Перейти до вмісту

Чому церква втручається у політику?

Повідомлень в темі: 38

#21 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2670 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів..

Відправлено 05.09.2006 – 09:19

А що ти пропонуєш?
  • 0

#22 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 05.09.2006 – 15:56

а у тебе мало ідей щодо цього напрямку???... :( тобі видніше як на місці діяти... я буду в дискусіях переконувати, звертатися до їх розуму... :yes: та совісті :cool1:
  • 0

#23 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 05.09.2006 – 16:03

Перегляд дописуukrainer (5.09.2006 14:56) писав:

а у тебе мало ідей щодо цього напрямку???... :( тобі видніше як на місці діяти... я буду в дискусіях переконувати, звертатися до їх розуму... :yes: та совісті :cool1:
Ти ближче до Одеси, ніж я - так що прапор тобі в руки , давай переконуй того попа і наверни його до совісті:cool1:
  • 0

#24 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 05.09.2006 – 16:31

Перегляд дописуStuff (5.09.2006 17:03) писав:

Ти ближче до Одеси, ніж я - так що прапор тобі в руки , давай переконуй того попа і наверни його до совісті:(
дуже смішно :yes: я знаю що ти жартівник, яких мало :cool1:
  • 0

#25 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 05.09.2006 – 16:35

Перегляд дописуukrainer (5.09.2006 15:31) писав:

дуже смішно :( я знаю що ти жартівник, яких мало :yes:
Та я цілком серйозно:cool1:Не діставай мене:cool1:
  • 0

#26 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 05.09.2006 – 16:57

тебе дістати??? :yes: ой насмішив :( ..... неможу....... не флуди.....
  • 0

#27 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 06.09.2006 – 08:45

Перегляд дописуukrainer (5.09.2006 15:57) писав:

тебе дістати??? :yes: ой насмішив :( ..... неможу....... не флуди.....
Ти теж перестань дурницями займатись...
  • 0

#28 Олесік

Хочу літати :)

• Користувачі
  • 944 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Живу у хмарах

Відправлено 06.09.2006 – 13:05

Бо це вже велика політика :(
  • 0

#29 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 06.09.2006 – 13:22

А до чого тут велика політика?
  • 0

#30 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 15.10.2006 – 00:28

мабуть таки має рацію Олеся... то вже є велика політика... або ж інструмент тієї політики...
  • 0

#31 LvM

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Місто:Ukraine

Відправлено 30.10.2006 – 15:07

Як на мене, то церква завжди була елементом державної влади. Своїм згубним впливом вона перетворює людей на "рабів Божих", а що їм робити цим рабам і думати не треба. За них вже все давно вирішили. Навіть оформлено в спеціальній книзі Біблії, де розказано як треба жити, скільки, що можна робити, що не можна. А на практиці все таки людина більше робить те, що не можна, навіть усвідомлюючи свою неправоту. Все ж таки Біблія в 4 ст. н.е. мабуть так і складалася, щоб люди, читаючи, не задумуватися над текстом, а просто читали і вірили всьому що написано. Але ж Біблія не прийшла нам із космосу, її люди зліпили із 4-ьох Євангелій, а де решта 30 чи скільки їх там.

Слава Богу ніщо не триває вічно і церковній владі скоро прийде кінець. У порівнянні із середньовіччям тепер церква вже мало що вирішує. І процес її деградації зростає в геометричній проггресії. Люди скоро взагалі перестануть вірити церкві.

Звичайно треба віддати належне тій церковній меншості яка заслуговує на шану і повагу. Люди які дійсно все життя присвятили своєму духовному розвитку, а не матеріальному збагаченню і владі, мають мати певні повноваження і статки. Але ж попробуй в бочці дьогтю ложку меду визначити.
  • 0

#32 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.10.2006 – 17:41

(підіймає догори вказівного пальця і починає пригадувати бувальщини з часів її молодості, час від часу втомлюється, засинає, прокидається і продовжує розповідь).....Ось пам"ятаю було в 2004-му... Тоді я ше працювала на Арсенальній, біля Лаври.... І була ше тоді Помаранчева Революція......... Але ви ше малі, не па"ятаєте вже такої.... Їхала я з роботи на автобусі і зі мною їхало десь із сорок тьотєй, що саме їхали з Лаври..... Так я від них такого наслухалася!..... Шо не дай боже, шо оті помаранчеві - то з пекла, то від сатани..... Шо їм батюшка все розказав на проповіді.... Шо на Ющенкові - знак Сатани лежить.....І так із півгодини я їх слухала.....
А я собі їхала і думала - ти бач як мізки промивають людям! Цікаво, скільки церква за все це отримала?....
  • 0

#33 Dual

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 14.11.2006 – 00:42

Релігія — справа сімейна! Сакрального, чи чогось подібного не повинно бути ні в школі, ні в армії. Душпастирі повинні займатися справми духовними, а насправді вони активно пхаються аби володіти й нашим тілом і грошима... :angry12:
А з другого боку: вся демократія, її два основні закони Свобода Слова і Свобода Пересувань — взяті з Біблії. Проблеми створює не релігія, а заангажовані поводирі.
  • 0

#34 Гатило

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 20.11.2006 – 14:57

Релігія - питання особисте, а церква інститут соціальний, як на мене насправді мало повязаний з релігією. Я не є прихильником християнства, але за історичних обставин з якими мусимо рахуватися, визнаю вплив християнської церкви на суспільство. На період здобуття незалежності 2/3 християнських приходів на теренах Союзу були в Україні. Тепер скажіть чи може така серйозна бізнесово-політична структура як РПЦ відмовитися добровільно від шматка прибутків та засобів впливу на уми прихожан в Україні?
Всі, хт осправді хоче свободи совісті, тримайте її свободною, не дозволяючи пасторам, батюшкам чи політрукам рехтувати її під себе. Якщо ж релігійний опіум є наркотиком, від якого відмовитись вже неможливо, принаймні слід стежити, щоб під єлейними проповідями про спасіння душі не приховувалася ворожа пропаганда.
Мій Бог - Україна
Моя Біблія - Кобзар
Мій рай - там де мої предки
  • 0

#35 kajan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень
  • Місто:Харків

Відправлено 13.01.2007 – 10:27

Ну, по-перше - попів вчать бути самими вумними, якщо я чи ти вумніщі від попа, то нами уже диявол говорить, унас гординя і усяка там параша; по-друге - церкву примушують говорити те що вказано зверху, якщо ні, то піп стає раскольником, уніатом і т.д. (Правда після смерті Святим мучеником); по-третє - церква уже звикла помикати людьми і прихожан називати паствою чи стадом та рабами, а вони, мовляв, пастирі. Можу прикладів привести іще та іще і нічого тут дивного немає, просто не повинно так бути, нелюдяно це :)
P.S. Згадую як один піп у нас на вулиці за Януковича агітацію вів та майдан, коли понесли пристольну ікону (не згадаю звідки) обмотану у білоблакитні прапори з написом вибір 2004... Погано це, аж соромно за них.
  • 0

#36 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 09.02.2007 – 03:51

Сучасна церква надто схожа на нормальне комерційне підприємство.
  • 0

#37 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 09.02.2007 – 12:07

Моя думка така, що церква - це політика у чистому вигляді!!! Майже нічого духовного.
  • 0

#38 Dual

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 12.02.2007 – 00:39

Церква, вірніше служителі церкви, дуже заполітизовані...
Мабуть більше ніж депутати!
І заслуговують на негативне до себе ставлення. Бо ні тих, ні сих не виганяють...
А шкода! :)
  • 0

#39 Fashist

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень
  • Місто:Бандерштат

Відправлено 19.02.2007 – 16:08

Треба ! Щоб Рука сивілого Сварога
Скувала Арею моцний меч