Перейти до вмісту

УКРАЇНСЬКА МОВА

Повідомлень в темі: 93

#21 L'o_Malъvina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:киїф

Відправлено 06.03.2007 – 17:01

але,вивчивши розмовну, можно мати прблеми з нею справжньою.адже,нажаль,дуже багато русизмів на форумах...це може збити людину...і вона думатиме,що так Мона... :prapor3:
  • 0

#22 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 06.03.2007 – 19:29

щоб вчити мову далі треба не тільки форуми читати, а й класиків ; )

Повідомлення відредагував Freelancer: 06.03.2007 – 19:29

• 0

#23 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 11.03.2007 – 23:38

Перегляд дописуManfred (20.07.2006 11:38) писав:

А ось до речі, і освітній ресурс (російською мовою), щоправда кажуть там не без помилок, але вже що є.
Прикольно читати такі сайти :cool2: :aaa: :D
  • 0

#24 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 05.04.2007 – 20:12

Це прикол... "Я прішла, учітє мєня"!
Минула доба, коли Сократ учив своїх учів у Лекції... Тепер люди вчаться самі, а викладачі їм лише допомогають... Це так... Ліричний відступ щодо "научітє"...
Це невігластво!..
Нема сенсу робити відповідні заяви на іншомовному форумі.
  • 0

#25 serotonin

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 109 повідомлень

Відправлено 04.05.2009 – 17:03

Шановні! Створив на Фейсбуці групу для іноземців - Вчимо українську!

Запрошую всіх бажаючих допомогти у вивченні мови американським волонтерам, які працюють в нашій країні. Формат - форуми (питання-відповіді, корисні лінки, мультимедіа тощо). Приєднуйтесь - зроблю вас аффіцерами-консультантами :prapor3:

Знання англійської вітається але не є обов'язковим.
  • 0

#26 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6667 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.05.2009 – 13:18

Почитайте http://noviny.narod....i-00000847.html. Ох вони і параноїки! І сміх і гріх!
  • 0

#27 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 05.08.2009 – 09:17

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (7.05.2009 13:18) писав:

Почитайте http://noviny.narod....i-00000847.html. Ох вони і параноїки! І сміх і гріх!
Ну от, ми як завжди з їхнього погляду, тупі і відсталі дикуни. Таких дурниць понавиписували. Один баран напише статтю, а 1000 баранів йому повірить. Особливо це файно :"Он научился сносно уже говорить на “НОВОЯЗЕ”, хотя пациенты его не понимали, и приходилось все объяснять на НОРМАЛЬНОМ языке."
  • 0

#28 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 01.10.2009 – 14:42

Практичні поради переходу на українську мову спілкування

Цитата

1. Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. Дивіться україномовні новини, читайте україномовні книжки, слухайте українську музику. Таким чином набереться не лише пасивний мовний запас, а й справжнє відкриття досі невідомої, неймовірно багатої культури.

2. Пишіть е-мейли друзям лише українською. Знищіть російську розкладку клавіятури – прекрасний спосіб позбутися спокуси перейти на "апщєпанятний язик". Не бійтеся, що російська розкладка коли-небудь знадобиться. Літери "ы" та "э" за потреби можна набрати і за відсутності російської клавіятури (Alt+235, Alt+237). Нагородою за знищену зайву розкладку вам стане швидше перемикання з англійської на кирилицю.

3. Шукайте україномовного спілкування. Почніть з письмового – це легше (бо маєте час на обдумування слів, чого не має, коли говориш у реальному часі). Відвідуйте україномовні форуми.

4. Буде складно почати говорити українською зі знайомими, спершу почніть говорити українською до незнайомих вам людей: у магазині, тролейбусі, на вулиці. Будьте завжди готові відповісти українською на запитання "котра година?", "як пройти?". Прислухайтеся до своєї мови, працюйте над помилками. Спершу ваша мова здаватиметься вам жахливою, дуже важливо не злякатися цього і не думати про те, що подумає про вас інша людина. Вже скоро ви говоритимете плинно.

5. Купіть великий російсько-український, а бажано ще й український тлумачний словник. Спілкуючись щодня ви зустрічатимете багато слів, переклад яких згадаєте не одразу. Не соромтеся користуватися словником.

6. Знайдіть досвідчених україномовних співрозмовників, знайдіть коло україномовного спілкування. Говоріть з українцями. Слухайте їхню мову. Це перші люди, з ким вам буде говорити легко. І не бійтеся, що ви припускатиметеся помилок. Вони все прекрасно розуміють. Багато хто з них колись теж говорив російською, проходив крізь те саме що й ви і пам'ятає себе на вашому місці.

7. Залишився найскладніший і найвідповідальніший крок – починайте принципово говорити українською з російськомовними людьми. Завчасно підготуйтеся до відповіді на численні запитання знайомих, чому це ви раптом заговорили українською. Не бійтеся виглядати ненормальним в їхніх очах. Люди часто називають божевільними усіх, кого не розуміють – їм так легше. Не переймайтеся – ви в даному випадку розумієте більше за них. Нерозуміння старих знайомих з головою компенсується захопленням і повагою незнайомих людей та нових знайомих, які будуть у захваті від краси вашої мови та стійкості позиції.

Вам казали, що нечемно говорити до людини українською, якщо вона з вами говорить російською? Забудьте про чемність. Українська мова буде мертвою, якщо ви будете чемними з усіма. Ви говоритимете українською, щоб вони почули, що українською мовою можна говорити красиво. Більшість відчує сором за те, що не може говорити українською з вами. Це прекрасний привід для них замислитися над питанням своєї національної приналежності.

Скоро ви відчуєте, як складно говорити українською з людиною, яка говорить до вас російською. Адже під час діялогу ви автоматично використовуєте слова один одного. Треба навчитися не втрачати пильність, інакше виходитиме суржик. Говорячи з російськомовними, не бійтеся, що вас не розуміють. Перевірено: корінні росіяни, які ніколи не чули української, все прекрасно розуміють, якщо говорити повільно, пояснювати (українською ж) значення тих чи інших слів.

Не соромтеся того, що ви спершу не зможете висловити українською усе, що хотіли б – це мине, мозок перебудується. На це потрібно близько року. Цей рік – випробування на щирість вашого бажання говорити українською. Пройдіть це випробування. Буде складно, але тримайтеся – знову повернутися до російської і стати таким, як усі, ви завжди зможете. Не бійтеся тимчасово зрадити свою ідею. Якщо захочеться зробити перерву і відпочити, знову перейти на російську – не проблема. Це не страшно, відпочинете тиждень-другий і зробите другу спробу. У мене було саме так.

8. Ставши справжнім патріотом, вчіться толерувати російську. У ворожому мовному середовищі живеться складно, але не забувайте, що ви так само колись не розуміли мовної проблеми, а по-друге пам'ятайте, що внутрішня різноманітність країни є джерелом її розвитку – близько 10% російськомовного населення має залишитися.
взято звідси http://www.hurtom.com/news/works/4273-prak...a-ukransku.html
  • 0

#29 listik

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.09.2010 – 11:01

Доброго дня!

Я тут новенька. Живу в Києві і так склалося, що рідною мовою не володію. :happy1:
В школі та інституті навчали російською, оточення теж російськомовне....
Давно думки були, що треба мовою володіти, та все відкладала, то часу обмаль, то мову поплюжити соромно ( помилок, думаю, довго не уникнути )
Але, щось останнім часом стало мені зовсім сумно від подій в нашій незалежній країні і я для себе вирішила- все, починаю!
Але як!? Я можу читати, вільно сприймаю на слух ( дякувати телебаченню ), значно гірше пишу и не розмовляю зовсім.
Ось знайшла вас! Сподіваюсь що знайду тут багато корисного.
Дуже дякую phobos за цитату з порадами!
Вибачте за помилки!

З повагою.
  • 0

#30 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 20.09.2010 – 14:38

Перегляд дописуlistik (20.09.2010 11:01) писав:

і так склалося, що рідною мовою не володію. :happy1:
Рідна мова - це мова, якою ти думаєш, отже неможливо, що нею не володієш, бо це означало б, що не думаєш взагалі.
Мабуть, тобі йшлося про державну мову.
  • 0

#31 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 20.09.2010 – 14:44

Перегляд дописуNеmesis (20.09.2010 15:38) писав:

Рідна мова - це мова, якою ти думаєш,
Цікаво, а якщо думаєш кількома?
  • 0

#32 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 14:46

Тоді кілька рідних мов. Але все одно неможливо ними не володіти, якщо називаєш їх рідними.
  • 0

#33 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 14:49

Перегляд дописуNеmesis (20.09.2010 15:46) писав:

Тоді кілька рідних мов. Але все одно неможливо ними не володіти, якщо називаєш їх рідними.
А якщо називаю нерідними - знач володію. Дуже цікаво.
  • 0

#34 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 20.09.2010 – 14:55

Перегляд дописуlistik (20.09.2010 12:01) писав:

Доброго дня!

Я тут новенька. Живу в Києві і так склалося, що рідною мовою не володію. :happy1:
В школі та інституті навчали російською, оточення теж російськомовне....
Давно думки були, що треба мовою володіти, та все відкладала, то часу обмаль, то мову поплюжити соромно ( помилок, думаю, довго не уникнути )
Але, щось останнім часом стало мені зовсім сумно від подій в нашій незалежній країні і я для себе вирішила- все, починаю!
Але як!? Я можу читати, вільно сприймаю на слух ( дякувати телебаченню ), значно гірше пишу и не розмовляю зовсім.
Ось знайшла вас! Сподіваюсь що знайду тут багато корисного.
Дуже дякую phobos за цитату з порадами!
Вибачте за помилки!

З повагою.
Ви молодчина!
Я теж колись був російськомовним і школу закінчив російську. Але потім, коли став дорослішим, зрозумів що я Українець, а не якесь там невідомо що. Теж були проблеми з російськомовним оточенням, але допомагало Українське радіо. Я любив слухати коли на радіо тоді в 90-х читали уривки з Української класики. Також почав багато читати Української класику. Так читаючи і слухаючи радіо я поставив собі і правильну вимову і інтонацію слів, а спочатку розмовляв суржиком і не боявся цього. Минув майже рік і я став розмовляти гарною Українською мовою. Російськомовні українці тішаться з того що вони ніби рускіє. І навіть не знають що росіяни не визнають їх рускімі і сміються з їхнього акценту. Вони вважають їх другосортним російськомовним населенням. Ви запитаєте. Нащо ж тоді кацапи так печуться про розповсюдження російської мови? А все просто. Вони хочуть щоб їхні раби розмовляли зрозумілою для них російською мовою і щоб ті раби добре розуміли кацапські команди.

Перегляд дописуNеmesis (20.09.2010 15:38) писав:

Рідна мова - це мова, якою ти думаєш, отже неможливо, що нею не володієш, бо це означало б, що не думаєш взагалі.
Мабуть, тобі йшлося про державну мову.
Ні. listik все правильно написала. Рідна мова - це мова твоєї нації. А мова на якій ти думаєш - це може бути як рідна мова так і чужа.

Повідомлення відредагував змій: 20.09.2010 – 14:57

• 0

#35 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 14:59

Ющ, не прикидайся, я не в настрої для дурних розмов.
Якщо думаєш одною або більше мовами, тоді вони рідні, але оскільки висловлюєш думки ними, треба володіти цією/цими мовами і баста. Якщо володієш мовами, якими не думаєш, тоді вони іноземні, які просто знаєш. І всьо.

Перегляд дописузмій (20.09.2010 14:55) писав:

Ні. listik все правильно написала. Рідна мова - це мова твоєї нації. А мова на якій ти думаєш - це може бути як рідна мова так і чужа.
Вам довчитись
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%96%...%BE%D0%B2%D0%B0
  • 0

#36 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 15:03

Перегляд дописуNеmesis (20.09.2010 15:59) писав:

Ющ, не прикидайся, я не в настрої для дурних розмов.
Якщо думаєш одною або більше мовами, тоді вони рідні, але оскільки висловлюєш думки ними, треба володіти цією/цими мовами і баста. Якщо володієш мовами, якими не думаєш, тоді вони іноземні, які просто знаєш. І всьо.
Щось ти всьо понаплутувала, мені здавалось, що рідною мовою вважається мова, яку вважаєш рідною. Але добре нема настрою, то таке.
  • 0

#37 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 15:09

Якщо я вважатиму суахілі моєю рідною мовою, а думаю польською, то яка мова мені рідна?
Не знає української, не володіє нею, значить, не рідна для неї.
  • 0

#38 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 15:13

Перегляд дописуNеmesis (20.09.2010 16:09) писав:

Якщо я вважатиму суахілі моєю рідною мовою, а думаю польською, то яка мова мені рідна?
Не знає української, не володіє нею, значить, не рідна для неї.
ХЗ. Тяжко перевірити, а мо ти обманюєш.
  • 0

#39 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 20.09.2010 – 15:41

Перегляд дописуNеmesis (20.09.2010 15:59) писав:

Nеmesis, Вікіпедія – це сумнівне джерело інформації, а часто і відверто брехливе. Тому раджу почитати в інтернет інші джерела. Наприклад почитайте тут на сайті «Спілка українців у Португалії»

Цитата

Поняття "рідна" і "материнська" щодо мови не завжди збігаються. У багатьох етносах, які через різні обставини вимушені користуватися двома, іноді трьома чи навіть чотирма мовами, матері не завше розмовляють із своїми дітьми рідною мовою, "адже поняття "рідна мова" не ідентичне з поняттям "мова повсякденного вжитку (або мова, найчастіше уживана)"
Через різні обставини й причини є поширеним явище, коли з материнських уст українські діти чують не рідну, а чужу мову. Проте об'єктивно рідною для них залишається мова їхнього народу – українська мова. Її рідність виявляється у пісні, у казці, у віршах Тараса Шевченка, у мовленні їхніх сільських родичів, а головне – у їхній ментальності... Чужа ж мова з уст їхніх матерів – це мовленнєвий сурогат, мова-замінник, яку мати дитини чи свого часу її бабуся почала вживати під тиском обставин. Адже ніколи в нормальних умовах народ добровільно від своєї мови не відмовляється, бо це, як писав Йоган Лео Вайсґербер, означає відмовитися від самого себе.

Коли материнська і рідна мови у людини не збігаються, коли вони є різними, то перейти від першої до другої не легко. Треба перебороти світ емоційної пам'яті – світ дитинства, золотого, райського віку в житті людини. Зробити це можна зусиллями волі на основі розумового аналізу. Звичайно, все це спрощується і полегшується, коли людина перебуває в рідномовному оточенні. Відомо, що навіть глухонімі, які після вдалого лікування отримали можливість чути й говорити, тривалий час продовжують користуватися жестово-мімічною мовою, бо звукове мовлення викликає у них дискомфорт. Подібно і сліпі, що прозріли, мусять доволі довго адаптуватися до нових можливостей орієнтації у світі.

Повідомлення відредагував змій: 20.09.2010 – 15:42

• 0

#40 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 15:55

Перегляд дописузмій (20.09.2010 15:41) писав:

Nеmesis, Вікіпедія – це сумнівне джерело інформації, а часто і відверто брехливе. Тому раджу почитати в інтернет інші джерела. Наприклад почитайте тут на сайті «Спілка українців у Португалії»
У цьому випадку подає правильну дефініцію.
Рідна мова це мова, яку вчиш від самого початку, якою думаєш. Не можна не володіти рідною мовою, це тупість і тільки ідіот може цього не розуміти. І не плутайте національної свідомості з рідною мовою, це тільки вам так хочеться, щоб ці поняття були тотожні.
Щоб не було, що тільки вікі я подала:
http://www.wordiq.co.../First_language
http://www.oxforddictionaries.com/search?s...ntVersion=WORLD
http://www.encyclope...thertongue.html
Українських джерел не подам, бо крім вікі їх майже нема. Сперечайтесь з Оксфордом, що вони неправі.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних