Перейти до вмісту

Астрономія, домашні спостереження


Повідомлень в темі: 21

#21 Друг Бобер

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1966 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 21.03.2015 – 21:15

А цього року можна буде спостерігати ще такі астрономічні явища.

21 березня – Весняне рівнодення в 00:45. День дорівнює ночі. Перший день весни в Північній півкулі і перший день осені в Південній півкулі.

КВІТЕНЬ

4 квітня – Повня в 15:05. Це повня індіанці називали «Рожевим» завдяки тому, що в цей час починають цвісти рожеві флокси, одні з перших весняних квітів. Інші назви: «Росте, повний місяць», «Трав’яний повний місяць».
4 квітня – Повне місячне затемнення. Повне місячне затемнення має місце в той момент, коли Місяць повністю закривається тінню Землі. Під час цього затемнення Місяць поступово стає темнішим, поки не стане криваво-червоним. Це затемнення можна буде спостерігати в Північній і Південній Америці, на заході Азії та в Австралії.
18 квітня – молодий Місяць у 21:57.
20 квітня – Міжнародний день Астрономії і Астрології.
22-23 квітня – Зоряний дощ Ліриди (до 20 метеорів на годину). Ліриди є не надто рясним метеорним дощем. Деякі метеори можна спостерігати також в інші дні з 16 по 25 квітня. Спостерігати цей метеорний потік краще всього після півночі.

ТРАВЕНЬ

4 травня – Повний Місяць у 06:42. Це повня індіанці називали «Квітковим повним місяцем», так як у травні рясно квітнуть весняні квіти. Також травневий повний місяць називають «Кукурудзяним» і «Молочним».
5-6 травня – Зоряний дощ Аквариди (середній за інтенсивністю потік – до 60 метеорів на годину). Найкраще метеори цього потоку будуть спостерігатися в Південній півкулі, а в Північній можна буде побачити до 30 метеорів на годину. Деякі метеори цього потоку можна спостерігати з 19 по 28 травня. В цьому році спостерігати за дощем буде проблематично через найближчий повний місяць. Іншими словами, – не буде видно метеорів, за винятком найбільш яскравих.
18 травня – молодий Місяць у 07:13.
23 травня – Сатурн в опозиції до Сонця. В цей день Сатурн буде найбільш наближений до Землі і буде добре освітлений Сонцем. Це найкращий день у році для спостереження за планетою та її супутниками. Сатурн – досить віддалена планета, тому її можна буде добре розглянути лише з допомогою середніх і великих телескопів, які дозволять побачити навіть кільця планети.

ЧЕРВЕНЬ

2 червня – Повня о 19:19. Індіанці називали повний місяць у червні «Полуничним повним місяцем», оскільки це явище сигналізувало про час збору полуниці. Також це повня отримало назву «Рожеве» або «Медове».
16 червня – молодий Місяць у 17:05.
21 червня – День літнього сонцестояння в 19:38. Найдовший день у році. Перший день літа в Північній півкулі, а також перший день зими – у Південній.

ЛИПЕНЬ

2 липня – Повня о 05:20. Липневе повня древні індійці називали «Повнею Самців», так як у самців оленів в цей час починають рости нові роги. Також відомі й інші назви цього Повного Місяця: «Повний Місяць Грому» або «Сінний Повний Місяць».

5 липня – Земля в афелії від Сонця (Мінімальне наближення до Сонця)
14 липня – Космічний апарат «Нові горизонти» в цей день повинен досягти карликової планети Плутон через 9,5 років своєї подорожі.
16 липня – молодий Місяць у 04:24.
28-29 липня – Зоряний дощ Південні Дельта-Аквариди (до 20 метеорів на годину). Метеори цього зоряного дощу можна також побачити в період з 12 липня по 23 серпня.
31 липня – Повня о 13:23. Це вже друге повня цього місяця, воно отримало назву «Блакитний Місяць». Таке явище спостерігається досить рідко – один раз в декілька років.

СЕРПЕНЬ

12-13 серпня – Зоряний дощ Персеїди (до 60 метеорів на годину). Це один з найяскравіших і найбільш рясних метеорних потоків року, який має місце у період з 17 липня по 24 серпня з максимальною інтенсивністю 12 і 13 серпня.
14 серпня – молодий Місяць у 17:53.
29 серпня – Повня о 21:35. Це повня індіанці називали «Осетровим Повним Місяцем», так як в цей час у Великих озерах та інших водоймах ловився найбільший осетер.

ВЕРЕСЕНЬ

1 вересня – Нептун в опозиції до Сонця. В цей день планета наблизиться на мінімально можливу відстань до Землі, тож, озброївшись телескопом, її можна буде спостерігати.
13 вересня – молодий Місяць у 09:41. Часткове сонячне затемнення у 06:55. Це затемнення можна буде побачити на півдні Африки, на острові Мадагаскар і в Антарктиді.
22 вересня – Осіннє рівнодення у 11:21. День дорівнює ночі. Це перший день осені в Північній півкулі і перший день весни – у Південній.
28 вересня – повний Місяць у 05:50. Це повня древні індійці називали «Кукурудзяним Повним Місяцем», так як приблизно на цей час припадав збір кукурудзи.
28 вересня – Повне місячне затемнення. Це затемнення зможуть побачити ті, хто буде перебувати на території Північної і Південної Америки, в Африці і на заході Азії.

ЖОВТЕНЬ

8-9 жовтня – Зоряний дощ Драконіди (дуже слабкий зорепад – максимум 10 метеорів на годину).
11 жовтня – Уран в опозиції до Сонця. В цей день планета підійде на мінімально можливу відстань до Землі і буде добре освітлена Сонцем. У деталях її можна розглянути лише у найпотужніші телескопи.
13 жовтня – молодий Місяць у 03:06.
21-22 жовтня – Зоряний дощ Оріоніди (неінтенсивний метеорний потік – до 20 метеорів на годину). Цей зорепад дуже непостійний. Метеори цього потоку є пиловими частинками комети Галлея. Його можна спостерігати щорічно з 2 жовтня по 7 листопада. Цьогоріч пік припадає на 21-22 жовтня.
26 жовтня – З’єднання Венери і Юпітера. Дві найбільш яскраві планети будуть перебувати на відстані близько 1 градуса одна від одної. Їх найкраще можна спостерігати рано вранці. Перед самим світанком шукайте їх в східній частині неба.
27 жовтня – Повня в 15:05. Повня жовтня древні індійці називали «Мисливським Повним Місяцем», так як в цей час було найбільш вдале полювання. Також це повня іноді називають «Повним Подорожей» і «Кривавим Повним Місяцем».
28 жовтня – З’єднання Венери, Марса і Юпітера. Три яскраві планети будуть знаходитися на дуже близькій відстані одна від одної (близько 1 градуса) і будуть добре видні на ранковому небі зі східної сторони.

ЛИСТОПАД

5-6 листопада – Зоряний дощ Тауриди (приблизно 5-10 метеорів на годину). Свою назву цей метеорний потік отримав завдяки тому, що його радіант розташований в сузір’ї Тельця (Taurus). Метеори можна побачити в період з 7 вересня по 10 грудня. Цьогоріч пік потоку припадає на 5-6 листопада. Найкраще спостерігати за зоряним дощем після півночі в районі без світлового забруднення.
11 листопада – молодий Місяць у 20:47.
17-18 листопада – Зоряний дощ Леоніди (до 15 метеорів на годину). Цей метеорний потік має циклічний характер і кожні 33 роки стає дуже інтенсивним з кількістю метеорів до 100 штук в годину. Останній раз такий сильний потік спостерігався в 2001 році, отже, наступний пік можна буде побачити лише в 2034 році.
26 листопада – Повня о 01:44. Це повня індіанці називали «Морозним Повним Місяцем» і «Мисливським Повним Місяцем».

ГРУДЕНЬ

7 грудня – З’єднання Місяця і Венери. У цей день можна буде побачити яскраву планету Венеру і Місяць на відстані всього близько 2 градусів одне від одного. Спостерігати це з’єднання можна буде у східній частині неба перед світанком.
11 грудня – молодий Місяць у 13:29.
13-14 грудня – Зоряний дощ Гемініди (до 120 метеорів на годину). Цей метеорний потік вважається найкращим у цьому році, з великою кількістю різнокольорових метеорів. Хоча його пік припадає саме на ці числа, метеори можна буде спостерігати в період з 7 по 17 грудня.
21 грудня – Зимове сонцестояння у 07:48. Найкоротший день і найдовша ніч у році. Це перший день зими у Північній півкулі і перший день літа – в Південній.
22-23 грудня – Зоряний дощ Урсиди (до 10 метеорів на годину). Слабкий метеорний потік, радіант якого розташований в районі сузір’я Мала Ведмедиця. Метеори цього потоку є частинками пилу, які залишила після себе комета Туттля, відкрита в 1790 році. Цей зоряний дощ можна спостерігати з 17 по 25 грудня.
25 грудня – Повня о 14:11. Це останній Повний Місяць у році, який назвали «Холодним Повним Місяцем», так як в цей період приходить справжня зима. В цей час найкоротші дні та найдовші ночі.


Та неайбільше хотілося би побачити таке астрономічне явище, як падіння челябінського метеорииту на московський кремль, десь так в район мовзолею і спаської вежі або кабінету путіна. Оце найбільш бажане астрономічне явище, ке тільки можна очікувати, окрім звичайних, без яких не можемо жити.

джерело
http://cikave.org.ua...vyny-2015-roku/
 • 1

#22 пастух

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1990 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 25.03.2015 – 13:52

Перегляд дописусерпиня (21.03.2015 – 20:59) писав:

У нас було хмарно і від роботи не вийшло відірватись, тому теж не бачила. Але колись спостерігала за цим явищем через якусь заводську плівку у літній сонячний день. Цікаве явище.
...мені вдалось чітко побачити це явище частеового перекриття сонячного диску диском місяця. в момент кульмінації відчув похолодання. Дане явище спостерігав разом з подругою, якій в цей день виповнилось 55 років. За її порадою ми моніторили це явище у шибці автівки неозброєним оком.
Мене астрономія цікавить у чисто прикладному сенсі. З дитинства спостерігаю за сонячною активністю через задимлене скло. Цей спосіб зручний тим, що задимлення можна посилювати в залежності від потреб і індивідуальних можливостей зору спостерігача. Плями у центрі сонячного диску свідчать про те, що випромінювання з цих зон спрямоване в сторону землі і тому в цей час, особливо метеозалежним, слід бути особливо обережним. Та і не метеозалежним також у цей час потрібно не розслаблятись так як небезпека може поширюватись від неадекватної поведінки метеозалежних котрі керують транспортними засобами або верстатами і т. д.
 • 1Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних