Перейти до вмісту

Релігія в школі

Повідомлень в темі: 129

#121 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 23.01.2013 – 15:24

Перегляд дописуKassandra (23.01.2013 – 13:05) писав:

Враховуючи що країна в нас християнська, не бачу смислу в тому, щоб вчили детально християнство на уроках в школі. Чи то на християнській етиці, чи то релігієзнавстві. Питанням релігії повинні займатися батьки і лише батьки. Якщо батьки хочуть виховати дитину сильно-релігійною, то є школи при церквах, де якраз піднімаються всі потрібні теми. У школі це має бути освітній курс, тобто в рівних частинах к-ть лекцій про християнство, історію, основні принципи, про мусульманство, про буддизм, про язичництво і так далі. Це повинно не нести ніякого проповідницького характеру.
я пам"ятаю в нас на Зарубіжній літературі вивчали біблію і інші релігійні книжки

Чого б не залишити справу знайомства з різними релігіями, за Зарубіжною літературою
  • 2

#122 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 23.01.2013 – 15:43

Перегляд дописуДруг Бобер (23.01.2013 – 11:58) писав:

Релігієзнавство вчить різні релігії. Це потрібно, але ті релігії, які є поширені у місцевості, де є школа, треба дітям знати краще. Це є частина культури.
Головне, що релігієзнавство - це світська дисципліна. Мені подобається вилів із профілю Акваріуски. Процитую: "Байки повинні викладатися як байки, міфи, - як міфи, і чудеса, - як поетичні фантазії. Вчити забобонів, як істин, - найстрашніше. Дитячий розум сприймає їх за реальність і вірит..." В цьому суть.

Перегляд дописуKatod (23.01.2013 – 15:24) писав:

Чого б не залишити справу знайомства з різними релігіями, за Зарубіжною літературою
Бо мета інша, не освітня, а ловля душ ще незрілих.

Враховуючи що країна в нас християнська
"НЕ християнська" мало бути?
  • 2

#123 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 23.01.2013 – 15:49

Перегляд дописуtaraBooka (23.01.2013 – 15:43) писав:

"НЕ християнська" мало бути?
та ні, якраз християнська. Ну, тобто не мультирелігійна, як от Америка, а переважна більшість нашого населення таки сповідують християнську релігію.
  • 0

#124 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.01.2013 – 15:54

А справді, цікаво було б дізнатися, скільки в нас вірян. У східній частині України в рази менше, ніж у західній, здається.
  • 1

#125 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 23.01.2013 – 16:02

Перегляд дописуKatod (23.01.2013 – 15:24) писав:

я пам"ятаю в нас на Зарубіжній літературі вивчали біблію і інші релігійні книжки

о, ми й тут в школі на зарубіжній біблію вивчали
навіть не тому що це свята книга, всі діла. а скоріше тому що це ж дофіга велика збірка творів, яка відображає характер епохи, ми її вчили нарівні з іншими книжками
але чомусь усілякі корани - ні, а шкода. корани ми вчили вже на історії мистецтва)
  • 0

#126 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 23.01.2013 – 16:16

Перегляд дописуtaraBooka (23.01.2013 – 15:43) писав:

Головне, що релігієзнавство - це світська дисципліна. Мені подобається вилів із профілю Акваріуски. Процитую: "Байки повинні викладатися як байки, міфи, - як міфи, і чудеса, - як поетичні фантазії. Вчити забобонів, як істин, - найстрашніше. Дитячий розум сприймає їх за реальність і вірит..." В цьому суть.
Так я за те, щоби такі уроки викладалися тільки як світська дисципліна. Якісь основи потрібно знати. Чи не так? А вже вірити, не вірити, сумніватися, заперечувати собі - усе це справа кожної людини. Якщо для розвитку важливо знати і читати твори українських письменників, то також і для розвитку потрібно знати і те, у що вірив колись, і що вірить тепер багато людей. Спонукати вірити, не вірити - не справа школи. Навчити - так.
  • 2

#127 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 23.01.2013 – 23:35

Враховуючи що країна в нас християнська,
У нас свобода совісті прописана в конституції. Отже країна у нас світська. А от люди здебільшого - християни, так.
  • 2

#128 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 25.01.2013 – 23:09

в нас в університеті було релігіознавство, і я скажу, круті лекції були. Про всякі кореляції виникнення релігій, статистичні виборки всякі. Жодного етичного натяку, просто про релігії всі розповідалось, і часто тролилось.

Перегляд дописуManfred (25.01.2013 – 08:01) писав:

Чи правильно я вас зрозумів, що саме свою картину реальности ви вважаєте правильною? )
мені здається, але Тарабука хотіла сказати, що твоя душа - християнка, сидить замкнена в чоловічій подобі, і пора змінювати стать :)
  • 1

#129 Belish

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 17.10.2014 – 11:15

Проповідь не належить в школах.
  • 0

#130 L'insoucianсе

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 69 повідомлень

Відправлено 17.10.2014 – 11:39

Перегляд дописуPavlo_Taiko (23.01.2013 – 23:35) писав:

А от люди здебільшого - християни, так.
те, що пересічний люд полюбляє бенкетувати, і особливо на пасху та різдво, а отже 2 рази буває в церкві, це ще не дає права називатися християнином.

Враховуючи що країна в нас християнська,
хаха
в нас олігархічний феодалізм, а не християнська країна
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних