Перейти до вмісту

Grammar nazi

Повідомлень в темі: 98

#21 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:гАмерИка

Відправлено 21.09.2009 – 04:00

Думаю, що це мене стосується.
Останнім часом дуже мене нервує "олбанська" мова на форумах, котра магічним чином переноситься в друковані ЗМІ, ба, навіть в радіо і телебачення.
Осибливо дратують русизми у відмінюванні, на котрі, більшість людей уже не звертає уваги:

По проханням слухачів - На прохання слухачів.
По останнім даним - по останніХ даних - за останніми даними.
Розрізнення по категоріям - розрізнення по категоріях, за категоріями
  • 0

#22 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.09.2009 – 08:46

Перегляд дописуCAM (21.09.2009 05:00) писав:

По проханням слухачів - На прохання слухачів.
По останнім даним - по останніХ даних - за останніми даними.
Розрізнення по категоріям - розрізнення по категоріях, за категоріями

І найголовніше: "на протязі" - "протягом" :happy1:

Перегляд дописуIA32 (20.09.2009 23:34) писав:

ужоснах.

Залишилось тільки приклеїти собі до лоба відповідний надпис типу "Я - бидло" і образ буде повний.
Блискавиця: усне попередження за пунктом правил 2.2.
  • 0

#23 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.09.2009 – 09:00

навмисне допускаю помилки на письмі,спрощуючи деякі слова. ну і по фік,бо я і розмовляю слов"янськими мовами дуже нечітко,ковтаючи деякі склади та закінчення в словах. ну не вийде з мене диктор)
помилки інших виправляю лише коли вони "вопіющіє"- від безграмотності. Якшо моя подруга звикла не відмінювати українською мовою при звертанні слово "Потворка"- нічо страшного)
  • 0

#24 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 21.09.2009 – 16:50

Флуд видалила. Флударям усне попередженя.
  • 0

#25 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 21.09.2009 – 16:50

інколи треба людину виправити, але так тре зробити ніби ненавязливо без докорів типу *ти неграмотний і т.п, але постійно дорікати людям і виправляти не варто .
  • 0

#26 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 08:10

Правила створені для того, щоб їх порушувати © один із моїх головних життєвих принципів, але не по відношенню до мови. Де б я не постив(крім флудильні), намагаюся писати правильно.
  • 0

#27 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 11:49

доречі, виправляти людину не ввічливо.
як виявляється.

і взагалі для цього у нас є радіожурнал "Слово"
його скачати на торетсру можна навіть
  • 0

#28 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 23.09.2009 – 16:25

Перегляд дописуKassandra (20.09.2009 22:26) писав:

а я люблю підмічати помилки..ех,спить в мені редактор-коректор..люблю стилістично виправляти тексти...взагалі кайф іноді від цього ловлю.
Аналогічно,я така ж) Навіть колись мріяла (та й зараз була б ДУЖЕ не проти таким займатись), або перекладати субтитри до серіалів та фільмів)
Раніше завжди всіх тикала носом у їх помилки - ну така вже була я прідірчівая,а тепер просто не звертаю уваги ,(якщо це мій друг або просто "не ворог")хіба що помилка якась дуже серйозна,треба ж їх вберегти від деградації,а заодно і мову берегти :)
Використовувати вказування на помилки як "зброю" це, звичайно, тупо))) Останній аргумент,коли більше вже нІчого сказати. А от коли просто хочеш когось виправити і таким чином запобігти його подальшим помилкам - не бачу нічого поганого. Проблема в тому ,що багато хто просто не може сприйняти адекватно коли їм на помилки вказують, а ще в тому що такі виправлятори як в приказці "не бачать брєвно під носом"))
  • 0

#29 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 17:31

Перегляд дописуКрихітка (23.09.2009 17:25) писав:

Проблема в тому ,що багато хто просто не може сприйняти адекватно коли їм на помилки вказують

От власне. Буває, один раз виправиш, а на тебе вже скоса дивлятьтся, починають підсміхатися тощо. Або ту ж лейбу "Grammar Nazi" причеплять - довіку не відмиєшся.

Повідомлення відредагував Twinkle: 23.09.2009 – 17:38

• 0

#30 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 23.09.2009 – 18:26

Перегляд дописуTwinkle (23.09.2009 17:31) писав:

От власне. Буває, один раз виправиш, а на тебе вже скоса дивлятьтся, починають підсміхатися тощо. Або ту ж лейбу "Grammar Nazi" причеплять - довіку не відмиєшся.
Це ще кращий варіант. Гірший - ботанік,зануда..)))
  • 0

#31 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 19:25

Оскільки я полюбляю українську мову, то звичайно, що хочу бачити її квітучою і чистою від бур’янізмів і жлобізмів.

Але це не значить, що за помилки треба принижувати ненавидіти лдину. Їх просто треба виправляти.

Взагалі я проти цтього терміну. Він начебто навмисно створений бидлом, аби виправдати свою безграмотність і компенсувати почуття власної неповноцінности. Тим самим відстоюючи право людини бути безграмотним жлобом. Кожний безграмотний жлоб побачивши таку статтю в душі зрадіє.
Окрім несвідомої антиреклами грамотности в назві є ще дин вельми шкідливий елемент. Це вживання "наці" - це слово шкідливе тим, що воно не робить різниці між нацист і націоналіст. А просто об’єднуючи їх у зангальне наці.

Це може бути вигідно тільки сионістам:
пропаганда серед гоїв низькї культури
змішати поняття нацизму з націоналізмом
ще зайвий раз підживити образ жахливого фашизму.

Я теж роблю помилки, мені це не подобається, але я завжди погоджуся, якщо мене виправлять і не стану казати, що це не ввічливо. На мою думку є декілька пародоксальних переконань людей типу: бути злодієм - це ввічливо, а доповісти про злочин - значить стати стукачем - це не ввічливо, також ввічливо бути безграмотним бидлом, а не ввічливо виправляти помилки. Я з цим не згоден, моя думка прямо протилежна.

Повідомлення відредагував Take-Mau: 23.09.2009 – 19:27

• 0

#32 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 23.09.2009 – 20:38

йа не граматист, адназначна, падонкі :)
найпростішої заяви сам не накрапаю

а от у нас є одна пані Н. /за сутністю націоналістка/
то та просто звихнута на українській мові - я б навіть назвав граматичною терористкою
от з нею точно краще не сперечатися - навіть на кожну кому мозки прополоще всіма можливими правилами граматики, а потім ще в додаток буде нарікати, як же ш так же ш можна та й рідну мову незнати, та й взагалі всі дурні %)
одним словом - фу :S
  • 0

#33 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 24.09.2009 – 11:45

оце ж тему я прогавила<_<звучить як просте доколупування,але якшо людину чемно виправити в приваті щодо якогось важливого терміну - ніц не маю проти, і сама таке роблю часто - работа такая;)що стосується форуму - тут є спеціальні теми, щоб форумувати правильні думки щодо українського правопису та граматики.Будьмо грамотними, не будьмо грамнацистами:)
  • 0

#34 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 24.09.2009 – 17:50

Перегляд дописувеснянка (24.09.2009 12:45) писав:

оце ж тему я прогавила<_<звучить як просте доколупування,але якшо людину чемно виправити в приваті щодо якогось важливого терміну - ніц не маю проти, і сама таке роблю часто - работа такая;)що стосується форуму - тут є спеціальні теми, щоб форумувати правильні думки щодо українського правопису та граматики.Будьмо грамотними, не будьмо грамнацистами:)

Дозволю собі лише одне зауваження: іноді людина настільки неграмотно пише, що важко вловити її думку. Таких, очевидно, треба виправляти.
  • 0

#35 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 25.09.2009 – 13:00

За мною помічали що я такий грамнац. Це пов*язано з роботою. У нас абсолютна більшість на письмі використовує російську мову. Але таку, що мені гидко і водночас смішно те читати. Малороси, одним словом. Боюсь уявити що було б, якби вони намагались писати українською. Повчили у школі кілька класів російську мову і корчать щось з себе, а нічого не виходить <_<
  • 0

#36 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 25.09.2009 – 16:36

знали б ви як в Одесі пробують писати українською і перекладати слова, ото дійсно ппц
  • 0

#37 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 25.09.2009 – 20:41

В тему)

Прикріплений файл  rozental.jpg   31.7К   3 Кількість завантажень:
  • 0

#38 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 26.09.2009 – 10:55

Перегляд дописувеснянка (24.09.2009 12:45) писав:

оце ж тему я прогавила<_<звучить як просте доколупування

А коли пані вчитель в школі в диктанті помилки виправляв червоною ручкою - то теж було доколупування?
  • 0

#39 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 26.09.2009 – 12:03

Перегляд допису-=VJ=- (26.09.2009 11:55) писав:

А коли пані вчитель в школі в диктанті помилки виправляв червоною ручкою - то теж було доколупування?

Це не той випадок, який ми тут розглядаємо. Вчитель української мови (передусім мови, але може бути й іншого предмету) має своїм основним завданням навчити грамотно писати. При чому тут доколупування?
  • 0

#40 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2009 – 12:14

Перегляд дописуTwinkle (26.09.2009 13:03) писав:

Це не той випадок, який ми тут розглядаємо. Вчитель української мови (передусім мови, але може бути й іншого предмету) має своїм основним завданням навчити грамотно писати. При чому тут доколупування?
І для чого навчити грамотно писати? Для чого батьки навчають дітей вмиватись і тд.?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних