Перейти до вмісту

УПА

Повідомлень в темі: 489

#301 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1990 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Волинь

Відправлено 14.02.2011 – 12:48

Не згоден.
В кожного своя правда і це нормально.
Ми тут в Україні чогось стараємося знайти в історії щось "абсолюне", а його нема.
Для поляків Бандера дійсно вбивця, а для українців - герой, що ж тут складного? Просто певні кола в самій Україні чомусь намагаються нав"язати чужий погляд на історію, а цього допустити не можна. В історичний дискусіях з чужими завжди треба бути агресивним, бо вони нам винні знааааачно більше ніж мии їм, особливо ляшва.
  • 0

#302 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 14.02.2011 – 12:58

Перегляд дописуПластун (14.02.2011 12:48) писав:

Не згоден.
В кожного своя правда і це нормально.
Ми тут в Україні чогось стараємося знайти в історії щось "абсолюне", а його нема.
Для поляків Бандера дійсно вбивця, а для українців - герой, що ж тут складного? Просто певні кола в самій Україні чомусь намагаються нав"язати чужий погляд на історію, а цього допустити не можна. В історичний дискусіях з чужими завжди треба бути агресивним, бо вони нам винні знааааачно більше ніж мии їм, особливо ляшва.
Я з такою позицією теж погодитися не можу. Нам ніхто нічого не винен. І ми також, хіба що ті кредити ітд. А те, що в кожного своя правда - це і ознака, що правди немає (бути всюди і не бути ніде - це одне й те саме). Агресія тільки породжує агресію - і що в цьому доброго? Просто краще залишити це в минулому як на мене.
  • 0

#303 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 14.02.2011 – 13:04

Перегляд дописуMisercord (14.02.2011 12:58) писав:

Я з такою позицією теж погодитися не можу. Нам ніхто нічого не винен. І ми також, хіба що ті кредити ітд. А те, що в кожного своя правда - це і ознака, що правди немає (бути всюди і не бути ніде - це одне й те саме). Агресія тільки породжує агресію - і що в цьому доброго? Просто краще залишити це в минулому як на мене.

Як правило першими звинувачення лунають в нашу адресу.
Щось я чув про виставики типу "Вол різанини у Москві чи Варшаві", отоді і варто згадати в якому пушку рило "прокурорів".

Якщо ти не розумієш що таке "своя правда" в історичних питаннях то співчуваю. Просто нагадаю що історія це не фізика чи тригрнометрія, тут уніфікованих підходів немає.

Забути?
Забувай.
А я свою історію забувати не збираюся, як і терпіти її обсирання різними почварами.
  • 0

#304 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 14.02.2011 – 14:03

Перегляд дописуПластун (14.02.2011 13:04) писав:

Як правило першими звинувачення лунають в нашу адресу.
Щось я чув про виставики типу "Вол різанини у Москві чи Варшаві", отоді і варто згадати в якому пушку рило "прокурорів".

Якщо ти не розумієш що таке "своя правда" в історичних питаннях то співчуваю. Просто нагадаю що історія це не фізика чи тригрнометрія, тут уніфікованих підходів немає.

Забути?
Забувай.
А я свою історію забувати не збираюся, як і терпіти її обсирання різними почварами.
дитячий підхід - а вони перші почали.. і тд. я не кажу забувати, я кажу залишити. Чому потрібно переводити історію в політику? Та розумію я що таке "своя" правда - це таке перекручення подій, яке вигідне певним (певній) політичним силам. Якщо вам так зручно знаходитися під чиїмсь впливом - то будь ласка, а я волію знати факти і не викручувати їх. В Польщі своя правда - це racja stanu. Усі про неї говорять, але достеменно пояснити, що це таке ніхто не може.
  • 0

#305 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 14.02.2011 – 14:35

Перегляд дописуshіver2005 (14.02.2011 13:37) писав:

Поляки вважають, що це була їхня територія. А Степан Бандера просто терорист без політичних мотивів та гасел, котрий нібито почав співпрацювати з німцями на підставі того, що вони також були агресори проти поляків, тобто один знайшов інших. Поляки свідки буцімто стверджують: "якщо ти не вступав у УПА - всю твою родину вирізали бандерівці", а якщо вступив то мусив різати поляків. Ось і все відро.

Ну власне я так і думав.

Як правило дя затикання лядської пики достатньо сказати 2 слова - Холм і пацифікація.
:rolleyes:

Дякую, Шайвере, ось ти й зеконовим мені 30 хв :)

Перегляд дописуMisercord (14.02.2011 14:03) писав:

дитячий підхід - а вони перші почали.. і тд. я не кажу забувати, я кажу залишити. Чому потрібно переводити історію в політику? Та розумію я що таке "своя" правда - це таке перекручення подій, яке вигідне певним (певній) політичним силам. Якщо вам так зручно знаходитися під чиїмсь впливом - то будь ласка, а я волію знати факти і не викручувати їх. В Польщі своя правда - це racja stanu. Усі про неї говорять, але достеменно пояснити, що це таке ніхто не може.

Може й дитячий, зате такий що широко застосовується у всіх галузях включно до геополітики, а тому це є правило яким не варто нехтувати.

Історію не потрібно переводити в політику, але якщо хтось уже це робить, то потрібно бути готовим стояти за себе.
Далі.
Припини вживати слово "перекручування" - це моветон, вже як "фашизм" чи "націоналізм". Від частого безпричинного вживання смислове навантаження зникло і тепер це просто чергова грудка гімнА якою треба кидати у ворога.
Є різні ПОГ-ЛЯ-ДИ. Буває і перекручування, але рідко і тут не про це мова.
Волієш знати факти?
Прекрасне бажання.
І які ж вони?
  • 0

#306 патріотк@

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 11.05.2011 – 16:25

УПА воювали на 3 фронти:СРСР,німці і поляки...
це справді герої,які воювали не за тоталітарну СРСР де українців винищували мільйонами а бажали мати свою державу...
це не означає що я зневажаю ветеранів радянських...
але згодьтеся що УПА пора давно визнати...
і соромно тим які цього не розуміють...
а за тих хто проти цього я взагалі мовчу...
це люди зомбі,зазомбовані савецкою пропагандою...
люди схаменіться...
це ваше улюбленеСРСР влаштувало нам голодомор...
розстріляне відродження...
братовбивчу війну...концтабори...Чорнобиль...
це сатанинська держава,яку потрібно памятати як страшне покарання Господа!!!
і ті хто вихваляють цю тоталітарну державу...її ідеї...вождів або тупі або безумні!!!
  • 0

#307 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 16.08.2011 – 00:22

Перегляд дописуshіver2005 (14.02.2011 11:55) писав:

Спогади іншого боку і думки членів ЄС :gryzin: з цього приводу.
ЄС - це наш ворог, такий самий йак Катцапська імперійа. Досить ілльузій.
  • 0

#308 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.08.2011 – 11:27

Перегляд дописуСонцеслав (16.08.2011 01:22) писав:

ЄС - це наш ворог, такий самий йак Катцапська імперійа. Досить ілльузій.
а вигадувати собі ворогів з усіх сторін, це не кацапська імперія?
Звісно ЄС - не мама рідна, щоб давати цицьку. То нам не треба чекати халяви. Але вважати ворогами всіх, хто про нас не піклується як про рідних дітей - то занадто.
  • 0

#309 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень

Відправлено 16.08.2011 – 16:55

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (16.08.2011 12:27) писав:

а вигадувати собі ворогів з усіх сторін, це не кацапська імперія?
Звісно ЄС - не мама рідна, щоб давати цицьку. То нам не треба чекати халяви. Але вважати ворогами всіх, хто про нас не піклується як про рідних дітей - то занадто.
Скажімо так: три з членів ЄС (Німеччина, Угорщина, Румунія) були агресорами проти українців у 2-ій світовій війні, 1 член (Польща) проводив репресії проти українців до війни. Ці чотири країни, щоб приховати свої злочини, намагаються звинувачувати членів ОУН. Така позиція ЄС є ворожою в інформаційному плані, тобто це не збройна, але інформаціна війна проти українців.
Крім того, засновники ЄС Франція та Німеччина останнім часом союзничають з Російською Федерацією - суперником українців у боротьбі за спадщину Київської Русі.
Тобто ворог не вигаданий, а досить реальний. Звісно поки агресія з боку ЄС ведеться лише в інформаційному плані, то варто захищатись лише інформаційними методами.
1) Пора перестати вважати ЄС авторитетам в галузі звичаїв і справедливості
2) Пора перестати чекати від ЄС безкорисливої допомоги, можливий тільки обмін.
3) Пора навчитись піклуватись про себе самостійно.
  • 0

#310 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.08.2011 – 17:41

Перегляд дописуСонцеслав (16.08.2011 17:55) писав:

Скажімо так: три з членів ЄС (Німеччина, Угорщина, Румунія) були агресорами проти українців у 2-ій світовій війні, 1 член (Польща) проводив репресії проти українців до війни. Ці чотири країни, щоб приховати свої злочини, намагаються звинувачувати членів ОУН. Така позиція ЄС є ворожою в інформаційному плані, тобто це не збройна, але інформаціна війна проти українців.
...
Ну, те що було.. ну було. якщо жити однією лиш помстою - особливо не поживеш. треба прощати. та й крім того, а хіба ним вже не достатньо помстилися? хіба серед тих месників окупантів було мало українців за національністю? Та і чи можна звинувачувати Польшу в наклепі на ОУН, поки найбільший наклеп чинять громадяни і влада України?!!! Шукати ворогів в цьому питанні, та ще й зовні, це таке діло... нехороше загалом з більшості точок зору.
  • 0

#311 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 16.08.2011 – 22:40

Хто що напише про розкол УПА? ОУН? не факти а думку хочу знати... Тільки прошу будь ласка з критикою не швидіть.
  • 0

#312 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень

Відправлено 22.08.2011 – 16:31

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (16.08.2011 18:41) писав:

Ну, те що було.. ну було. якщо жити однією лиш помстою - особливо не поживеш. треба прощати. та й крім того, а хіба ним вже не достатньо помстилися? хіба серед тих месників окупантів було мало українців за національністю? Та і чи можна звинувачувати Польшу в наклепі на ОУН, поки найбільший наклеп чинять громадяни і влада України?!!! Шукати ворогів в цьому питанні, та ще й зовні, це таке діло... нехороше загалом з більшості точок зору.
Що було, то було.
Але згоден, що для початку
1) слід випрацювати спільну позицію серед громадян України української національності щодо оцінки діяльності ОУН-УПА.
2) визначти, що в українців відсутня влада, а на нашій землі присутня окупаційна адміністрація, яка успадкувала повноваження від більшовиків у 1991 році.
3) друзів впершу чергу слід шукати серед українців, а не в ЄС, НАТО, МВФ і т. д.
  • 0

#313 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 23.08.2011 – 02:18

Перегляд дописуСонцеслав (22.08.2011 16:31) писав:

Що було, то було.
Але згоден, що для початку
1) слід випрацювати спільну позицію серед громадян України української національності щодо оцінки діяльності ОУН-УПА.
2) визначти, що в українців відсутня влада, а на нашій землі присутня окупаційна адміністрація, яка успадкувала повноваження від більшовиків у 1991 році.
3) друзів впершу чергу слід шукати серед українців, а не в ЄС, НАТО, МВФ і т. д.
І як ви збираєтеся втілити перший пункт в життя? По другому - визнаю, що далі? В третьому цілком згоден. Ані ЄС, ані жодна інша організація чи країна не зацікавлені в дружбі з нами, їх цікавлять лише користь, яку їм принесе співпраця з Україною. Те ж саме діє в протилежному напрямку. А для консолідації нації може бути 2 виходи - або зосередження на соціальній політиці, яка цікавить більшу частину населення, або розкол, який нам пророкував Хантінгтон і Андрухович.
  • 0

#314 ThatSomeone

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 11.10.2011 – 15:22

Вбивали невинних вчителів. Нам таке теж історичка казала (вона комуняка). Але я думаю, що це неправда, то москалі перевдягались в уніформи повстанців і знущались над своїми ж щоб настроїти їх проти упівців. Тобто ці вчителі потім всім розказували які повстанці вбивці і насильники.
  • 0

#315 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 11.10.2011 – 17:45

Ось за що я люблю Теревені! Тут іноді таке прочитаєш, що весь офіс зупиняється і регоче :D

Перегляд дописуAwN (11.10.2011 16:22) писав:

Вбивали невинних вчителів. Але я думаю, що це неправда, то москалі перевдягались в уніформи повстанців і знущались над своїми ж щоб настроїти їх проти упівців.
У вас з логікою все гаразд? Тоді продовжуємо:
А вояки УПА перевдягалися в червоноармійців та вбивали інших вояків УПА. Ну, щоб тих, хто лишиться живим, ще більше настроїти проти совєтів. Нє?
  • 0

#316 ThatSomeone

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 12.10.2011 – 05:12

Перегляд дописуЗварич (11.10.2011 17:45) писав:

Ось за що я люблю Теревені! Тут іноді таке прочитаєш, що весь офіс зупиняється і регоче :D

У вас з логікою все гаразд? Тоді продовжуємо:
А вояки УПА перевдягалися в червоноармійців та вбивали інших вояків УПА. Ну, щоб тих, хто лишиться живим, ще більше настроїти проти совєтів. Нє?
радий що я вас розмішив. А скажіть для чого повстанцям настроювати себе проти комуністів, якщо вони (повстанці) вже й так знали, хто такі насправді комуністи, в особливості з 39 р, коли радянські війська окупували Західну Україну. І до речі проти червоноармійців повстанці не вели зачіпних боїв, а лише в разі необхідності оборонялись. Так що з вашого боку було правильніше сказати одягались в енкаведистів.
  • 0

#317 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 12.10.2011 – 14:45

хтось із дописувачів цієї теми матчастину вчити збирається?
  • 0

#318 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 12.10.2011 – 14:56

По Боляновському?:D
  • 0

#319 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 12.10.2011 – 15:28

Перегляд дописуAwN (12.10.2011 06:12) писав:

А скажіть для чого повстанцям настроювати себе проти комуністів, якщо вони (повстанці) вже й так знали, хто такі насправді комуністи, в особливості з 39 р, коли радянські війська окупували Західну Україну.

Добре, спробую. Бо ви ніц не знаєте, що тут в нас було.
Якби ж тільки проти комуністів. Тих комуністів було лише 10%. Проти всіх етнічних українців, які підтримували совєти, та проти всіх інших етнічних груп, незалежно від їх політичних поглядів. Наприклад, лише цивільних етнічних поляків тільки у львівській області "повстанці" знищили 40299 осіб.

http://stowarzyszeni...wojewodztwo.htm

А настроювати себе треба було, бо німці оцінювали чисельність УПА в 40 тисяч. А червоноармійців - українців було понад 6 мільйонів. Занадто велика різниця.

Цитата

І до речі проти червоноармійців повстанці не вели зачіпних боїв, а лише в разі необхідності оборонялись. Так що з вашого боку було правильніше сказати одягались в енкаведистів.
Можливо і в енкаведистів. Але після ліквідації передостаннього командувача УПА (в минулому офіцера Вермахту) пана Шухевича, в нього знайшли посвідчення червоноармійця - писаря:D

Зображення
  • 0

#320 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4204 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 12.10.2011 – 16:07

Перегляд дописуЗварич (12.10.2011 16:28) писав:

Добре, спробую. Бо ви ніц не знаєте, що тут в нас було.
ланка на книжку одного західного історика, очевидно, що то буржуазний історик. :D Зварич викланені там документальні факти спростує, як брехливу вигадку буржуазних істориків.
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «

Цитата

Наблюдая за спецгруппой, я видел, что пешая группа
очень неподвижна и может делать небольшие рейды — поэтому
я посоветовался с командирами группы и решил достать лошадей
и повозки, делать конную группу было нецелесообразно, не все
умели ездить верхом, да и седел трудно было достать. Когда
батальоны занимались операцией, то мы пошли без прикрытия в
село Яблунов, Станиславской области, ночью мы вошли в село и
спросили у предсельсовета, есть ли у него в селе лошади и
повозки, оставленные каким-либо куренем. Тот нам ответил, что
у него в селе есть 15 лошадей и 8 повозок, оставленных куренем
“Сталь”, он же “Резун”. Этих лошадей и повозки мы забрали,
предсельсовету выдали расписку, что лошади и повозки забраны
куренем “Быстрого” и станичного села /клички его не помню/, он
стал с нами ругаться за лошадей, говоря, что он на нас
пожалуется “Резуну”, что мы забрали его лошадей, мы забрали с
собой, убили его и бросили в колодец.

Майор /СОКОЛОВ/

Перегляд дописуЗварич (12.10.2011 16:28) писав:

в минулому офіцера Вермахту пана Шухевича
Цікаво, що ви так радо згадуєте, офіцером якої армії був Шухевич в минулому, хоч то теми й не стосується.

Тож варто нагадати й про подвиги колишніх офіцерів инших армій.

Цитата

Васюра Григорий Никитович, 1915 г/р, украинец, уроженец Черкасской области, из крестьян. Кадровый военный, в 1937 году окончил училище связи. В 1941-м в звании старшего лейтенанта проходил службу в Киевском укрепрайоне.
Й більшість підопічних Васюри, які винні в знищені Хатині, теж були колишні червоноармійці.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних