Перейти до вмісту

УПА

Повідомлень в темі: 489

#201 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 25.02.2008 – 00:00

Сьогодні по "1+1" розказували, що в Донбасі діяли дві підпільні організації. Одна та, що її зараз називають "Молода гвардія", а друга - УПА.
В книзі Фадеєва командир цієї органіації Стеценко зображений в образі зрадника Стецько. І взагалі, там все було дуже заплутано. Всі подвиги приписали "Молодій гвардії", а про УПА взагалі ніде ані слова.
  • 0

#202 Гість_нахтігаль_*

• Гості

Відправлено 25.02.2008 – 00:25

Перегляд дописуSotnik (25.02.2008 00:00) писав:

Сьогодні по "1+1" розказували, що в Донбасі діяли дві підпільні організації. Одна та, що її зараз називають "Молода гвардія", а друга - УПА.
В книзі Фадеєва командир цієї органіації Стеценко зображений в образі зрадника Стецько. І взагалі, там все було дуже заплутано. Всі подвиги приписали "Молодій гвардії", а про УПА взагалі ніде ані слова.
Приблизно рік тому бачив документальний фільм на тому ж "1+1", в якому йшлося про те, що фільм і книга "Молода гвардія" сильно спотворюють події, пов"язані з тою організацією. З бандитів зробили героів, і навпаки... А от про УПА в тих краях не чув, цікаво...
  • 0

#203 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 25.02.2008 – 00:33

Я сам там народився та виріс. Але про УПА не чув.
Знаю тільки, що дуже багато повстанців після війни рятувалися на шахтах Донбасу. Бо туди легко можна було влаштуватися працювати, без всяких НКВДівських перевірок. Та й чого перевіряти, якщо люди добровільно на каторгу прийшли? А працювати хто буде, якщо їх пересаджати?
  • 0

#204 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 25.02.2008 – 18:05

Таке ось: інколи сперечаючись, віддаєш себе (свої знання, почуття, розуміння...) повністю своєму опоненту, після чого залишається лиш пустка... І лише потім усвідомлюєш, що, можливо, і не варто було...

Що винесли з цієї теми теревенчани? Чи насправді бодай один нерв здригнувся при оповіданні історії УПА?

То так... оффтоп... думка...
  • 0

#205 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 25.02.2008 – 23:06

Перегляд дописуMarcos (24.02.2008 22:30) писав:

Ну звичайно, ви шановна пані націоналістка, не визнаєте звірств УПА. Якщо УКРАЇНЕЦЬ то маєш право робити на своїй землі все що хочеш. А нічо що поляки теж на цій землі жили декілька століть ? Тільки не вірю що всі замородовані УПА наносили шкоду великому і справедливому народу західноукраїнських земель, всі ті тисячі поляків, серед яких були і діти, і жінки, і просто господарі.

А що я десь написав , що УПА винно в усьому ? Конфлікт складний, дуже складний, але....ми маємо визнавати всю правду. Якщо вже пишуть про славетне НКВД, про СМЕРШ. про те як людей кидали з палицями на німців...я не заперечую Радянская армія багато " справ" наробила. То чому я чи хтось інший, повинен замовчувати те що творило УПА на Волині навіть на користь незалежності ? Ось тут і виникають подвійні стандарти. Радянська армія окупанти- давайте будемо все про них казати, УПА- герої, про них лише добре, а те що там було, так полякі сами винні. Де ж ваша об"єктинвість ?
Численні комісії вже визнавали РІЗНЯ БУЛА, визнавали це і президенти . Чого чекати, доки знову не дістануть ще один папірець з архіву і не скажуть " Хлопці розслабтесь, всіх поляків на Волині порізали переодягненні москалі, а потім переодягненні нацисти ?" Та не буде цього, всю правду папірцями не закриєш, якщо вже ветеран УПА сам зізнався, що 15 тисяч поляків положили, то про що ще казати.

Пояснення до некорестного вислову: "Якщо УКРАЇНЕЦЬ то маєш право робити на своїй землі все що хочеш"
========
Ви логіку вчили? Видно що слабо! Якщо ти УКРАЇНЕЦЬ і тебе виганяють з твоєї землі, чи то ляхи (тепер "поляками" названі), чи то кацапи (тепер легко їх "москалями" кличуть, а ще слабше - прозваними їхнім сіфіло-фєлічєствам Петром Пєрвим "россіянамі") - то не для того предки тут кров свою проливали, щоби якась зАйшла "КУРВА" командувала на твоїй землі!!!

Для аналогу пропоную уявити ВАМ наступне: впустіть у власну хату психопата з ножем і спокійно собі сидіть, та роздумуйте про "равнасць і братства", поки кишки ваших дітей будуть гуляти на лезі цього ідіота! А потім, коли Вас здадать в дурку, за "спокійне сидіння", а ще краще посадять "за сприяння злочину" - пояснюйте рідним який ви "ГУМаНІСТ" і як Ви любите людей!!!
Нормальна реакція ЗДОРОВОЇ людини (при наявності СИЛИ - щоби проявити цю реакцію) полягає у тому, що СКАЖЕНИХ тварин ПРИСТРЕЛЮЮТЬ не допускаючи до контакту зі здоровими!!! (з Ваших слів - так робити негуманно!)
А Ви "Бацєнька - бальни, бальни арганізационним бєссілієм!!!" - так сказав би Вам Валодзя Бланк! І на 1000 правий би був!
Хто не чмо - той мене зрозумів! Я все сказала!
Скаженому псу - свинець в чоло!

Після сказаного ще комент!
Хто і коли кликав на МОЮ землю кацапа, поляка чи інших зайд? Хто на нас з мечем приходив - від нього і терпів. Однак чомусь, коли ти захищаєш ВЛАСНЕ ЖИТТЯ, ЗЕМЛЮ, РОДИНУ від інтерванції - ТИ "ЦЄРАРІСТ", а вони - "СВЯТИЯ ВОІНИ АЦЄЧІСТФА" (як св'ятим зробили Пєтра Пєрвава і Єкацєріну Фтарую!) Ви за їх св'ятість - вперед у Піцєрбурк - оближіть їхні гроби, на які кожен українець має плювати поки стоїть там!
Суть моєї позиції Ви зрозуміли: ти або вагітний, або - ні! Або ти українець, або тобі нас....и на мою націю.

Вся історія показує: НЕ ЗНИЩИШ ВОРОГА, ЗНИЩАТЬ ТЕБЕ. КРАПКА.

ПС. Після цього допису хочу з усіма попрощатися, бо суперлояльні модератори такого допису мені не простять.
Усі ваші "мінуси" приймаються до моєї великої козацької торби, яка з моменту скасування козацтва повнішає з кожним днем, пропорційно до отупіння власного народу від лояльності.
Бажаю усім максимальної національної пильності.
Лише писати на форумі рідною (українською) - цього замало. Треба робити по-українськи, як робили наші предки, коли гинули за нас.

ППС - і почастіше ходіть на Севастопольський форум. Там лояльності набагато менше. І покажіть там свою силу й мудрість, коли кацапи, як тільки можуть, обкладають українців. УСПІХУ ВСІМ. Читайте тут мудрість! http://pravoslavu.narod.ru/tain.htm
До зустрічі на інших форумах. Практично забанена Аничка.
Великий привіт benderі.UA, Sotnik'у, Сварусові та -=VJ=- З Вами можна йти до бою!
Слава Україні! Слава Героям!
  • 0

#206 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.02.2008 – 23:28

:shy: :) :) Афтор смалить)
Шановна пані -мисливець на скажених псів, агресивність вам не пасує. Не треба тут кричати і йти вбій :unsure:

Ви так тут розповідаєте все гарненько , що ніби-то ви самі поклали декілька десятків агресорів. Весь ваш бій мабуть заключається в тому що по форумам ходити та за правду боротись ?).

Це ще один наявний приклад того, що так звані занадто свідомі націоналісти, а в цьому випадку ще і агресивні, не враховують реалії українського суспільства. Хто за УПА той герої, а хто нічо не розуміє той чмо. Культура свідомої пані налице. Нажаль нічого з таких заяв гарного не вийде, поки свідомі це не зрозуміють і не зрозуміють несвідомі що вважають УПА банадитами.. От так і далі будуть ходить по форумах та гризти один одному горлянки. Цирк.
  • 0

#207 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 25.02.2008 – 23:38

Соромно повинно бути панові Супермодератору за свій такий допис.
Пані Аничка все правильно сказала. Майже нічого додати. Хіба що це:

Цитата

Україна, це не тільки земля, але й нація. А нація, це не тільки сучасне покоління. Нація це мертві, живі й ненароджені, об'єднані кров'ю, минулим та боротьбою за майбутнє і сучасне.Олена Теліга

• 0

#208 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.02.2008 – 23:42

Перегляд дописуSotnik (25.02.2008 22:38) писав:

Соромно повинно бути панові Супермодератору за свій такий допис.
Пані Аничка все правильно сказала. Майже нічого додати. Хіба що це:
Вже сиджу червонію за свої негідні думки в темі про УПА. :shy: В кого просити пробачення пане Sotnik ? :) Маю свою думки щодо УПА і на провакації всіляких агресивних панночок піддаватись не буду. Так що ставте там плюсики за полум"яну промову про собак :)
  • 0

#209 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 26.02.2008 – 00:10

Маєте повне право мати свою особливу грунтовну думку.
Не маєте права переходити на особистості та займатися навішуванням ярликів.
Поняття "свідомий українець", "націоналіст", "патріот" ets. не можна використовувати в негативному сенсі, бо це глумління над нашими загиблими за ці ідеї співвітчизниками.

Р.S.Кому і за що ставити "+" та "-", то справа кожного форумчанина. Чи не так? Приділяти значну увагу тій репутації взагалі не варто, бо найчастіше то прояв настрою.
Р.S.S.Варто б почистити цю серйозну тему від оффтопу.
  • 0

#210 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 28.02.2008 – 21:33

Як нколи буває в житті.
Зустрінеш людину, а він хоче виговоритись і таких людей дуже цікаво слухати.
Знайомий дід розповідав як він в війну у Львові одного разу чудом врятувався, попавши в облаву гестапо, а в нього якраз була при собі зброя для передачі в партизанський загін. Коли підійшов фронт, йому пропонував товариш, поки є можливість, тікати за кордон. І хоч в нього вже було реальне уявлення про Совєти, та каже, що і думки не було драпати, - тут моя Батьківщина, чого я повинен кудись бігти.
В підсумку - дістав 25 років Колимських лагерів як учасник УПА.
І ось його слова: “Оглядаючись назад на прожите життя, насправді, які жахливі умови тоді були, але ми були молоді і здавалось то все тимчасово.
І можу сказати – я щаслива людина.
Головне - в нас тепер є своя Держава”.
  • 0

#211 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 29.02.2008 – 08:56

Перегляд дописуDON BASS (28.02.2008 22:33) писав:

Як нколи буває в житті.
Зустрінеш людину, а він хоче виговоритись і таких людей дуже цікаво слухати.
Знайомий дід розповідав як він в війну у Львові одного разу чудом врятувався, попавши в облаву гестапо, а в нього якраз була при собі зброя для передачі в партизанський загін. Коли підійшов фронт, йому пропонував товариш, поки є можливість, тікати за кордон. І хоч в нього вже було реальне уявлення про Совєти, та каже, що і думки не було драпати, - тут моя Батьківщина, чого я повинен кудись бігти.
В підсумку - дістав 25 років Колимських лагерів як учасник УПА.
І ось його слова: “Оглядаючись назад на прожите життя, насправді, які жахливі умови тоді були, але ми були молоді і здавалось то все тимчасово.
І можу сказати – я щаслива людина.
Головне - в нас тепер є своя Держава”.
Цікаво, що мій дідусь говорить майже те саме. Що заради цього варто було життя в таборах проживати.
  • 0

#212 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 29.02.2008 – 14:48

Перегляд дописуDON BASS (28.02.2008 21:33) писав:

...Головне - в нас тепер є своя Держава”.
І лише завдяки ТАКИМ людям як твій дід, ми сьогодні маємо свою державу. ВОНИ в 1939-56-х здобули нам незалежність в 1991-му. А хто говорить що наша незалежність сама впала нам до рук най застрілиться.
  • 0

#213 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 29.02.2008 – 14:58

Вони чи не вони здобули - тут можна сперечатися.
Але те, що їхня боротьба залишила свій відбиток в пам'яті та серцях людей, і це мало колосальний вплив на формування громадської думки, що проявилася на референдумі 91-го року - це незаперечний факт.
  • 0

#214 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 29.02.2008 – 19:49

Перегляд дописуSotnik (29.02.2008 14:58) писав:

Вони чи не вони здобули - тут можна сперечатися.
Але те, що їхня боротьба залишила свій відбиток в пам'яті та серцях людей, і це мало колосальний вплив на формування громадської думки, що проявилася на референдумі 91-го року - це незаперечний факт.

Так отож. Збройний упротив УПА це був не відчай купки відчайдух. Якщо прикинути приблизну кількість повстанців це понад 200 тис., у кожного були батьки це ще 400 тис. брати-сестри 200-300 тис., друзі, співчуваючі ще стільки ж, набирається число кількості усіх жителів Західної України. Отож отримуємо визвольні змагання нації, що вилилось у формування визвольної армії.
Діяльність УПА безперечно мала великий вплив на народ, це наче кинути у погасаюче вогнище купу дров, в душі народу уже не тліло, а горіло прагнення до самостійності, воно передавалось наступним поколінням і коли прийшов час в 91-му зіграло свою роль.
  • 0

#215 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 01.03.2008 – 12:04

Ну от, немає жодного видання в інтернет цієї книги. Мені самому дивно, чому так, є тільки реквізити книги.

Ось, скріни

Зображення

Зображення

Полякам на згадку
  • 0

#216 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 01.03.2008 – 20:45

Перегляд дописуБогуслав (29.02.2008 19:49) писав:

... Діяльність УПА безперечно мала великий вплив на народ, це наче кинути у погасаюче вогнище купу дров, в душі народу уже не тліло, а горіло прагнення до самостійності, воно передавалось наступним поколінням і коли прийшов час в 91-му зіграло свою роль.

Слава Богу, що тоді була УПА!
Якби не наші хлопці й дівчата з УПА - мали би наступне: http://forum.iv-fr.n...topic.php?t=433

А кацапи тотально б населяли наші землі й гордо примовляли "Я карєнной львавянін".
  • 0

#217 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 09.03.2008 – 18:25

11 вересня 1943рік Волинь, с.Новий Загорів, бій в стінах храму - вбито 540 окупантів, поранено 700 - кліп Тартака "Не кажучи нікому"
  • 0

#218 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 09.03.2008 – 18:43

У мене виникло запитання...
Відомо з історії, що німці з метою боротьби з партизанами застосовували таку практику, як розстріл заручників. За кожного вбитого партизанами солдата Вермахта, офіцера, генерала, за підірваний танк, машину, міст, потяг... За все існував такий собі "прейскурант", що визначався кількістю вбитих заручників з місцевого населення... Скрізь в Європі така практика давала непогані результати в боротьбі з партизанами. Тільки не в Радянському Союзі... Бо радянські партизани вважали народ на окупованих територіях не своїм народом, а вже практично визнаними "ворогами народу".
Як з цим були справи в УПА? Може в когось є інфа про отой людожерський "прейскурант" чи як це у німців звалося?
  • 0

#219 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 09.03.2008 – 19:21

УПА не виняток. Були випадки, коли за вбитого упівцем офіцера вермахту, німці вели каральні операції в селі
  • 0

#220 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 09.03.2008 – 20:10

Я зустрічав таку неперевірену інфу, що за вбитого солдата вбивали 10 заручників, за пораненого - 5, за офіцера від 20 до 50 в залежності від звання... Виходить, що за бій в с. Новий Загорів було потім вбито біля 9000 заручників? .......
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних