Перейти до вмісту

Стародавні рецепти народної медицини: вірування, обряди, повір’я.

Повідомлень в темі: 72

#21 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 24.01.2010 – 11:20

Перегляд дописуmorisa (24.01.2010 11:11) писав:

а які ж хвороби лікувала відьма? :)

Відсутність потенції у чоловіків.
  • 0

#22 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 24.01.2010 – 11:27

Перегляд дописуБезбожник (24.01.2010 11:20) писав:

Відсутність потенції у чоловіків.

Шановний, ЦЕ також лікували знахарі! :)

А якщо Вам цікаво (а може потрібно :)), то я можу написати декілька рецептів, мені їх розповіла одна старенька бабуся, яка живе у лісах Полісся!!!
  • 0

#23 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 24.01.2010 – 11:38

Перегляд дописуmorisa (24.01.2010 11:11) писав:

ой, я вас прошу, не фантазуйте! :)

Якиж це фантазії...
Ви не довіряєте давньому значенню поняття відьма, як відаюча, знаюча?
Ви не можете збагнути, що Врач від слова врати по українськи брехати?
Ви не вважаєте, що слово може лікувати, а навіть не хворобу, а людину, і для цього можно використовувати, як брехню, так і знання?

Навіть у страшні часи інквізиції знаходилися розумні, вчені люди, які не побоялися освятити в своїх працях дійсне значення слова відьма. Таким вченим був Генрі Мор, вчений з Кембріджа, який написав в 17 сторіччі трактат по чаклунству і пояснив само значення слова відьма. У англійській мові слово "witch" (відьма) по тлумаченню доктора Мору, означає не більше ніж "мудра жінка". Це слово сталося від англійського дієслова "weet", що означає - знати. Тому "witch" (відьма) означає просто "знаюча жінка". Це визначення, як дзеркальне відображення значень слов'яно-руських назв для слів відьма і ведун. І те і інше слово походить від дієслова "відати, знати". Ті ж значення мають ці слова і в німецькому, грецькому, англосакському мовах, на санскриті. Погодитеся, не може бути випадковістю, що в стількох мовах значення цього слова походить від одного дієслова, що має один сенс, - знати, а не, наприклад, "злий". Ніде, ні в одній мові, ті слова, про які ми з вами говорили, не походять від слів, що позначають зло, але в будь-якій мові - від слова "знання".
І знахарь, це теж знання, тільки від іншого слова.

І це треба бути таким невігласом, щоб казати, що відьма приносила тільки зло, яке аж ніяк не лікувало.

Повідомлення відредагував Odonacer: 24.01.2010 – 11:40

• 0

#24 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 24.01.2010 – 11:54

Перегляд дописуOdonacer (24.01.2010 11:38) писав:

Якиж це фантазії...
Ви не довіряєте давньому значенню поняття відьма, як відаюча, знаюча?
Ви не можете збагнути, що Врач від слова врати по українськи брехати?
Ви не вважаєте, що слово може лікувати, а навіть не хворобу, а людину, і для цього можно використовувати, як брехню, так і знання?
Ви вочевидь фанат Задорного, чудове декламування його виступів.

До народної медицини не звертаюсь, ібо не вірю. Хоча, можливо, різні там костоправи та народ, що травкою лікує (внутрішнім прийомом) здатні щось зробити.
  • 0

#25 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 24.01.2010 – 12:04

Перегляд дописуmorisa (23.01.2010 10:43) писав:

Відомо, що довгий час (до становлення медичної галузі в українських губерніях) люди зверталися до так званої „народної медицини”. Але не втратила вона своєї актуальності й у радянські часи, набула особливої популярності у 90-ті й сьогодні має багато прихильників. Чим це можна пояснити? Як ви думаєте? І чи зверталися ви самі по допомогу до шептух, знахарів або ж просто використовували рецепти народної медицини. Можливо, самі знаєте дієві рецепти? :)
Гм..як на мене, народна медицина існує окремо від шептух, знахарів і блабла..і її дієвість доведено. Сама замішую собі чаї і маски.А шо..помагає)))але до чого тут шептання і різні шамани, га?
Не звертаюся.Не вірю.Мене нервує, коли приходить якась людина і плює мені на дитину з метою не зурочити..Я вірю, що є люди з поганою енергією. але вона не зникає, плюнь ти разів двісті через якесь там плече. Чи сто разів одягни шось на себе навиворіт.
Соромно за християн, які такому потурають..
  • 0

#26 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 24.01.2010 – 12:07

Перегляд дописуFT232BM (24.01.2010 11:54) писав:

Ви вочевидь фанат Задорного, чудове декламування його виступів.
:) :)

Перегляд дописуFT232BM (24.01.2010 11:54) писав:

До народної медицини не звертаюсь, ібо не вірю. Хоча, можливо, різні там костоправи та народ, що травкою лікує (внутрішнім прийомом) здатні щось зробити.

найцікавіше те, що до методів народної медицини більш звертаються коли "пороблено", або "з очей".
Бо нині костоправство та фітотерапію собі присвоїла офіц. медицина. Щоправда, на Україні є ще і костоправи, і знавці "зілля".
  • 0

#27 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 24.01.2010 – 12:09

Перегляд дописуmorisa (24.01.2010 11:51) писав:

:) :) :) :)

Ой, як же я від душі посміялася! Ой, не можу :) :ggggg: :ggggg: :ggggg:

І писала ж стільки людина, старалася, намагалася щось довести, а питання так і залишилося відкритим - які ж хвороби лікувала відьма? :)

"Ну, если что, заходите". :D
Поможем, чем сможем"

Просто само по собі, таке дурне запитання може видати тільки блондинко.

Може для Вас це новина, але цілительство у всі часи було сферою діяльності знахарів, чаклунів і відьом. Такі люди часто народжувалися з даром лікування дотиком, багато хто займався вивченням лікувальних трав і передавав знання в своїх сім'ях з покоління в покоління. Лікування дотиком рук, як і лікування травами, акупунктура та багато іншого використовували ще 15 000 років тому.

А Ви тут щось пишете на рівні кусання мерців, і ще пишаєтесь своїми глубокими пізнаннями народної медицини.
А на відьм у Вас якесь таке поняття як на срану інтелігенцію часів бєсноватого Леніна.
  • 0

#28 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 24.01.2010 – 12:12

Перегляд дописувеснянка (24.01.2010 12:04) писав:

Гм..як на мене, народна медицина існує окремо від шептух, знахарів і блабла..і її дієвість доведено. Сама замішую собі чаї і маски.А шо..помагає)))але до чого тут шептання і різні шамани, га?
Не звертаюся.Не вірю.Мене нервує, коли приходить якась людина і плює мені на дитину з метою не зурочити..Я вірю, що є люди з поганою енергією. але вона не зникає, плюнь ти разів двісті через якесь там плече. Чи сто разів одягни шось на себе навиворіт.
Соромно за християн, які такому потурають..

Це, без сумніву, особиста справа кожного - вірити у ефективність методів народної медицини або ж ні! Між тим, завдяки вірі переважної більшості українців (парадокс, що християн), вона має тисячолтню традицію! Як я писала вище, ті, хто зверталися до народних методів лікування, за "гріх" це не вважали і не важають донині, хоча Церква й забороняє - парадокс!
  • 0

#29 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.01.2010 – 12:16

Перегляд дописуmorisa (24.01.2010 11:51) писав:

"Ну, если что, заходите". :)
Поможем, чем сможем"

Ну то добре. Поки Ластівочки немає, розкажу як лікують жіноче безпліддя.
Було це років 35 тому. У мене в селі був такий собі фельдшер. Дядько Санько. Здоровенний був і гарний. Мав красивий голос і говорив чисто українською мовою. Дуже популярний. Лікував усіх людей (окрім травм звичайно) єдиними порошками : глюконат кальція. Від них якшо і є користь, то вреда точно не буде. Все рівно шо крейду гризти. При цьому, той кальцій він давав усім підряд на будь яку хворобу. І казав : оце пий ці порошки - воно поможе. Як не дивно, помогало ! Але мова не про це. Сільські молодиці добре знали ще одну його властивість, а тому бігали за ним, аж гай шумів. Ото бувало деякі ішли вранці в медпункт з головною біллю, а повертались аж увечері. Це стосувалось усіх молодиць включаючи кульгавих і з більмом на оці.
Ідем ми якось з товаришем вранці на автобусну зупинку мимо його хати. А він у дворі ранкову зарядку робить. (Він взагалі був дійсно сильний, взимку купався і для мене, принаймі, став багато в чому прикладом)
Та й питає у нас : ну як хлопці, вечором біля клуба ? кому небудь вставили ? А в цей час з хати вийшов його син Дмитро. А я й кажу : а ви, у Миті спитайте, ми разом біля клуба були. Тоді він каже : а ну, Митя, кажи ти ?
А той Митя відповідає : а кому ж я вставлю, як до якої дівчини не підійди, вона каже шо моя сестра по батькові.
От такий знахар був. Царство йому небесне і добра пам*ять.

Повідомлення відредагував Безбожник: 24.01.2010 – 12:17

• 0

#30 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 24.01.2010 – 13:22

Тему почистила.

morisa, Odonacer - припиняйте флейм.

• 0

#31 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 24.01.2010 – 18:01

Цікаво, що у народній медицині досить широко застосуовувалися отруйні травди, гриби (мухомори),
Так, мухомори найбільш відомі як ефективний засіб при радикуліті та ревматизмі. Щоб отримати настоянку з мухоморів, їх варили у печі в закритому горщику, а потім цим "спиртом" радили натиратися. Хворі місця також натирали соком мухомора або замочували у горілці.
У деяких місцевостях України навіть вважали, що мухомори ефективні і при лікуванні раку. Щоб вилікувати цю хворобу, радили вживати по пів чайної ложечки горілчаної настоянки з мухоморів.

Також прочитала, що у народній медицині при лікуванні ряду недуг застосовували кал та сечу. <_<

Приміром, конячі кізяки використовували при глистах, послід горобця – при коклюші, курячий – жовтусі, а людський кал при пухлинах, наривах.
З сечі робили компреси при простуді, наривах, набряках, натирали нею тріщини на ногах, а також радили пити її при "зуроченні”.
Пропоную стародавній рецепт для очищення обличчя, схильного до вугрового висипу. Так що в кого проблеми – записуйте! :)
Отже, необхідно прокип'ятити 100 гр. сечі до такого стану, щоб у ній утворилися кришталики. Цими "кришталиками-скрабом" слід протирати лице.
Будьте здорові та красиві! :)

Повідомлення відредагував morisa: 24.01.2010 – 17:48

• 0

#32 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 25.01.2010 – 05:11

Не знаю чому це кажуть, що до народної медицини звертаються коли пороблено, тощо. В нас такого не було, скільки себе пам"ятаю завжди використовували той чи інший рецепт...Навіть пили при простудах сік з чорної редьки з медом, який же ж настоювався в цій редьці, колись мені прикладали до грудей плівку з черевної порожнини свині (то при бронхіті) А про інгаляції то вагалі мовчу, бо то ж вдихають випари з трав (звіробій, цвіт липи) - теж народна медицина. А тітка навіть займалася уринотерапією, тільки я шось до такого не дойшлаа ))) гг

Звісно, що самолікуванням не варто займатися. В мене мама медсестра вищої категорії і то йде в поєднанні з традиційною медициною.
А Ванга взагалі мала багато рецептів, проте для людей з тією самою хворобою вони відрізнялися (мабуть в залежності від індивідуальних особливостей).

Коли пороблено і вроки то вже геть інша царина. І до народної медицини мають незначне відношення. Знахари, ворожки, костоправи, цілителі, тощо - кожний має свою сферу і костоправ ніколи не зніматиме вроків. Не путайте.
Між іншим, щодо духовної сфери, то справжні ворожки ніколи не братимуть грошей. То заборонено "етикетом" і пов"язане з енергетичними обмінами. Їм скоріш занесуть курку чи крупу, а то й просто скажуть "дякую".

Повідомлення відредагував Amili: 25.01.2010 – 05:18

• 0

#33 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 25.01.2010 – 06:45

Перегляд дописуAmili (25.01.2010 05:11) писав:

ніколи не братимуть грошей. То заборонено "етикетом" і пов"язане з енергетичними обмінами. Їм скоріш занесуть курку чи крупу, а то й просто скажуть "дякую".

хочеться уточнити: вони не те, щоб не брали грошей, а не називають конкретну ціну, кажучи :"Скільки є або що є". Тобто гроші давати не обов*язково, можна подякувати й продуктами, тканиною, рушниками, хусткою тощо.

Перегляд дописуБезбожник (24.01.2010 20:05) писав:

Ніпонял.. :)

ось такі вони, стародавні рецепти, народної медицини <_<
  • 0

#34 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 25.01.2010 – 10:24

Перегляд дописуБезбожник (23.01.2010 16:08) писав:

Ага, ага. А кому ж це до тих цілителів звертатись ? Зважаючи на те, що переважна частина народу України є християни. А в біблії, чорним по білому написано, що весь цей контингент (шептухи і "прочія") потрібно вбивати при зустрічі. Як отих мух, ляпачкою. Адже цілительство на теренах слов*янщини пов*язане зі старою вірою. Тобто, гоніння цілителів входило також в концепцію по винищенню Рідної Віри. Згідно ж біблії, то (наприклад) жінка у якої безпліддя або кровотеча, має чухрати до священника, а не до шептух.
Не такі ті, юдейські "апостоли" дурники, щоб віддати право цілительства кожній бабі Мокрині в затурканому українському селі. Це, згідно біблії, можна було робити Ілії, Єлисею, Мошиаху, Шаулю і прочім жидам. Решті - зась. З чим, усіх шептух України і вітаю. <_<
Так і християнам теж заборонялось займатись медициною, лікарямив Європі були жиди і араби, це вже потім стали вивчати медицину і знову ж таки лікарі змушені були носити рясу
  • 0

#35 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.01.2010 – 12:22

Перегляд дописуmorisa (25.01.2010 11:00) писав:

<_<

просто висловлення власної думки і не зовсім по темі. :):box::)

Ми тут говоримо про ТРАДИЦІЙНУ НАРОДНУ МЕДИЦИНУ: Звичаї, обряди, рецепти.
Навіщо власні (!) переконання, приплітати до реальних фактів!

Вибачте, але не можу втриматися коли читаю таку "отсебятину" ! :)

Ну чого ж ? Приклад Добронрава ніяка не отсебятина, а навпаки відомий історичний факт і цілком відповідає питанню теми.
От, наприклад, історія анестезії, як знеболювання. Не встиг голандський лікар-акушер ту анестезію придумати і застосувати до породіль, як тут же був викликаний на "ковьор" інквизиції. І йому було розтлумачено, що написано: "в муках і болях родити дітей". Але він не простачком був, і відповів, що трошки вище і там же, написано ще й таке: "і навів господь СОН на людину" (це коли ребро витягував). Згідно цього, сказав лікар, господь подав нам приклад анестезії. Цей факт, (з лікарем) бажаючі можуть легко перевірити. Воно, буває, шо і ворожу книжечку треба вивчити, щоб часом не пИхнути на багатті "божої любові" по відношенню до цілительства і лікування "дітей божих".
Цікаво ще те, що дійсно ж, писання забороняють "шаманити" всіляким цілителям під страхом смерті. Але ось такий парадокс : майже всі вони (аферисти теж) лікують (і калічать теж), застосовуючи те ж самісіньке писання.
Щодо знань про всілякі зілля, настої, психологічний вплив на пацієнта, то ці знання існували і застосовувались дійсно (і не тільки на наших теренах) задовго до появи у нас відповідної книжечки, котра все навколо забороняла відстоюючи оте: "в муках і болях" і в разі "пєчального ісхода" додаючи : "на все воля божа". У цих двох поняттях і заключається вся суть "народної медицини" по чужинськи. Ну а все, про що говорить шановна автор теми, то дійсно, воно є НАРОДНА МЕДИЦИНА. От тільки її походження категорично інше.
От така "отсебятина" у нас виходить.

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.01.2010 – 12:25

• 0

#36 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 25.01.2010 – 14:14

Перегляд дописуБезбожник (25.01.2010 12:22) писав:

Ну чого ж ? Приклад Добронрава ніяка не отсебятина, а навпаки відомий історичний факт і цілком відповідає питанню теми.

Шановний Безбожнику, не дивлячись на те, що на форумі я нещодавно, зрозуміла, що тут є група людей, яких я сама собі назвала "язичниками", бо вони в усьому бачать лише язичницьке, але це виключно особисте (!!!) бачення, переконання тощо, яке засліплює людям очі на реальні історичні факти!!!
Насправді, того язичницього давно вже немає і живе воно лише в уяві "язичників". У попередній дискусії з вами, я наводила факти, цитувала відомих вчених з різних країн світу: України, США, Росії тощо (кому цікаво, подивіться рубрику про "Купала"). Знову вдаватися у ці дискусії "язичниками" відносно "язичництва" не буду, бо не бачу в цьому ніякого сенсу.
  • 0

#37 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 25.01.2010 – 18:04

morisa А, не зважайте :). Бо декому чи в тему чи ні, аби своє приплести...тому не зважайте<_<
Народний спосіб догляду за волоссям при випаданні: полоскати листям кропиви, коренем аіру(в нас кажуть лепеха). При онкології : лимон, гранат, квашена капуста
  • 0

#38 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.01.2010 – 18:48

Перегляд дописуЛастiвочка (25.01.2010 18:04) писав:

morisa А, не зважайте :). Бо декому чи в тему чи ні, аби своє приплести...тому не зважайте:)
Народний спосіб догляду за волоссям при випаданні: полоскати листям кропиви, коренем аіру(в нас кажуть лепеха). При онкології : лимон, гранат, квашена капуста

Ніяка кропива Ваше волосся не удержить, Ластівочко. Візьміть звичайнісіньку українську цибулю (китайсько-польській не довіряю) надавіть з нею соку і мазюкайте тим соком голову. Звісно ж, перед тим її побрити треба. Мабуть пекти сильно буде (не пробував), але треба терпіть. Людям воно канєшно смердітиме в тернопільські маршрутці, зате волосся, котре ще здатне утриматись, буде збережено.
Результат гарантую. Спробуйте. Успіху і терпіння бажаю.

Цитата

morisa А, не зважайте . Бо декому чи в тему чи ні, аби своє приплести...тому не зважайте

Хі-хі. То шоб у темі не нудно було.

Перегляд дописуmorisa (24.01.2010 18:01) писав:

а людський кал при пухлинах, наривах.
Будьте здорові та красиві! :)

А нехай би мені руки покорчило, шоб я таким лікарством пухлини намазував ! <_<

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.01.2010 – 18:51

• 0

#39 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.01.2010 – 18:55

Перегляд дописуЛастiвочка (25.01.2010 18:04) писав:

При онкології : лимон, гранат, квашена капуста

о так, сильно стародавні рецепти якщо до них входить лимон та гранат))))
  • 0

#40 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 25.01.2010 – 19:03

Перегляд дописуNeorlandina (25.01.2010 18:55) писав:

о так, сильно стародавні рецепти якщо до них входить лимон та гранат))))
не стародавні, а НАРОДНІ <_< з скарбничок народної медицини
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних