Перейти до вмісту

Військовий злочин поляків над українцями в 1939 році


В темі одне повідомлення

#1 Slav

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 77 повідомлень

Відправлено 31.12.2009 – 23:16

 • 1
У понеділок, 14 вересня, 2009 о 12.00 відбувся церемоніал перепоховання 10 останків січових стрільців Карпатської України, розстріляних у березні 1939 року польськими жандармами на Верецькому перевалі.

"За інформацією організаторів заходу, військовим органом Карпатської України була мілітарна організація "Карпатська Січ", початки якої сягають листопада 1938 року. Його основним завданням був захист Закарпаття від нападів угорських і польських диверсійних загонів. Найбільша битва розгорнулась 15 березня на Красному полі - рівнині, що лежала на правому березі Тиси поблизу Хуста. В цьому бою загинуло близько 230 січовиків, чеських воїнів і добровольців. На центральному напрямі бої відбулися на околиці міст Сваляви та Іршави. Січовики втратили близько 200 убитими і понад 400 пораненими; в полон було взято біля 300 осіб. В боях по лінії фронту від Королева до Хуста угорці полонили багато чехів і 450 січовиків, серед яких було чимало галичан. 18 березня 1939 р. останні захисники Карпатської України припинили опір.

Частину захоплених в полон січовиків - вихідців з Галичини, угорці передали полякам. 17 березня 1939 року полонених 7-8 колонами по 70-80 осіб жандарми привели на Верецький перевал. На новоутвореному кордоні Угорщини з Польщею угорські конвоїри передали карпатських січовиків польській прикордонній службі. Польські прикордонники спочатку розмістили полонених у казармах. Наступного ранку, знову поділивши їх на колони, галичан відконвоювали вздовж лінії кордону ліворуч і праворуч на півтора-два кілометри і розстріляли над закарпатськими селами Нова Розтока і Верб’яж та між Петросовцею, Жупанами й Лазами.

Убитих січовиків поховали на Верецькому перевалі, за кілька метрів від лінії тодішнього кордону. На братській могилі поставили дерев’яний хрест.

Інші групи січовиків було розстріляно праворуч від перевалу з боку Глухівського верху та поблизу глибокої долини. Тут було убито 230 вояків Карпатської Січі.

Таким чином загальна кількість січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі, могла становити від 500 до 600 осіб."

http://zakarpattya.n...news_47287.html


"Історія Карпатської України закінчилася розстрілом полонених січовиків на Верецькому перевалі. Тоді це став кордон між Угорщиною і Польщею, а тепер це межа між Львівською та Закарпатською областями.

Частина січовиків після нерівних боїв із угорською армією потрапила в полон. За різними джерелами, мова йде про 400 або й 1000 осіб.

Полонених 17 березня передали польській прикордонній службі. Їх два дні протримали у казармах і після наказу вищого керівництва розстріляли.

Очевидці кажуть, що їх виводили невеликими групами у різні місця і розстрілювали. Називають цифру у 500–600 убитих. Розстріли проводилися і на польській, і на угорській території. Тіла залишили лежати просто неба."

http://www.radiosvob...le/1509818.htmlhttp://history-ukraine.livejournal.com/tag/геноцид українців поляками://http://history-ukraine.livejournal....аїнців поляками

#2 Родослава09

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 717 повідомлень
 • Місто:Велесниця

Відправлено 31.12.2009 – 23:52

От вам і злочини поляків, от вам і геноцид. Це треба пам'ятати, аби будувати нову незалежну Державу.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних