Перейти до вмісту

Як ви ставитеся до Українського націоналізму?

Повідомлень в темі: 452

Опитування: як ви ставитеся до Українського націоналізму, і як його оцінюєте? (231 користувачів проголосувало)

як ви ставитеся до Українського націоналізму, і як його оцінюєте?

1. Позитивно! Нею мають керуватися усі українські політики! (171 голосів [73.71%])

Процент голосів: 73.71%

2. Посередньо! Мають право на існування утопічні ідеології! (27 голосів [11.64%])

Процент голосів: 11.64%

3. Негативно! Є значно кращі політичні ідеології! (22 голосів [9.48%])

Процент голосів: 9.48%

4. Ніяк! Я взагалі аполітичний(на) і живу на Марсі!!! (12 голосів [5.17%])

Процент голосів: 5.17%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 14.10.2005 – 13:25

пролог
Знов ви змушуєте вам роз’яснювати усе. писавши, що мені більше нема шо казати, я був більш чим впевнений, що з ви зрозуміли все, що я говорив. Бачу, що ні.... а шкода, бо розжовувати усе прийдеться.....

Усіх вас з вашими постами я не зацитую, але говоритиму по пунктах:
1. (здається до агент_2) Якщо ви під західною культурою вважаєте поп-музику, тупі американські комедії і т.д., то ви глибоко помиляєтеся. Західна культура базується на філософських началах і релігійних поглядах, що були закладені в Греції та Римі. Розвиток вони отримали на Близькому Сході та в Північній Африці.
На західній культурі виникло 2 світових релігії: Християнство (класика) і Іслам (змішання Східної культури і Західної).

Для довідки: Східними культурами вважаються, як ви напевне здогадалися, культури Сходу, окрім японської.

2. (до Украінера) Покажи будь ласка мені програму, де український переклад зроблено нормально! Мій коментар: подивися на сіменси і здогадайся, що смс-ки -- це звісточки. Про тисячолітнє існування української мови сперечатися не буду, але мені все таки здаєтья, що ти мої ости читаєш неуважно:
Я говорив про вироблення української мови у сфері ІТ (ти цих двох букв не побачив або не хотів побачити). Коли для тебе це погана ціль, ну то вже вибачай і шукай кращу.

3.1 Ластівка (точно пам’ятаю) пісенька класна, можна її в мр3?
3.2 декалоги -- (моя особиста думка) гарні слова, що повинен пам’ятати і головне дотримуватися кожна людина, що вважає себе українцем. Нажаль, зазвищай виходить парадос: ті хто їх напам’ять знають, то не дотримуються і навпаки. Такі декалоги не потрібно комусь нав’язувати, а потрібно, щоб кожен громадянин сам собі склав декалог свого життя і дотримувався його в будь якій ситуації. Ви напевно усі грали Мафію. Там, в самому кінці сказано, що ким би ти не був, чи робітником, чи найманим вбивцею, чи був би ти на війні, чи в мирний час, ти повинен мати свої принципи життя і постійно їх дотримуватися.

І ще до усіх моїх опонентів:
будь ласка, не робіть мені історичних довідок про те, що хто і коли написав. Я це знаю і так (якщо б не знав, то б не дискутував).

Ну а тепер власне мій пост:

В моїй родині мене також ПРАВИЛЬНО виховували. Моя родина -- одна з найвідоміших і найповажніших у мому місті (пишучи це, я червонію від того, що мені незручно, бо мене ПРАВИЛЬНО виховали і я скромний), але не тому, що в вона багата, а тому, що мої предки зробили більше для вашого націоналізму і української культури аніж ми усі на цьому форумі. Говорячи з тими родичами, що вижили, то вони зараз розчаровані у Українській державі, за яку вони боролися.

Я вважаю, що сьогоднішній націоналізм не має нічого спільного з тим, що був 20-25 років назад. Залишилоса тільки назва, і декалоги, які є вашим знаменням і ви самі їх мало дотримуєтеся. Може дехто сприйме це як образу, але 95% відсотків націоналістів нічого не роблять. Думаю, що тут все-таки тих 5% є.

Епілог пишіть самі. Приємного дня :brovy:
  • 0

#42 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 14.10.2005 – 22:43

Орбіту!!!
Успіхів тобі в українізації всесвітньої комп'ютерної мережі.
Нехай твої предки зробили для України більше за нас всіх разом взятих, за що їм хвала і Слава! Проте, на майбутнє тобі порада, ніколи не кажи "ніколи"... спочатку варто було б знати про справи кожного з нас а тоді вже так стверджувати.
Щодо українізованих програм нормальною українською мовою, то таким є: FlashGet,Burn4Free...

Успіхів!
  • 0

#43 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 15.10.2005 – 10:44

На рахунок флешгет:
Єдина програма, що має класний переклад. Хоча Оглядач Web-сторінок як на мене перекладено невлучно. В українській мові не було слова оглядач. Було слово глядач і по усім правилам запозичання слів краще вживати слово браузер.
  • 0

#44 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 16.10.2005 – 00:13

Браузер - це програма для перегляду сторінок, тобто ознайомлення з ними, тобто їх огляду... тобто, як на мене, не варто говорити "браузер", що важко зрозуміти українцю (будь-кому чия рідна мова не англійська), краще сказати оглядач - навіть коли ти ніколи не чув такого слова і чуєш його вперше (а ти українець), то обов'язково зрозумієш навіщо потрібне те, що це слово означає...

Можливо я занадто складно пояснив. Але всеодно вважаю, що слово "оглядач" є правильним... А якби ми використовували б слова типу "браузер", як ти кажеш "запозичені", то переклад програм на українську мову виглядав би приблизно так: "Опера ис а фаст Веб браузер...". Тому вважаю, варто свої розвивати і відстоювати, а не чуже запозичувати.

Успіхів!
  • 0

#45 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 16.10.2005 – 01:02

я безпернчно за українізацію програм, але деякі слова ну просто не варто перекладати тільки для того, щоб вони були українськими. Необхідно змириится із тим, що у медецині панує латина, у комп"ютерній сфері англійська(американська) і т. д.
  • 0

#46 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 16.10.2005 – 12:48

100% згоден з Киря.

По вашому Burn CD значить пропалити компакт-диск?
  • 0

#47 MrGALL

Старійшина

• Адміністратори
  • 2545 повідомлень
  • Місто:San Diego, CA || Kyiv, UA

Відправлено 16.10.2005 – 17:47

Ця тема про Українськой націоналізм а не про українізацію програм!
Створіть відповідну тему і там це обговорюйте!
  • 0

#48 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 16.10.2005 – 23:11

ЦІЛКОМ ПОГОДЖУЮСЬ ІЗ MrGALLoм!!!
Дякую за підтримку.
  • 0

#49 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 17.10.2005 – 00:11

А хіба може бути націоналістом той, хто використовує національну ідею "на благо" партії або на свою користь? Я здається заплуталась... :brovy:
  • 0

#50 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 17.10.2005 – 16:48

Перепрошення в амінів, за офтоп вище. (Приймається?) Помилку зрозуміла і надалі дитсадок просто ігноруватиму. Дякую Кері за вчасне нагадування.
Тепер про націоналістів в політикумі! Де ви їх там бачили? Хоть одного покажіть мені. Жоден з кандидатів, що йшли до парламенту чи на найвищу посаду в державі, жоден з них не мав програми національного державотворення!. Про розкрутку «націоналіста» Романа Козака ми, як мудрі люди, не говоритимемо. Традиційні «вибори без вибору» - згубні для нації, для України. Як не прикро, але більшість народу готова підтримати кожного, хто виступатиме проти влади і пообіцяє, що після виборів (будь-яких) буде краще. Дилетантизм українського політикуму: складають переважно не професійні політики, а «виконуючі обов’язки політиків» - інженери, економісти, фінансисти, військові, міліціонери, історики, фізики, письменники, футболісти, артисти, бізнесмени, чиновники, просто кримінальники тощо, які змінивши фах, училися, проте, не політики, а політиканство і яким часто тільки й здається, що вони мислять і діють на рівні політичних категорій. Вони не усвідомлюють ролі національної ідеї в державотворенні і вигоди від її реалізації, до влади йдуть з однією метою – збагатитися, а під політикою розуміють кулуарні інтриги і торги. Можна сюди ще додати неукраїнський характер нашого політикуму. …Ті, що постійно підкреслюють, що вони – патріоти, чомусь вважають, що патріотизм (любов до батьківщини) – це така заслуга, не підозрюючи, що це природня якість і святий обов»язок кожної нормальної людини. Не розрізняючи почуття (патріотизм) від світогляду (націоналізм), а тому або заявляють, що це те саме, або протиставляють ці поняття. А подібність і відмінність тут – як між рибами і оселедцями: кожен оселедець риба, але не кожна риба – оселедець; кожен націоналіст – патріот, але далеко не кожен патріот – націоналіст…..

Даруйте, не вмію я писати короткі коменти….
  • 0

#51 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 17.10.2005 – 17:45

Вибачаюся за оффтоп (другий раз бийте по рукам, коли буду його починати).

Повертаючись до націоналізму в мене виникло таке питання: навіщо він потрібен, якщо люди, що мають реальну владу не керуються націоналістичними ідеями?

Чекаю на грунтовні пояснення, а не на довгі пости з чітко виразною наскрізною очевидною і примітивною думкою, яку, якщо всі не знають, то точно здогадуються.
  • 0

#52 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 17.10.2005 – 18:02

orbit (17.10.2005 18:41) писав:

навіщо він потрібен, якщо люди, що мають реальну владу  не керуються націоналістичними ідеями?
За такою логікою, всі ідеї, якими не керуються люди, що мають реальну владу, не потрібні суспільству і про них можна забути??! Я правильно зрозумів?
  • 0

#53 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 17.10.2005 – 18:36

цитата без коментів "У ході розмови Президент запевнив присутніх, що його позиція з національного питання залишається незмінною. «Ми виступаємо проти будь-яких проявів націоналізму і національної нетерпимості – в Україні існує повага до усіх нацменшин», – сказав Президент. За його словами, українська влада демонструє чітку й однозначну реакцію на будь-які прояви національної нетерпимості. "
детальніше http://www.president.../data/2900.html
  • 0

#54 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 17.10.2005 – 18:43

Ластівочка
тут же сам "смак" в іншому, заголовок: Президент України зустрівся з керівниками американських єврейських організацій...
  • 0

#55 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 17.10.2005 – 20:12

Орбіту. Націоналізм потрібен, щоб люди, які керуються ним, йшли до влади... про таких людей не скажеш, що навіщо вони здалися...

А Президент наш - цікава особа... а його оточення ніяке...
  • 0

#56 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 18.10.2005 – 00:46

Ластівочка (17.10.2005 19:32) писав:

цитата без коментів  "У ході розмови Президент запевнив присутніх, що його позиція з національного питання залишається незмінною. «Ми виступаємо проти будь-яких проявів націоналізму і національної нетерпимості – в Україні існує повага до усіх нацменшин»,

Перегляд допису

Схоже Президент трошки путається в означеннях нацизму і націоналізму! А можливо це я путаюсь - не підскажите? І що таке з його слів національна нетерпимість?
  • 0

#57 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 18.10.2005 – 12:26

Націоналізм, якщо його використовувати в повсякденному житті кожної людини має досить таки "релігійне" значення. Це подібно до доасизму в Китаї, коли конфуціанство панівна релігія. За це я за руками і ногами.

Відредагував MrGALL, повний пост тут
  • 0

#58 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 20.10.2005 – 23:52

Друже, Орбіт!

Я не знаю що сказати на твоє твердження про "релігійне значення" націоналізму у повсякденному житті. Можливо для когось воно і так. Проте, я не сприймаю націоналізм "як релігію". Погоджуюсь, що аналогією націоналізму та релігії є "світосприйняття", але особливості їх обох зовсім різні. Наприклад: релігія орієнтується на "надприродні", "древні" сили (окультизм, містицизм, навіть фанатизм...), націоналізм - на Націю, яка не є чимось незрозумілим, малодосяжним (чи недосяжним), надприроднім, а є тим генетично, культурно, історично пов'язаним суспільним загалом, до якого я себе відношу...
Не хочу багато писати... на ідеолога націоналізму я ще не тягну... :brovy:

Успіху!
  • 0

#59 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.10.2005 – 12:08

Націоналізм – рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови літератури, мистецтва тощо
Націоналіст – прихильник, учасник національно-визвольного руху.
Я не претендую на роль ідеолога також (як і українер), але спробую пояснити. Для багатьох демократичних лідерів, як і для більшості українців, націоналізм – це щось таке, чим лякають дітей. У всякому разі – неприйнятне і навіть непристойне. Уявлення про нього формувалося в отруйних міазах атмосфери комуністичного виховання. Тож не слід дивуватись частим випадкам неприйняття багатьма українцями ідеології українського націоналізму: не вина, а біда нашого народу, що формуванням його світогляду століттями займались чужі «благодійники». Це головна причина, а друга – у тому, що за пропаганду націоналізму часто беруться люди, або які не розуміють його суті, або не вміють цього робити, або використовують у своїх амбітно-особистих чи вузько партійних цілях. Третя причина – інформаційний голод. Людина рішуче заперечує націоналізм, а з подальшої розмови виявляється, що вона не має про нього уявлення – як той суддя, що засудив Франка за соціалізм, а потім за чашкою кави розпитував прокурора, що ж це, власне, таке….
Основоположником націоналізму є Т.Г. Шевченко.

Відредагував MrGALL, повний пост тут
  • 0

#60 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 21.10.2005 – 12:28

Тепер в тему націоналізму, щоб трішки розрядити напругу по темі. Цікаву книжечку прочитала нещодавно. Називається «Жерці імпрези» Василя Іванишина. Ось як автор описує ознаки імпрезіоністів

Імпрезіоністи (від імпреза – урочистість, святкування) – категорія істот, без яких не обходиться жоден публічний захід, жодне святкування і покликанням чи завданням яких є робити потрібне враження, імітувати діяльність та скеровувати громадську думку з головного на другорядне.
Іноді це так звані “коли” (наголос на першому складі), або ж “колики” чи “кілки” (від “колишні”) - особи, які колись у той чи інший спосіб виявили себе у боротьбі з комуністичним режимом. Зараз вони успішно промишляють колишніми заслугами, про які невтомно нагадують громаді. Деякі з них справді постраждали за ідею, деякі видумали собі героїчні і мученицькі біографії борців, декому такі життєписи написали спецслужби, але всіх їх об’єднує і відрізняє від справжніх борців і трудівників, героїв і мучеників те, що терновий вінець вони носять хвацько, як російську пілотку, – трохи набакир. За банку майонезу, зеленого гороху і кілограм гречки до свят вони готові легітимізувати як борця за національні інтереси будь-якого злодія.
Іншу категорію імпрезіоністів складають “гери” (“героїчні родичі”): ті, що самі не брали участі у визвольних змаганнях 40-50-х років, але є реальними або вдаваними нащадками таких. Найбільш численні серед них – “небожі”. Виділяються частим повторенням фрази “Моя тітка була зв’язковою УПА”. Ця фраза ні до чого не зобов’язує самих “небожів”, але виголошується ними, щоб присутні відчули обов’язок поважати (висувати, обирати, призначати на якусь посаду тощо) такого “породистого” колегу.
Численні серед нинішніх імпрезіоністів “відуни” (від “відати”), серед яких можна розрізнити два види: “читачі” і “знавці”. Переважно це колишні активні “бійці ідеологічного фронту”, які вчасно зіскочили з комуністичної платформи і стали “демократами” або прилаштувалися в команді когось із лідерів та лідерчуків “демократіії”. За свою незаперечну заслугу і патріотичну винятковість мають те, що колись щось “таке” читали (переважно “Історію...” М.Грушевського), – це “читачі”; або когось із відомих дисидентів чи хоча б їх родичів знали (часто - стежили за ними за дорученням КГБ), – це “знавці”.
……………..і так далі. Якщо комусь цікаво прочитати ще парочку нових термінів – кажіть
P.S. Ця тема для однодумців, тому скептиків і ворогів нації прошу писати в іншу тему.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних