Перейти до вмісту

Grammar nazi

Повідомлень в темі: 98

#81 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 06.01.2010 – 17:45

Перегляд дописуБезбожник (6.01.2010 17:52) писав:

Ні 20 ні 40 кажете ? Це ж треба. Шось слабонько.
Візьміть таблетку сухого чорнила, розведіть його водою,
Знайти такі документальні факти у всіляких Гуглах Вам не вдасться. Так само як і масу фактів про зміну правопису.
Після чОго, чухрайте в інтернет.
Додам: ні 50. Мабуть, ви пішли до школи не раніше.
Був би вельми вдячним за адресу крамниці, де можна купити таблетоване чорнило.
Hе тре` розводити демагогічні балачки. Ви чудово знаєте, що ніколи не писалося "бажаННо" (тим паче - за Вашого життя), а визнати це - не до снаги. В Інтернеті (як у Греції) все є. В Інтернеті (до речі, слово "Інтернет" пишеться з великої літери) - сила-силенна відсканованих книжок різних років видання. Як би бажаНо вам не було, не існувало в правописі слово "бажанНо".
  • 0

#82 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.01.2010 – 17:46

Перегляд дописуZiC (6.01.2010 17:33) писав:

Відсоток людей котрі дійсно розмовляють правильною літературною мовою, мізерний.
а люди і не мають розмовляти літературною. принаймні у побуті.
  • 0

#83 ZiC

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 06.01.2010 – 17:58

Перегляд дописуSensssorika (6.01.2010 17:46) писав:

а люди і не мають розмовляти літературною. принаймні у побуті.
Цілком згоден. Будь-яка мова в світі зазнає певних змін, це цілком нормально. От, наприклад в Росії, "Кофє" був він, тепер воно, та ще парочка крилатих виразів додалась, котрі взагалі іноземні (англійські) фрази тільки кирилицею.
  • 0

#84 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 06.01.2010 – 18:05

Перегляд допису-=VJ=- (6.01.2010 16:57) писав:

Отже, в словниках цих слів нема, але дехто все одно придовбується - тепер вже на основі результатів пошуковика.
Не знаю, що гірше: чи ти не розумієш, чому цих слів нема в словниках, чи вдаєш, що не розумієш. Наведу цитату.

//Справді, в великому тлумачному словнику чи словнику іншомовних слів термін "обсценний" відсутній. Тяжка спадщина комуністичної "філологічної науки", яка мудрувала собі - "нема слова, нема проблеми". Проте в сучасній лінгвістиці (зокрема англомовній) термін цей широко вживаний.//
http://life.pravda.com.ua/columns/47b5c724...entslist1055_8/

Словом "булінг" теж не встигли поповнити словники, а я навів посилання на правило чинного правопису, згідно з яким воно має писатися з однією літерою "л".

Нагадаю тобі твій вислів: "просто неграмотних шкода, а от "навмисне неграмотних" - ненавиджу". То ти сам себе ненавидиш?

Повідомлення відредагував Zavada: 06.01.2010 – 18:11

• 0

#85 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.01.2010 – 18:09

Перегляд дописуZiC (6.01.2010 17:58) писав:

Цілком згоден. Будь-яка мова в світі зазнає певних змін, це цілком нормально. От, наприклад в Росії, "Кофє" був він, тепер воно, та ще парочка крилатих виразів додалась, котрі взагалі іноземні (англійські) фрази тільки кирилицею.
в них 2007 рік був роком російської мови,очевидно, невдалим,то і вирішили спростити мову,бо хтось п"є кофє середнього роду.
хай ше "узаконять" словосполучення "моё дєнь раждєнія" - теж частовиживане )))

а щодо завади, то я вважаю просто хворобою мозку приходити на форум і в кожній темі усіх виправляти, при цьому ні разу не висловившись по темі(соррі за тавтологію). до того ж це дітьо крайнє невиховане,тому я його серйозно не сприймала і не сприйматиму.
  • 0

#86 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 06.01.2010 – 18:13

Перегляд дописуSensssorika (6.01.2010 19:09) писав:

в них 2007 рік був роком російської мови,очевидно, невдалим,то і вирішили спростити мову,бо хтось п"є кофє середнього роду.
хай ше "узаконять" словосполучення "моё дєнь раждєнія" - теж частовиживане )))

а щодо завади, то я вважаю просто хворобою мозку приходити на форум і в кожній темі усіх виправляти, при цьому ні разу не висловившись по темі(соррі за тавтологію). до того ж це дітьо крайнє невиховане,тому я його серйозно не сприймала і не сприйматиму.
Речення починаєш не з великої букви, "соррі" - іншомовне, "дітьо" - має бути малюк або дитина. Та й українську розкладку час вже поставити, а то наш апостроф в слові "п'є" заміняєш лапками. Жах.
  • 0

#87 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.01.2010 – 18:17

Перегляд дописуyushchenko (6.01.2010 18:13) писав:

Речення починаєш не з великої букви, "соррі" - іншомовне, "дітьо" - має бути малюк або дитина. Та й українську розкладку час вже поставити, а то наш апостроф в слові "п'є" заміняєш лапками. Жах.
пфф. розмовна мова. вона не має чітких правил. раз. і по-друге, автор тут Я. тому як хочу- так і писатиму.
  • 0

#88 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 06.01.2010 – 18:20

Перегляд дописуSensssorika (6.01.2010 19:17) писав:

пфф. розмовна мова. вона не має чітких правил. раз. і по-друге, автор тут Я. тому як хочу- так і писатиму.
Да чьо, мені тож всьоравно, падумаєш грамнацисті. Маячня ...то біш брєд правильніше.
  • 0

#89 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 06.01.2010 – 18:54

Перегляд дописуZiC (6.01.2010 18:33) писав:

До речі, товариш учитель, ти мене осміяв із моїм ноу-хау "Тим пакше", але правильного варіанту так і не надав. Хоча, здається пригадую що у Нечуй-Левицького в "Дві Московки" зустрічав "тим паче".
Відсоток людей котрі дійсно розмовляють правильною літературною мовою, мізерний. Переважна більшість це суржик, дикий суржик і щось середнє між українською та російською, таке навіть до суржику важко віднести.
Не Нечуй-Левицького, а Нечуя-Левицького.
Або //в оповіданні "Дві московки"//, або //в "Двох московках"// (московки - з маленької літери).
Я й гадки не мав, що можна не знати, що "тим паче" - літературний варіант. Щоб потішити Віджея, наведу посилання на словник: http://slovnyk.net/?...0%F7%E5&x=0&y=0
До речі, якщо в звертанні є лише загальні назви, то або обидві, або першу подаємо в кличному відмінку. Краще - товаришу вчителю. Але автори нового "Українського правопису" вважають, що друге слово може мати і форму називного: товаришу вчитель.

Перегляд дописуZiC (6.01.2010 18:33) писав:

Переважна більшість це суржик, дикий суржик і щось середнє між українською та російською, таке навіть до суржику важко віднести.
Не личить тому, хто пише, що він - "один з небагатьох...", запозичувати слова з їх лексикону. Зізнаюся: якщо б не ті слова, я б і не став тебе виправляти.

Повідомлення відредагував Zavada: 06.01.2010 – 18:49

• 0

#90 ZiC

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 06.01.2010 – 19:00

Знаєш товаришу, вибач мені, але ти з категорії людей, "Ты ему сцы в глаза, а он тебе: "Это Божья роса""
Країна конче потребує вчителів. Я вже старий, мене пізно перенавчати. Як от я ото балякаю так ото воно нехай і остаьоться. Молодь потребує грамотних вчителів, упєрьод :)

Повідомлення відредагував ZiC: 06.01.2010 – 19:01

• 0

#91 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 06.01.2010 – 19:26

Перегляд допису-=VJ=- (6.01.2010 17:39) писав:

З огляду на текст Ващого підпису
Будь-якій нормальній людині зрозуміло, що цей ляпчик - наслідок сусідства клавіш "ш" і "щ".

Вживання слова "дибіли" замість "дибілы"
Де тут помилка? Мені здавалося, що навіть дебілу (я не маю на увазі нікого з форумчан) зрозуміло, що йдеться про літеру "ы" в оригіналі.

Модераторам пофіг, чи що?
Де тут помилка?

Це тобі не завадило б у Інеті поритися.
Де тут помилка?

У цього "чЮда-юда" взагалі майже жодного допису без помилок нема.
Це надто значне перебільшення.
А чм не ти - тутешнє "чЮдо-юдо"?

Перегляд дописуZiC (6.01.2010 20:00) писав:

Країна конче потребує вчителів. Я вже старий, мене пізно перенавчати. Як от я ото балякаю так ото воно нехай і остаьоться. Молодь потребує грамотних вчителів, упєрьод :)
То не треба балЯкати: "Я один з небагатьох, хто розмовляє українською".
Ти мав написати про себе: "Я один з багатьох, хто розмовляє суржиком".
Як можна вимовити "остаьоться"? Це нєопісуємо. :)
А вчитися ніколи не пізно.
  • 0

#92 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.01.2010 – 19:29

Зображення

:)
  • 0

#93 Цнотлива коса

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:голови Юлічки

Відправлено 06.01.2010 – 19:49

А от хазяйка говорить кааліція, апазіція, галасування, і вважає що це правильно.
Ану, Завада спробуйте довести їй, що це неправильно, га?

Повідомлення відредагував Цнотлива коса: 06.01.2010 – 19:51

• 0

#94 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 06.01.2010 – 19:54

Ану, пане Завада, просвітіть нас хто там у допису 98-му поданому Сенсорікою правіший ? Зберігаючи оригінальні слова, звичайно ж.
Молодець Сенсоріка ! Супер !

Повідомлення відредагував Безбожник: 06.01.2010 – 19:57

• 0

#95 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 06.01.2010 – 20:47

В нас на форумі з"явився фюрер граммар наці :)

Не люблю виправлень мови і помилок, не люблю коли починають доводити граматичні чи орфографічні правила, вказувати на неточності. Бо ж якщо людина дійсно хоче допомогти іншій і виправити її помилки в мовленні чи письмі, то вона може написати їй листа в приват з виправленнями і вказівками. Коли ж людина починає привселюдно вказувати - це вже приниження тієї особи і виставляння себе (який я розумний\а і унікальний\а)
З іншої сторони можна говорити грамотно і без помилок, але так, що навколишні не розумітимуть. Мова дана людям для спілкування і порозуміння, а не для сварок. Головне те, що автор хотів донести, а не те як він це доніс і чи правильно його зрозуміли.

З іншої сторони, не всі тут філологи і лінгвісти, чи як там. Так що будьте терплячими і толерантними.
  • 0

#96 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 07.01.2010 – 00:37

Перегляд дописуAmili (6.01.2010 21:47) писав:

В нас на форумі з"явився фюрер граммар наці :)
Бо ж якщо людина дійсно хоче допомогти іншій і виправити її помилки в мовленні чи письмі, то вона може написати їй листа в приват. Коли ж людина починає привселюдно вказувати - це вже приниження тієї особи і виставляння себе (який я розумний\а і унікальний\а)
З іншої сторони можна говорити грамотно і без помилок, але так, що навколишні не розумітимуть.Мова дана людям для спілкування і порозуміння, а не для сварок. Головне те, що автор хотів донести, а не те, як він це доніс і чи правильно його зрозуміли.
Декому я й у приват писав (не тим, про кого йде мова далі). Але якщо один уперто продовжує стверджувати, що коли він вчився, існувало інше написання конкретного слова (що не відповідає дійсності), другий, позиціонуючи себе як одного з небагатьох київських носіїв української мови, не знає її до пуття, третій спотворює маловідомі широкому загалу терміни, то пишу про них тут.

Фюрером може бути ідеал. А я інколи натискаю сусідні клавіші замість потрібних.

Цікаву думку я виділив у Вашому повідомленні. Щось відомий пропагандист згадався:
// Я говорю: «Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами». «Нет, – говорят, – Федя...» Меня Федей зовут. «Нет, – говорят, – Федя...» Мне сорок лет, и все Федя. «Нет, Федя! Нет, – говорят, – Федя, ты, – говорят, – Федя, в состоянии пропагандистом не быть. Сила в словах у тебя есть, но ты их расставить не можешь. Ты говоришь долго, Федя, но непонятно о чем».//

І сюди зазирніть.

Перегляд дописуЦнотлива коса (6.01.2010 20:49) писав:

А от хазяйка говорить кааліція, апазіція, галасування, і вважає що це правильно.
Ану, Завада спробуйте довести їй, що це неправильно, га?
Якби Ви загітували хазяйку зареєструватися тут. то я, мо`, спробував би. А якщо вона стала б говорити без помилок, то став би, мо`, юлькофілом.
  • 0

#97 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 07.01.2010 – 09:51

Перегляд дописуZavada (6.01.2010 19:26) писав:

Будь-якій нормальній людині зрозуміло, що цей ляпчик - наслідок сусідства клавіш "ш" і "щ".

Вичитувати перед публікацією мама не вчила?

Де тут помилка? Мені здавалося, що навіть дебілу (я не маю на увазі нікого з форумчан) зрозуміло, що йдеться про літеру "ы" в оригіналі.

"Де тут помилка? Мені здавалося, що навіть дебілу" - якщо людина сама не помічає, то що тут вже коментувати

Де тут помилка?

Чекаю на статтю з словника з цим словом.

Де тут помилка?

Бігом вчити правила вживання прийменників.
Заразом пошукаєш статтю словника зі словом "Інет"

Це надто значне перебільшення.

Спочатку навчися сам писати без помилок - потім виправляй інших.
Питання закрито.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 07.01.2010 – 09:55

• 0

#98 Завада

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 95 повідомлень

Відправлено 07.01.2010 – 12:07

Перегляд допису-=VJ=- (7.01.2010 10:51) писав:

Вичитувати перед публікацією мама не вчила?
А тебе обсценній лексиці тато не вчив?
Вичитувати - ліньки.

"Де тут помилка? Мені здавалося, що навіть дебілу" - якщо людина сама не помічає, то що тут вже коментувати
А чом би не прокоментувати?

Чекаю на статтю з словника з цим словом.
Тут і тут. На жаль, українські словники пасуть задніх щодо слова "пофіг".

Бігом вчити правила вживання прийменників.
Це тобі не завадило б.

Заразом пошукаєш статтю словника зі словом "Інет"
Я не обмежуюся словниковими словами. А сторінка словника зі словом "Інет" знайшлася миттєво. До речі, деякі слова на цій сторінці безпосередньо стосуються тебе. :)

Спочатку навчися сам писати без помилок - потім виправляй інших.
Спочатку навчися не дезінформувати форумчан.
А як ти зумів прочитати мій допис? Я у тебе не в ігнорі?

Питання закрито.
Не заперечую.

Перегляд допису-=VJ=- (6.01.2010 17:06) писав:

Притиснути вже однозначно не вийде - цей троль теж в ігнорі, тому читати я його, на щастя, вже не буду :)
"Поздравляю вас, гражданин, соврамши!"

Повідомлення відредагував Zavada: 07.01.2010 – 12:34

• 0

#99 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.01.2010 – 10:16

Перегляд дописуManfred (12.01.2010 10:02) писав:

До речі, чудовий приклад того, що "ґрамнаційні" конфлікти инколи можуть мати позитивні наслідки для вітчизняної лексикографії.

Конфлікти ніколи позитивних наслідків не несуть- особливо у вигляді таких ідіотських провокацій, які можна зустріти на цьому форумі.
Наслідки можуть бути лише негативні - наприклад комусь буде просто гидко вживати українську мову, оскільки це нагадуватиме про хамуватих дурнів, які нею теж пишуть.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua