Перейти до вмісту

Grammar nazi

Повідомлень в темі: 98

#41 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 26.09.2009 – 12:20

Перегляд допису-=VJ=- (26.09.2009 10:55) писав:

А коли пані вчитель в школі в диктанті помилки виправляв червоною ручкою - то теж було доколупування?
Пане, якщо думаєте, що виправляючи людину, яку постійно виправляли у школі, Ви змусите її набрати грамотного стилю писанини, то м'яко кажучи, Ви дуже наївні.
Я вже писала - є помилки, яких не виправляти не можна. І є ситуації (наприклад, офіційні), коли робити помилки - категоричне зло. Але з мого досвіду граммар наці де-небудь і коли-небудь знайде помилку. У певних ситуаціях виправлення виявляється неадекватною реакцією. В мене було таке - я передаю дуже важливу інформацію для мого співрозмовника, це виключно мій добрий намір, бо я могла цього не робити, я витрачаю свій час, але не наберу букви на клавіатурі, а людина мене виправляє.
Для мене виправлення має бути остаточністю і сама щойно тоді виправляю. Бо те, що я сама виправляю мої помилки, коли їх побачу, це інше.

Перегляд дописуКиря (26.09.2009 12:14) писав:

І для чого навчити грамотно писати? Для чого батьки навчають дітей вмиватись і тд.?
Трохи сам собі відповів. Для себе. Якщо хтось не хоче митися, попри те, що батьки так вчили - його справа. І навіть якщо комусь це не подобається, то не думаю, щоб щось від цього змінилося. Витрачати сили безрезультатно - без сенсу.

Повідомлення відредагував Nеmesis: 26.09.2009 – 12:22

• 0

#42 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2009 – 12:40

Перегляд дописуNеmesis (26.09.2009 13:20) писав:

Трохи сам собі відповів. Для себе. Якщо хтось не хоче митися, попри те, що батьки так вчили - його справа. І навіть якщо комусь це не подобається, то не думаю, щоб щось від цього змінилося. Витрачати сили безрезультатно - без сенсу.
Звичайно що кожен за себе і в кожного своя справа. І чому ж обовязково щось має змінюватись? Людині може бути просто в кайф когось виправляти а наслідки не є чимось таким, заради чого відбувається виправлення.
  • 0

#43 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 26.09.2009 – 12:50

Перегляд допису-=VJ=- (26.09.2009 11:55) писав:

А коли пані вчитель в школі в диктанті помилки виправляв червоною ручкою - то теж було доколупування?
ні, то була система оцінювання<_<і пан ВіДжей сам розуміє, що то різні поняття, правда ж?То висліди професії, фаху. У мої практиці були випадки, коли людина приносила рукопис, казала, що, мовляв, ви читайте, але там все окей.А там - ламана українська з чудовим набором суржику і закалькованих затертих шаблонів. То що вона теж мала би вважати мене грамнацистом?Якби я була сусідкою ,яка їй сказала за це - то так.Тут,думаю, річ не в доколупуванні, а швидше в ортодоксальності грамнацистів. Їм подобається сам факт виправляння.Знаю таких колег, що правильні слова завжди виправляють на синоніми, але такі,які їм до вподоби.Оце - грамнацисти, гадаю:)
  • 0

#44 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 26.09.2009 – 13:07

Перегляд дописуTwinkle (26.09.2009 13:03) писав:

Це не той випадок, який ми тут розглядаємо. Вчитель української мови (передусім мови, але може бути й іншого предмету) має своїм основним завданням навчити грамотно писати. При чому тут доколупування?

При тому, що навчати може не лише вчитель, а й оточення. І коли воно навчає - то це не доколупування, а навчання.

Перегляд дописуNеmesis (26.09.2009 13:20) писав:

Пане, якщо думаєте, що виправляючи людину, яку постійно виправляли у школі, Ви змусите її набрати грамотного стилю писанини, то м'яко кажучи, Ви дуже наївні.

Якщо Вам хтось наступить на ногу в транспорті, Ви щось скажете, чи будете терпіти, бо одним словом цю людину вже не виправити?

Перегляд дописувеснянка (26.09.2009 13:50) писав:

ні, то була система оцінювання<_<і пан ВіДжей сам розуміє, що то різні поняття, правда ж?То висліди професії, фаху.

Я почав допомагав батькам перевіряти диктанти, ще коли сам був в п"ятому класі. В інституті я підробляв набиранням дисертацій, і тому виправляв помилки і там, перша моя робота була у видавництві, де мені знову довелося займатися редагуванням. Тому особисто мене помилки бісять - можете це вважати теж "вислідом фаху".
  • 0

#45 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 26.09.2009 – 13:07

Перегляд допису-=VJ=- (26.09.2009 13:03) писав:

Якщо Вам хтось наступить на ногу в транспорті, Ви щось скажете, чи будете терпіти, бо одним словом цю людину вже не виправити?
Та не порівнюйте цього, ібо фактичного впливу на Вас це не має.
  • 0

#46 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 26.09.2009 – 13:18

Перегляд дописувеснянка (26.09.2009 12:50) писав:

ні, то була система оцінювання<_<і пан ВіДжей сам розуміє, що то різні поняття, правда ж?То висліди професії, фаху. У мої практиці були випадки, коли людина приносила рукопис, казала, що, мовляв, ви читайте, але там все окей.А там - ламана українська з чудовим набором суржику і закалькованих затертих шаблонів. То що вона теж мала би вважати мене грамнацистом?Якби я була сусідкою ,яка їй сказала за це - то так.Тут,думаю, річ не в доколупуванні, а швидше в ортодоксальності грамнацистів. Їм подобається сам факт виправляння.Знаю таких колег, що правильні слова завжди виправляють на синоніми, але такі,які їм до вподоби.Оце - грамнацисти, гадаю:)
Не "гадаю", а "думаю".Ви почали речення з маленької букви, слово "окей" варто б замінити на "гаразд".
  • 0

#47 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2009 – 15:51

Перегляд дописуyushchenko (26.09.2009 14:18) писав:

Не "гадаю", а "думаю".Ви почали речення з маленької букви, слово "окей" варто б замінити на "гаразд".
А "Ok" на "гд".
  • 0

#48 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.09.2009 – 15:59

Перегляд допису-=VJ=- (26.09.2009 14:07) писав:

При тому, що навчати може не лише вчитель, а й оточення. І коли воно навчає - то це не доколупування, а навчання.

Я почав допомагав батькам перевіряти диктанти, ще коли сам був в п"ятому класі. В інституті я підробляв набиранням дисертацій, і тому виправляв помилки і там, перша моя робота була у видавництві, де мені знову довелося займатися редагуванням. Тому особисто мене помилки бісять - можете це вважати теж "вислідом фаху".

Мене теж, уявіть собі, бісять - і це також має прив'язку до моєї професії. Але розрізняю ситуації: коли я на роботі, то виправляти помилки - моє першочергове завдання; поза роботою - якщо бачу, що людина назагал пише грамотно, але іноді помиляється, то можу вказати на помилку - все ж видно, що їй не байдуже; якщо ж текст рясніє помилками, то абсолютно зрозуміло, що людині виключно фіолетово те, як вона пише, і виправляй її чи не виправляй - користі з того не буде.
  • 0

#49 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 27.09.2009 – 08:20

Перегляд дописуTwinkle (26.09.2009 16:59) писав:

виправляй її чи не виправляй - користі з того не буде.

А хіба я кажу, що я когось виправляю? Я просто роблю відповідні висновки щодо цієї людини, та й все.
Можна подумати, справжні нацисти намагались "виправити" євреїв та комуністів.
  • 0

#50 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 28.09.2009 – 11:54

Перегляд допису-=VJ=- (27.09.2009 09:20) писав:

А хіба я кажу, що я когось виправляю? Я просто роблю відповідні висновки щодо цієї людини, та й все.

ну, грамар наці якраз цим і займаються.
вказати на якусь помилку, доколупатися "чого тебе в школі вчили?", морально "залякати" співрозмовника своєю вченістю, котра не завжди виходить за межі банальної грамотності. Оце вони дуже люблять.
В тому і відмінність г-наці від людини освіченої. Освічена людина (а я маю на увазі, що вона ще хоч трохи культурно вихована) прочитає, зробить висновки та піде далі, а г-наці як помилки знайде то почне "ейной мордой в харю тыкать" аж до повної капітуляції удаваного супротивника.

Доречі, неодноразово зустрічала людей, котрі мають що сказати, вміють сформулювати думку, та загалом - недурні зовсім. Але при цьому або часто припускаються орфографічних помилок на письмі, або просто дуже неуважно пишуть. Дуже не люблю, коли такі люди стають жертвами г-наці.

та і справжні нацисти теж людство виправляли. Винищуючи євреїв та комуністів. Хотіла б вам сказати про "вчити матчасть", та хіба допоможе.)))

ЗІ Ну от, тепер я поціновувачка олбанцької мови, як виявляється )))

Повідомлення відредагував Neorlandina: 28.09.2009 – 12:19

• 0

#51 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ-&gt;НТУУ &quot;КПІ&quot;

Відправлено 28.09.2009 – 16:48

Перегляд дописуManfred (28.09.2009 14:36) писав:

Власне, у мене така ж фігня. Загалом, ставлюсь цілком нормально, коли мене виправляють там де дійсно є неусвідомлена помилка, але прикро буває, коли пишеш свідомо инакше, а це сприймається, як помилка. Відчуття таке, як пожартував, а тебе не зрозуміли і можеш сам вирішити, чи то жарт твій був тупий, чи — співрозмовник ;)

Так, згоден таке буває дуже часто. Це коли змагаєшся, хто краще вміє гнати, а коли перемагаєш, то всі мовчать і дивляться як на ідіота)
  • 0

#52 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 09.10.2009 – 01:15

Як і у випдаку з "прівєдмєдвєдом" перенесення таких приколів на український є недоречним.Хоча люди що доколупуються наприклад до точності розстановки кожної коми мене теж напрягають
  • 0

#53 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 21.10.2009 – 09:46

У мене біля дому на стіні бойлерної написане слово "дібілы". Варто виправити чи зафарбувати зовсім?
Як виправлю - то запам"ятають, може, як лаятись треба... а як зафарбую - то й залишаться неуками. Що робити? :)

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 21.10.2009 – 09:47

• 0

#54 n@nka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень
  • Місто:Тернопільська область

Відправлено 10.11.2009 – 08:55

Перегляд дописуTwinkle (24.09.2009 17:50) писав:

Дозволю собі лише одне зауваження: іноді людина настільки неграмотно пише, що важко вловити її думку. Таких, очевидно, треба виправляти.
Цілком вірно.
  • 0

#55 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 10:19

Перегляд дописуst SPEAKER (21.10.2009 09:46) писав:

У мене біля дому на стіні бойлерної написане слово "дібілы". Варто виправити чи зафарбувати зовсім?
Як виправлю - то запам"ятають, може, як лаятись треба... а як зафарбую - то й залишаться неуками. Що робити? :)
Особисто для тебе рецепт: вбийся об ту стіну. :)
Блискавиця: усне попередження за пунктом правил 2.2.
  • 0

#56 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 10.11.2009 – 13:31

В такому випадку я теж grammar nazi. Граматика, синтаксис - всі ці правила мови - це як ГОСТи. Для однозначного розуміння одне одного. Наша ж молодь, що на перервах розмовляє російською, а пише українською не відзначається грамотністю навіть у слові "дибіли". Це стршно. А коли хтось в асі чи на форумі пише всіляку хурму без розділових знаків, із суржиком, то важко не втриматися і не робити зауваження такій людині. Тож раджу усім, хто ще не закінчив школу, не прогулювати уроки мови.
  • 0

#57 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.11.2009 – 12:24

Перегляд допису-=VJ=- (27.09.2009 08:20) писав:

От Ви тепер самі собі суперечите: з одного боку кажете, що вчити можуть не лише вчителі, а й оточення (тобто вчити неграмотних треба), з іншого боку стверджуєте, що Ви їх не виправляєте, а просто робите собі висновки. Я Вам скажу про себе: оскільки в правописі та граматиці орієнтуюся дуже добре, то всі помилки зауважую автоматично (це вже практично від мене не залежить), причому я все й запам'ятовую і, звісно ж, роблю для себе висновки. Думаю, багато хто так робить. Але зробити висновки і притримати їх для себе - це одне, а тицяти людину носом в кожну помилку - то зовсім інше.
  • 0

#58 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 15:03

Тицяти, може, й не треба... Але я повністю погоджуюся із цвяхом: іноді взагалі не можна зрозуміти про що пише людина.

Доречі, якщо людина помиляється одноразово, то варто її виправити, бо здебільшого вона намається не робити помилок і їй в цьому треба допомогти. Я завжди позитивно оцінюю звертання уваги іншими людьми на мої помилки (не плетати з оЧеПятками), бо це підвищує мою власну майстерність як письма, так і усного мовлення.

Але коли уже мовлення одна велика помилка - то годі й намагатися - результату не буде.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 15:05

• 0

#59 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 16.11.2009 – 01:46

Я не проти, щоб мене виправляли. Навпаки завжди прагну самовдосконалюватися. Виявляти агресивність до правильного написання - це якийсь совдепський тупізм.
Тільки для москаля фраза "ти сільна умный" звучить як образа.
А от скільки я вчора вибухав - як комплімент.
  • 0

#60 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 04.12.2009 – 13:45

сабж схвалюю - кумедні [Manfred: видалено ненорматив]

Manfred: Порушення п.2.2.2. +10%
  • 0