Перейти до вмісту

молодіжний сленг, що це? та чи можна обійтися без нього?

Повідомлень в темі: 186

#141 Вареник

banned

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3089 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 03.11.2009 – 20:46

чуваки, як же без сленгу, а? ггг
  • 0

#142 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 03.11.2009 – 20:52

Перегляд дописуВареник (3.11.2009 20:46) писав:

чуваки, як же без сленгу, а? ггг
топікстартер не в тєму базарить тіпа, ну нам короче не в кайф
  • 0

#143 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 03.11.2009 – 20:54

Перегляд дописуTeo (3.11.2009 20:52) писав:

топікстартер не в тєму базарить тіпа, ну нам короче не в кайф

ога, ну вона всьо равно попала на кого нада, сленг наше всьо.
а якщо серйозно то я не вживаю сленгу, і падаван теж, ну хіба що іноді, а так то ми чемні освічені люди
  • 0

#144 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 03.11.2009 – 20:55

Сленгові слова насправді спрощують і пришвидшують спілкування
Доречі в питанні чому? нема варіанту "практично" Протестую
Нафіга казати "заземлення" якшо можна кахати "зямля"
"чо" замість "чого"
"мать" замість "системна плата"
"конфіги" замість "налаштуання"
"асм" замість "мова асемблера"
Насправді це дуже і дуже спрощує спілкування.
  • 0

#145 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 03.11.2009 – 20:59

Перегляд дописуВареник (3.11.2009 20:54) писав:

ога, ну вона всьо равно попала на кого нада, сленг наше всьо.
а якщо серйозно то я не вживаю сленгу, і падаван теж, ну хіба що іноді, а так то ми чемні освічені люди
амінь

Перегляд дописуFT232BM (3.11.2009 20:55) писав:

Сленгові слова насправді спрощують і пришвидшують спілкування
Доречі в питанні чому? нема варіанту "практично" Протестую
"чо" замість "чого"
чо чо, опа ніфіга - чо чо, іді сюда на!
  • 0

#146 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 03.11.2009 – 21:05

Оlusha
у другій частині опитування бракує такого варіанту як от "іноді сленгове слово влучно підкреслює необхідний відтінок висловлення" або якесь лаконічніше. Я рідко вживаю сленгові слова, але відносно часто я їх застосовую якраз щоб ними щось підкреслити.
  • 0

#147 Оlusha

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 03.11.2009 – 21:13

Перегляд дописуKassandra (3.11.2009 22:05) писав:

Оlusha
у другій частині опитування бракує такого варіанту як от "іноді сленгове слово влучно підкреслює необхідний відтінок висловлення" або якесь лаконічніше. Я рідко вживаю сленгові слова, але відносно часто я їх застосовую якраз щоб ними щось підкреслити.

дякую за відповідь! я врахую це надалі!
  • 0

#148 Помаранчева Каска

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 03.11.2009 – 22:31

Перегляд дописуFT232BM (3.11.2009 21:55) писав:

"чо" замість "чого"

Насправді Ви вказали професійні сленгові слова. :angry1:

Оlusha тема у Вас ппц яка "дурна". Сподіваюся це не кандидатська.
Ібо молодь разна, і сленг у неї разний. Ващє, у кожного челаєка свій сленг, мона так сказати. ОТ я наприкладад, хоч мало спілкуюся, але популяризую в своєму середовищі слова-паразити. А поітм чую їх від представників "сусіднього" середовища, і це так мило, так мило. :rolleyes:
  • 0

#149 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 04.11.2009 – 21:12

Не можу проголосувати, бо типу немає відповіді, у 3 голосуванні, яка б мене влаштовувала.
  • 0

#150 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.11.2009 – 22:20

Ось Вам відповідь викладача іноземної мови: так, сленгові слова вживаю - у спілкуванні з друзями. Зі студентами не можу, та й не особливо прагну спілкуватися таким чином, хоч зрідка таки можу вжити якесь сленгове слово - як отут писала Кассандра, для підсилення думки. До речі, зазвичай студенти сприймають це добре) Іноді саме сленгове слово є відповідником аналогічного сленгового англійського - тоді теж, звісно ж, вживаю. Наразі у мене зі студентами різниця у віці невелика, можна сказати, що належимо до одного покоління, тому й сленг у нас однаковий. От коли, пригадую, один поважний професор намагався нам щось розповісти, навівши сленгові слова як приклад, - ми нічого не зрозуміли, оскільки сленг той уже не нашого покоління був, ми були з тим не знайомі.

А з друзями використовую сленг, оскільки "так повелося". Всім так зручно, всі так звикли. Це абсолютно не означає, що сленгові слова становлять значний відсоток мого словникового запасу - абсолютно ні. Радше вибіркові слова, які роблять розмову з друзями менш формальною, офіційною. Крім того, не вживаю всіх слів: скажімо, слова "чувак", "тіпа", "базарити" та багато інших відсутні в моєму лексиконі взагалі. Зате зізнаюся: люблю слово "пофіг"))

Уже десь це на Форумі писала: була у мене ситуація зі студентами одного разу. Треба було перекласти якесь англійське слово, а мені на думку спав лише сленговий відповідник. Я задумалася, оскільки хотіла вжити слово з нейтральним забарвленням, а в той час одна зі студенток навела саме те сленгове слово, про яке я думала. Я відповіла: "Саме так", на що отримала веселу емоційну реакцію від студентки: "Ну ось, не лише Ви нас, але й ми Вас чогось навчимо!" Зважаючи на те, що я викладач і сленговими словами зі студентами практично ніколи не послуговуюся, студентка вирішила, що я просто не знайома з молодіжним сленгом :rolleyes: Ось така кумедна історія, яка лише підтверджує те, що насправді явище сленгу не варто оцінювати як негативне, адже вибір при спілкування як літературної мови, так і жаргонів, арго, сленгу тощо має залежати від контексту і конситуації спілкування, співрозмовників тощо.
  • 0

#151 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 05.11.2009 – 00:31

Вживаю дуже часто капець та ок. Перше через звичку а друге через вплив іномовного середовища. =)
  • 0

#152 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.11.2009 – 13:18

Я вживаю сленгові слова. В опитуванні я позначила "недостатній свій літературний запас". І це почасти правда - я б хотіла збільшити свій розмовний словничок, бо українською у побуті розмовляю від 2006-го року і слів мені й справді бракує.
Але насправді сленгові слова я вживаю в основному тоді, коли вони підходять до змісту мого речення. Коли саме це слово найточніше відображає мою думку. Адже літературний стиль - це не розмовний)). І в побуті вживаються різні стілі мовлення, а літературний він на те й літературним названий, щоб панувати у літературі виключно.
  • 0

#153 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 05.11.2009 – 15:20

користуюся сленгом і не стидаюся цього. Розмовний стиль дозволяє отаку от молодіжну сленгову лексику. Якшо треба,я легко говорю і літературною))

Тіки от як бути,коил тебе оточує 26 ідіотів,які не знають слів "демагогія" , "апогей", "коллабораціонізм", "абстрагуватися" , "гротескно" і теде? доводиться взагалі мову спрощувати)
  • 0

#154 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 05.11.2009 – 16:58

Перегляд дописуSensssorika (5.11.2009 15:20) писав:

Тіки от як бути,коил тебе оточує 26 ідіотів,які не знають слів "демагогія" , "апогей", "коллабораціонізм", "абстрагуватися" , "гротескно" і теде? доводиться взагалі мову спрощувати)

І де ж це така ситуація виникає, коли навколо 26 ідіотів?))
  • 0

#155 Помаранчева Каска

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 17 повідомлень

Відправлено 05.11.2009 – 17:02

Перегляд дописуTwinkle (5.11.2009 17:58) писав:

На парах. Або в офісі. Правда в офісах народу менше, але офісів ого-го скільки. :rolleyes:
  • 0

#156 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 05.11.2009 – 17:04

Перегляд дописуTwinkle (5.11.2009 16:58) писав:

це коли ти отримуєш 2-гу вищу освіту і для приколу пішла на стаціонар )))
ну його на фік)
  • 0

#157 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 05.11.2009 – 17:07

Перегляд дописуSensssorika (5.11.2009 17:04) писав:

це коли ти отримуєш 2-гу вищу освіту і для приколу пішла на стаціонар )))
ну його на фік)

А, про це. Мені теж доводиться не раз пояснювати студентам значенням слів українською мовою) А то скажу переклад з англійської, а вони: "А що це таке?")) Ну, але це мало стосується сленгу як такого, а лише загального інтелектуального рівня людей.
  • 0

#158 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 05.11.2009 – 17:13

Перегляд дописуTwinkle (5.11.2009 17:07) писав:

А, про це. Мені теж доводиться не раз пояснювати студентам значенням слів українською мовою) А то скажу переклад з англійської, а вони: "А що це таке?")) Ну, але це мало стосується сленгу як такого, а лише загального інтелектуального рівня людей.
зате їхній сленг..."дєтка" , "тьола" , "чікса" і оті ото реперські..ну я не знаю..не слухаю таке.. то жах. "кошмар",як сказала би я російською)))
  • 0

#159 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 05.11.2009 – 17:18

Перегляд дописуSensssorika (5.11.2009 17:13) писав:

зате їхній сленг..."дєтка" , "тьола" , "чікса" і оті ото реперські..ну я не знаю..не слухаю таке.. то жах. "кошмар",як сказала би я російською)))

От саме щодо тих слів, які ти навела, - то так, неприємно таке слухати, і я таких не вживаю взагалі. Очевидно, і в сленгові є рівні прийнятності до вживання, конотації тощо.
  • 0

#160 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 05.11.2009 – 17:46

Перегляд дописуTwinkle (5.11.2009 17:18) писав:

От саме щодо тих слів, які ти навела, - то так, неприємно таке слухати, і я таких не вживаю взагалі. Очевидно, і в сленгові є рівні прийнятності до вживання, конотації тощо.
:rolleyes: мені вони так не кажуть. я за першою освітою (майже її закінчила,взяла ща академку там) можу працювати викладачем. Але ніколи не буду,бо не моє то. я не витримую жодних норм. і то дуже відповідальна справа... я боюся)

Для них я доросла,хоча і виглядаю на 17 років. повчаю їх кожного дня. і говорити вчу. мої вуха не витримують їхнього примітиву. вже один хлопець,якому я подобаюся, читає Стефана Цвейга,якого у мене взяв. діти тянуться до прекрасного. Я щаслива)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних