Перейти до вмісту

Чому розумні бувають бідними?

Повідомлень в темі: 225

#161 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1153 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м. Київ

Відправлено 09.10.2009 – 08:59

Розумні бувають бідними, тому що не в змозі по тим чи іншим причинам реалізувати свої розумові здібності.
  • 0

#162 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 09.10.2009 – 09:58

Перегляд допису-=VJ=- (9.10.2009 08:54) писав:

Ги, які цікаві висновки.
Отже, коли розумний робить власний розроблений проект, а його начальник за це виписує собі премію - то це не начальник без совісті, а його підлеглий лінивий?
Якщо узагальнювати - то так, підлеглий лінивий. Бо якого біса він, такий розумний, працює на тих, хто його не цінує?
  • 0

#163 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 09.10.2009 – 10:22

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.10.2009 10:58) писав:

Якщо узагальнювати - то так, підлеглий лінивий. Бо якого біса він, такий розумний, працює на тих, хто його не цінує?

Он як - тобто окрім ліні інших причин не існує? І якщо людина працює, скажімо, в цьому інституті, бо він один на всю країну такого профілю - то це їй просто лінь перемагає?
  • 0

#164 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 09.10.2009 – 10:51

Про розумність трохи ширше

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.10.2009 10:58) писав:

Я погоджуюсь, що не дуже розумно працювати на того, хто тебе не цінує. Але тут трохи підміняється поняття розумного поняттям кмітливого. При таких обставинах розумна людина усвідомлює несправедливість суспільних стосунків такої праці і діє в напрямку подолання такої несправедливости. Громадянська діяльність на користь справедливих суспільних стосунків теж є компонентою розумности. А тут все упирається в подолання спротиву системи влади. Тому виникає питання, що стосується розумности: які є розумні методи зміни існуючої системи влади, яка підтримує несправедливі суспільні стосунки? Чи розумніше буде не висовуватись і пристосовуватись до існуючих несправедливих стосунків?
  • 0

#165 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 11:39

Перегляд дописуВасиль (9.10.2009 11:51) писав:

Тому виникає питання, що стосується розумности: які є розумні методи зміни існуючої системи влади, яка підтримує несправедливі суспільні стосунки? Чи розумніше буде не висовуватись і пристосовуватись до існуючих несправедливих стосунків?
Не знаю. Чесно. "Справді розумним" можна було б вважати того, хто здатен щось зробити і не зламати при цьому шию. Бо якщо людина "загнулася в боротьбі за справедливість" - значить, їй не вистачило розуму вчасно відступити.

Перегляд допису-=VJ=- (9.10.2009 11:22) писав:

Он як - тобто окрім ліні інших причин не існує? І якщо людина працює, скажімо, в цьому інституті, бо він один на всю країну такого профілю - то це їй просто лінь перемагає?
Ну чому ж. Існують. Але якщо проаналізувати всі причини і причинки - знову отримуємо лінь. За великим рахунком, а хто заважає створити новий заклад такого рідкого профілю?
  • 0

#166 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 12:18

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.10.2009 12:39) писав:

Не знаю. Чесно. "Справді розумним" можна було б вважати того, хто здатен щось зробити і не зламати при цьому шию. Бо якщо людина "загнулася в боротьбі за справедливість" - значить, їй не вистачило розуму вчасно відступити.
Я не мав на увазі таку боротьбу за справедливість. Моє питання треба сформулювати трохи інакше. Чи можлива така розбудова суспільних стосунків, яка приводила б до справедливої оцінки всіх розумних людей з боку "суспільства"? Слово "суспільство" вжито для позначення того, хто замінить державу в існуючій несправедливій системі влади, яка підтримує несправедливу систему суспільних стосунків, що спирається на перевагу сильнішого над розумнішим. Перш ніж боротись, треба спочатку зрозуміти, чи така боротьба має розумний сенс.

Повідомлення відредагував Василь: 09.10.2009 – 12:19

• 0

#167 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 12:49

Можливо. Читайте утопії, а краще - антиутопії. Там все це добре описано. Ну і історія про комунізм...
Я не вважаю існуючу систему несправедливою. Вона швидше жорстока до тих, хто програє. Це продовження природного добору і воно доцільне.
А розумна людина просто повинна визначитися, чого хоче, якими способами може отримати бажане - і вперед. Якщо розумна людина цього не робить - це вже її вибір.
  • 0

#168 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 14:12

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.10.2009 13:49) писав:

Я не вважаю існуючу систему несправедливою. Вона швидше жорстока до тих, хто програє. Це продовження природного добору і воно доцільне.
Ви маєте на увазі олігархічну систему?
  • 0

#169 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 09.10.2009 – 16:20

Перегляд дописуВасиль (9.10.2009 11:51) писав:

Про розумність трохи ширше

Я погоджуюсь, що не дуже розумно працювати на того, хто тебе не цінує. Але тут трохи підміняється поняття розумного поняттям кмітливого. При таких обставинах розумна людина усвідомлює несправедливість суспільних стосунків такої праці і діє в напрямку подолання такої несправедливости. Громадянська діяльність на користь справедливих суспільних стосунків теж є компонентою розумности. А тут все упирається в подолання спротиву системи влади. Тому виникає питання, що стосується розумности: які є розумні методи зміни існуючої системи влади, яка підтримує несправедливі суспільні стосунки? Чи розумніше буде не висовуватись і пристосовуватись до існуючих несправедливих стосунків?

Цілком справедливо. В цьому сенсі згадався вислів: "Бог всесильний, але чорт - кмітливіший". Виходить, що боротьба проти несправедливого використання розумної людини людиною кмітливішою, не така вже і проста.
Я думаю, що при певних змінах в суспільстві, багато хто з багатіїв пішов би жебракувати. По одній простій причині: відсутність розуму. Але поки що живемо : "розум панує - дурість владарює". Помиляється той, хто думає що так буде вічно.
На мою думку, багатства повинні бути сконцетровані в руках тих, кому відома СУТЬ терміну: справедливість. А відома та суть, тільки розумному. Для кмітливого - це "темний ліс".

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.10.2009 13:49) писав:

Можливо. Читайте утопії, а краще - антиутопії. Там все це добре описано. Ну і історія про комунізм...
А розумна людина просто повинна визначитися, чого хоче, якими способами може отримати бажане - і вперед. Якщо розумна людина цього не робить - це вже її вибір.

Я думаю, що така дорога є дорогою до деградації певного суспільста. До кам"яної сокири. Або ж, до рабської залежності від тих у кого розумних людей цінують справедливо.
Мене не цікавлять інші держави, скажу про Україну : така деградація сьогодні і відбувається.

Повідомлення відредагував Безбожник: 09.10.2009 – 16:24

• 0

#170 Розводящий

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:м.Васильків

Відправлено 21.10.2009 – 20:57

Перегляд дописуFT232BM (8.10.2009 23:59) писав:

... По справжньому багата людина не відчуває потреби заробити більше грошей. ..
...так чому ж вони ці грощі заробляють - кожен раз все більше та більше?...
...Пінчук. Ахметов, Коломійский, Таратута,......
...ото аматори, блин....
  • 0

#171 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 24.05.2010 – 12:26

«Чому розумні бувають бідними?» Значить, вони недостатньо розумні.
  • 0

#172 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.05.2010 – 13:09

Якщо людина справді розумна, то мотивацією для її діяльності є не гроші, а те, що вона робить. А для того, щоб заробити багато грошей, зазвичай треба саме це й ставити собі за первинну мету.

Розумних втішає їхня робота. Додаткових стимулів у вигляді грошей і цінностей, які вони можуть принести, вони не потребують.

Це не означає, що ті, хто має гроші, не є розумними чи не люблять те, чим займаються. Просто в якийсь момент фінансові міркування для них все ж вийшли на перший план.
  • 0

#173 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 24.05.2010 – 18:02

треба бути хитрим, а не розумним.
  • 0

#174 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 24.05.2010 – 18:07

Люди бідні не тому, що їм бракує розуму, а тому, що їм бракує належної фінансової грамотності та правильних фінансових звичок.
  • 0

#175 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 24.05.2010 – 18:13

бідним буває той, кому мало грошей. а мало грошей часто буває не тим, кому не вистачає на проживання, а тим, хто жадібний. маючи мільйон можна вважати себе бідним, бо в когось їх два. а комусь і тисячі вистачає.
  • 0

#176 Самотня

Писар

• Користувачі
  • 483 повідомлень
  • Місто:Раша

Відправлено 24.05.2010 – 23:41

щоб стати багатим, одного розуму мало. знаю людей, які мають червоні дипломи, але торгують картоплею на базарі. а є такі, що не мають вищої освіти, але відкривають власний бізнес, або вигідно влаштовуються кудись по блату. щоб заробляти гроші, не треба бути розумним. треба бути: 1) нахабним; 2) хитрим; 3) наполегливим.
  • 0

#177 NinaFicci

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень
  • Місто:Москва

Відправлено 16.06.2010 – 21:38

Згодна з Самотня, 1) нахабним; 2) хитрим; 3) наполегливим - і ще треба вміти влазити без мила в одно місце, але люди які мають багато грошей люблять говорити "Якщо ти такий розумний, чому ти такий бідний?" з цим не згодна, якщо тільки хитрість не є частина розуму
  • 0

#178 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 16.06.2010 – 21:41

Перегляд дописуNinaFicci (16.06.2010 21:38) писав:

Згодна з Самотня, 1) нахабним; 2) хитрим; 3) наполегливим - і ще треба вміти влазити без мила в одно місце, але люди які мають багато грошей люблять говорити "Якщо ти такий розумний, чому ти такий бідний?" з цим не згодна, якщо тільки хитрість не є частина розуму
Просто поняття плутають, хитрий може вдати розумного.
  • 0

#179 Teren

Писар

• Користувачі
  • 430 повідомлень
  • Місто:Берестечко-Львів

Відправлено 16.06.2010 – 21:57

Взагалі-то, розум (у сенсі інтелект) не є єдиною умовою для того, щоб здобути матеріальне багатство. Як показує практика, кожен бере своїм: дехто наполегливістю, дехто силою храктеру, інші - харизмою, працелюбністю, вмінням контактувати з людьми тощо.
  • 0

#180 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 16.06.2010 – 22:12

1. Людина добивається чого хоче.
2. Кожна людина має обмежений потенціал.
Це, власне, і віповідь
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних