Перейти до вмісту

Релігія в школі

Повідомлень в темі: 129

#61 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1037 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 10.11.2009 – 02:03

Я успішно не ходив на уроки релігіознавства в школі. Це було мені непотрібно. На мою думку такий предмет потрібно викладати тільки в деяких вищих навчальних закладах.
  • 0

#62 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 10.11.2009 – 08:19

Хмм..Того року ходила на релігію, ніяких співаннь молитов,ніякої зубрьожки, ми просто поглиблено вивчали історію римо-католицької церкви,конкретних святих, що відбувалося в ті чи інші часи з церквою,хто тоді був при владі...тп.
Цього року відмовилась і не жалію, бо пішла замість релігії на додаткові уроки англійської. Може це й банально але чомусь думаю що мені це в житті більше пригодиться,тим більше що я не римо-,не греко- та й взагалі ніяка не католичка.
  • 0

#63 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 10.11.2009 – 10:38

Amili вражена розповіддю. чесно. Це взагалі маразми якісь, але є придуркуваті кругом і саме така тітонька, що перестаралася і псує і репутацію і психіку і відразу..тому як то кажуть: в сім"ї не без урода.
Родославо, повторно звертаюсь припинити флейм і обговорення моєї персони в т.ч і мою роботу, вона вас, дякувати Богу не стосується. Хочете говорити - у приват.
  • 0

#64 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 10:48

Перегляд дописуЛастiвочка (10.11.2009 10:38) писав:

Amili вражена розповіддю. чесно. Це взагалі маразми якісь, але є придуркуваті кругом і саме така тітонька, що перестаралася і псує і репутацію і психіку і відразу..тому як то кажуть: в сім"ї не без урода.
Більш ніж упевнений, що підхід, розказаний Amili і є якраз системою (тут про зажимання оцінок вже казали), а "порядні" навчання і факультативи то якраз виключення. :)
То ще в Тернополі можна... гм... не походити в церкву, чи бути (ги) Свідком Єгови... А спробуйте повторити такий фокус в тих же Підгайцях :)
Так що і дощик вам пригадають, і прогул факультативів...

Повідомлення відредагував Zuzik: 10.11.2009 – 10:48

• 0

#65 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 10.11.2009 – 11:18

Перегляд дописуZuzik (10.11.2009 10:48) писав:

Більш ніж упевнений, що підхід, розказаний Amili і є якраз системою (тут про зажимання оцінок вже казали), а "порядні" навчання і факультативи то якраз виключення. :)
То ще в Тернополі можна... гм... не походити в церкву, чи бути (ги) Свідком Єгови... А спробуйте повторити такий фокус в тих же Підгайцях :)
Так що і дощик вам пригадають, і прогул факультативів...
шото варіант Підгайців я не подумала. Таки так. Коли я вчилась то це було в третьому класі і то здається пів року. Сусідські діти-сестрички займались факультативно і теж мало часу, тому більш нікого і не маю серед знайомих, щоб аналізувати....Але знову ж таки: придурки є всюди, незважаючи на рід діяльності
  • 0

#66 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 11:38

Але я проти і факультативних занять (!)...
Школа це надання освіти, саме освіти. Це державна установа.

Всі решта - будь-ласка за межами програми (хай навіть факультативної). Хай волонтери і священники орендують приміщення в якомусь Будинку піонерів і проводять заняття з дітьми (яких туди приведуть батьки) хоч ночі напрольот. Це буде ПРАВИЛЬНО.
Нехай агітують, заманюють, рекламують, переконують... десь в іншому місці. А в школі хай граматиці вчать та похідним.
А то ж в кожній школі вже в кабінетах хрестики наприбивали, як лєнінів колись...
  • 0

#67 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 10.11.2009 – 11:50

Перегляд дописуZuzik (10.11.2009 11:38) писав:

Але я проти і факультативних занять (!)...
Школа це надання освіти, саме освіти. Це державна установа.

Всі решта - будь-ласка за межами програми (хай навіть факультативної). Хай волонтери і священники орендують приміщення в якомусь Будинку піонерів і проводять заняття з дітьми (яких туди приведуть батьки) хоч ночі напрольот. Це буде ПРАВИЛЬНО.
Нехай агітують, заманюють, рекламують, переконують... десь в іншому місці. А в школі хай граматиці вчать та похідним.
А то ж в кожній школі вже в кабінетах хрестики наприбивали, як лєнінів колись...
а нашо щось арендувати? є ж ці, як їх, недільні школи при церквах.
  • 0

#68 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 12:17

Перегляд дописуЗимова Дівчина (10.11.2009 11:50) писав:

а нашо щось арендувати? є ж ці, як їх, недільні школи при церквах.
тим паче...
  • 0

#69 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 15:22

Перегляд дописуzav (10.11.2009 01:40) писав:

Я, звісно, дякую, але ми не 1997 рік та ще й 1-11 класи обговорюємо? Як щодо останніх підручників - зразка 2006 року хоча би?

Читати треба уважніше - це і є підручники 2006-го року. Підручники 1997 були "покладені в основу при розробці".
  • 0

#70 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 10.11.2009 – 17:03

А як вам така ситуація?
Урок трудового навчання у дівчат. Вчителька захворіла, приходить на заміну вчителька християнської етики з Святим Письмом й готується провести урок християнської етики на уроці трудового. У нас серед дівчат 1/4 - атеїстки. Як ви думаєте, це правильно, що вчитель порушує:
1) програму уроку;
2) навчальну програму,адже в нашій школі христ.етика не викладається в звязку з тим, що просто не вистачає годин?

Доречі, в нашій школі факультативно нема. змушували ходити всіх.
  • 0

#71 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 10.11.2009 – 17:20

А комусь із міністерських чиновників від освіти (які в останні 5 років делегуються фактично НСНУ, партією Ющенка) спадало на думку, що там в Конституції з приводу вивчення релігії в школі сказано? З приводу стосунків церкви і школи?

Це жах, що твориться. По Конституції топчуться, як дикуни.

Цитата

Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.

Повідомлення відредагував Власюк: 10.11.2009 – 17:28

• 0

#72 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 19:58

Перегляд допису-=VJ=- (10.11.2009 15:22) писав:

Читати треба уважніше - це і є підручники 2006-го року. Підручники 1997 були "покладені в основу при розробці".
Так усе-одно про який 2 та 4 клас мова?..

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (10.11.2009 17:03) писав:

Доречі, в нашій школі факультативно нема. змушували ходити всіх.
Це батьки мають вирішувати, а не діти.
  • 0

#73 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 10.11.2009 – 20:09

Ви подивіться - школа відділена від церкви, а вчителі отримують державні бюджетні кошти за поширення юдо-християнства??? Чи це не АНТИКОНСТИТУЦІЙНИЙ грабіж вчителів української мови і літератури, математики, історії та багатьох інших, котрим не вистачає годин? От якби вчителі були сміливіші та звернулися в суд!

Повідомлення відредагував Родослава09: 10.11.2009 – 20:11

• 0

#74 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 10.11.2009 – 20:10

Перегляд дописуДарця_Борхес (9.11.2009 23:15) писав:

Хм...ну не все так погано....

Погано, дітям не залишають вибору, а тупо зашивають в голову дані, в той час коли такі дисципліни мають обдумуватись самостійно.
Зображення
  • 0

#75 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 10.11.2009 – 20:12

Однозначно проти. Спочатку дітям будуть викладати теорії про створенння світу за сім днів, а потім вони на уроках природознавства, наприклад, дізнаються що найімовірніше всесвіт зародився внаслідок великиго вибуху. У бідних діточок може вининикнути так званий конгнітивний дисонанс. Та й християнська етика явно не відноситься до тих предметів, що розвивають розумові здібності. Вони насаджують речі, які з точки зору релігії вважаються безперечно правильними і виключають можливість альтернативи.
Про порушення конституції таким - взагалі промовчу.
Релігія - це питання виховання і добровільного вибору, а не "Вася вивчив 6 заповідей з 10, йому поставим 7, а Петя не вивчив нічого, йому - 2"
Факультативи теж не варіант, аргументи проти цього вже казалися вище.
  • 0

#76 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:18

От доречі цікаво

Цитата

Християнська етика викладається у Галичині вже 15 років, і вчителі, які читають цей предмет, працюють не на рівних умовах з іншими, – каже начальник Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Павло Хобзей. – Їх не атестують, їм не присвоюють категорій, а тому відповідно не платять. Було б справедливо, якби цю професію внесли у реєстр інших педагогічних спеціальностей”. Тому на науково-практичній конференції на тему “Християнська етика в українській школі” прийнято рішення звернутися до Президента України, уряду та міністра освіти з пропозицією підняти статус вчителя християнської етики, внісши цю професію у реєстр педагогічних спеціальностей.
взято звідси

Тобто вчителів християнської етики не атестують! Невідомо чи дійсно вони знають той предмет і можуть його викладати...
  • 0

#77 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 20:19

Перегляд дописуЛастiвочка (9.11.2009 15:56) писав:

То напевно треба вчити все, щоб вирізнити з того всьог - що ж направду твоє :)
То напевно треба ввести класи атеїзму?
  • 0

#78 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 10.11.2009 – 20:23

Перегляд дописуzav (10.11.2009 19:58) писав:

Це батьки мають вирішувати, а не діти.

я вже думаю, що в 15-річному віці я в стані вирішити вчити чи не вчити цей предмет.
  • 0

#79 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 10.11.2009 – 20:26

Перегляд дописуГанна панна (10.11.2009 20:19) писав:

То напевно треба ввести класи атеїзму?

LOL, не треба атеїзм перетворювати в релігію. Краще якісь основи філософії викладати.
  • 0

#80 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 10.11.2009 – 20:29

Не платять вчителям ХЕ??? Та цеж одверта брехня! Їм оплачують години, не знаю, можливо замість ХЕ вписують там "Факультатив ліплення", але що платять - це я вам, учителька, точно кажу!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних