Перейти до вмісту

Чому розумні бувають бідними?

Повідомлень в темі: 225

#141 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 28.09.2009 – 14:10

Щоб бути багатим не вистачає одного розуму-треба ще "уменіє зацепіцца",професійна хватка так сказать.
  • 0

#142 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 28.09.2009 – 15:49

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 13:02) писав:

Моє пояснення дуже просте: розумні бувають бідними, бо світ не є розумним. Чому? Бо він ніким не створений для потреб розумних людей, а виник еволюційним шляхом. А еволюція підкорюється не законам логіки, тобто законам розуму, а законам фізики. Так що нам приходиться пристосовуватись до наслідків еволюції, внаслідок чого дехто навіть втрачає розум. Нерозумна боротьба за виживання продовжується...
Не зовсім логічно, як на мене. Під бідністю ми розуміємо брак якихось матеріальних цінностей? Але матеріальні цінності - не та штука, що напряму підкоряється законам фізики. І тим більше не має відношення до еволюції (якщо ми про природний добір).
В такому контексті, я б сказала, розумні бувають бідними, бо занадто дурні ;)
  • 0

#143 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 28.09.2009 – 17:07

Перегляд дописуbulbashka_aero (28.09.2009 16:49) писав:

Не зовсім логічно, як на мене. Під бідністю ми розуміємо брак якихось матеріальних цінностей? Але матеріальні цінності - не та штука, що напряму підкоряється законам фізики. І тим більше не має відношення до еволюції (якщо ми про природний добір).
В такому контексті, я б сказала, розумні бувають бідними, бо занадто дурні ;)
Як на мене, якраз логічно. Якби світ був створений розумним, то в ньому якраз розумні люди були б забезпечені метеріально. А оскільки вони часто бувають бідними, світ явно не є створений для реалізації інтересів розумних людей. А далі я продовжую свою думку, що світ взагалі ніким не створений, а є продуктом еволюції, яка підкорюється не законам логіки (розуму), а законам фізики.
  • 0

#144 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 29.09.2009 – 07:42

Це все я і з першого разу прочитала. Ліпше поясніть, чому це розумні повинні бути багатими? Може все якраз розумно? Чесний розподіл, коли один має розум, а інший гроші - як компенсацію?
  • 0

#145 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.09.2009 – 11:37

Я не сказав, що розумні повинні бути багатими. Я лише висловив свою думку, що, якби світ був розумним, то вони були б багатими. Чи світ є справедливим, чи ні, я теж не стверджував би. Бо світ не є ні справедливим, ні несправедливим, він є таким, яким ми його бачимо. А сам по собі він є без ніякої етики, моралі чи тому подібних принципів поведінки.
  • 0

#146 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 05.10.2009 – 01:21

Просто є розумні люди навіть дуже мудрі яких можна навіть геніями назвати але по суті вони не мають багато коштів оскільки народились в не дуже заможних родинах. Багато всесвітньо-відомих геніїв не були багатими. Наприклад: візмем того ж самого Тараса Григоровича чи Івана Яковича. Але завдяки своїй мудрості вони досить далеко вибились в люди щоб їх запамятала історія.
  • 0

#147 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 05.10.2009 – 03:15

Перегляд дописуВасиль (29.09.2009 12:37) писав:

Я не сказав, що розумні повинні бути багатими. Я лише висловив свою думку, що, якби світ був розумним, то вони були б багатими. Чи світ є справедливим, чи ні, я теж не стверджував би. Бо світ не є ні справедливим, ні несправедливим, він є таким, яким ми його бачимо. А сам по собі він є без ніякої етики, моралі чи тому подібних принципів поведінки.

Важко сперечатись.

Перегляд дописуAmarok (5.10.2009 02:21) писав:

Просто є розумні люди навіть дуже мудрі яких можна навіть геніями назвати але по суті вони не мають багато коштів оскільки народились в не дуже заможних родинах. Багато всесвітньо-відомих геніїв не були багатими. Наприклад: візмем того ж самого Тараса Григоровича чи Івана Яковича. Але завдяки своїй мудрості вони досить далеко вибились в люди щоб їх запамятала історія.

Однак для "розкрутки". все ж знадобилось втручання не бідних матеріально людей. Принаймі, того ж Шевченка. Без певної грошової допомоги він міг би так і залишитись нікому не відомим хлопцем з Моринець - Кирилівки. За Франка щось запам"ятував. Треба подивитись.
Однак це звичайно ж не заперечує їх геніальність.
Я тут таке собі подумав. Причин багато. От чи має право на життя така думка ? Якщо казати про відомих світу заможних людей, їх початковий капітал (саме початковий) має досить сумнівне і часто кримінальне коріння. Або від діда, або від прадіда. Чи не так воно насправді, в більшості випадків (!), по відношенню до відомих, принаймі, багатіїв ?
У нас в Україні, на наших очах ( як і в інших республіках СРСР) відбувається те, що було колись показовим для Заходу і США. Ну хіба що міліонери у них росли не так швидко і не в такій кількості.
Подивіться, скільки людей у нас в державі, капітали яких мають дійсно сумнівне походження, тепер стали такими собі респектабельними та світськими ? Одягли дорогі костюми, знявши джинси та спортивні. І навіть почали боротись зі злочинністю. Аякже. Мені - можна було, а іншим - зась. Бо я тепер буваю і владною структурою, на біса мені злодійство і вбивства в країні, як було це в дні молодості і повального рекету ? В тому числі - державного. Що ж я казатиму виборцям ?
Ну, щось в такому плані.

П.С. Чомусь згадалось в кінці масове знищення та пограбування американського народу европейцями. Там таки величезні кошти були викрадені.
  • 0

#148 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.10.2009 – 16:03

Маю таку думку, що якби Шевченко не був геніальним, то ніхто б ним не зацікавився, щоб викупати із кріпацтва. Отже це речі взаємопов*язані.
  • 0

#149 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 08:46

Перегляд дописуБлискавиця (7.10.2009 16:03) писав:

Маю таку думку, що якби Шевченко не був геніальним, то ніхто б ним не зацікавився, щоб викупати із кріпацтва. Отже це речі взаємопов*язані.
В той же час, я впевнена, було ще багато геніальних, яких ніхто не помітив і не викупив... Це називається "пощастило" і до талантів має дуже опосередковане відношення.
  • 0

#150 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 10:09

Не знаю, мені здається, що багатих значно більше, ніж геніяльних)). Тобто кандидатів на викуп було не так вже й багато.
Але щоб викупити геніяльну людину, треба бути не лиш багатим, а ще й розумним, тож це також проблема ґґ.
  • 0

#151 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 10:39

незнаю, як розумні, але мудрі точно не бідні, в крайньому випадку, такими себе не вважають, багатство, це коли маєш чогось цінного багато, а в мудрих є мутрість, яка для них цінніша за все інше, тому вони над нею працювали

багаті, вважають цінними владу і гроші, тому над цим і працюють
  • 0

#152 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 10:55

Дивна назва теми і дивна сама тема.

"Розум" - поняття дуже нечітке.

Можна подумки вирішувати складні рівняння з логарифмами та інтегралами, але не вміти приготувати собі їжу.
Можна винайти паротяг, але не знати при цьому жодної літери.
Можна побудувати армію та захопити цілу країну, але не вміти додати 3 та 2.
Можна малювати геніальні картини чи створювати шедеври в музиці, але при цьому уявлення не мати про логарифми та інтеграли і мати IQ 50.
Можна організувати людей і побудувати торгівельно-виробничу імперію, але при цьому не вміти написати одного рядка без граматичних помилок.

Хто з них розумний, а хто - ні?
Якщо вважати критерій "розумності", як досягнення успіхів в якійсь справі, то як можна порівнювати нобелівського лауреата з хімії, у якого одні залатані штани, з олігархом, котрий побудував мільярдну імперію, за фінансовими критеріями? Це всеодно, що запитувати "Чому велика корова дає мало молока?". Та тому що вона м"ясної породи - от і все. Від цього вона не стає ані гіршою, ані перестає бути коровою.
  • 0

#153 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 11:10

Очевидно все - таки воно виглядає так :
-багатий прагне здобути гроші
-розумний прагне здобути знання
Вибирайте, що кому подобається.
В любому випадку, перший каже : грошей багато не буває, другий же каже : я знаю, що нічого не знаю.
  • 0

#154 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 11:29

Я проти того, що розумним нічого не залишається, як бути бідними. Звичайно, ставати олігархами було б зовсім не розумно. Але рівня середнього достатку розумні досягти могли б. Те, що вони залишаються бідними, свідчить, що в суспільному житті поки що панує несправедливість. Тобто це не проблема світу, а проблема суспільного життя, людська проблема.
  • 0

#155 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 14:14

Перегляд дописуВасиль (8.10.2009 12:29) писав:

Я проти того, що розумним нічого не залишається, як бути бідними. Звичайно, ставати олігархами було б зовсім не розумно. Але рівня середнього достатку розумні досягти могли б. Те, що вони залишаються бідними, свідчить, що в суспільному житті поки що панує несправедливість. Тобто це не проблема світу, а проблема суспільного життя, людська проблема.

Де, на Вашу думку, ця проблема вирішена справедливо ? Або, більш-менш справедливо ? І взагалі, як це повинно виглядати, на Вашу думку ?
  • 0

#156 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 15:22

Перегляд дописуБезбожник (8.10.2009 15:14) писав:

Де, на Вашу думку, ця проблема вирішена справедливо ? Або, більш-менш справедливо ? І взагалі, як це повинно виглядати, на Вашу думку ?
Думаю, що в розвинутих демократичних суспільствах ситуація краща, але не впевнений. Треба в такому суспільстві пожити, щоб пересвідчитись. Про те, як все повинно виглядати, сказати не дуже просто. Я сам невдоволений своїм соціальним статусом, бо живу на одну зарплату. Якщо говорити конкретно про Україну, то єдина надія лише в приєднанні до Європи. Тоді в Україні приживуться європейські правила суспільного життя. В те, що можна придумати якийсь особливий український шлях, я не вірю. Правда, і Європа прийде в Україну не скоро. Головне, щоб успіх в житті визначався не близькістю до влади чи мафії, а лише ринком. Ринок не повинен бути кимсь контрольованим, а вільним від впливу влади чи мафії. Тоді суспільне життя буде більш справедливим, хоч і не ідеальним.
  • 0

#157 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 21:57

Дописи переміщено сюди.
  • 0

#158 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 08.10.2009 – 22:59

От Безбожник правильно каже: дивлячись, що за ціль людина собі ставить, те і отримує. В прагненні до мудрості та і розуму теж гроші не є самоціллю і це файно, бо навідміну від мудрості та розуму їх можна втратити. Зрештою варто задуматись що треба: величезні рахунки у банку чи достатню кількість грошей на життя і чиє бідою відсутність таких рахунків. Тільки людина може для себе визначити чи багата вона. По справжньому багата людина не відчуває потреби заробити більше грошей. Це на мою думку критерій і причина.
  • 0

#159 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 08:01

Перегляд дописуВасиль (8.10.2009 12:29) писав:

Розумні залишають бідними не тому, що світ несправедливий, а тому, що вони занадто ліниві. Або надто перебільшують свої розумові здібності. Зрештою, бо не роблять нічого, щоби стати багатшими. Питання тільки в тому, чи вони свідомо цього не роблять, бо у них інші пріоритети, чи вони просто нездарні лузери, котрі вважають себе невизнаними геніями.
Це, звісно, за умови, що під багатством і бідністю ми розуміємо матеріальні блага.
  • 0

#160 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 08:54

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.10.2009 09:01) писав:

Розумні залишають бідними не тому, що світ несправедливий, а тому, що вони занадто ліниві.

Ги, які цікаві висновки.
Отже, коли розумний робить власний розроблений проект, а його начальник за це виписує собі премію - то це не начальник без совісті, а його підлеглий лінивий?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних