Перейти до вмісту

Як ви ставитеся до Українського націоналізму?

Повідомлень в темі: 452

Опитування: як ви ставитеся до Українського націоналізму, і як його оцінюєте? (231 користувачів проголосувало)

як ви ставитеся до Українського націоналізму, і як його оцінюєте?

1. Позитивно! Нею мають керуватися усі українські політики! (171 голосів [73.71%])

Процент голосів: 73.71%

2. Посередньо! Мають право на існування утопічні ідеології! (27 голосів [11.64%])

Процент голосів: 11.64%

3. Негативно! Є значно кращі політичні ідеології! (22 голосів [9.48%])

Процент голосів: 9.48%

4. Ніяк! Я взагалі аполітичний(на) і живу на Марсі!!! (12 голосів [5.17%])

Процент голосів: 5.17%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#101 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 28.12.2005 – 12:50

До речі, якщо вже про мову, то чи знає повноважний посол російської федерації в Україні УКРАЇНСЬКУ МОВУ (а нею він має володіти професійно!), такого запитання, наприклад, не можна задати Карлосу Паскуалю - послу США, котрий вільно розмовляє українською!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

От і судіть самі, що біле, а що чорне!

Нехай щастить!
  • 0

#102 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень

Відправлено 08.02.2006 – 01:59

Olexandr (28.12.2005 11:39) писав:

Киря, підтримую! Те, що він не говорить з росіянами російською ще зовсім не означає, що він зробив краще для України.
Отож бо й воно, і тепер газове питання це добре довело!

Freelancer (28.12.2005 12:08) писав:

Отже, що ми маємо...
з твого допису виходять такі твердження:

— коли українець приїжджає в іншу країну (хай це буде Росія) з перекладачем,то це є неосвідченість чи хамство.
— коли приїжджає американець в іншу країну (ну наприклад, в Польщу) з перекладачем, то це є цілком нормально. [це мій особистий висновок, бо так і відбувається, був сам неоднократним свідком такої ситуації]
— коли приїжджає росіянин в іншу країну (наприклад, в Україну) з перекладачем, то це є рівень нижче людського.
Суть не в тому, чи знав він російську чи ні, просто в нас (і в українців і в росіян) існує стереотип, що українець "абязян" знати російську, а росіянин "по желанію" :)

Перегляд допису

1. В даному випадку йде мова конкретно про Росію. Отож, Івченко живе і працює в Києві. Мене буде дуже важко переконати, що людина яка живе у Києві не знає російської та не може вільно нею спілкуватись, погодьтесь з цим. Отже він однозначно знає російську, але бере з собою перекладача - що це як неповага перш за все до себе та своїх знань(освіченості якщо хочете)??? Риторичне питання: чи мислимо, щоб людина знаючи французький говорила з французьким президентом з перекладачем?! Отже можна зробити висновок, що пан Івченко або ходить по вулицях Києва або з плеєром у навушниках або з перекладачем!!! Що до хамства - дійсно я вважаю хамами таких людей, оскільки таким чином вони проявляють зневажливе ставлення до мови яку знають і якою можуть(і мабуть дуже часто) спілкуватися!
2. По моєму відповідь дано вище. І ще: якщо американець приїзжає у Англію, то сумніваюсь, що він бере з собобю перекладача!
3. Freelancer, ти сприймаєш все прямо "в лоб" і це твоя проблема як співбесідника. Сподіваюсь ти зрозумів мене. Якщо ні - кажи, спробую пояснити, можливо я не правий :rolleyes:

ukrainer (28.12.2005 12:45) писав:

Кирю, в світовій практиці дипломатичних відносин існує принцип двосторонніх (чи багатосторонніх) переговорів, коли дипломати (незалежно від того скільки мов вони знають) ведуть переговори мовою власної держави за участю перекладачів з/на мову іншої сторони.
Дипломатичною нотою є ведення переговорів самими представниками мовою іншої сторони - це означає або ж особливу приязнь, або ж схвалення якогось кроку іншої сторони тощо. Це зазвичай не розцінюється як рівень освідченості дипломатичного представника тієї чи іншої країни, бо зазвичай це є нормою - знання мови держави, з якою ведуться переговори...
Такою ж дипломатичною нотою, у випадку відносин Росії та України є мова переговорів. Ніде не записано, що мовою переговорів має бути лише російська, англійська, українська чи якась інша мова (це може бути зазначено лише для формату роботи якоїсь міжнародної устонови чи багатосторонньої зустрічі і то не завжди).

Перегляд допису

При багатосторонніх переговорах це зрозуміло, оскільки не завжди всі учасники вільно володіють однією і тією ж мово. Це по перше. А по друге - навіщо даремно тратити час, якщо можна конструктивно та якісно поговорити чужою мовою? Людина ніколи не має соромитись використовувати свої знання та
навички. Івченко хотів показати який він націоналіст, але краще б він осійською захищав українські інтереси, ніж українською невідомо чиї.
  • 0

#103 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 18.02.2006 – 16:48

Киря, дозволю собі не погодитися з твоїм твердженням (що вище). Є дипломатичний етикет, навіть Путін, який добре володіє німецькою мовою, чомусь із німецькими лідерами і тим самим Шредером спілкується з перекладачем під час обговорення важливих питань (я не маю на увазі питання типу: Як там дружина? Де працюють діти? тощо). Є міжнародні норми, яких потрібно дотримуватися, навіть коли ти знаєш мову краще за перекладача... Україна ж намагається стати нічим не гіршою країною за всі інші (хоч вона вже є НАЙКРАЩОЮ), і прагне до єдиних правил гри для усіх (які вже, до речі, давно існують).

Тому робіть висновки самі... Успіхів!
  • 0

#104 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 18.02.2006 – 17:17

Киря (8.02.2006 01:59) писав:

1. В даному випадку йде мова конкретно про Росію. Отож, Івченко живе і працює в Києві. Мене буде дуже важко переконати, що людина яка живе у Києві не знає російської та не може вільно нею спілкуватись, погодьтесь з цим. Отже він однозначно знає російську, але бере з собою перекладача - що це як неповага перш за все до себе та своїх знань(освіченості якщо хочете)??? Риторичне питання: чи мислимо, щоб людина знаючи французький говорила з французьким президентом з перекладачем?! Отже можна зробити висновок, що пан Івченко або ходить по вулицях Києва або з плеєром у навушниках або з перекладачем!!! Що до хамства - дійсно я вважаю хамами таких людей, оскільки таким чином вони проявляють зневажливе ставлення до мови яку знають і якою можуть(і мабуть дуже часто) спілкуватися!
2. По моєму відповідь дано вище. І ще: якщо американець приїзжає у Англію, то сумніваюсь, що він бере з собобю перекладача!
3. Freelancer, ти сприймаєш все прямо "в лоб" і це твоя проблема як співбесідника. Сподіваюсь ти зрозумів мене. Якщо ні - кажи, спробую пояснити, можливо я не правий blink.gif

Перегляд допису

Ой, я не помітив раніше цього допису…
1. Доки це триватиме: как? ви што? живьотє в Кієвє і нє знаєтє общєпанятнава?
2. Англія і Америка розмовляють однією мовою, а Україна і Росія — ні!
3. Ні, не зрозумів. Поясни…

Слухай, це не питання знання/незнання мови до якого ти намагаєшся його звести. Це питання Честі України, з якою поводяться, як з Малоросією.

П.С. Недавно почув, що за результатами соц. дослідження, в Києві російською розмовляє 53% населення.
  • 0

#105 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 18.02.2006 – 17:56

ukrainer (18.02.2006 16:48) писав:

Є дипломатичний етикет, навіть Путін, який добре володіє німецькою мовою, чомусь із німецькими лідерами і тим самим Шредером спілкується з перекладачем під час обговорення важливих питань (я не маю на увазі питання типу: Як там дружина? Де працюють діти? тощо).

Перегляд допису

Обговорення важливих питань як правило проходить за зачиненими дверима. Звідки інформація, що вони залучають перекладачів?
  • 0

#106 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 19.02.2006 – 01:24

Киря (8.02.2006 01:59) писав:

При багатосторонніх переговорах це зрозуміло, оскільки не завжди всі учасники вільно володіють однією і тією ж мово. Це по перше. А по друге - навіщо даремно тратити час, якщо можна конструктивно та якісно поговорити чужою мовою? Людина ніколи не має соромитись використовувати свої знання та навички. Івченко хотів показати який він націоналіст, але краще б він російською захищав українські інтереси, ніж українською невідомо чиї.

Перегляд допису

Підтримую думку. Справа не в тому, якою мовою спілкуються, і не в тому, в якій країні тою мовою спілкуються іноземні дипломати - справа в тому, яких результатів вони цими розмовами досягають. Якщо приїде україномовний політик, з перекладачем і хаятиме Україну - то я плювати хтіла на політика, його перекладача і все те, що з ним пов"язане. Я наразі не веду мову про Івченка. Як кажуть на війні всі засоби - гарні. Якщо я володію російською мовою, я не візьму із собою перекладача. Бо я краще російською поясню інтереси своєї країни російським політикам і зроблю все, аби українцям ліпше жилося, а держава не втратила своєї честі. Головне результат - а яким чином того результату досягати - неважливо. До того ж - я не дуже переконана в тому, що росіяни зовсім не розуміють української мови. Все ж таки споріднених слів - достатньо, аби обійтися без перекладача. Викобенюватись перед іншою державою - дурна справа, і не йдеться тільки про Росію. Взагалі всі ці понти - дешева штука, аби про людей ті політичні діячі більше думали - понти б самі зникли, як мара.
  • 0

#107 Українець

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 410 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ, Україна

Відправлено 23.02.2006 – 03:45

Давайте будем міркувати серйозно. Нашій державі не потрібний радикальний екстримістський націоналізм, яке може спричинити багато проблем, коли половина нашої країни етнічні росіяни, скажем так. Але нам просто необхідні патріоти, які будуть стояти на захисті українських національних інтересів. Далеко ми на екстримізми не заїдемо, потрібна злагоджена консолідована політика України, котра повинна стояти на нац. інт. УКРАЇНИ, але бути зваженою. B) ;)
  • 0

#108 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 23.02.2006 – 14:16

Українець (23.02.2006 03:45) писав:

Давайте будем міркувати серйозно. Нашій державі не потрібний радикальний екстримістський націоналізм, яке може спричинити багато проблем, коли половина нашої країни етнічні росіяни, скажем так.

Перегляд допису

А можна пояснити, що таке "радикальний екстримістський націоналізм" і чим від відрізняється від просто націоналізму?
Росіян у нас 17% населення і ми маємо моноетнічну державу.
  • 0

#109 Українець

Писар

• Користувачі
  • 410 повідомлень

Відправлено 24.02.2006 – 05:46

Olexandr (23.02.2006 07:16) писав:

А можна пояснити, що таке "радикальний екстримістський націоналізм" і чим від відрізняється від просто націоналізму?
Росіян у нас 17% населення і ми маємо моноетнічну державу.

Перегляд допису

Радикальний екстримістській націоналізм - це націоналізм з радикальним характером, який має на меті встановити національні цінності, або захистити національні інтереси своєї нації екстримальним шляхом (або силою) - приклад, Нацистська Німеччина.
Я не про громадян РФ говорю. Наскільки ми знаємо - Громадянами України по здобутті незалежності стали всі хто на той час проживав у межах УРСР. Ще ми знаємо переселенську політику Сталіна - коли українців жбурляли по Казахстанам, а росіян селили на сході України. З того часу в них і йде російська мова постійна та російські прагнення і політичні вподобання.
  • 0

#110 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 24.02.2006 – 08:51

Українець (24.02.2006 05:46) писав:

Радикальний екстримістській націоналізм - це націоналізм з радикальним характером, який має на меті встановити національні цінності, або захистити національні інтереси своєї нації екстримальним шляхом (або силою) - приклад, Нацистська Німеччина.
Я не про громадян РФ говорю. Наскільки ми знаємо - Громадянами України по здобутті незалежності стали всі хто на той час проживав у межах УРСР. Ще ми знаємо переселенську політику Сталіна - коли українців жбурляли по Казахстанам, а росіян селили на сході України. З того часу в них і йде російська мова постійна та російські прагнення і політичні вподобання.

Перегляд допису

Тут йдеться про націоналізм, і давайте не приписувати до нього ні радикальний, ні екстремістський, ані буржуазний!
  • 0

#111 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 24.02.2006 – 10:06

Перегляд допису

Ну що ж... хіба національні інтереси не є найвищою цінністю? Нацистська Німеччина досить непоганий приклад приклад захисту національних інтересів, жорстко, проте ефективно.

Перегляд допису

За останнім переписом 78% громадян вважають себе українцями, 17% – росіянами. До чого тут громадяни РФ??
  • 0

#112 Українець

Писар

• Користувачі
  • 410 повідомлень

Відправлено 24.02.2006 – 22:46

Olexandr (24.02.2006 03:06) писав:

Ну що ж... хіба національні інтереси не є найвищою цінністю? Нацистська Німеччина досить непоганий приклад приклад захисту національних інтересів, жорстко, проте ефективно.

За останнім переписом 78% громадян вважають себе українцями, 17% – росіянами. До чого тут громадяни РФ??

Перегляд допису

Так нацiональнi iнтереси є найвищою цiннiстю, безумовно. Нацистська Нiмеччина захищала свої нац. iнтереси жорстко, але не ефективно. Я про етнiчних говорю. Вони громадяни України, але походження в них росiйське. Подивiться на Крим. Коли Росiя нам подарувала Крим, то мешканцi Криму не знали що вони опиняться в Українi. Це для них було спонтанно, неочiкувано. Тому переважна бiльшiсть населення Криму є росiйським за походженням. Вони-то себе вважають громадянами України , але бачите що з того виходить.
  • 0

#113 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 25.02.2006 – 00:29

Українець (24.02.2006 22:46) писав:

Я про етнiчних говорю. Вони громадяни України, але походження в них росiйське.

Перегляд допису

Таких у нас 17%.

Українець (24.02.2006 22:46) писав:

Подивiться на Крим. Коли Росiя нам подарувала Крим, то мешканцi Криму не знали що вони опиняться в Українi. Це для них було спонтанно, неочiкувано. Тому переважна бiльшiсть населення Криму є росiйським за походженням. Вони-то себе вважають громадянами України , але бачите що з того виходить.

Перегляд допису

Крим було передано УРСР 1954 року, а незалежність було проголошено 1991. 37 років мешканцям Криму не вистачило для того, щоб усвідомити, що вони входять до іншої республіки СРСР?
  • 0

#114 Українець

Писар

• Користувачі
  • 410 повідомлень

Відправлено 26.02.2006 – 05:36

Olexandr (24.02.2006 17:29) писав:

Таких у нас 17%.

Крим було передано УРСР 1954 року, а незалежність було проголошено 1991. 37 років мешканцям Криму не вистачило для того, щоб усвідомити, що вони входять до іншої республіки СРСР?

Перегляд допису

17% - Я думаю кiлькiсть виборцiв якi голосували за Януковича i якi будуть голосувати за ПР - краще показує скiльки таких в нас вiдсоткiв. Бо вiн їм i росiйську i з Росiєю в десни цiлуватися обiцяє. Ну сам знаєш.

Ну значить не вистачило як бачиш, що вони ще досi прагнуть змiнити Конституцiю, щодо мови i ще щодо низки питань.
  • 0

#115 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 28.02.2006 – 05:09

Українець (23.02.2006 03:45) писав:

Давайте будем міркувати серйозно. Нашій державі не потрібний радикальний екстримістський націоналізм, яке може спричинити багато проблем, коли половина нашої країни етнічні росіяни, скажем так. Але нам просто необхідні патріоти, які будуть стояти на захисті українських національних інтересів. Далеко ми на екстримізми не заїдемо, потрібна злагоджена консолідована політика України, котра повинна стояти на нац. інт. УКРАЇНИ, але бути зваженою.  B)  ;)

Перегляд допису

"Коли йде війна - музи мовчать"
Одна з проблем українців - надмірна лояльність. Пан б'є їх у пику а вони просять у нього ще! І тільки одиниці готові визнати реальну ситуацію і ведуть за собою народ, якого потрібно ще збурити. Але нічого, час ще настане.
  • 0

#116 Українець

Писар

• Користувачі
  • 410 повідомлень

Відправлено 28.02.2006 – 18:17

Киря (27.02.2006 22:09) писав:

"Коли йде війна - музи мовчать"
Одна з проблем українців - надмірна лояльність. Пан б'є їх у пику а вони просять у нього ще! І тільки одиниці готові визнати реальну ситуацію і ведуть за собою народ, якого потрібно ще збурити. Але нічого, час ще настане.

Перегляд допису

Час-то настане, але зараз нам такого не треба, бо це приведе тiльки до одного - до громадянської вiйни, що Українi зараз не потрiбно. Але час настане безперечно, i цього не оминути
  • 0

#117 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 01.03.2006 – 11:43

Olexandr (18.02.2006 18:56) писав:

Обговорення важливих питань як правило проходить за зачиненими дверима. Звідки інформація, що вони залучають перекладачів?

Перегляд допису

А ти думаєш, що Путін знає англійську досконало? Чи може він володіє вільно іспанською, італійською, чи може спілкуватися про важливі питання з китайськими лідерами їх рідною...??? Він точно вільно володіє німецькою, але навіть це не призводить до обговорення важливих питань без перекладача...
  • 0

#118 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 01.03.2006 – 11:55

iskra (19.02.2006 02:24) писав:

Підтримую думку. Справа не в тому, якою мовою спілкуються, і не в тому, в якій країні тою мовою спілкуються іноземні дипломати - справа в тому, яких результатів вони цими розмовами досягають. Якщо приїде україномовний політик, з перекладачем і хаятиме Україну - то я плювати хтіла на політика, його перекладача і все те, що з ним пов"язане. ... Взагалі всі ці понти - дешева штука, аби про людей ті політичні діячі більше думали - понти б самі зникли, як мара.

Перегляд допису

Іскро, підтримую твої думки... але міжнародний етикет... це міжнародний етикет... у відносинах з росією заведено чомусь, що ми маємо їхта до царя і кланятися йому... його мовою вести розмову... це не добре! Кожна нація має рівні права у світі, чи то маленька чукотська нація, чи, ще й досі не сформована остаточно, велика американська нація... всі мають поважати одне одного і вести переговори на паритетних засадах - мови це теж стосується...
  • 0

#119 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 01.03.2006 – 12:15

І до всього написаного вище...
Крим - історична українська територія - Тмутараканське цірство (князівство) пам'ятаєте?! А переселенська політика Сталіна і не тільки... призвела до масового виселення кримських татар, які там за кілкасот років осіли, та заселення тих територій "відбірними" росіянами... що ми ще будемо відчувати довго...

Щодо радикального націоналізму, друже Українець, то пораджу почитати в тлумачних словниках (бажано в гарвардському, чи єльському, чи оксфордському, якщо не довіряєш сучасним українським), що означає те слово "націоналізм", і як сказав Фріланцер, тоді вже немає сенсу сюди чіпляти якийсь радикалізм, чи буржуазність... це всеодно, шо ліпити п'яного до плота... той радикалізм,я кий ти маєш на увазі, є шовінізмом (в ідеології це комунізм, нацизм, але не націоналізм!!!)

Киря, панів українці не люблять, і ніякий "пан"не сміє бити нас у обличчя!!! одні (в особі кучмівського режиму) спробували, знаючи сказане, зробити "м'який удар", ади не дуже збурювати народ... от і отримали таку ж м'яку відповідь - Помаранчевий майдан...
  • 0

#120 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 03.03.2006 – 16:59

ukrainer (1.03.2006 11:43) писав:

А ти думаєш, що Путін знає англійську досконало? Чи може він володіє вільно іспанською, італійською, чи може спілкуватися про важливі питання з китайськими лідерами їх рідною...??? Він точно вільно володіє німецькою, але навіть це не призводить до обговорення важливих питань без перекладача...

Перегляд допису

Хочу доказів! ;)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних