Перейти до вмісту

Поняття “біла заздрість”

Повідомлень в темі: 47

#21 into the chasm

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 53 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 26.03.2007 – 14:47

я теж вважаю, що "біла" заздрість існує.
коли я бачу, що якийсь з моїх друзів досягнув успіху, я можу й позаздрити, але без негативу. мені ж немає про що шкодувати з цього приводу, так що можу тільки порадіти за когось і побажати собі подібного.
а бажати комусь зла лише через те, що у нього щось склалося краще, - це не про мене )
  • 0

#22 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 26.03.2007 – 16:50

Є біла заздрість, хоча звучить воно направду дурнувато. Сам вислів дурнуватий. Біла заздрість, це як казали вище - те хороше, що є в знайомих. Ти тіштшся з того і десь подумки прагнеш чи хочеш такого, тим самим не спричиняючи ніякого зла тій людині, а чорна - ну її....А ще є таке вино - "Біла заздрість", смачне!
  • 0

#23 Miss Murder

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 26.03.2007 – 17:31

все від людини залежить...справді, "заздрість"....навіть коли подумати прго то слово, а тим більше почути його....зовсім не хороші асоціації виникають...щось сіре....а то й ще темніше...
але коли в душі немає поганих відчуттів, коли нема того бруду, коли просто знаєш, що людина радіє, що їй зараз приємно, що це взагалі, просто чудово, то і за неї щиро радієш, без будь-яких поганих помислів..ну і собі зразу ж..ґггГ))треба буде таке придбати :angry12:

а той, хто чує таке від тебе, думаю, відчуває підтримку і одобрення...адже ж, якщо інші таке хочуть, то воно супер) а так, як компліментами зараз розкидаються направо і наліво, прада то чи нє, то думаю, в добрих помислах немає нічого поганого
  • 0

#24 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 27.03.2007 – 00:25

говорити "біла зазадрість" це щось назразок : "це зло і це зло, але це добріше"(с)моє.
зазадрість - це відчуття, яке виникає у людей, які відчувають себе неспроможними досягнути таких же результатів, як хтось. вони, якщо в них велике его, люблять принижувати, применшувати чиїсь досягнення, щоб це не дуже било по самолюбству.
якщо ж хтось відчуває себе не грішим за вас - то порадіє з вами і, можливо, поставить собі за ціль досягти того ж чи перевершити, але він не заздритиме.такі люди ніколи не жаліються. з такими людьми і варто завди знаходитися
  • 0

#25 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 27.03.2007 – 00:31

Перегляд дописуFallen Angel (27.03.2007 01:25) писав:

говорити "біла зазадрість" це щось назразок : "це зло і це зло, але це добріше"(с)моє.
зазадрість - це відчуття, яке виникає у людей, які відчувають себе неспроможними досягнути таких же результатів, як хтось. вони, якщо в них велике его, люблять принижувати, применшувати чиїсь досягнення, щоб це не дуже било по самолюбству.
якщо ж хтось відчуває себе не грішим за вас - то порадіє з вами і, можливо, поставить собі за ціль досягти того ж чи перевершити, але він не заздритиме.такі люди ніколи не жаліються. з такими людьми і варто завди знаходитися
Невже пан ніколи не відчував "білу зазадрість" (с)'Fallen Angel' ?
Киньте в мене камінь!
  • 0

#26 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 02:30

Перегляд дописуjakobz (27.03.2007 01:31) писав:

Невже пан ніколи не відчував "білу зазадрість" (с)'Fallen Angel' ?
Киньте в мене камінь!
З цього місця подетальніше. Шо за так звана "біла заздрість" ?
  • 0

#27 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 27.03.2007 – 03:19

я би не перефарбовував слова у інші кольори

це не заздрість, а радість за людину, її досягнення, розуміння, що ми всі різні й один може вміти те, чого іншому не дано...

ні крихти самоприниження...

інакше - з відчуттям неповноцінності приходить і заздрість, з нею - ненависть...
  • 0

#28 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 27.03.2007 – 04:33

Коротше кажучи чорне назвали білим і сперечаються чому воно не сіре .
  • 0

#29 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 27.03.2007 – 09:48

Перегляд дописуКиря (27.03.2007 05:33) писав:

Підлий прийомчик: спочатку щось обізвати, а потім із ним боротися...
Прагнення до кращого - "біла заздрість";
Економність - "скупість";
Педантичність - "занудність" і т. д.
Поняття "біла заздрість" вигадали, власне, заздрісні люди, які, замість того, щоб в собі розвивати оцю якість, вирішили опошлити позитивну якість інших людей.
  • 0

#30 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 27.03.2007 – 17:20

Свіженьке в тему. Сьогодні чимчикувала на заняття. Сонечко, настрій весняний, пташки, либа на обличчі....І раптом на кожному дереві аркуш паперу, віддрукований на прінтері. Заголовок: Увага(великі літери)...фото дуже симпатичної усміхненої дівчини....(Мимоволі пролетіла думка - от уроди, таку дівчину певно вбили або зникла)....читаю далі: Увага, розшукується дівчина, в неї сьогодні день народження! Особливі прикмети: красуня, добра, лагідна......(великий перелік чеснот). А знизу такий рядок: кохана моя - з днем народження тебе!
Стояла вражена, бо спочатку думки інші були, а потім просто тішилась за тих молодих людей, що ще не перевелись романтики, що є хлопці, які вміють кохати, що є дівчата, яких так кохають....йшла і заздрила по-доброму тій дівчині.
  • 0

#31 faSolechka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Одесса-мама ))

Відправлено 27.03.2007 – 21:29

щиро вірю, що таке поняття таки існує.. сама не раз себе на цьому ловила ))
якось аж радієш за людину....

• 0

#32 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 31.03.2007 – 15:09

Перегляд дописуГетьман (27.03.2007 10:48) писав:

Підлий прийомчик: спочатку щось обізвати, а потім із ним боротися...
Прагнення до кращого - "біла заздрість";
Поняття "біла заздрість" вигадали, власне, заздрісні люди, які, замість того, щоб в собі розвивати оцю якість, вирішили опошлити позитивну якість інших людей.

чув про таку "бритву Оккама" ? не требе нічого вигадувати зайвого того, що можна охарактеризувати тим, що вже є

lol
ти справді не розумієш різниці між цими поняттями ? ну тоді це лише твоя проблема

"біла заздрість" - це відмазка тих, хто не може відверто зізнатися самому собі (навіть), що він заздрить
  • 0

#33 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 31.03.2007 – 15:32

Перегляд дописуFallen Angel (31.03.2007 16:09) писав:

чув про таку "бритву Оккама" ? не требе нічого вигадувати зайвого того, що можна охарактеризувати тим, що вже є
Чув. А ще чув про так зване "змішання понять"...

lol
ти справді не розумієш різниці між цими поняттями ? ну тоді це лише твоя проблема
Гм, щось я не розумію, ви дійсно вважаєте, що я настільки дурний? Ми знаходимося в суспільстві, де людьми керують, власне, отакі принципи. І, якщо, я десь поза компанією друзів скажу: "Не хочу я йти в цей бар\кав'ярню, бо там чай коштує 1 грн., а канапка - 3", то реакція одразу: "Диви, який жадібний...". І всім паралельно на те, що мені не доставляє задоволення тратити купу грошей на подібні речі...

"біла заздрість" - це відмазка тих, хто не може відверто зізнатися самому собі (навіть), що він заздрить
Ви вважаєте так звану "білу заздрість" злом, і вважаєте, що людям має бути абсолютно пофіг на успіхи інших людей?
  • 0

#34 збоченийФРЕШ

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень
  • Місто:Ч Е Р Н і В Ц і

Відправлено 02.06.2007 – 23:55

заздрість - вже погане слово...і білою ніокли н може бути..колсиь я створював таку тему на одному із форумах, сказав так

заздрити біло чи по чорному - байдуже, слідкуйте краще за собою...
  • 0

#35 Мимиха

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 96 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 13.08.2007 – 14:52

Заздрість вона не є білою чи чорною вона є єдиною...
  • 0

#36 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 06.12.2007 – 20:06

Перегляд дописуКиря (27.03.2007 04:33) писав:

Погоджуюсь. Таким чином можна заздрість на весь спектр розкласти.
  • 0

#37 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 06.12.2007 – 20:15

Прикольно, Сварусе, самі з собою погоджуєтеся... Любите поговорити з розумною людиною? :8:

В тему. Читала, що заздрість ділиться на білу, сіру і чорну. Проте все ж вважаю, що заздрість, яка б вона не була, - то погана якість. То одне з шкідливих життю людині почуттів. То ще один з можливих варіантів деградації людини.

П.С. Виправила, бо забула, що ми на "Ви" з Сварусом...

Повідомлення відредагував Олеська: 06.12.2007 – 20:17

• 0

#38 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 07.12.2007 – 10:29

Біла заздрість-цілком реальне поняття)Вона може бути тільки до близьких,бо важко радіти за незнайому людину.Я вмію радіти за друзів по-справжньому,коли моя подруга виграла одну олімпіаду,а вся така по хаті ходила,раділаь,чуть не кувиркалась)) Бо була справді за неї рада, вона цього заслужила) Але річ в тому що в тій олімпіаді і я приймала участь..)зайняла друге місце,але за це не переживала) Хотілося б звичайно і перше але радість за подругу переважала заздрість,того вона і "БІЛА"- відбілена якимось кращим,світлішим почуттям :) :8:

Повідомлення відредагував Крихітка на 1000000 гривень: 07.12.2007 – 10:32

• 0

#39 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 07.12.2007 – 13:31

Перегляд дописуКрихітка на 1000000 гривень (7.12.2007 10:29) писав:

того вона і "БІЛА"- відбілена якимось кращим,світлішим почуттям :) :8:
Угу, як сучасні пральні порошки - не чистять а фарбою відбілюють. Так і тут - відбілили і ходять з ніби чистою совістю.
  • 0

#40 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 07.12.2007 – 13:57

Підтримую Сваруса.

Бачу, тут люди трохи не розрізняють: є поняття заздрості, а є поняття радості. Ти або радієш за людину, або заздриш їй.
Заздрість потрібно викорінювати в корні!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних