Перейти до вмісту

Релігія в школі

Повідомлень в темі: 129

#41 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 09.11.2009 – 11:33

Я вивчав. Де-юре, добровільно, де-факто, примусово. Ібо оцінка рахувалася яко всі решта і якщо не мав трійки - міг мати проблеми. Єдине, що радує, не був я один у власному атеїзмі, був ще один хлопака, щоправда він це робив з протесту (про альтернативи я не знав, доводилося прикриватись тим, про що знав). Було це діло в 5-7 класі. Нічьо, веселий був урок. Співали "незалежно від раси і кольору людей, ти люби усіх, усім роби добро". Може, тому я зараз расистЬ та шовіністЬ, гИ. Але я тішусь, що таке було. Тому, що де би я зрозумів настільки наглядно що таке лицемірство та знаменита Духовність™? Мабуть, десь інше і коли б уже було пізно. Тому, якщо буде подібне ще колись - дітей відправлю (хай позирають, угу, у всій красі).
Ще одне. У нашій компанії колись усі були християнами (ревними або не дуже), лише один я був "білою вороною", агностиком-матеріалістомЬ. Християн стало на одного менше. І, що цікаво, що колишній адептЬ християнства значно тяжче реагує на християнські "проповіді" друга із "непорушною" вірою, аніж я. Мені бо просто цікаво дискутувати і знаходити логічні помилки у аргументах друга, як і йому у моїх.
А, і останнє. У мене є така штюка, "дитяча енциклопедія". Там є томик, присвячений історії та томик присвячений атеїзЬму. Угу, я прочитав обидва у 5-6 років. Як і Біблію та КатехизЬм. Чомусь аргументи атеїстів здалися мені переконливішими. У батьків був шок. Втім, уже відійшли, гИ. Вважаю, що діти мають знати про інквізицію, дитячі хрестові походи і т. п. хай і навіть у гіпертрофованому комунісЬтами вигляді.
Dixi.
  • 0

#42 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 09.11.2009 – 11:42

Перегляд дописуЗимова Дівчина (9.11.2009 11:25) писав:

проблема — а дитина хоче?
А хто її питає???

для того щоб зрозуміти основи на яких базується релігія достатньо року.
Так, я загнув!!!

Не подумайте нічого поганого, питання поставлю- А НА ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ,СПРАВДІ СЕРЙОЗНО ВІДНОСЯТЬСЯ ДО РЕЛІГІЇ, ДО ВІРОСПОВІДАННЯ? В НАС НА СХОДІ ВСЕ ДУЖЕ ПО ІНШОМУ, АЛЕ Я НЕ КАЖУ ЩО У ВАС НЕ ПРАВИЛЬНО, БО МОЖЛИВО У НАС НЕ ПРАВИЛЬНО!!! ТУТ РЕЛІГІЯ ТА ЗАДНЬОМУ ПЛАНІ! ТА В ПРИНЦИПІ І ПИТАТИ НІЧОГО І ТАК ВСЕ ВИДНО, ЩО ДО РЕЛІГІЇ ВИ ВІДНОСИТЕСЯ СЕРЙОЗНІШЕ А НІЖ МИ!
  • 0

#43 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 11:48

Шахіст, на сході (і в центрі) в основному релігія є дійсно "традиційністю" і "фішкою"...
на заході це вже не просто "традиційність", це вже... гм... суспільне его і обов’язкова складова... воно було і за совка, а зараз просто розквітло ;)
а щодо самих постулатів християнства? гм... я б не взявся твердити що західняки більш богобоязнені в своїх діях і думках (хоч і звичайно до сповіді бігають як по пиво)...

З.І. І ДОСИТЬ КРИЧАТИ!!!!!!!!!!!!!

Повідомлення відредагував Zuzik: 09.11.2009 – 11:48

• 0

#44 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 09.11.2009 – 13:18

Перегляд дописуЛастiвочка (9.11.2009 10:20) писав:

це говорить про те, що в нас трішки різні ставлення до церкви і релігії ніж в центрі, сході..Для порівняння Тернопіль-Львів-Карпати-Франківськ і зовсім поряд Хмельницьк-Рівне... там такого немає..Знову ж таки можна подорожуючи Україною порівняти кількість церков.
Вивчення факультативно!!!
Повернення до "християнських традицій" на Заході стало модою в кінці 80-х, але зараз ця мода минає. Я тут на Заході знайомий з багатьма тверезомислячими людьми, яким релігія "по барабану". Але якщо хтось бажає "колінкувати" "в отарі овечок христових" (це не образа, бо, скажімо, Христос звертався до ап. Петра наступним чином: "Паси вівці мої!") - ну то що, ніхто не боронить.
Я батько двох дітей. Тому можу сказати скажу, що діти не горять великим бажанням відвідувати уроки християнської етики. Проте молодшим дітям, щоправда, буває цікаво послухати різні байочки, потусуватися на першій сповіді (чи то пак, Причасті).
Щодо добровільности - тут уже влучно висловився форумчанин: до вступу в піонери, а особливо в комсомольці, теж ніхто не мав права нікого заставляти (чи присилувати) . Але ж заохочували! Лякали! Погрожували руйнуванням кар'єри... подібне і тепер твориться. Будемо надіятися, що наші діти з того зроблять ПРАВИЛЬНІ висновки! ;)

Повідомлення відредагував Власюк: 09.11.2009 – 13:28

• 0

#45 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 09.11.2009 – 14:56

Перегляд допису-=VJ=- (9.11.2009 11:27) писав:

Дубль два для тих, хто в церкві:

Усього в першокласників буде 1 урок християнської етики на два тижні. Журавський повідомив, що предмет християнської етики є обов'язковим предметом. «Є дорога добра, і є дорога зла, і там, де діє Господь – з'являється диявол. Хто виступає проти введення християнської етики – для мене це диявольщина», – заявив він.
введуть чи не введуть - то ще вилами по воді писано...як і все у нас:)

до Зимової:

Цитата

проблема — а дитина хоче?
А дитина хоче, бо росте в такому середовищі і іншого не уявляє...і ті мінімальні знання основ не зашкодять. А виросте - сама вирішить ;) І не тре мені тут заперечувати на зразок: виросте то най вирішує;) Наразі батьки вирішують, а там - видно буде
Гетьман

Цитата

Було це діло в 5-7 класі.
Ми вивчали лише один рік і то в третьому класі.

Цитата

АЛЕ Я НЕ КАЖУ ЩО У ВАС НЕ ПРАВИЛЬНО, БО МОЖЛИВО У НАС НЕ ПРАВИЛЬНО!!!
угу, у нас все інакше. Тому й традиції збережені і історія. І коли йдуть пом"янути померлих то не розпивають бутилочку за упокой, а даю на службу за душі померлі....
Пане Власюку, як ви вмієте все протролити в офтоп :yes:

Цитата

Повернення до "християнських традицій" на Заході стало модою в кінці 80-х,
Мушу маленьку довідочку для вас: У 2009 році УГКЦ урочисто святкує 20-ліття виходу з підпілля. УГКЦ була ліквідована сталінським режимом і насильно «возз'єднана» з Російською Православною Церквою після Другої світової війни. Незважаючи на офіційну заборону і жорстокі переслідування, УГКЦ зберегла свої ієрархічні структури у підпіллі та діаспорі, а у гpудні 1989 року домоглася своєї офіційної легалізації.

Цитата

...але зараз ця мода минає.
якби то була правда то ви б так не десантували б по західняцьких форумах. А що діток не даєте вчитись? То напевно треба вчити все, щоб вирізнити з того всьог - що ж направду твоє :)
  • 0

#46 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 09.11.2009 – 15:27

†Fallen Angel†: Офтоп видалив.
  • 0

#47 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:дурки...

Відправлено 09.11.2009 – 16:15

Перегляд допису-=VJ=- (29.10.2009 07:52) писав:

В школах - абсолютно проти.
В інститутах і так є релігієзнавство.

І я проти. А яка релігія? Що їм розповідати? Я, наприклад, не належу ні до католиків ні до православних і не хотіла б щоб мені товкмачили щось подібне. Я поважаю абсолютно всі конфесії і я рада, що люди вірять в Бога. Але конфесій багато (і це добре так як людина має свободу віросповідання) і обрати щось одне - неможливо. Тому ніякої релігії в школі.
А релігієзнавство - це добре. Але добре в університеті. Цей предмет знайомить з віруваннями народів світу. Це дійсно цікаво. Для вже дорослої людини.
  • 0

#48 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2009 – 17:15

Перегляд дописуЛастiвочка (9.11.2009 14:56) писав:

до Зимової: А дитина хоче, бо росте в такому середовищі і іншого не уявляє...і ті мінімальні знання основ не зашкодять. А виросте - сама вирішить ;) І не тре мені тут заперечувати на зразок: виросте то най вирішує;) Наразі батьки вирішують, а там - видно буде
отже, не хочу — їй не дають вибору.
  • 0

#49 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 17:23

А дитина хоче, бо росте в такому середовищі і іншого не уявляє...
якийсь, вибачайте, булшіт виходить.
бо практика свідчить про зовсім інше. можу привести принаймні три-чотири приклади з свого життя, та життя своїх знайомих, котрі заперечують ваше твердження.
чому дитина не може уявляти іншого? вона, звиняйте, тупа чи шо? шо за приниження.
  • 0

#50 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 18:19

введуть чи не введуть - то ще вилами по воді писано...як і все у нас;)

Ви навмисмне прикидаєтесь? Чи це такий підсвідомий спосіб втекти від неприємних фактів?
В-третє для тих, хто в церкві, і, схоже, одночасно в танку - предмет "християнська етика" був уведений заступником мера Журавським з подачі президента Ющенка в ста київських школах ще в 2006 році. З 1 січня президент обіцяє ввести цей предмет в усіх школах України.
Отак виглядають робочі зошити:
Зображення
Отак підручники
Зображення
  • 0

#51 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 18:29

З моїм племінником в одному класі навчається хлопчик мусульманин. Йому теж цю....кгм..єтику вчити???
  • 0

#52 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 20:28

Вчила в школі в класах 5-7-8. І зовсім то був не факультатив. Причин ходити було декілька: вчителька казала шо ходити мусите, інакше будуть двійки, нашо псувати добрі оцінки; вона була бібліотекаркою а сумісництвом (виникали проблеми з книжками), викликали до директора хто не хотів йти на християнську етику. Але то все лише квіточки, бо ж дуже побожна і при церкві має якесь становище і коли діти не приходили на заняття то було купа осуду на недільній службі в церкві. Навіть звинувачували сім"ю в тому, що в селищі дощу не було, бо ж серед жителів є грішники (що до церкви не ходять)...Як ше не підпалили хату не знаю ))))
Ото шо бачила я.
Ага, і на уроках ми геть не співали, а зубрили на пам"ять молитви, заповіді, тощо. І оцінки ставилися за завчений текст...
Тому ставлюся до такого досить упереджено. Тим більше, що віручі сім"ї самі можуть розповідати своїм дітям основи катехизису, чи священник може присвятити трішки часу після служби і повчати дітей, що вже прийшли в церкву.
А релігієзнавство у вузах корисний предмет, тим більше, коли його викладає атеїст :) Тоді можна почути неупереджене ставлення до кожної із світових релігій. Тим більше, що світогляд у студентів вже більш-менш сформований.
  • 0

#53 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 09.11.2009 – 20:42

З допису Amili бачимо, що це, мабуть, тільки в реанімації вивчення ХЕ - справа факультативна. Давно Ви, Ластівочко, школу видать закінчили, що так недооцінюєте своїх же одновірців- катехітизаторів. :)

От у месиджі Віджея бачимо навчальний зошит із Ісусом, який пасе овець та баранів... Таким чином через насильне введення ХЕ, через зубріння і вигадки, що Єгова дощу не дає хочуть, аби діти збараніли.

Повідомлення відредагував Родослава09: 09.11.2009 – 20:48

• 0

#54 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 21:18

Перегляд допису-=VJ=- (9.11.2009 10:20) писав:

І чхати ми хотіли на основний закон.
Хотіли, та не начхають.

Агов, школярики! Зробіть у шкільній бібліотеці кілька фоточок вищезазначених підручників - цікаво зірнути, що там усередині. Вікривайте, де хочете й фотографуйте кілька сторінок - нам вистачить. Ги!
  • 0

#55 dark

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 281 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 21:21

Цілком спокійно і схвально ставлюсь до викладання релігії в школі,оскільки вважаю правильним формування світогляду і інтересів школярів у відповідності до знань, котрі несуть нам не тільки вчителі а й священники,ба більше вважаю,що неможливий процес формування особистості без визнання провідної ролі церкви у своєму житті, поваги до оточуючих,розуміння не тільки власних проблем,цінування власного життя, що прищеплюється ще з дитинства і в навчальних закладах. Але це лише моє суб*єктивне бачення.

Повідомлення відредагував dark: 09.11.2009 – 21:24

• 0

#56 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 09.11.2009 – 21:42

Перегляд дописуdark (9.11.2009 21:21) писав:

Цілком спокійно і схвально ставлюсь до викладання релігії в школі,оскільки вважаю правильним формування світогляду і інтересів школярів у відповідності до знань, котрі несуть нам не тільки вчителі, а й священники...

Священники несуть знання? Се новина для мене. Хіба що відомості про культуру, звичаї, релігію давнього жидівського люду, хто в якій калюжі хрестився, як трьома хлібами нагодували тисячу людей. Але для викладання подібних знань є гісторія. Однак у цьому випадку науковці-гісторики від усіх цих чудес та фантазій каменя на камені на залишили би. Тому й запровадили ХЕ. Як не вдається через двері, то хоч би через вікно. Імхо.

А є ще зарубіжна література. Розділ "Міфи народів світу". Невже цього мало?

†Fallen Angel†: 10% за порушення п.п. 2.4. Майте повагу до інших! Це останнє попередження, далі буде бан!

Повідомлення відредагував †Fallen Angel†: 09.11.2009 – 22:36

• 0

#57 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 22:15

Перегляд дописуРодослава09 (9.11.2009 21:42) писав:

Священники несуть знання? Се новина для мене.
Ваші рідновірські жреці хіба безголові? Проповідей не чинять? На шлях істини вас не ставлять?..
  • 0

#58 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 23:07

Перегляд дописуzav (9.11.2009 21:18) писав:

Агов, школярики! Зробіть у шкільній бібліотеці кілька фоточок вищезазначених підручників - цікаво зірнути, що там усередині. Вікривайте, де хочете й фотографуйте кілька сторінок - нам вистачить. Ги!

Школярики вже давно виклали - підручники з "Християнської етики" для другого, третього та четвертого класів..

Зображення Зображення

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 09.11.2009 – 23:08

• 0

#59 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 09.11.2009 – 23:15

Хм...ну не все так погано....
  • 0

#60 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2009 – 01:40

Перегляд допису-=VJ=- (9.11.2009 23:07) писав:

Я, звісно, дякую, але ми не 1997 рік та ще й 1-11 класи обговорюємо? Як щодо останніх підручників - зразка 2006 року хоча би?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних