Перейти до вмісту

Релігія в школі

Повідомлень в темі: 129

#81 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Мукачево

Відправлено 10.11.2009 – 20:40

FT232BM, от філософію я б з радістю вчив.
І в неї можна було б включити елементи з релігій для ознайомлення.
  • 0

#82 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 10.11.2009 – 20:43

Перегляд дописуDarkSun (10.11.2009 20:40) писав:

А я би ні. Вистачило "автомату" інститутського - така там фіґня в другому семестрі почалася, що йой.
  • 0

#83 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 10.11.2009 – 20:45

Перегляд дописуDarkSun (10.11.2009 20:40) писав:

Я й про це кажу. Як результат діти вивчають загальнолюдські цінності незалежно від релігії. І не будуть мати промитий мозок, поклонятись Ісусу і думати, що Аллах від лукавого. Не виключено, що віруючі залишаться, але вони не матимуть ПГМ.

Цитата

А я би ні. Вистачило "автомату" інститутського - така там фіґня в другому семестрі почалася, що йой.
Я ж пропоную спрощену схему. Філософія в інституті мені теж важко давалась, але то тільки через брак часу.
King Oni: Картинку підтер. FT232BM, усне попередження. Прохання більше подібне не кидати.
  • 0

#84 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:53

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (10.11.2009 20:23) писав:

я вже думаю, що в 15-річному віці я в стані вирішити вчити чи не вчити цей предмет.
Я думаю, вам у ваші 15 років варто повчити правознавство в частині дієспроможності, яка наступає у 18 років лише.

Перегляд дописуFT232BM (10.11.2009 20:45) писав:

Я ж пропоную спрощену схему. Філософія в інституті мені теж важко давалась, але то тільки через брак часу.
Пане, прошу уважніше ставитися до моїх дописів: філософія давалася мені легше, ніж можна в'явити, ібо ту фіґню я ніразу не вчив, маючи дієвіші принцими та корисніші знання. Заодно й час зберіг, що всім і раджу.

Перегляд дописуРодослава09 (10.11.2009 20:29) писав:

Не платять вчителям ХЕ??? Та цеж одверта брехня! Їм оплачують години, не знаю, можливо замість ХЕ вписують там "Факультатив ліплення", але що платять - це я вам, учителька, точно кажу!
Вам просто за гроші заздрістно, а ми-то думаємо, бугога!
  • 0

#85 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:55

Перегляд дописуzav (10.11.2009 20:53) писав:

Пане, прошу уважніше ставитися до моїх дописів: філософія давалася мені легше, ніж можна в'явити, ібо ту фіґню я ніразу не вчив, маючи дієвіші принцими та корисніші знання. Заодно й час зберіг, що всім і раджу.
Так вона, цейво, вам не далась ви змарнували час, можливо, менше ніж я.
  • 0

#86 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:55

Перегляд дописуFT232BM (10.11.2009 21:26) писав:

LOL, не треба атеїзм перетворювати в релігію. Краще якісь основи філософії викладати.
А хто сказав у релігію? Тільки ти сам.
  • 0

#87 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:57

Перегляд дописуFT232BM (10.11.2009 20:55) писав:

Так вона, цейво, вам не далась ви змарнували час, можливо, менше ніж я.
Звідки ж у мене "відмінно" у виписці до діпльому?.. Чи це такий хитромудрий жарт викладача?
p.s. Що ж до "не далась", то можемо про це попалємізувати, ґґґ. Але вже в інший темі.
  • 0

#88 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:59

Перегляд дописуГанна панна (10.11.2009 20:55) писав:

А хто сказав у релігію? Тільки ти сам.

А як ви уявляєте викладання атеїзму?

Цитата

Вчитель: Діти, кого нема?
Діти хором: Бога нема!

• 0

#89 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 21:19

Перегляд дописуFT232BM (10.11.2009 21:59) писав:

А як ви уявляєте викладання атеїзму?
Викладати те уявлення про світ, яке ми маємо на сьогодні завдяки науці.
А також для справедливости критика релігійного світогляду.

Вибір передбачає якнайменше два варіянти, а не можеш вчити християнську етику, а можеш не вчити.

Цитата

Вчитель: Діти, кого нема?
Діти хором: Бога нема!
:)
  • 0

#90 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 11.11.2009 – 05:53

Перегляд дописуzav (10.11.2009 19:58) писав:

Так усе-одно про який 2 та 4 клас мова?..

Звичайні, загальноосвітні - ХЕ вводиться з першого класу.

Перегляд дописуzav (10.11.2009 20:53) писав:

Я думаю, вам у ваші 15 років варто повчити правознавство в частині дієспроможності, яка наступає у 18 років лише.

Пану варто згадати, що кримінальна відповідальність наступає з 14 років, з цього ж віку можна одружитися, отже частково дієспроможною людина є вже з цього віку.
  • 0

#91 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.11.2009 – 11:24

Перегляд допису-=VJ=- (11.11.2009 05:53) писав:

Звичайні, загальноосвітні - ХЕ вводиться з першого класу.
Із першго клясу таки дурість.

Перегляд допису-=VJ=- (11.11.2009 05:53) писав:

Пану варто згадати, що кримінальна відповідальність наступає з 14 років, з цього ж віку можна одружитися, отже частково дієспроможною людина є вже з цього віку.
Не часткова, а обмежена, бґґ.
Ну, дійсно, можна школу на в'язницю змінити, юлє?!
  • 0

#92 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 649 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:if.ua

Відправлено 11.11.2009 – 13:56

я мала на увазі те, що я можу сама прийняти вибір щодо того чи вивчати це чи ні, враховуючи, що я маю повне право на відмову у вивченні цього предмету згідно Конституції. батьки можуть зі мною погодитись, можуть ні.
  • 0

#93 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 11.11.2009 – 14:14

Взаємовиключаючі параграфи якісь виходять. Дитина, що непогано знає право і читала Конституцію, на ці уроки ходити не буде.
Правознавство дає "Найбільшу юридичну силу має Конституція України". Міносвіти видало указ про цю ХЕ. Конституція каже, що в Україні не існує загальної релігії і нав*язувати якусь релігію не можна.
Указ протирічить Конституції, отже, він не має юридичної сили, я правий?
Хоча психічні хвороби наших міністрів та інших загальновідомі, тому це не є несподіванкою.
  • 0

#94 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.11.2009 – 14:24

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (11.11.2009 13:56) писав:

я мала на увазі те, що я можу сама прийняти вибір щодо того чи вивчати це чи ні, враховуючи, що я маю повне право на відмову у вивченні цього предмету згідно Конституції. батьки можуть зі мною погодитись, можуть ні.
Ви маєте право, та не маєте засобів, адже натепер ви не є повністю дієздатна у правовому аспекті. Тому проблему мають вирішувати ваші батьки, на чому я й наголосив. Ви ж намагаєтеся вирішити проблему в неправовий спосіб, що зле.

Перегляд дописуKing Oni (11.11.2009 14:14) писав:

Указ протирічить Конституції, отже, він не має юридичної сили, я правий?
Фактично указ має бути скасований: або самим міністерством, або судом. Доти він діятиме незважаючи на порушення.
Хоча! Школа може відмовитися його виконувати, адже ніхто не зобов'язваний виконувати явно протиправні накази.
p.s. А хіба був наказ?.. У навчальних програмах на джерелі МОН я ніякої християнської етики не знайшов, хоча підручники з неї згадуються.
  • 0

#95 Infanta

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Місто:Рівне/Rivne/Rowne

Відправлено 11.11.2009 – 14:27

Вирішення проблеми у правовий спосіб в даній ситуації можливе за допомогою звернень. Споачтку можна звернутися до того ж МОНу з посиланням на конституцію, та вимогою дотримання положення щодо факультативності цього предмету, якщо ж не допоможе до КСУ. Погоджуюсь з паном Завом у тому що розрулювати дану проблему повинні саме батьки, проте чомусь ніяких протестів не чутно, хоча вони були б цілком законними.

Повідомлення відредагував Infanta: 11.11.2009 – 14:27

• 0

#96 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 11.11.2009 – 17:35

King Oni:Затер я.
  • 0

#97 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 11.11.2009 – 19:14

Перегляд дописуInfanta (11.11.2009 14:27) писав:

Вирішення проблеми у правовий спосіб в даній ситуації можливе за допомогою звернень. Споачтку можна звернутися до того ж МОНу з посиланням на конституцію, та вимогою дотримання положення щодо факультативності цього предмету, якщо ж не допоможе до КСУ.

Вже зверталися - http://lyceum1.cv.ua/vidkrytyj-lyst-pro-an...styyanska-etyka
Тільки толку. У нас християнізація народу схвалена на рівні президента, причому ще Кучмою (так звана "Національна доктрина розвитку освіти") - Ющенко лиш продовжує політку "тата".

Особливо мені подобається позиція Міносвіти - ви лиш вчитайтеся в ці слова з офіційного документу установи світської влади:

"На виконання доручення Президента України від 8 липня 2005 р. щодо подолання морально-духовної кризи суспільства Міністерством освіти і науки України створена спеціальна комісія для розроблення змісту нових факультативних курсів з етики віри та релігієзнавства. До її складу увійшли відомі вчені-філософи, педагоги, вчителі та представники різних християнських конфесій."Лист МОіНУ 18.08.2005 № 1/9-436
  • 0

#98 Infanta

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Місто:Рівне/Rivne/Rowne

Відправлено 11.11.2009 – 20:39

А де відповідь на це звернення? Думаю писати треба не генпрокурору, а в МОН і КСУ. Чим більше розголосу тим краще.
  • 0

#99 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 11.11.2009 – 21:18

Перегляд дописуAmarok (28.10.2009 22:48) писав:

Сьогодні на лекції по типу платоновського діалогу обговорювали таке питання: чи варто релігію обговорювати в школі? Мається на увазі чи варто її обговорювати на академічному рівні?
Стало цікаво почути ваші думки на рахунок цього питання.

На академічному аж ніяк. Але я вважаю, що оглядовий курс повинен бути, та знову але... думаю школи не зможуть знайти "правильних" учителів. Наприклад у мене вчителем щось типу основи релігії була фанатка-християнка і це мені дуже не подобалось. Вона нав'язувала нам християнську віру, вчила як правильно молитися в церкві тощо. Про інші ж релігії я майже не чув. Тому, якщо викладати у школі "Основи релігії", то у вигляді ознайомлення з різними релігіями світу, оскільки це частина культури кожного народу або краще збільшити обсяг вивчення даного питання з історії світу.

• 0

#100 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 21.11.2009 – 15:39

Вивчення релігії в школі допоможе випускникам знайти роботу на Великому Гудронному коллайдері
Зображення
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних