Перейти до вмісту

УПА

Повідомлень в темі: 489

#141 Marcos

....

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 07.02.2008 – 11:00

Перегляд дописуЛастiвочка (7.02.2008 10:43) писав:

На допис Маркоса захотілось відповісти...Не тре робити поділу між Сходом і Заходом, не тре...
так ?) А не пам"ятаєш хто писав про невизнання дня перемоги, радянської армії як визволительної, часом не ти ?) Ти не ділиш український народ, на чужих та своїх, бо одні за УПА воювали, а інші за комуністів ?
Я не ділю, я якраз констатую факт розподілу .

Не треба ідеалізувати УПА ! УПА теж не безгрішні і поляків вони вирізували справно, цілі села палили. За СРСР ідеалізували Радянську армію, зараз починається ідеалізація УПА. Тільки ви ніяк не зрозумієте що СХІД та ПІВДЕНЬ УПА ніколи не приймуть і не варто це їм нав"язувати та відкривати там пам"ятники.
  • 0

#142 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.02.2008 – 11:52

Маркосе, не перекручуйте на свій лад моїх дописів, або у вас дівчача пам"ять:) Я рідко пишу великі і серйозні пости, але в темі День Перемоги саме цей випадок, тому раджу повернутись і переглянути мої дописи, щоб я тут не повторювалась 9.05 - Дєнь Побєди

Цитата

А тому і на Заході, і на Сході й досі вигідно ігнорувати той факт, що під час імперіалістичної другої світової війни було три види збройних протистоянь:
а) боротьба з німецьким імперфашизмом;
б) боротьба з російським імперкомунізмом;
в) боротьба національно-визвольна.
Усі ці протистояння відбувалися не окремо, послідовно, почергово: вони сплелися у складний клубок, і кожна група, що уособлювала ту чи іншу потугу, вела смертельну боротьбу на знищення із двома іншими. І в цих трьох різних видах боротьби були свої союзники і противники, свої герої й мученики, свої поразки й перемоги, свої переможці й переможені. У другій світовій війні була не одна, а дві перемоги, бо в ній було дві поразки. Перша перемога — це перемога над фашизмом. Гітлерівський режим було знищено,націонал-соціалізм— осуджено, нацистських главарів —повішено. Ця перемога належить усім, хто її виборював — на фронтах і в тилу. І честь і шана за це від нинішнього і наступних поколінь належить теж їм УСІМ. Але тільки їм! Бо друга перемога — це перемога (воєнна, але не ідейна) сталінського імперкомунізму над національно-визвольними рухами, зокрема. Польщі, Прибалтики, України, над східноєвропейськими країнами, проданими Заходом, передусім США, імперській Москві за участь СРСР у розгромі Японії. Але за цю та інші свої криваві «перемоги» комунізм ще й досі не дочекався свого Нюрнберга...

• 0

#143 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 07.02.2008 – 12:15

Це можливо моя дівоча пам"ять написала ?:))

Цитата

Знаєте трохи дивно і неприємно бачити як щороку, 9 травня, керівники нашої держави щиро вітають і обдаровують енкаведистів, бійців внутрішніх військ і совєтської армії, які брали участь у жахливих злочинах проти нашого народу. Дякують їм. Низько вклоняються. Вояки ж УПА та дивізії ”Галичина” з узбіччя похмуро спостерігають за цим блюзнірством. Їм тужно дивитися, як впевнено йдуть Хрещатиком ветерани окупаційної армії, організатори голодоморів, люті ненависники наших героїв.(с)

• 0

#144 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 07.02.2008 – 12:38

Я живу в центрі України, в прокомуністичному (маю надію, що в минулому) центрі України, і вже трохи звикла до подібного розподілу: "наші" - радянська армія, червоні та вороги - німці та "бендери" (саме через "е", бо в більшості народ і не знає про походження того слова), причому до німців люди ставляться з більшою приязню, ніж до бандерівців. Нашу сім"ю тут називали і називають бандерівською, але ми цим гордимось, хоча які ми в біса бандерівці - якщо навіть перейменування власної вулиці не можемо добитись?!
Так от. Займаючись журналістикою, я збирала матеріали з усього району. Була у мене одна стаття (обласна газета так і не зважилась дати в опублікування) про ветерана радянської армії, в якій той "сповідався" про власну участь в набігах загонів-перевертнів на західні села. То була спланована акція радянської влади з метою підриву авторитету УПА і, відповідно, відмови у підтримці з боку місцевого люду. Стаття та подавалась біля 8-ми років тому. Зараз, мабуть, її таки б дали в опублікування.
  • 0

#145 kamoro

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 07.02.2008 – 13:19

До Marcos
Тільки ви ніяк не зрозумієте що СХІД та ПІВДЕНЬ УПА ніколи не приймуть і не варто це їм нав"язувати та відкривати там пам"ятники.

А чому це не варто? Хіба ОУН-УПа боролися лише за саму Галичину? Наскільки я знаю Бандера мріяв про незалежну Україну, про свободу для всіх українців. Ось документальний уривок з його листівки( Березень 1943 p.) -

Ми боротимемось за незалежну Українську державу, яка захистить населення від знищення. Ми боротимемось за Українську державу, в якій український народ буде господарем своєї прадідівської землі. Будемо боротися за Українську державу, яка вможливить усім чесно проживаючим і працюючим в Україні національностям гідне життя! (...)

І про Донбас теж не забував -

...Українці, що працюють у колгоспах, отримують від німців за їхню тяжку працю замість хліба кілька копійок, на які нічого не можна купити. Українські робітники Донбасу та інших промислових центрів змушені тяжко працювати по 12 годин щодня, а отримують вони тільки голодний пайок. Примара нового голоду насувається на всю Україну...

То чому ж Схід і Південь мають вважати його ворогом?
Можливі два варіанти:
1 Або вони сліпі, бо не знають правди
2 Або вони просто виступають проти самої ідеї незалежності України. Ця ідея їм чужа і замість волі вони обирають рабство.
  • 0

#146 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.02.2008 – 16:08

Перегляд дописуMarcos (7.02.2008 12:15) писав:

Це можливо моя дівоча пам"ять написала ?:))
Маркосе, ви вириваєте цитати зовсім з іншої теми))) Там десь є сказано, що я не визнаю святкування дня Перемоги? Навпаки.
На той час дописи стосувались саме невизнання УПА, як воюючої сторони. В даний момент все змінилось і Шухевичу заслужено дали Героя. Влада повинна раз і назавжди покласти край брехні‚ яка ллється з вуст есдеків‚ регіоналів‚ комуністів і сатаністів конотопської відьми. Переважно ці наклепи лунають з вуст людей абсолютно некомпетентних‚ які окрім „Короткого курсу ВКПб” нічого на цю тему не прочитали. Але незнання не повинно звільняти від відповідальності.
Називаючи упівців та дивізійників зрадниками‚ опоненти чомусь не уточнюють‚ кого саме вони зрадили. Совєтську власть? Але вона існувала в Західній Україні лише 20 місяців і при відступі у червні 1941 залишила гори трупів. Немає в Західній Україні жодного містечка чи села‚ де б з приходом німців не оплакувано помордованих тіл своїх рідних. Збереглися фотографії‚ свідчення очевидців‚ дані сучасної ексгумації‚ які демонструють нам жахливі злочини комуністичної системи: молоді студенти духовної семінарії з цвяхами в голові‚ вагітні жінки з розпоротими животами‚ юні черниці зґвалтовані з повирізуваними персами...
Ось тут стаття Сашка Положинського Поки влада не визнає УПА – доти вона не буде українською Хороша стаття
  • 0

#147 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 09.02.2008 – 17:28

Перегляд дописуkamoro (7.02.2008 13:19) писав:

До Marcos
Тільки ви ніяк не зрозумієте що СХІД та ПІВДЕНЬ УПА ніколи не приймуть і не варто це їм нав"язувати та відкривати там пам"ятники.

А чому це не варто? Хіба ОУН-УПа боролися лише за саму Галичину? Наскільки я знаю Бандера мріяв про незалежну Україну, про свободу для всіх українців. Ось документальний уривок з його листівки( Березень 1943 p.) -

Ми боротимемось за незалежну Українську державу, яка захистить населення від знищення. Ми боротимемось за Українську державу, в якій український народ буде господарем своєї прадідівської землі. Будемо боротися за Українську державу, яка вможливить усім чесно проживаючим і працюючим в Україні національностям гідне життя! (...)

І про Донбас теж не забував -

...Українці, що працюють у колгоспах, отримують від німців за їхню тяжку працю замість хліба кілька копійок, на які нічого не можна купити. Українські робітники Донбасу та інших промислових центрів змушені тяжко працювати по 12 годин щодня, а отримують вони тільки голодний пайок. Примара нового голоду насувається на всю Україну...
ну так є велика різниця, що Бендера хотів і що Бендера робив.Мені не треба цитувати що він писав, я теж можу багато чого написати і що ? Шановний, я в жодному разі не кажу що Бандера не герой, геро і УПА герої, але нав"язувати людям те що їм чуже, є вершиною тупості. І в тому що країна фактично розколена в деяких питаннях, винні І ВИ і ВОНИ. Бо це як у казочці, два барани на місточку вперлися і все.

Цитата

То чому ж Схід і Південь мають вважати його ворогом?
Можливі два варіанти:
1 Або вони сліпі, бо не знають правди

А шановний, яку вони правду повинні знати ? Люди жили на Сході, їх визволяла радянська армія, вони мають іншу історію, вони більш схильні до Росії, що ви від них хочете ? Батагом примусти УПА любити ? Так от знову ви сприяєте розколу країни, не беручу до уваги історію.

Цитата

2 Або вони просто виступають проти самої ідеї незалежності України. Ця ідея їм чужа і замість волі вони обирають рабство.
та ви що ) А чому ж УПА не боролась активно проти польського панування до 1939 року, чи польська клітка була золотою, а радянська залізною ?)
Врахуйте географічну близькість до Росії, так само як і Західна близька до Польщі. ЗНОВУ ВИ СТАВИТЕ СЕБЕ ВИЩЕ ЗА НИХ

Перегляд дописуЛастiвочка (7.02.2008 16:08) писав:

Маркосе, ви вириваєте цитати зовсім з іншої теми))) Там десь є сказано, що я не визнаю святкування дня Перемоги? Навпаки.
та як це я так ) . Це все з тієї теми) Ви кожного ветерана радянської армії, який крокує Хрещатиком, називаєте

Цитата

аційної армії, організатори голодоморів, люті ненависники наших героїв
. А нічого що вони для 70 % країни ( приблизно) є героями ? Таке враження що тільки Захід знає хто за шо боровся і хто є патріотом, як на мене такого права Захід немає, так само як і Схід.
  • 0

#148 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 09.02.2008 – 19:29

Особисто я вважаю, що право на пошано мають всі солдати що воювали за Україну.
Як рядянська армія, так і УПА.Якщо ж існують якість проблеми з свідомістю певних регіонів, то це вже справа держави - надати докази та зробити справний піар.
  • 0

#149 franz74

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 09.02.2008 – 21:00

Слава Україні! Люди які боролися під прапором УПА- справжі герої та патріоти нашої землі. Патякання про звірства та зрадників вже набридло. Треба мати мужність нашим державним мужам визнати факт- бо це саме факт, але в нас при владі одні і ті самі пики або їх синки або внучки. Чув що в 2001 році ще знищували документи по УПА в архіві СБУ. Кому це потрібно? Думаю що це потрібно саме дітям та внукам тих, хто переодягався в форму вояків та чинив звірства. Історія річ вперта :kozak: P S Все життя прожив в центрі України, розмовляю російською, прошу бандерівцем не називати Хоча це мабуть велика честь
  • 0

#150 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 10.02.2008 – 01:06

Цитата

та ви що ) А чому ж УПА не боролась активно проти польського панування до 1939 року, чи польська клітка була золотою, а радянська залізною ?)
Врахуйте географічну близькість до Росії, так само як і Західна близька до Польщі. ЗНОВУ ВИ СТАВИТЕ СЕБЕ ВИЩЕ ЗА НИХ

До 39-го року УПА, як такої ще не існувало, була ОУН, котра, помітьте, вела боротьбу за визволення України, але боротьба ця велась цивілізованим способом, дипломатією, пропагандою, просвітою. Зрештою поляки до 2-ї світової війни ставились до українців значно толерантніше. А от східний "брат" розпочав своє панування із репресій, чим і викликав збройний супротив. Зрештою опісля УПА вела боротьбу і з німцями і з совітами і з, помітьте, польською Армією Крайовою. Тому неможна говорити в контексті що УПА була поблажливою до поляків, бо вони територіальні сусіди. Боролися з усіми в рівній степені і чим більша агресія була направлена проти українського населення, тим жорсткішою була відповідь.
  • 0

#151 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 10.02.2008 – 01:21

Варто також зауважити саме Степан Бандера зініціював протимонопольну акцію, шкільну акцію, а також за його наказом відбулися два найголосніших замахи 30-х років - вбивство консула РС у Львові (виявилося, що вбили спецпредставника Москви, котрий об’їджав із інспекційною метою радянські консульства, друга родини Дзержинських Андрія Майлова. Причина: голод, штучно влаштований на Великій Україні) та атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького за пацифікацію населення Галичини. Про Варшавський процес детальніше тут
  • 0

#152 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 01:23

Перегляд дописуMarcos (9.02.2008 17:28) писав:

Перш ніж так категорично висловлюватись, вивчіть матчасть. http://oun-upa.org.ua/main/
УПА була створена наприкінці 42го - початку 43го. Як раз під час німецької окупації.
То проти кого ж вона була створена? Проти Совєтов, які в цей час були вже за Волгою?
Виявляєте повну неосвіченість в цьому питанні і ще намагаєтесь "права качать"!
Чи як прийнято в кращих традиціях жанру? " Пастернака не читав! Але засуджую!"

Повідомлення відредагував Sotnik: 10.02.2008 – 01:29

• 0

#153 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 02:09

Перегляд дописуSotnik (10.02.2008 01:23) писав:

Перш ніж так категорично висловлюватись, вивчіть матчасть. http://oun-upa.org.ua/main/
УПА була створена наприкінці 42го - початку 43го. Як раз під час німецької окупації.
То проти кого ж вона була створена? Проти Совєтов, які в цей час були вже за Волгою?
Виявляєте повну неосвіченість в цьому питанні і ще намагаєтесь "права качать"!
Чи як прийнято в кращих традиціях жанру? " Пастернака не читав! Але засуджую!"
Не бризкайте слюною, шановний. Тоді для тих хто знає матчасть, розпишу вам питання щоб ви зрозуміли, а то мабуть через великий обсяг інформації якою ви володієте. до вас не доходить.
Шановний пан kamoro пише про Східняків що :

Цитата

Або вони просто виступають проти самої ідеї незалежності України. Ця ідея їм чужа і замість волі вони обирають рабство.
Тоді постає питання, чому ж на Заході так пізно зрозуміли цю ідею ? Чому ОУН( вибачте шановний історикознавець, що написанв не ОУН, а УПА.) не здійснювала таких же самих дій проти Польщи, як УПА проти СРСР? Адже поляки тисли на все українське, де прагнення до незалежності було до початку другої світовї ? де дії проти Польщи ?
Для ярих націоналістів, тобто для вас шановий знавець мат . части, я повторюю, що я не проти УПА, я тільки ЗА. Я проти сліпого підходу до історичних реалій. Сходу близька Росія і він не міг та і не хотів проти неї боротися за незалежність, так же само як і українській Захід не міг мочити польське населення та польську владу в умовах Польської держави, бо всі жили разом. Вже давно це треба зрозуміти ультра-мега націоналістам і припинити проклинати Схід за не розуміння значення УПА для України.
  • 0

#154 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 02:27

Перегляд дописуMarcos (10.02.2008 02:09) писав:

Чому ОУН( вибачте шановний історикознавець, що написанв не ОУН, а УПА.) не здійснювала таких же самих дій проти Польщи, як УПА проти СРСР?
Та тому що до 1939-го війни не було. От і намагалися вирішувати всі суперечки миром. Хоч миром те назвати складно. Були доволі часті збройні сутички між підпільниками та польською владою. Але це не було війною. Коли ж прийшли "визволителі", то вони розв"язали вже справжній терор...На що і отримали відсіч.

ПеС. ОУН та УПА зовсім різні структури і плутати їх можуть тільки вітренківці та комуняки, а ще деяки позери... На момент створення УПА з ОУН виокремилися ОУН(б) та ОУН(м). Між збройними угрупуваннями цих політичних структур існувало збройне протистояння. Врешті решт гору взяли хлопці з ОУН(б). Вони і здійснювали політичне керування УПА.
  • 0

#155 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 02:34

Перегляд дописуSotnik (10.02.2008 01:27) писав:

Та тому що до 1939-го війни не було. От і намагалися вирішувати всі суперечки миром. Хоч миром те назвати складно. Були доволі часті збройні сутички між підпільниками та польською владою. Але це не було війною. Коли ж прийшли "визволителі", то вони розв"язали вже справжній терор...На що і отримали відсіч.

ПеС. ОУН та УПА зовсім різні структури і плутати їх можуть тільки вітренківці та комуняки, а ще деяки позери... На момент створення УПА з ОУН виокремилися ОУН(б) та ОУН(м). Між збройними угрупуваннями цих політичних структур існувало збройне протистояння. Врешті решт гору взяли хлопці з ОУН(б). Вони і здійснювали політичне керування УПА.

Шановний ви так сенсу і не бачите ? Чи ви вперто проводити лекції зі історії ОУН-УПА, невдаючись до аналізу ? Суть в тому що проти Польщі не боролись так актвино як проти СРСР і справа тут не в організаціях, а справа в активності і прагненні .
  • 0

#156 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 10.02.2008 – 02:49

Маркос, не боролись проти Польщі так активно, бо за польської влади ущемлення українців різко не велось. Були дозволені громадські організації, партії, котрі із приходом "визволителів" моментально ліквідували. Єсть адна КПРС, больше нам нє нужна!
ОУН в 30-х роках набула швидкої підтримки населення.
Шкільна акція, зоорганізована ОУН, де всі школи із учнями Галичини одночасно вийшли на протест польськомовного викладання в школі, пацифікація що вневдовзі настала та дії ОУН проти неї, теж вбивство Перацького викликало чималий резонанс. Прикладів море, в кожному селі Галичини був підпільний осередок ОУН, котрі із польською владою було явно не в дружніх стосунках)
  • 0

#157 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 03:03

А ви сенс в своєму твердженні бачите?
Для тих, кому погано доходить:
ПОЛЬЩА НЕ ОКУПОВУВАЛА, НА ВІДМІНУ ВІД СРСР, УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ.
Тому проти неї не велися такі рішучі дії, як проти радянських НКВДістів.
Але і це буде не повністю правильне твердження.
Коли провели новий кордон Польщі по лінії Керзона, то деякі етнічні українські землі опинилися по той бік кордону.
Поляки почали виселяти українців, проводячи операцію "Вісла".
Так от там УПА вела проти поляків не підпільні диверсії, а справжні бої.
Так що доставалося і полякам, і німцям, і "визволителям".
А на східних, центральних та південних теренах України не було поширене таке явище як визвольний рух тому, що всіх здатних на це було тотально винищено ще в 20-30ті роки. А на "вивільнені" місця заселяли вихідців чорт зна звідки, тобто людей без роду та племені (а якщо точніше, то цих http://sota.libra.com.ua/index.php?option=...7&Itemid=1). І справа тут ні в якій міфічній "близості" Росії.
  • 0

#158 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 10.02.2008 – 11:55

Marcos
хотілося б почути від Вас щось позитивне..просто всю тему бачу лише запитання і критику..:kozak:

Можна було б побудувати достатньо жорстку структуру на кшталт:
1.УПА боролася за державу
2.Той хто бореться за державу - герой
3.УПА - герої
4.Держава захищає героїв
5.Наразі такого нема
5.1.Держава має змінити своє ставлення
або
5.2.Держава має активніше захищати героїв.

Таку проблематично опротестувати<_<Але, я вважаю, що така ВЖЕ є в голові кожного свідомого українця(можете вважати мене ідеалістом).

Тому МЕНІ, особисто, цікаво в цій темі, як можливо вирішити питання толерантності.В цій проблемі.

Прошу, давайте свої пропозиції і ідеї.
  • 0

#159 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 12:04

Перегляд дописуbdrFsg (10.02.2008 11:55) писав:

Marcos
хотілося б почути від Вас щось позитивне..просто всю тему бачу лише запитання і критику..:kozak:

Критика - теж велика справа. Без неї дуже легко підпасти під однобоку точку зору. Мені, наприклад, критика дуже допомагає - щось там собі думаєш, наштовхуєшся на критику, починаєш порпатись в джерелах, вивчати факти - а там диви, і ти вже сам "професор" в цьому питанні. А питання УПА у нас дуже вже заполітизоване. Раніше з них поголівно робили звірів, зараз дехто намагається пропихнути точку зору. що всі були янголами, хоча кожній людині зі здоровим глуздом зрозуміло, що на війні янголів не буває, і коли дитина біжить з криком, аби видати тебе, чи жінка підіймає на тебе пістоля, то доводиться вбивати і дитину, і жінку. Перш за все потрібна гарна неупереджена робота істориків та спецслужбовців, політика інформування, і років через десять після її початку суспільство буде готове нормально обговорювати цю тему. А доти - будуть лише протилежні емоції, та й по всьому.
  • 0

#160 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 12:43

Перегляд дописуbdrFsg (10.02.2008 11:55) писав:

Marcos

Таку проблематично опротестувати<_<Але, я вважаю, що така ВЖЕ є в голові кожного свідомого українця(можете вважати мене ідеалістом).

Тому МЕНІ, особисто, цікаво в цій темі, як можливо вирішити питання толерантності.В цій проблемі.

Прошу, давайте свої пропозиції і ідеї.
Україна зараз себе поводить, як слон в магазині з продажу виробів з скла. "Зайшов" слон-держава в такий магазин, потоптав, порозбивав все що завгодно і пішов далі. Де чітка політика держави з приводу " популяріації" ОНУ-УПА ? Наразі тільки чутно " УПА -ГЕРОЇ. УПА БОРОЛИСЬ ЗА НЕЗЕЛАЖНІСТЬ". Це зрозуміло лише Заходу !
Я вже писав і ще раз напишу, моя мама родом з села Хмельницької області до кордону з Тернопільскою ( до 1939 кордон між СРСР та Польщою) п"ять хвилин пішки, село фактично розділене на дві частини, одна частина -православна, інша-католицька ( по селу проходить кордон між областями). Так от в православній ( Хмельницькій) частині села УПА НЕ ЛЮБЛЯТЬ і ніхто УПА там не захоплюється. Підчас війни УПА ходило добивало поранених червоноармійців по хатам, а люди з Хмельницької області ходили міняти речі на їжу до Тернопільської області і дуже часто зникали, ходили чутки що в жодному разі не треба заходити в хати до " бендерівців", а особливо в їхні підвали.
То якщо тут вже не люблять УПА, то яка ситуація в тих регіонах що ще більше віддалені від Заходу ?

Чому немає чітко спланованої компанії, щодо підвищення авторитету УПА. Чому не можна купити час в prime time на каналах 1+1 та Інтер, та не показати документальні фільми, чому не можна зняти декілька якісних художніх ( запросити хоча б одну голівудську зірку і одну російську та іноземного режисера) фільмів про боротьбу УПА ? І не робити наголос на " УПА БОРОЛИСЯ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ", а акцентувати увагу на людських трагедіях, на репресіях, на насильницькій коликтивізації, на мордування греко-католиків і на прагненні людей захистити СВОЄ, щоб кожному хто думає що "УПА-БАНДИТИ" дійшло що вони захищали лише себе, свою власність, віру та сім"ю.Надрукувати хоча б декілька сотен тисяч примірників брошур чи книжичок та роздати їв в Центрі, Сході, Півдні про причини дій УПА. Де це все ? Немає цього нічого. Сказали " УПА ГЕРОЇ. ВСІ ПОВИННІ ЦЕ РОЗУМІТИ, А ХТО НЕ РОЗУМІЄ ТОЙ ІДІОТ". І що, наслідки бачите ? ну так давайте далі будемо слонами
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних