Перейти до вмісту

як говорити з дитиною?

Повідомлень в темі: 34

#21 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2314 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 08.01.2010 – 20:21

Якщо з дитиною від народження говорити кількома мовами, то вона ті кілька мов і знатиме. От в мене колєжанка малого хоче записати на англійську, там беруть з 3 - х місяців, треба ше трохи зачекати :)
Ну і шо з того, що Sensssorika не дуже українську добре знає. Все рівно старайся привчити дитину змалку, хто його знає як життя потім у вас складеться, може переїдете...
А на рахунок сюсюкання, то мабуть автоматично виходить, так як дитина зразу всього не вимовляє правильно, і мама старається під неї підлаштовуватись, щоб їй було зрозуміліше.
  • 0

#22 Гуцулочка

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Місто:Раллі "Закарпаття - Львів - Знов Закарпаття"

Відправлено 10.01.2010 – 01:38

Пишу, як мама з невеликим досвідом :) . Розмовляю з малою звичайною нашою українською мовою, в свої 2 з половиною роки вона говорить нормальними реченнями, відповідає зрозуміло, і попросить що хоче. Звичайно, всі діти різні. Просто є приклад, де з дитиною розмовляють її словами, які повторяють так само, як вона. Хлопчик навіть не старається вимовляти їх правильно. А навіщо, якщо всі й так розуміють? А ще я бачу, що діти набагато розумніші, ніж ми думаємо. Моя думка - діти такі самі, як ми, і говорити з ними потрібно на рівних. А на рахунок мови - маленькі дітки набагато без проблем знають по дві, три і навіть чотири мови, якщо є з ким розмовляти
  • 0

#23 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 666 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 10.01.2010 – 02:01

Перегляд дописуSensssorika (8.01.2010 08:47) писав:

взагалі в це питання можна включати все шо завгодно. От наразі задумалася.
Я беру свого величезного пухнастого товстого і колись білого кота на руки і звертаюся до нього "Пусічка"(ващет його звати Литовчик). Йому, в принципі, по фіг, аби їсти давала,але по-моєму навіть він кривиться на таке звертання :)
малі діти в мене теж таке сюсюкання викликають. Оце в розмові з дитиною,яка вчиться говорити, дорослі часто вживають слова,що якось спрощують чи заміняють інше більш ..складне шо лі? для дитини слово. ну от наприклад: "бо-бо" замість "боляче", "бібіка" замість "машина", "пі-пі" замість "пісяти" гг але ж це суто такі дитячі словечка, які нормальна доросла людина не вживає. То чи варто так сюсюкатися, так от говорити з дитиною,якшо все одно згодом доведеться перевчати?
ще я боюся,що дитина (моя) української мови не знатиме. носіїв мови в неї окрім мене не буде,а я сама її далеко не ідеально знаю. ше й фонетика в мене "така ніяка". в російськомовному середовищі в неї можуть бути проблеми з засвоєнням української. вона їй може ніколи і не знадобитися,але я вперто вважаю,що знати її вона повинна. Може я монстр? тероризуватиму маля непотрібною їй інформацією тіки тому,що я так хочу?...

блін. по-моєму в мене депресія, вибачте, треба виговоритись, не на стінах же вдома маркерами це писати( живу одна :cry: )

розслабся.. все буде так як має бути...
буде період сюсюкання.. довжина періоду індивідуальна.. тре чи не тре питання індивідуальне.
буде період націоналізаці :) єдина проблема це книжки українськоюю.. те що ти будеш говорити -цього на початок досить. питання скільки українського навколо буде потім..
мала моєї коліжанки в 4 роки знає 4 мови.. Швайцердойч ( баба дідо) німецьку ( тато мама) українську ( мама) англійську ( дитячий садок при універі).. ясно що не досконало, але.....

так що не напрягайся.. серце підкаже :)
  • 0

#24 radechiv

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень

Відправлено 08.02.2010 – 18:34

А до мене завжди говорили на "ви"

Повідомлення відредагував radechiv: 08.02.2010 – 18:35

• 0

#25 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 20.09.2010 – 20:45

перенести у "мови", патамушта в принципі мови питання і стосується. от тільки українька для мене розглядається як іноземна.

в кінці весни займалася питанням вивчення малими дітьми іноземних мов, бо пропонували працювати з однією тьотєчкою, яка таким чином облапошує наївних батьків.

Нормативные показатели речевого развития детей

Цитата

У пятилетнего малыша речь чистая, внятная, без нарушении звукопроизношения, ведь в этом возрасте закончился процесс овладения звуками. Возросла речевая активность: малыш не только задает вопросы сам и отвечает на вопросы взрослого, но и охотно и подолгу рассказывает о своих наблюдениях и впечатлениях. Употребление предложений более сложной структуры является причиной встречающихся в речи ребенка пяти лет отдельных грамматических ошибок, чаще всего на согласование числительных с существительными. Сделаны первые шаги по овладению грамотой: малыш научился замечать в словах отдельные звуки, a npocтые слова пробует анализировать полностью.
от саме в такому віці і варто вчити мови. точніше не у віці навіть справа, а щоб дитина вже ясно говорила і розуміла що говорять їй. у дитини трьох років ше нема такої ясності.

Цитата

Одной из причин, задерживающей нормальное развитие детского звукопроизношения, является вредная манера взрослых говорить с детьми , подстраиваясь к их неправильному произношению.
бгг нє сюсюкайтесь

Цитата

Искажения детской речи так же вызываются неправильной речью окружающих ребенка людей ( неясное, косноязычное или торопливое произношение), диалектными особенностями, разговором в раннем детстве на разных языках.
от в моєї мами саме така вимова . говорить капєц як швидко, і коли злиться, то ше й в такій тональності, шо йомайо. як наслідок - я так само говорю. проте іноземними мовами, якими вона зі мною займалася, я говорю значно..я б сказала гарніше. рідної вчишся на слух від батьків і інших людей, а іноземною мовою ти займаєшся, практикуєш.. як нас на першому курсі змушували у лінгафоннному кабінеті годинами просиджувати(а я не сиділа :cool2: ), шоб корегувати свою вимову близько до вимови носіїв, так і малу дитину вчиш. але справді треба мати гарного вчителя. і не починати вчити ше геть дурну дитину, яка ше сама себе не дуже то і соображає.

мала свого часу проблему з дитиною другого класу, вона не розуміла такої великої кількості часів у англійській(англ. з першого класу зараз. а коли я в школі вчилася, то вона в мене лише з 5-го була). гірше, вони у школі ше з української мови дієслово не вчили, то мені доводилось спочатку пояснювати матеріал на прикладі української, а потім вже англійську пояснювати. це капєц, таварісчі.

а з українською в мене все одно біда буде, бо говорю я нею препаскудно. і російською в мене теж акцент. Чи реально ото себе змусити говорити повільніше і внятніше.. :happy1:
  • 0

#26 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 20.09.2010 – 21:16

Перегляд дописуreyneke (20.09.2010 19:36) писав:

До речі, ось "немовля" віком 1 рік і 10 місяців, що вміє читати.

Перегляд дописуreyneke (20.09.2010 20:49) писав:

Словниковий запас визначається тим, скільки із дитиною розмовляють.
скільки б ти з дитиною не говорила, віршів вона тобі у рік не писатиме і не читатиме. бгг
всьому свій час, дитина в два роки для такого ще дурна. щодо відео, то це не "читання". не можна навчитися читати, якшо ти не розумієш жодної з тих літер окремо. а цього я там не побачила. дитина лише сприймає на слух слово і "отождєствляєт" його з коремим папірчиком. так само роблять, коли просять із різнокольорових фігурок дістати червону, або трикутник. всього-то ))))

нема сенсу вчити дитину з кількох місяців іноз.мовам і читанню. вона все одно в рік не читатиме і у два іноземною не говоритиме(1.якшо брати якісь можливі окремі випадки(в які я все одно не вірю, бо прочитати пару слів- не є читанням, а лише асоціація)але це ніяк не стосується КОЖНОЇ дитини. 2. говорити- передбачає словниковий запас. а який словниковий запас треба мати, шоб говорити якоюсь мовою? бо в такому випадку я можу стверджувати, шо говорю фінською, адже слів 200 я фінською знаю, навіть можу дещо сказати. бгг аналогічно. якшо малу дитину змусити вивчити по 30 слів з 12 мов, це не значить, шо вона говоритьь на 12 мовах), але поступово роки в 3-4 їй це вже буде ставати доступним. так от нафіга витрачати стільки зайвого часу, бо дитина вчитиметься з року до трьох тому, шо вона в три роки зможе вивчити за місяць. бгг

всі хочуть виростити генія і ніхто не думає, шо дитину так можна і покалічити.
  • 0

#27 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 20.09.2010 – 21:26

Перегляд дописуSensssorika (20.09.2010 22:16) писав:

нема сенсу вчити дитину з кількох місяців іноз.мовам і читанню. вона все одно в рік не читатиме і у два іноземною не говоритиме
Як завжди - пуста болтовня. Це звідки такі висновки, що не говоритеме?
  • 0

#28 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.09.2010 – 22:39

нема сенсу вчити дитину з кількох місяців іноз.мовам і читанню. вона все одно в рік не читатиме і у два іноземною не говоритиме
А ви вчить іноземної, як рідної - у два роки обома балакатиме гаразд.

так от нафіга витрачати стільки зайвого часу, бо дитина вчитиметься з року до трьох тому, шо вона в три роки зможе вивчити за місяць. бгг
Та да, а в 20 років, за добу. Нафіґа до 20 років учитися?..
  • 0

#29 reyneke

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 20.09.2010 – 23:15

всьому свій час, дитина в два роки для такого ще дурна. щодо відео, то це не "читання". не можна навчитися читати, якшо ти не розумієш жодної з тих літер окремо. а цього я там не побачила. дитина лише сприймає на слух слово і "отождєствляєт" його з коремим папірчиком. так само роблять, коли просять із різнокольорових фігурок дістати червону, або трикутник. всього-то ))))
Ти б до кінця додивилася спочатку, чи шо?.... Там слово "сорока" розбирають як раз по літерах.

Оце ти мені очі відкрила. Треба (срочно!) з чоловіком переходити на одну мову, а то двома (рос, укр) з дитиною балакаємо. А знайомий взагалі англійською із дитиною (своєю, 10ти місячною) спілкується, хоча й російської не цурається.

всі хочуть виростити генія і ніхто не думає, шо дитину так можна і покалічити.
Та всього навсього, надати можливість всебічно розвитку.

Повідомлення відредагував reyneke: 20.09.2010 – 23:18

• 0

#30 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.09.2010 – 23:23

доречі, важливий момент.
навіть якщо дитина вільно спілкується якоюсь іноземною мовою у віці скажімо так 5 років, то якщо вона в період підліткової кризи (процес статевого дозрівання) не користується тою мовою, то потім всі ті навчання до лампочки - мова забувається. можливо і не зовсім, але вільного володіння вже небуде точно. стільки прикладів з життя знайомих знаю, коли в дитсадку дитина щебече грузинською чи в.єтнамською, а як виросла - то вже і не пам.ятає.
так шо таке. як завжди - мову не можна вивчити раз і назавжди. потрібна щоденна практика. хоч яка-небудь.
  • 0

#31 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.09.2010 – 03:20

Перегляд дописуzav (20.09.2010 22:39) писав:

А ви вчить іноземної, як рідної - у два роки обома балакатиме гаразд.
легко сказати. я сама українською літературною вільно не розмовляю.
Билингвизм или как сохранить родной язык

Перегляд дописуzav (20.09.2010 22:39) писав:

Та да, а в 20 років, за добу. Нафіґа до 20 років учитися?..
атставіть власний брєд і перекручування моїх же слів. у 20 років іноземні дають важко, якшо ти всього одну мову до 20р. вивчив.
Зображення
Этапы развития собственной/экспрессивной речи ребенка.
Понимание речи/ развитие импрессивной речи
Задержка речевого развития

пс. посиланнячка я просто шоб зберегти.

Перегляд дописуreyneke (20.09.2010 23:15) писав:

Ти б до кінця додивилася спочатку, чи шо?.... Там слово "сорока" розбирають як раз по літерах.
ніфіга не розбирають. дитина не читає.

Оце ти мені очі відкрила. Треба (срочно!) з чоловіком переходити на одну мову, а то двома (рос, укр) з дитиною балакаємо. А знайомий взагалі англійською із дитиною (своєю, 10ти місячною) спілкується, хоча й російської не цурається.
тю. ну я теж змалечку говорю і рос. і укр. ше додам до поста Неорландіни, шо малою я говорила білоруською і молдавською, бо бувала в тих регіонах, де ці мови в нас у вжитку. і шо? Я виросла і ні білоруською, ні молдавською не говорю. от толку, шо білоруську я як слов"янську розумію,але не говорю нею, і молдавською слів 20 пам"ятаю ? не було постійної практики мови.

якшо такі умови і батьки говорять різними мовами, то дитині легше вчити мову, ніж коли спеціально віддають отак дитину вчити. бо з батьками вона то все хоч не забуде через кілька років.

Та всього навсього, надати можливість всебічно розвитку.
фу ти йопт. прям як моя мама: "Рена, тобі треба і необхідна третя вища освіта!". та дякую, мені вона ваще не потрібна.
буе.
  • 0

#32 reyneke

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 21.09.2010 – 10:26

Перегляд дописуSensssorika (21.09.2010 04:20) писав:

ніж коли спеціально віддають отак дитину вчити.
Дітям на тих заняттях цікаво. Що ще треба?

Повідомлення відредагував reyneke: 21.09.2010 – 10:26

• 0

#33 Тітонька ÈMMY

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 469 повідомлень
  • Місто:Олександрія

Відправлено 13.12.2010 – 22:41

З дитиною варто спілкуватися як з дитиною. І звісно не забувати що це особистість. Часто плутають визначення "розмовляти як з дорослим" та "ставитись до особистості". Ми не привчали до "бу-букання" та шепелявлення, то всі знайомі у захваті й подивуванні як малюк гарно говорить складні слова. Страшенно бісить, коли хтось починає сина вчити простішому, суржику чи (о, жах!) російської.
  • 0

#34 kurevo

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 73 повідомлень
  • Місто:киевские это торты

Відправлено 14.12.2010 – 19:35

зі мною балакали батьки на суржику і шо з мене виросло? :ggggg:
  • 0

#35 Білобока

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 20:20

Я зі своїм синочком размовляю як с дорослим, думаю саме тому він багато чого розуміє, і відноситься до всього по дорослому.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua