Перейти до вмісту

УПА

Повідомлень в темі: 489

#381 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4197 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 03.11.2011 – 01:29

Перегляд дописуЗварич (2.11.2011 21:40) писав:

Ні, не займаюсь. Ви б спочатку почитали Донцова, а потім сперечались... Цей жидомоскаль натягав купу різних цитат, які кагбе повинні підтримувати ідею його інтегрального націоналізму. Там і Шевченко, і Леся Українка, Драгоманов, Достоєвський, Гюйо, Шопенгауер, Гегель, Ніцше, Енгельс і т. д. Це тільки ті, що зараз згадав. І расизм там стоїть на повний зріст... А Ніцше і Гітлер цитував, і шо?
Знову демагогія. Я читав Донцова. Вас спіймали на перекручуванні із відкиданням лапок. У його "Націоналізмі". з якого отой інтегральний націоналізм, навіть антисемітизму немає, він тільки згодом на антиєврейські позиції перейшов.

Гнила відмазка. Фото з особистого архіва офіцера Вермахту вам підійде? Я його вже колись постив, але адмінам воно чомусь не сподобалось :)
Дивіться, "Вожд Бандера":
Що те фото доводить? В документах ОУН Бандера Провідник. чи можливий варіант вождя, я не знаю, точно, що такий варіант не звичний. Я ж написав, що то історика треба питати, який багато подібних листівок в руках тримав. Коновалець наче був вождь.Коли те фото зроблене? хто вивішував гасло?
Й той документ, з вельми специфічного архіву, щодо якого відомо, що там можливі підробки.
Напр.
http://www.istpravda...11/03/15/31535/
Зображення

Прабабця розповідала. Вона все те бачила на власні очі. Розповідала страшніше, ніж сьогодні пишуть в інетах. Можливо тому, що була жінка? А я розповім своїм дітям, а потім онукам. І накажу запам"ятати, бо людська пам"ять то не архіви, її знищити неможливо.
А ви читайте, читайте, може хоч трохи зрозумієте, що в нас тут було:
Я ж не заперечую факту погрому. Де докази, що то організовано саме ОУН? Й вище я висловлювався щодо свідчень очевидців. Це не доказ, й бабця ваша там тоді реально не могла розібратись, а те, що то все були "бандерівці", їй згодом в голову вклали.
Погроми передусім цікавили німців. Стосунки між євреями та місцевим населенням, м’яко кажучи, були не дуже, й німці про те потурбувались, щоб вони були не дуже. Й в тій ситуації, і ОУН, і євреї були кожен за себе. Навіть в статті, яку ви запостили, ОУН не згадується, згадуються один раз націоналісти.

Цитата

До німецьких солдатів приєдналися покидьки суспільства, особливо з-поміж українських націоналістів, а також нашвидкуруч організована німцями т.зв. українська міліція (допоміжна поліція).

причому в суто публіцистичному расистському ключі, мовляв як покидьки, то націоналісти. У тих покидьків що, на грудях було написано, що вони націоналісти? Чи вони розмовляли українськолю, і звідси слідувало, що вони покидьки і націоналісти?
  • 0

#382 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 03.11.2011 – 03:09

Перегляд допису_Ex (1.11.2011 02:47) писав:

а є постійна провина перед поляками, кацапами, перед усіма. Так, звісно, ось де істина! Саме так ставлять рачки затуркану націю. Шоб і надалі була таким же легкоусваівємим бидлом як і раніше. Ви нація бандитів і зрадників. А ми на бєлам канє. Тіке хто такі ви? Хто ви. І звідки ви тут взялися? Чого наші упівці вирізали ляхів на Волині а не в вроцлаві,
Про Волинь з Юрія Шаповала (з боку поляків).
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «

Цитата

Гадаю, наведеного достатньо, щоб зрозуміти, якою трагічною, але й неоднолінійною була реальна ситуація. Тепер подивімося на «другий бік» – польський. Чи була протилежна сторона просто жертвою бандерівців-«різунів»?

Наприкінці 1942 року на Холмщині польські боївки здійснили низку репресивних заходів стосовно українців, обвинувачуючи їх у співпраці з німцями. Репресії торкнулися не лише членів ОУН, а й неорганізованого українського населення. Як свідчив на допиті 12 лютого 1945 року колишній керівник Інформаційно-розвідувального відділу СБ Крайового Проводу ОУН «Галичина» Григорій Пришляк, у відповідь на польські репресії щодо українського населення групи нелеґалів на Волині, які ховалися в лісах, «почали здійснювати відплатні репресії щодо польського населення, причому спочатку це були поодинокі випадки, а пізніше збройний виступ перетворився на систематичні напади на польські села і з Волині перекинулись на інші області Західної України. Як обвинувачення проти поляків висували також співпрацю з німцями та видачу ними учасників ОУН»9.

Поляки створювали бази «самооборони» для захисту польських сіл. Підпільні структури Армії Крайової на початку 1943 року створили на Волині близько 100 таких баз. Керівництво ОУН уважало це прямою загрозою українському самостійницькому рухові. Ситуацію загострювало те, що при організації баз самооборони саме німці давали зброю деяким польським селам. Це констатували не лише діячі ОУН, але й радянська спецслужба.

Її архіви зберегли численні свідчення конкретних осіб про діяльність польської самооборони. Наприклад, учасник самооборони з Волині, мешканець села Рошівка Рожищинського району Люціян Шот на допиті 15 лютого 1945 року заявляв, що польські «пляцувки» спільно з німецько-польською поліцією та ґестапом, як каже протокол, «під виглядом знищення бандерівців, їздили на озброєні бандитські напади з метою знищення українського населення, а також із метою його пограбування»10.

Не в оунівських, а в радянських документах польські самооборонні структури кваліфіковано як «польсько-німецькі збройні групи “Пляцувки”», а їх учасники, як-от мешканець села Єлизаветин Рожищенського району на Волині Мечіслав Заборний, давали свідчення про участь у репресивних акціях проти українського населення11.

Це стало одним із вирішальних мотивів антипольської акції на Волині у 1943–1944 роках. До того ж місцеві поляки всіляко намагалися проникнути в адміністративний, господарський і торговельний апарат окупаційної влади. Саме це відзначали навесні-влітку 1943 року добре обізнані радянські розвідувально-диверсійні групи, німецькі функціонери та представники місцевої української громади. Збереглася надзвичайно важлива доповідна записка наркома держбезпеки УРСР Сергія Савченка від 5 липня 1943 року, наприкінці якої він підкреслював, що основні плани поляків у Західній Україні українські націоналісти оцінювали правильно: проникаючи в апарат німецької влади, поляки прагнули зберегти плацдарм, який забезпечив би збереження вирішального впливу на західноукраїнських землях після розгрому Німеччини12.

1944 рік приніс новий тур насильства, зокрема, проти українців на Холмщині. Спонтанними такі акції бути не могли. І справді, у плані бойової діяльности польського націоналістичного підпілля, який у вересні 1942 року затвердив генерал Ґрот-Ровецький, українські повстанські загони потрактовано як додаткового противника поляків. Саме тому визнано за можливе збройно боротися з ними у місцях компактної дислокації польських сил, що і сталося. 4 серпня 1943 року головний комендант АК генерал Тадеуш Коморовський («Бур») наказав розпочати тотальну «відплатну акцію» проти українців, унаслідок якої, зокрема, на території Грубешівського повіту та прилеглої до нього ділянки Томашівського до червня 1944 року було спалено близько 150 українських сіл, у яких мешкало близько 15 тисяч осіб.

9 березня 1945 року на допиті учасник АК (уродженець Стрия) Тодей Бонковський свідчив:

«На початку квітня 1944 року колишнім комендантом Станіславського інспектората “АК” Сансядек, ім’я та по батькові не знаю, який мав організаційне назвисько “Аґа”, я був призначений комендантом ліквідаційного загону Станіславського інспекторату “АК”. <...>

ЗАПИТАННЯ: Що це за ліквідаційні загони і їхнє призначення?

ВІДПОВІДЬ: Ліквідаційними загонами називалися терористичні групи добре озброєних учасників “АК”, перед якими командування округи “АК” поставило такі завдання:

1) За наказом інспекторату “АК” виконувати терористичні акти щодо політичних супротивників “АК”.

2) З метою фізичного знищення українського населення здійснювати збройні напади на українські села.

Про якісь інші завдання цих загонів я не знаю».

Бонковський докладно розповів про власну участь (спільно з угорцями) у каральних акціях у травні 1944 року на Станіславщині:

«При нападі на село Посич моїм загоном разом з угорськими солдатами було вбито і поранено понад 300 осіб мирних мешканців. Тоді ж у цьому селі було спалено понад 40 дворів, що належали українцям.

При нападі на село Лисець також було вбито велику кількість українського населення...»13

Інший заарештований учасник АК дав такі свідчення про діяльність ліквідаційних загонів:

«Що стосується ліквідаційних акцій, то в період нім[ецької] окупації був припис, щоб наявні ліквідаційні загони в основному виконували вироки окружного суду, затверджені комендантом округу, якщо їх винесено щодо польських громадян. У винятково важливих випадках, що були невідкладними, коменданти інспекторатів могли віддавати розпорядження про виконання таких вироків під свою відповідальність із тим, щоб опісля отримати дозвіл на вже здійснену акцію. Що стосується польських громадян, які перебували на службі у німців, то для їх знищення вирок суду не був потрібен, бо це розглядалося як звичайна бойова акція. Це поширювалось і на членів УПА і на відплатні дії щодо українців у відповідь на їхні напади на польські містечка».

Події від серпня 1944 по лютий 1945 року він описав так:

«Протиукраїнська акція проводиться постійно, як відповідь з часу початку вбивств, здійснених укр[аїнськими] націоналістами серед польського населення, тобто з весни 1943 р. Я вже свідчив, у цьому напрямі діяла спеціяльна комісія при районі. Змінам піддається лише сила цієї акції пропорційно діям українців. Ініціятива окремих акцій виходить, як правило, з низів, але відповідно, однак, загальній інструкції14».

Напевно, тут можна зупинитися й одночасно подивитися на обидві сторони – польську й українську. Так ми і зробили з польськими колеґами у спільній робочій групі. Вирішили: не слід виокремлювати питання про те, хто розпочав насильство. І польські, й українські документи воєнного часу рясно пересипані словами про «відплатні акції» та «оборону» населення. Проте якраз населення – і польське, і українське – ставало першою жертвою цієї «оборони». З обох боків гинули жінки, діти, старі люди. І вже це накладає табу на пошуки одного винуватця. Сподіваюся, моя історія примусить хоч трохи задуматися найперше Івана Химку, який, здається, ніколи не працював із серйозними джерелами, натомість прискіпливо читає свідчення жертв. Свідчень у справі польсько-українського протистояння достатньо, але вони не замінять знання документів.
Це до того, що не правильно казати що українці вбивали поляків, правильно, що українці і поляки вбивали один одного. Кількість жертв з обох боків насправді невідома, й хто там почав, уже важко розібратись. Там тоді вибухонебезпечна була ситуація, тоді там були німці, ще різні УПА, Армія Крайова, поліцаї, радянські партизани, й просто банди, й була ненависть між населенням. То деякі псевдоісторики все звели до різні поляків бандерівцями. Та тема потребує незаангажованого вивчення.
  • 0

#383 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 03.11.2011 – 13:33

Перегляд дописуshіver2005 (3.11.2011 14:21) писав:

Фотка є на цій сторінці. Вона розповідає краще за мене.
Та фотка нічого не розповідає. З таким самим успіхом можете переглянути цей фільм, який не набагато давніший за ту фотку.

• 0

#384 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 03.11.2011 – 18:17

Перегляд дописуkalamar (3.11.2011 03:09) писав:

Про Волинь з Юрія Шаповала (з боку поляків).

Це до того, що не правильно казати що українці вбивали поляків, правильно, що українці і поляки вбивали один одного. Кількість жертв з обох боків насправді невідома, й хто там почав, уже важко розібратись. Там тоді вибухонебезпечна була ситуація, тоді там були німці, ще різні УПА, Армія Крайова, поліцаї, радянські партизани, й просто банди, й була ненависть між населенням. То деякі псевдоісторики все звели до різні поляків бандерівцями. Та тема потребує незаангажованого вивчення.
Я добре це розумію. Я хотів сказати, що всяка антиукраїнська наволоч вищить про наші криваві злочини, їхня мета апеляцією до гуманізму дискредитувати визвольний рух українців, звичний прийом. Але все це відбувалось на на наших землях! Всі лізли сюди. От звідки на Волині ляхи. Звісно, політика подьші 20-39 років добре відома. це ультрашовіністичне фашистське утворення. вони завозили туди колоністів, роздавлаи їм землі, і гнобили місцеве наеслення, яке мали за скотину. Це лукавство, вони всі хитро виють про жертв, та чхали на них, це просто дуже зручна лазєйка обгадити український визвольний рух. Всім відома "історична істина", шо проти росії, нормальні люди не воювали, а тільки виродки, людоїди, біснуваті і так далі. Їм чхати на те шо ляхи вирізали українців, їм чхати на реперсії осовєцької влдаи, колосальні репресії, все зводиться тіке до перекручувань в потрібному напрямку.

shiver2005, тільки дуже вузьколоба людина не прокурить, шо співпраця з німеччиною в тій ситуації для українських сил не була зрадою. кого вони зрадили бачачи в німцях союзників в боротьбі з кацапамськими окупантами? була українська держава, яку вони зрадили? держава на яку напали німці, і від імени якої треба було піти в підпілля і воювати проти всіх окупантів? Так було? тіке прокопченим совковою пропагандою мізкам невтямки ця елементарна річ - треба визнчаитися що для тебе "родіна". якщо сталінська росія, тоді так вони зрадники. але якщо Україна, то не мали вони іншого виходу як шукати співпраці з ворогами своїх ворогів. За цей факт нічого соромитися. Їхня мета була українська держава і вони за це гинули. І цього достатньо щоб бути їм героями. І цього ніхто не спростує і ніхто не дискредитує. Для заходу німці це страшилка, і для совка теж. Але ми, українці маємо знати всю правду. В ній немає "визволення" України. В ній є проганняння одними окупантами інших. І якшо цього не може допетрати така велика частина гроамдян нашої країна, то це тільки зайве свідчення, того, що ми лишаємося потворним осколком ссср, мутантом недодержваою з таким же потворним світоглядним набором в якому стоять памятники сталіну а на упівців продовжуть кричати сущєства з портретами сталіна в руках "ані бандіті людєй убівалі".
  • 0

#385 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 03.11.2011 – 18:39

Перегляд дописуkalamar (3.11.2011 01:29) писав:

Знову демагогія. Я читав Донцова. Вас спіймали на перекручуванні із відкиданням лапок. У його "Націоналізмі". з якого отой інтегральний націоналізм, навіть антисемітизму немає, він тільки згодом на антиєврейські позиції перейшов.
Донцов смикав потрібні йому цитати і робив власні висновки, які я вам і наводив:

Цитата

Живуть і панують лише раси, які не знають сумнівів, які не задумуються над правом на власне існування і на існування коштом слабших і нездар; раси, які покладаються не на обставини, але на свою невгнуту силу, для яких і розріст і їх ідея є догмою абсолютною, не релятивною, шукаючою санкції, вартістю

Цитата

Коли те фото зроблене?
В 41-му

Цитата

хто вивішував гасло?
Провокація, нє?

Цитата

Я ж не заперечую факту погрому. Де докази, що то організовано саме ОУН?

Німці організували. А ОУН тоді була як максимум союзником німців. Про мінімум вже мовчу. І билася вона разом з німцями "за новий лад в цілому світі", за нацизм. І за повне знищення євреїв.

Цитата

Це не доказ, й бабця ваша там тоді реально не могла розібратись, а те, що то все були "бандерівці", їй згодом в голову вклали.
Не розписуйтесь за інших, з 87-річним життєвим досвідом. Краще дивіться на свій промитий мозок. В 1941-му більшість простих людей ще не розбиралася в "бандерівцях", "мельниківцях", "бульбівцях". Тоді то все були "українські націоналісти". І люди ховали від них спочатку євреїв, а потім і поляків.

Цитата

Та фотка нічого не розповідає. З таким самим успіхом можете переглянути цей фільм, який не набагато давніший за ту фотку
А чому не РОА? :) Гунявий монтаж, спільного параду зовсім не видно.
Пакт М-Р був лише наслідком "Мюнхенської змови". Не було б змови, не було б і пакту.
Ну і вам подивитись. До речі, доволі цікавий серіал:

Повідомлення відредагував Зварич: 03.11.2011 – 18:48

• 0

#386 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 03.11.2011 – 19:35

Перегляд дописуЗварич (3.11.2011 19:39) писав:

Донцов смикав потрібні йому цитати і робив власні висновки, які я вам і наводив:
Ви теж цитати смикаєте, й ви теж припускаєтесь антисемітських висловлювань. І, до речі, наскільки мені відомо, Донцов навіть не був членом ОУН. Якщо про ідеологію говорити, то

Цитата

"Обов'язком державної влади буде витворити для жидівства такі умови, при яких би воно, заховуючи свої органічні расові, культурні, релігійні властовости, одночасно втягалося б як рівноправний чинник у коло загальних суспільно-державних інтересів та позитивної творчості"
Це Сціборський, політичний референт ОУН.
Але то ідеологія, на практиці, націоналісти були українцями, і як решті українців, частині з них був властивий антисемітизм. Кумедність ситуації в тому, що антисемітські висловлювання тут дозволили собі ви і shiver, критики антисемітизму націоналістів.

Провокація, нє?
Чому провокація. В тому гаслі, для того часу, немає нічого поганого, адже німці сприймались як визволителі, лише згодом, коли німці виступили проти незалежності України все змінилось. Невдала й недалекоглядна окупаційна політика німців, які на той час були надто самовпевнені. А пізніше, в 43, їм було уже пізно пити боржомі. Якби тоді, в 41, вони повелись иначе, могли би мати союзника проти СССР. А гасло могли просто місцеві вивішати.

Німці організували. А ОУН тоді була як максимум союзником німців. Про мінімум вже мовчу. І билася вона разом з німцями "за новий лад в цілому світі", за нацизм. І за повне знищення євреїв.
Це казки.

Не розписуйтесь за інших, з 87-річним життєвим досвідом. Краще дивіться на свій промитий мозок. В 1941-му більшість простих людей ще не розбиралася в "бандерівцях", "мельниківцях", "бульбівцях". Тоді то все були "українські націоналісти". І люди ховали від них спочатку євреїв, а потім і поляків.
Та у вас мозок промитий, ви навіть Донцова процитувати не здатні, вам здається, що парад у Бресті то монтаж, й ви досі вірите, що в Катині розстрілювали німці.
Націоналізм чим тоді визначався? Як ваша бабця відрізняла націоналіста, від не націоналіста?
  • 0

#387 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 17:35

Перегляд допису_Ex (3.11.2011 19:17) писав:

Я добре це розумію. Я хотів сказати, що всяка антиукраїнська наволоч вищить про наші криваві злочини, їхня мета апеляцією до гуманізму дискредитувати визвольний рух українців, звичний прийом. Але все це відбувалось на на наших землях! Всі лізли сюди. От звідки на Волині ляхи. Звісно, політика подьші 20-39 років добре відома. це ультрашовіністичне фашистське утворення. вони завозили туди колоністів, роздавлаи їм землі, і гнобили місцеве наеслення, яке мали за скотину. Це лукавство, вони всі хитро виють про жертв, та чхали на них, це просто дуже зручна лазєйка обгадити український визвольний рух. Всім відома "історична істина", шо проти росії, нормальні люди не воювали, а тільки виродки, людоїди, біснуваті і так далі. Їм чхати на те шо ляхи вирізали українців, їм чхати на реперсії осовєцької влдаи, колосальні репресії, все зводиться тіке до перекручувань в потрібному напрямку.
Ви змішуєте різні речі. Так, я згоден із тим, що в сучасна інтерпретація з боку поляків не об’єктивна, оскільки під виглядом ніби об’єктивного трактування подій, дається перекручений. Тут В’ятрович молодець, хоч shiver і Зварич його й лаяли, але він по суті пише в ключі, який провокує дискусію. Він не користується брехливими фактами, звинувачення його в заангажованості звичайно зводяться до того, що він не використовує певних джерел, із певного добре відомого й заїждженого набору джерел, які є по темі. В’ятрович заангажований, але коли інший "об’єктивний" історик намагається викрити його заангажованість, той инший історик неминуче виставляє на огляд власну заангажованість і необ’єктивність.
Але ви уже инше пишете, ви намагаєтесь всю вину скинути на поляків, що теж не правильно. Всі учасники Другої Світової здійснювали військові злочини, і їх здійснювали вояки УПА, ви можете пояснювати обставини, за яких дійшло до військових злочинів, але військові злочини від того не перестануть бути військовими злочинами. Заангажованість поляків по Волині саме і є в тому, що вони без ширшої картини, просто зображують українців різунами без причини, й намагаються виправдати військові злочини із власного боку обтічними "відплатними акціями".

Пошукайте в неті инші описи очевидців тих подій у Львові. Ви знайдете описи зовсім різні. Від описів у яких у всьому винні німці, до описів, які вам дуже сподобаються, бо виправдовують НКВД, мовляв німці спочатку розстріляли євреїв у тюрмах, а потім видали їх за злочини НКВД, й аж до описів, в яких у всьому винні українці, а німці лише сліпе знаряддя в українських руках. Це при тому, що, наскільки знаю, тоді у Львові українці були меншістю.
Знаєте, це як на сучасних форумах про політику часто знаходять того, хто винен в усьому, здогадуєтесь кого знаходять? Отакі бувають справи зі свідченнями очевидців.
Й тут також балакали про подібність СССР до Німеччини. Так ця подібність ще глибша, бо хоч СССР в основному знищував за класовою ознакою, але не гребував і знищенням за національною ознакою, тільки не національностей, а еліти національностей (розстріляне відродження, чули? й порівняйте зі справою розстрілу польської "львівської професури").
  • 0

#388 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 04.11.2011 – 21:13

Слава Україні і Степанові Бандері. Я львівська націоналістка, і горджусь тим, що в історії нашої держави була така постать, як Степан Бандера. Не люблю сперечатись на політичні теми, часто це погано закінчується)
  • 0

#389 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 23:34

Перегляд дописуЧортеня (4.11.2011 21:13) писав:

Слава Україні і Степанові Бандері. Я львівська націоналістка, і горджусь тим, що в історії нашої держави була така постать, як Степан Бандера. Не люблю сперечатись на політичні теми, часто це погано закінчується)
Правильно робите, контстуркивно. нічого тратити час на нєрвотрьопки з совдепівськими пердунами.
  • 0

#390 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 00:10

Перегляд дописуkalamar (4.11.2011 17:35) писав:

Ви змішуєте різні речі. Так, я згоден із тим, що в сучасна інтерпретація з боку поляків не об’єктивна, оскільки під виглядом ніби об’єктивного трактування подій, дається перекручений. Тут В’ятрович молодець, хоч shiver і Зварич його й лаяли, але він по суті пише в ключі, який провокує дискусію. Він не користується брехливими фактами, звинувачення його в заангажованості звичайно зводяться до того, що він не використовує певних джерел, із певного добре відомого й заїждженого набору джерел, які є по темі. В’ятрович заангажований, але коли інший "об’єктивний" історик намагається викрити його заангажованість, той инший історик неминуче виставляє на огляд власну заангажованість і необ’єктивність.
Але ви уже инше пишете, ви намагаєтесь всю вину скинути на поляків, що теж не правильно. Всі учасники Другої Світової здійснювали військові злочини, і їх здійснювали вояки УПА, ви можете пояснювати обставини, за яких дійшло до військових злочинів, але військові злочини від того не перестануть бути військовими злочинами. Заангажованість поляків по Волині саме і є в тому, що вони без ширшої картини, просто зображують українців різунами без причини, й намагаються виправдати військові злочини із власного боку обтічними "відплатними акціями".
Та не роблю я вигляд, що не було дій які б можна зараз кваліфікувати як військові злочини з боку УПА. Чи з будь якого боку. Але боротьба українців за незалежну державу і діяльність УПА зокрема - це не поїдання поляків і євреїв. Я не знаю психології всяких шовінстів, шо вони там собі думають, може вони навіть в глибині душі розуміють це, але не здивуюсь, шо в їхніх мізках взагалі не вкладається така думка - українці могли боротиись за свою державу, і мали право робити це. Адже вся ця його демагогія напрвлена в один бік: ми як народ не мали в 2-й світовій війні героїв сказати пафосно, борців за нашу свободу. І експлуатує він одне й теж: лякає співпрацею з німцями і педалює "нелюдство" наших "так би мовити героїв". Але навіщо я зараз буду пересказувати шо пишуть такі як "зварич", самі ж читали. І напевно ж бачите куди хилить цей "гуманіст".
Крім того, всеодно це важливо, не можна забувати, що події, які тут обговорюються чинились на етнічних українських землях, право на які мали українці, в той час як ми знаємо на них зповзалося всі кому не ліньки. Тут немає простої симетрії: і ви мол і ми. Злочини злочинами, але врахоувавти треба все, а не тілки що вигідно. Уже самі претензії поляків на Волинь факт злочинний і такий який тягне за собою важкі наслідки, зокрема обопільну різанину; і цього не можна викидати з контескту. Про "ролю" кацапів я взагалі мовчу. А в опусах всяких комуняцьких тролів ми бачимо "дещо" інакшу картину саме наші сили, українців, винні в усих нелюдствах. ми чужмо, що аж навіть німців переплюнули. снали тільки щоб убивати. І це кажуть тут ті хто прикриває свої злочини (злочини тих кого підтримують) НА НАШІЙ землі. І ця зухвалість пятиколонників обурює. Не вситачало тіке мадярів і руминів з їхніми "історіями про недолюдків з упа". Все що я хочу донести: такі як він, це опудало пропагандистьске, плював він на всих жертв, з усіх боків, йому УПА бандити, бо проти його совєцької влади воювали. Просто нема кращого варіанту в дискредитації як про бабцю розказувати, яка бачила шо витворяли Бандера, Петлюра Мазепа і такі як вони націоналісти. Корчиш з себе гуманіста, толкаєш пафосну рєчь про ужаси банеровцев, фотачька з гітлєром і сидиш довольний.
  • 0

#391 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 05.11.2011 – 18:54

Може й трохи не по темі, але мене зачепило)Прикріплений файл  x_dbcde024.jpg   59.38К   16 Кількість завантажень:
  • 0

#392 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 19:00

Перегляд дописуshіver2005 (5.11.2011 10:34) писав:

Мій старий коментар дає пояснення на усю питання:
"то кеп якби натякає" дурнуватий вислів, бо що він означає? Що той, хто його вживає як собаака, все розуміє, а сказати не може? Скажіть, що то вам натякає, а не пишіть загадками.
Вам для довідки, ні вояки Нахтігалю, ні навіть українські вояки СС Галичини не були СС-сівцями, з тієї простої причини, що тільки "істиний арієць" міг бути ССсівцем. Ті підрозділи то не УПА, й ті підрозділи не створювались як поліційні чи каральні, а як бойові.
Також, засуджені не лише підрозділи СС, Европа засудила і тоталітарні комуністичні системи.

А щодо боротьби за створення української держави, то справді основний пункт ідеології ОУН, якому все инше підпорядковувалось, і який незмінним залишався, коли якісь инші ідеологічні моменти змінювались. ОУН не боролась із нацизмом чи комунізмом, ні за ні проти демократії чи тоталітаризму, устрій держави відкладався на потім, все підпорядковувалось основному пункту, і по цьому пункту вони вони ніколи не були колаборантами.
Вони також не були лібералами, бо саме з лібералізмом пов’язувалась поразка української державності 1918-1920 років.
  • 0

#393 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 21:49

Перегляд дописуkalamar (3.11.2011 19:35) писав:

Це казки.
Це акт проголошення незалежності бандерівської України. Вперед разом з німцями творити новий світовий порядок.

Цитата

до описів, які вам дуже сподобаються, бо виправдовують НКВД,
Ого... Мені вже подобається виправдовувати нквд? :)
Знач так:
Шухевича можна поважати як солдата. Він бився до останнього і загинув в бою... А сьогоднішні псевдонаціоналісти навіть не чули про людську гідність. Для них авторитети це кар"єристи-пристосуванці В"ятровичі з фальшивими фотами голоду. Крутяться як... А чорне все одно білим ніколи не стане. Спостерігати цікаво, але гидко. Дискутувати - ні... Aller!
  • 0

#394 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 06.11.2011 – 00:00

Перегляд дописуЗварич (5.11.2011 21:49) писав:

Це акт проголошення незалежності бандерівської України. Вперед разом з німцями творити новий світовий порядок.
Метою була незалежність, а з ким, не було суттєво. І якби радянські військи в 41 чинили більший опір, й німці не були настільки впевнені в перемозі, то ще невідомо, як би то скінчилось.
Ви все вважаєте, що між Гітлером і Стпліними була суттєва різниця. Трохи безкоштовного дурного кіна.
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...st&p=729789
Мабуть їм там в 41 році було важко розібратись з ким краще новий порядок творити. :)

Шухевича можна поважати як солдата. Він бився до останнього і загинув в бою... А сьогоднішні псевдонаціоналісти навіть не чули про людську гідність. Для них авторитети це кар"єристи-пристосуванці
Націоналізм дуже широке поняття, фактично сучасний світ є націоналістичним, бо останні 150 років панують національні держави. Просто свого часу в Европі націоналізм переміг, а у нас ні. Тому ви нікуди не дінетесь від націоналізму, навіть в СССР інтернаціоналізм був лише на словах, а на ділі російський націоналізм. Щоб позбутись націоналізму вам треба в середньовіччя мігрувати, тоді не було ані націй, ані націоналізму. Щодо людської гідності, то я якось не помічав щоб у ненаціоналістів вона була вища.

В"ятровичі з фальшивими фотами голоду.
Я не думаю, що він там був винен, вам просто хочеться бачити його винним.

Цитата

Вас звинувачували, що замість оригінальних фото голоду 1933-го в Україні СБУ використала інші фото...

- Справді, у 2006 році на першому варіанті виставки «Розсекречена пам'ять» були фото з Поволж'я. Коли ми те помітили, то негайно замінили ці фото — й після цього виставка мандрувала вже з фотографіями, які стосувалися виключно Голодомору.

Це фотографії такого собі інженера Вінербергера і селянина з Чернігівщини Миколи Боканя.

Насправді фотографій, які стосуються безпосередньо Голодомору, є дуже мало —десь біля двох десятків. Всі інші фото подають контекст — процес колективізації, соціального укладу тощо.

У 2008-ому ми відкривали наші експозиції по Голодомору по всіх областях України — і у Криму, в Севастополі, теж відкрився такий зал. І в цьому залі місцеві співробітники Служби в силу своїх можливостей і знань оформили на стендах дві стінгазети, де й використали американські фото, які невідомо де взяли.

ЦІКАВО, ЩО ЩЕ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЦЕЙ ЗАЛ БУЛО ВІДКРИТО, ІНФОРМАЦІЯ ПРО ТЕ, ЩО «АМЕРИКАНСКИЕ ФОТОГРАФИИ ВЫДАЮТСЯ ЗА ГОЛОДОМОР» З'ЯВИЛАСЯ НА РОСІЙСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ.

Після цього почалося переростання цих двох стендів-стінгазет до масштабу цілої виставки в СБУ. Потім уже говорилося, що в «Музее Голодомора» (!) используются неправдивые фотографии» і так далі.

- А люди, які виставляли ці документи, понесли якусь відповідальність?

- Я провів жорстку виховну роботу і повідомив у відповідні підрозділи Служби про те, що — на мою думку — йдеться про певну інформаційну провокацію. Очевидно, на іншому рівні були вжиті відповідні заходи.

• 0

#395 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 06.12.2011 – 20:08

На Прикарпатті НКВД розстріляло трипільців. Дотягнулася, кривава гебня :D

http://firtka.if.ua/...n=show&id=14015
  • 0

#396 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 06.12.2011 – 21:01

Перегляд дописуЗварич (6.12.2011 20:08) писав:

На Прикарпатті НКВД розстріляло трипільців. Дотягнулася, кривава гебня :D

http://firtka.if.ua/...n=show&id=14015
Можна таки особисте запитання? У Вас батько часом не був червоноармійцем (ну, в смислі в лавах рад.армії) під час війни? Чи може дід? (сорі, бо не знаю, скільки Вам років).
Ну бо таких патріотів я навіть на форумі бачу невперше: кричать "Слава Україні" і тут же кричать про неможливість існування факту нерозстрілу упівцями мирних жителів, неможливість факту існування голодомору і теде. Людина або патріот, або запроданець - іншого не дано.
  • 0

#397 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 06.12.2011 – 21:53

Перегляд дописуОлеська (6.12.2011 21:01) писав:

Ну бо таких патріотів я навіть на форумі бачу невперше: кричать "Слава Україні" і тут же кричать про неможливість існування факту нерозстрілу упівцями мирних жителів, неможливість факту існування голодомору і теде. Людина або патріот, або запроданець - іншого не дано.

Є лакмусове питання ))

От людина все заперечує а ти питаєш
"А голокост був?"

цікаві відповіді бувають :D
  • 0

#398 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 06.12.2011 – 21:59

Перегляд дописуОлеська (6.12.2011 21:01) писав:

Можна таки особисте запитання? У Вас батько часом не був червоноармійцем (ну, в смислі в лавах рад.армії) під час війни? Чи може дід? (сорі, бо не знаю, скільки Вам років).
33... Прадід був, загинув під Будапештом. Його "червона зірка" в мене. Другого прадіда вбили хлопці з ОУН(б), бо він був поляком. Третій був гастарбайтером, втік, повернувся додому. Його рушниця, яка в 47-му врятувала від голоду ціле село, теж в мене. Дід служив. Батько теж - випускник РВВДКУ, офіцер - афганець, червона зірка, поранення. Я відслужив у ЗСУ 8 років, медалька миротворця, капітан запасу...
А як на рахунок Вашої родини? Невже ніхто?
  • 0

#399 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 06.12.2011 – 22:09

Перегляд дописуПластун (6.12.2011 21:53) писав:

Є лакмусове питання ))

От людина все заперечує а ти питаєш
"А голокост був?"

цікаві відповіді бувають :D
це все одно, що спитати: ви - жид? :angry2:
ну це щодо стосується Голодомору (Ізраїль, до речі, одна з небагатьох країн, що не визнали Голомор)
а щодо участі жидів в УПА, то я вже казала раніше - жиди брали активну участь в УПА.

До речі, раджу прочитати Василя Шкляра "Залишинець" ("Чорний ворон"). Там, правда, про УНР, але багато цікавого є.

Перегляд дописуЗварич (6.12.2011 21:59) писав:

33... Прадід був, загинув під Будапештом. Його "червона зірка" в мене. Другого прадіда вбили хлопці з ОУН(б), бо він був поляком. Третій був гастарбайтером, втік, повернувся додому. Його рушниця, яка в 47-му врятувала від голоду ціле село, теж в мене. Дід служив. Батько теж - випускник РВВДКУ, офіцер - афганець, червона зірка, поранення. Я відслужив у ЗСУ 8 років, медалька миротворця, капітан запасу...
А як на рахунок Вашої родини? Невже ніхто?
Що малось на увазі під "ніхто"?
Мій прадід по материній лінії був писарем в австрійській армії. (Пам"ятаю, коли я мала ще була і проговорилась в школі про це, то клас отетерів. а вчителька уточнила: ти мабуть помилилась, - він був вояком червоної армії. а потім батькам порадила навчити дитину не говорити про такі речі). Дідо забрали до червоної армії. Був поранений, госпіталізований. Але він ніколи тим не гордився, навіть від "жирної" пенсії відмовився. Він розказував про реалії тої війни.
По батьковій лінії дідо був ковалем і навіть не знаю, чи воював. Знаю лишень про батькових братів - найстарший загинув зовсім молодим у лавах повстанців, середній вижив. А татко тоді ще пацаням був, та все ж створив свій загін ЮнРУ (юних революціонерів України), за що і був переслідуваний все життя "потрібною" службою.

Так от, щодо Вашого родоводу. Невже ніхто ні дідо, ні батько, не розказували те, що справді творилось на війні?
  • 0

#400 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 08.12.2011 – 07:50

Перегляд дописуAwN (11.10.2011 15:22) писав:

Вбивали невинних вчителів. Нам таке теж історичка казала (вона комуняка). Але я думаю, що це неправда, то москалі перевдягались в уніформи повстанців і знущались над своїми ж щоб настроїти їх проти упівців. Тобто ці вчителі потім всім розказували які повстанці вбивці і насильники.
Коли вчитель у школи втовкмачує твоєму дитяті, який герой Павлік Морозов, і що батько - ворог, і треба за ним шпигувати і доповідати, що там батьки говорять, де ховають багатства і зброю і т.д... - то може ті вчителі не такі й безневинні? Бо і не вчителі то зовсім а агенти внутрішньої розвідки.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних