Перейти до вмісту

Поняття “біла заздрість”

Повідомлень в темі: 47

#41 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 15.08.2008 – 01:11

1. ce abo samozaspokojuvannya, samoperekonuvannya, w4o naspravdi ty bilyj i puwystyj
2. abo ce dijsno "bila zazdrist"< pid jakoju rozumijetsya te, w4o ty tezh xotiv by te same, w4o je v inwoji ludybu, ale BEZ wkody tij ludyni (tobto ne 4ynyty jij zla, ne zabyraty ce, etc., spravdi tiwytys' za neji)
  • 0

#42 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 15.08.2008 – 09:30

Біла заздрість, чорна заздрість... Не бачу жодної різниці. Заздрість вона і є заздрість. Хоч зеленою її називайте - суть від цього не зміниться.
  • 0

#43 CCCP

Генеральний писар

• Користувачі
  • 611 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:тут, не далеко

Відправлено 15.08.2008 – 11:27

Як на мене то різнийя є хоча б лише в тому, що коли людина відчуває "білу заздрість" то в неї прокидається бажання досягти тих же успіхів, як і у той людини із-за котрої виникло це почуття! А коли людина відчуває "звичайну заздрість" то лише тихенько(кто як....) ненавидеть людину котра викликала ці почуття!

:huh:
  • 0

#44 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 15.08.2008 – 13:31

Перегляд дописуCCCP (15.08.2008 12:27) писав:

Як на мене то різнийя є хоча б лише в тому, що коли людина відчуває "білу заздрість" то в неї прокидається бажання досягти тих же успіхів, як і у той людини із-за котрої виникло це почуття! А коли людина відчуває "звичайну заздрість" то лише тихенько(кто як....) ненавидеть людину котра викликала ці почуття!
Не говоріть дурниць! Нащо одразу ненавидіти? сидиш собі, заздриш і хочеш собі... до чого тут ненависть?
  • 0

#45 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 15.08.2008 – 21:41

Мені шкода заздрісних людей. Заздрість - це хвороба.
  • 0

#46 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 15.08.2008 – 23:57

bulbashka_aero сказав:

Не говоріть дурниць! Нащо одразу ненавидіти? сидиш собі, заздриш і хочеш собі... до чого тут ненависть?
Пояснюю різницю між "білою" та "чорною" заздрістю. Можна заздрити людині, умовно вважаючи, що доля обійшлася з тою людиною справедливо, а можна заздрити, умовно вважаючи, що доля ту людину нагородила незаслужено. В першому випадку заздрість викликає бажання "хочу так само", у другому - бажання "хай у нього корова здохне" і вищезгадану ненависть (свідому чи підсвідому). Ненависть породжується бажанням торжества справедливості. (Тут справедливістю, на думку заздрісника, буде "попуск" успішнішої людини.)
  • 0

#47 Link

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 59 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 19.08.2008 – 17:36

Я думаю,що білої заздрості немає.Це все дурниці:біла,чорна заздрість.Треба називати речі своїми іменами..
  • 0

#48 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 27.09.2010 – 20:10

Перегляд дописуОлеська (15.08.2008 22:41) писав:

Мені шкода заздрісних людей. Заздрість - це хвороба.
От як себе не пошкодуєш, то фіг від кого дочекаєшся Зображення

Перегляд дописуАтеїст (16.08.2008 00:57) писав:

Пояснюю різницю між "білою" та "чорною" заздрістю. Можна заздрити людині, умовно вважаючи, що доля обійшлася з тою людиною справедливо, а можна заздрити, умовно вважаючи, що доля ту людину нагородила незаслужено. В першому випадку заздрість викликає бажання "хочу так само", у другому - бажання "хай у нього корова здохне" і вищезгадану ненависть (свідому чи підсвідому). Ненависть породжується бажанням торжества справедливості. (Тут справедливістю, на думку заздрісника, буде "попуск" успішнішої людини.)
Я з тобою, як завжди, не погоджуюсь. Бажання "попустити" - це сильна заздрість з певним ступенем ненависті, слабше виражена - жабодавство. "Білою" заздрістю я вважаю мазохістичне "от добре ж людям, не те що мені", коли бажання "попустити" придушено. Таку задрість я називаю інтенсивною: усвідомлення, що в житті іншої людини є явища, якісно відмінні від наявних в житті заздрісника. Збоченість зумовлена розумінням (можливо викликаним заниженою самооцінкою), що механічним переносом таку якість у власне життя не привнесеш. Більш поширеною є, умовно називаючи, "чорна" заздрість - екстенсивна - викликана нерівністю можливостей внаслідок меншої фінансової спроможності, напр. невдоволення порівнянням свого майнового стану з майновим станом іншої людини.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних