  • 0

#23 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 18:22

Тему почистила.

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 18:01) писав:

на рахунок підручника: якщо його розповсюджували по всій Україні(оскільки ті, хто кажуть про дефіс, є родом з різних областей), то чому ж ви, люди-бездефісники, стверджуєте, що такого ніколи не вчили і ніде не було? До речі, якщо в підручнику надрукували, то значить до того часу якісь знання про дефісне будь-ласка було...
Будь ласка, вкажіть підручник і сторінку, де будь ласка вимагають писати через дефіс. Якщо стверджуєте, що це десь було, тоді вкажіть де, бо інакше вислів "так в підручнику надрукували" - це просто вигадка. Наразі в дописах містяться посилання на словники, де будь ласка пишеться без дефісу, і жодного - через дефіс. Поки джерела не наведено, залишається нормативним лише варіант будь ласка.

Перегляд дописуyushchenko (20.02.2010 17:34) писав:

Ну, відбілена чорна - чорно біла, негармотний нік.
Чорно біла - це не відбілена чорна, а сполучення двох кольорів - чорного і білого
  • 0

#24 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 18:25

то що виходить, що був єдиний ВНЗ з філологічним факультетом на всю Україну (УРСР)?)
не єдиний, просто ті, хто так вчили інших, отримали таку інформацію з одного джерела, яке вчило так.

а про те, що люди вчаться в одному місті, а потім повертаються в свої рідні міста та села пан не чув?
і про хибодруки пан теж ніколи не чув))) та і підручник лише інше припущення. бо звідки взялась інформація про дефіс в даному виразі я уявити більше не можу.

хмм, я проводив невеличке усне опитування, так що сумніваюсь, що мої батьки молодші за Вас)
ок, з віком то лише припущення було. але все ж таки всю Україну не було опитано, тому…
бо з тим же успіхом я можу сказати протилежне, бо всі кого я питала вчили так як є вірно згідно правил сучасної української мови
  • 0

#25 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 18:29

Перегляд дописуEmika (21.02.2010 11:22) писав:

Тему почистила.

Будь ласка, вкажіть підручник і сторінку, де будь ласка вимагають писати через дефіс. Якщо стверджуєте, що це десь було, тоді вкажіть де, бо інакше вислів "так в підручнику надрукували" - це просто вигадка. Наразі в дописах містяться посилання на словники, де будь ласка пишеться без дефісу, і жодного - через дефіс. Поки джерела не наведено, залишається нормативним лише варіант будь ласка.

Чорно біла - це не відбілена чорна, а сполучення двох кольорів - чорного і білого

я до речі невпевнений у правильності тих словників... тим більше словників у інтернет (електронній) версії...
вибачайте, але всі мої підручники залишились в Україні; звичайно, якби мав їх зараз, то надав би...
ооо, то виходить по-Вашому моїм батькам і всім, хто вчив будь-ласка, через дефіс привиділось?
  • 0

#26 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 18:54

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 18:29) писав:

я до речі невпевнений у правильності тих словників... тим більше словників у інтернет (електронній) версії...
вибачайте, але всі мої підручники залишились в Україні; звичайно, якби мав їх зараз, то надав би...
ооо, то виходить по-Вашому моїм батькам і всім, хто вчив будь-ласка, через дефіс привиділось?
може і привиділось. от відрила свій підручник і сфотографувала
1. будь ласка
Зображення
2. назва підручника
Зображення
3. сторінка з авторами, видавництвом, роком
Зображення
  • 0

#27 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 21.02.2010 – 19:01

Перегляд дописуЗимова Дівчина (21.02.2010 19:54) писав:

може і привиділось. от відрила свій підручник і сфотографувала
Дякую, але він порівняно новий. Десь би подивитись на рочків з 10 так старіший.

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 19:29) писав:

.
Угу, в нас масовий психоз з загостренням дефісоманії.
  • 0

#28 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 19:21

Перегляд дописуyushchenko (21.02.2010 19:01) писав:

Дякую, але він порівняно новий. Десь би подивитись на рочків з 10 так старіший.
ну не така стара я))) та і підручники раніше 10-го класу не збереглись.
та і хлопчик Амарок навряд за старішими вчився ніж я))
але є батьківський орфографічний словник 60-го року.
п.с. завтра як не забуду спитаю колегу — кандидата наук з української філології. може в неї щось є.
  • 0

#29 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 19:27

Перегляд дописуЗимова Дівчина (21.02.2010 20:21) писав:

А я старий, мабуть вже склероз просто. Я не наполягаю, чомусь так збереглось в пам'яті, глюки напевно.

Можна і художню літературу подивитись, до року так 1987. Пошукаю при можливості.
  • 0

#30 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 19:31

Перегляд дописуЗимова Дівчина (21.02.2010 12:21) писав:

та і хлопчик Амарок навряд за старішими вчився ніж я))
але є батьківський орфографічний словник 60-го року.
п.с. завтра як не забуду спитаю колегу — кандидата наук з української філології. може в неї щось є.

я особисто не вчився за старішими, але старий орфографічний словник (якщо ним грубку ще не палили) є в селі... як тільки туди доберусь (надіюсь, що він ще живий), обовязково сфоткаю
плюс там же є і орфографічний словник 2000 року видання, щоб звірити...
требуде когось напрягти, щоб глянув туди...
п.с. чому посилання тільки на мене індивідуально? я ж не кажу, що тільки я таке вчив, а посилаюсь на інших також...

Перегляд дописуyushchenko (21.02.2010 12:27) писав:

А я старий, мабуть вже склероз просто. Я не наполягаю, чомусь так збереглось в пам'яті, глюки напевно.

Можна і художню літературу подивитись, до року так 1987. Пошукаю при можливості.

в мене єдина книжка українською мовою, яка тут є це "Кобзар" 1982 року видання...
але не знаю чи Шевченко взагалі використовував слово "будь-ласка", і де він міг його використати...
  • 0

#31 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 19:43

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 20:31) писав:

в мене єдина книжка українською мовою, яка тут є це "Кобзар" 1982 року видання...
але не знаю чи Шевченко взагалі використовував слово "будь-ласка", і де він міг його використати...
Угу, я теж переглядаю український переклад Майна Ріда 1993 року, нема ні "будь-ласка", ні "будь ласка". Дикий Захід йомайо:

"- Хай йому чорт, хто ж тоді? Може, наглядач? Міг він узяти коня"
  • 0

#32 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 19:51

Перегляд дописуyushchenko (21.02.2010 19:27) писав:

я ж не наполягаю на чиїхось галюцинаціях, а лише на тому, що вчили неправильно.

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 19:31) писав:

я особисто не вчився за старішими, але старий орфографічний словник (якщо ним грубку ще не палили) є в селі... як тільки туди доберусь (надіюсь, що він ще живий), обовязково сфоткаю
плюс там же є і орфографічний словник 2000 року видання, щоб звірити...
требуде когось напрягти, щоб глянув туди...
словник якого року? в мене від 1960-го до сучасних. там „будь ласка“

п.с. чому посилання тільки на мене індивідуально? я ж не кажу, що тільки я таке вчив, а посилаюсь на інших також...
дискутуєте ви, з вами і спілкуюсь.

на даний момент у вас лише спогади, в решти — докази. тому нема про що дискутувати власне.
  • 0

#33 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 21.02.2010 – 19:53

Перегляд дописуЗимова Дівчина (21.02.2010 19:21) писав:

Хоч я й не кандидат наук з української філології, але теж філолог. Тож скажу, що "будь ласка" пишеться окремо. І у школі мене теж саме так вчили. :unsure:
Amarok, ти, напевно, плутаєш написання "будь ласка" з написанням складних слів з часткою "будь-" (це з тієї ж серії, що й частки "бозна-", "-будь", "-небудь", "казна-", "хтозна-" й подібні), які пишуться через дефіс: будь-хто, будь-де, будь-коли тощо.
Чинний правопис української мови.
  • 0

#34 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 20:05

так, поки що без наявних перед моїм носом паперових ресурсів я не можу ні погодитись, ні продовжувати дискусію.
прошу тему ні закривати, ні видаляти, будь-ласка. :unsure:
  • 0

#35 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 21.02.2010 – 20:37

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 19:29) писав:

І з відсканованих книжок якісь зловмисники видалили геть усі дефіси між "будь" і "ласка". :unsure:
  • 0

#36 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 24.02.2010 – 11:44

Цитата

Я говорила сегодня с филологом. И узнала, что раньше писали через дефис "будь-ласка". Это было правильно. Но раньше. А сейчас действительно пишется "будь ласка".

Такі в нас хвілологи... :rolleyes:

Повідомлення відредагував Zavada: 24.02.2010 – 11:48

• 0

#37 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 24.02.2010 – 16:08

Перегляд дописуZavada (24.02.2010 11:44) писав:

Такі в нас хвілологи... :rolleyes:
ото такі десь і навчили інших))
  • 0

#38 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 24.02.2010 – 18:57

Перегляд дописуManfred (24.02.2010 16:39) писав:

А з иншого боку, я тут собі подумав, от в англійській є багато слів які пишуться хоч через дефіс, хоч через пробіл, хоч разом і нікого це не гребе ну ні разу. Хз чи правильно це чи ні, але так є.
В часи Бернарда Шоу та його "Пігмаліона" мабуть гребло, бо "добра англійська" була ознакою статусу. А сучасна англійська - демократична. На форумах у них навіть "Do u know" та "2 be or not 2 be" цілком поправні. А про якісь коми годі й згадувати.
Зате у нас є люди яким бачте виховання не дозволяє казати "в пальті" чи "в кіні" :rolleyes: . Щоб раптом не подумали про їх близькість до села, де давно знають, що "кіна не буде".
  • 0

#39 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 24.02.2010 – 19:11

Перегляд дописуAmarok (21.02.2010 18:29) писав:

Таки привиділось. Але почасти.
  • 0

#40 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 24.02.2010 – 19:36

Перегляд дописуManfred (24.02.2010 16:39) писав:

А з иншого боку, я тут собі подумав, от в англійській є багато слів які пишуться хоч через дефіс, хоч через пробіл, хоч разом і нікого це не гребе ну ні разу. Хз чи правильно це чи ні, але так є. Яко приклад:
то не байдужість англійської мови, то байдужість людини яка цифрувала тексти. слово через дефіс хибодрук

Перегляд дописуkalamar (24.02.2010 18:57) писав:

А сучасна англійська - демократична. На форумах у них навіть "Do u know" та "2 be or not 2 be" цілком поправні. А про якісь коми годі й згадувати.
Зате у нас є люди яким бачте виховання не дозволяє казати "в пальті" чи "в кіні" :rolleyes: . Щоб раптом не подумали про їх близькість до села, де давно знають, що "кіна не буде".
то не англійська, то американська.
щодо пальта і кіна, чинний правопис не відмінює їх.

Перегляд дописуҐвинтик (24.02.2010 19:11) писав:

Таки привиділось. Але почасти.
кажу ж була хвиля викладачів, які спали на лекціях, коли будь ласка вчили))) а потім ше й книжок навидавали хибних))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних