Перейти до вмісту

УПА

Повідомлень в темі: 489

#101 Marcos

....

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 26.10.2007 – 09:25

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (26.10.2007 09:24) писав:

так, ви праві... Маркос, в тебе є незаангажоване джерело в якому світла і темна сторони організації? тобто не збочене на одну сторону а нейтральне... ?
немає, про добивання поранених червоноармійців чув від жителів Хмельницкої області.
  • 0

#102 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.10.2007 – 09:31

В Франківській області в кожному селі можете почути думку літніх людей, які знали вояків УПА, багато сільських вулиць та пам’ятників названо та встановлено в честь командирів підпільних груп. Раз вони були кровожерливі бандити, то чому їх вшановують та визнані на обласному рівні в 6 областях ЗУ.
  • 0

#103 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 09:51

Перегляд дописуbamik (26.10.2007 09:31) писав:

В Франківській області в кожному селі можете почути думку літніх людей, які знали вояків УПА, багато сільських вулиць та пам’ятників названо та встановлено в честь командирів підпільних груп. Раз вони були кровожерливі бандити, то чому їх вшановують та визнані на обласному рівні в 6 областях ЗУ.
а хто каже що вони були бандитами ? Але факт залишається фактом - солдатів добивали, поляків нищили.
  • 0

#104 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 10:00

Війна є війна, різни випадки бували, не спорю..

Відомий славний наказ Берії та Жукова http://poshuk-lviv.o.../deportacia.htm

Цитата

Для борьбы с антисоветскими бандами перебросить 12 и 25 карательные дивизии НКВД.

І правильно робили, що стріляли енкаведистів
  • 0

#105 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 26.10.2007 – 14:00

Найголовніше, що УПА була єдиною силою, яка боролась за незалежність України. Все инше відходить на другий план.
  • 0

#106 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 14:13

Перегляд дописуOlexandr (26.10.2007 14:00) писав:

Найголовніше, що УПА була єдиною силою, яка боролась за незалежність України. Все инше відходить на другий план.
та ви що ;) Чомусь про загони НКВД які стріляли по відступаючим солдатам ( Радянська армія теже захщиала людей) кажуть при найліпшій нагоді, а про те що і мирне наслення від УПА страждало, ви я бачу намагаєтесь замовчувати. Дуже цікаво.
  • 0

#107 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 14:26

Перегляд дописуMarcos (26.10.2007 15:13) писав:

та ви що ;) Чомусь про загони НКВД які стріляли по відступаючим солдатам ( Радянська армія теже захщиала людей) кажуть при найліпшій нагоді, а про те що і мирне наслення від УПА страждало, ви я бачу намагаєтесь замовчувати. Дуже цікаво.
Я нічого не намагаюсь замовчувати. Переконливих доказів, що УПА знищувало мирне неселення, не маю, якщо є, то надайте посилання. Те що РККА захищала якихось людей, не наперечую, але за незалежність України вони не боролись.
  • 0

#108 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 15:54

Перегляд дописуOlexandr (26.10.2007 14:26) писав:

Я нічого не намагаюсь замовчувати. Переконливих доказів, що УПА знищувало мирне неселення, не маю, якщо є, то надайте посилання. Те що РККА захищала якихось людей, не наперечую, але за незалежність України вони не боролись.
Вибачте, перконливі докази для вас чи для кого ?Переконати себе можете тільки ви, так само як і спростувати будь-яке джерело. РККА захищалось людей від німців і не якихось людей а українців. Тому що опір УПА не розповсюджувався на всю Україну, а тільки на її частину. РККА захищало мій рідний країй, Київщину, наприклад і УПА тут і не пахло.
Всім відомо що поляків нищили на Волині і чому б це тоді Ющенко і його польский колега так активно говорили про жертви з обох боків, коли в якомусь селі відкривали пам"ятник ?

Як поляки нищили українців це ви дійсно не заперечуєте, операція " Вісла" була, а от дії ОУН-УПА що випалювали цілі польскі села, цього ж звичайно не було, бо вони боролись за незалежність і більше нічого нам не треба знати.
  • 0

#109 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 17:13

Перегляд дописуMarcos (26.10.2007 16:54) писав:

Вибачте, перконливі докази для вас чи для кого ?Переконати себе можете тільки ви, так само як і спростувати будь-яке джерело.
Бажано, для мене, хоча якщо є докази й для когось иншого, можемо подивитись.

РККА захищалось людей від німців і не якихось людей а українців.
Ага... тут все ясно, один окупант кращий за иншого.

Тому що опір УПА не розповсюджувався на всю Україну, а тільки на її частину. РККА захищало мій рідний країй, Київщину, наприклад і УПА тут і не пахло.
Не розповсюджувався через географічні особливості України.

Всім відомо що поляків нищили на Волині і чому б це тоді Ющенко і його польский колега так активно говорили про жертви з обох боків, коли в якомусь селі відкривали пам"ятник ?
Я думаю, що такі заяви спрямовані на поліпшення стосунків з Польщею, не більше.

Як поляки нищили українців це ви дійсно не заперечуєте, операція " Вісла" була, а от дії ОУН-УПА що випалювали цілі польскі села, цього ж звичайно не було, бо вони боролись за незалежність і більше нічого нам не треба знати.
Я писав, що боротьба за незалежність – це те, що може мінімізувати решту недоліків навіть якщо вони є. Тому, що більше жодна армія не мала на меті побудову незаложної української держави.
  • 0

#110 Каздалевський

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 19:19

Перегляд дописуOlexandr (26.10.2007 14:00) писав:

мета виправдує засоби?
  • 0

#111 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 633 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:ануда

Відправлено 26.10.2007 – 19:29

Істини немає. Точніше у кожного вона своя. Це по-перше.
По-друге, як сказав Бамік, війна є війна. І додам у сім"ї не без урода. В ті часи подібні дії проти мирного населення були з усіх сторін, і на мою думку про це навіть не варто говорити бо знов таки війна є війна.
Тут вже головне - ідея.
Маркосе, знову ти за своє... А як по-твоєму ведеться війна? Ти щось таке дурне пишеш. І донести щось таке "мега-нове" хочеш. Взагалі не бачу сенсу сперечатись тут. УПА - герої, а війна війною. Бо починається щось типу я найрозумніший знаю те і те...
  • 0

#112 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 19:32

Перегляд дописуNechupara (26.10.2007 19:29) писав:

Маркосе, знову ти за своє... А як по-твоєму ведеться війна? Ти щось таке дурне пишеш. І донести щось таке "мега-нове" хочеш. Взагалі не бачу сенсу сперечатись тут. УПА - герої, а війна війною. Бо починається щось типу я найрозумніший знаю те і те...
;) :) :cry: шо я за своє ? Я теми не створював і нічого я довести тут не намагаюсь. Звичайно дискусія, чи на форумі панночка мені не дозволяє вже сперичатись про УПА ?:)
Мабуть ти не зрозуміла про що тут мова. Мова не йде про те що поляки гарні, німці гарні, совки гарні а ОУН-УПА тварюки. Мова йде про те що , якщо вже визнали поляків вбивцями українців. та Совок поноволювачами, то тоді вже й треба визнати що дії УПА теж призводили до смерті цивільного населення і при чому досить такі жорстокі дії відносно поялків. Пан Olexandr не погоджується. Дискусія - є така річ.розумієш?
  • 0

#113 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень
  • Місто:ануда

Відправлено 26.10.2007 – 19:46

твої дискусії схожі на позерство! Тобто - фі!)))
І ти провокуєш мене на офтоп!
Дайте йому попередження!)))))
  • 0

#114 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 20:52

Помаранчева Пантерка
історія це не точна наука, тому однозначної відповіді не буде ніколи.

по темі : не вважаю їх янголами. проте! мабуть саме завдяки повстанцям в нас збереглось щось українське, окрім негативних рис в менталітеті. завдяки їм певно і прагнення до незалежності не зникло.
що ще...можна повторитись, що війна є війна, боротьба є боротьба і тут без жертв не буває звичайно, тому і ціль та мета все ж таки головними стають.
ну окрім того, що вони лише за Україну боролось, хочу додати ще, що це було абсолютно добровільно, а не примусово - це раз. й своїх людей вони цінували й не вбивали. на відміну від радянських військ, в яких звичайні солдати були просто гарматним м.ясом, як для ворога, так іноді й для своїх - це два.

п.с. щодо того, що вулиці там чиїмись іменами називають...пам.ятники...ну вибачте у нас і Леніну зі Сталіним пам.ятники ставили (досі стоять і досі люди їх шанують) і люди щиро сумували з приводу їх смерті...так що це ще не показник.
  • 0

#115 Івасик Телесик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 305 повідомлень
  • Місто:kyiv/iv-frankivsk(kalush)

Відправлено 26.10.2007 – 21:27

;) :) :cry: :) :) :) :) :) :ggggg:
Ти звернула увагу на яких сайтах ти це все дивилася?
Так, я погуджуюсь - ідеальних людей не існує, але це вже насміхання над мертвими людьми і наклеп. де офіційні дані???
  • 0

#116 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 26.10.2007 – 22:30

які офіційні дані? я що - сказала що я це правдою вважаю? я просто знайшла джерела і намагаюся з"ясувати справжню правду! Бо я спілкуюся з людьми і багато з них ненавидить УПА і не хоче визнавати їх героями...а я хочу знати все про них, бо я хочу мати переконливі докази того, що наприклад, ми праві, а не хтось інший... щось мені здається що правда десь посередині...
  • 0

#117 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 27.10.2007 – 10:37

що всі замовкли? хтось дасть мені позитивну літературу? негативної вже начиталася...
  • 0

#118 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 27.10.2007 – 11:31

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (27.10.2007 11:37) писав:

що всі замовкли? хтось дасть мені позитивну літературу? негативної вже начиталася...
Позитивна література? Читай результати "Нюрнбергського процесу" - там про УПА не згадано жодного слова, ніхто нічого не довів.
  • 0

#119 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень

Відправлено 30.11.2007 – 18:33

СБУ оприлюднила факти компрометації бійців ОУН-УПА чекістами

Служба безпеки України знайшла документальні підтвердження протиправних дій, що вчиняли проти населення західних областей спеціальні групи МДБ і МВС, які займалися ліквідацією підпільних підрозділів Організації українських націоналістів та її збройних формувань.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник Галузевого державного архіву СБУ Сергій БОГУНОВ.

За його словами, в архіві спецслужби знайдено документи, які свідчать, що вказані групи під час виконання завдань видавали себе за один із підрозділів ОУН-УПА та діяли від його імені.

До складу груп вводився оперативний співробітник, який здійснював практичне керівництво групою, що становила собою бойову одиниць у складі 3-50 осіб, і могла, в разі необхідності, чинити збройний опір. Такі спецгрупи виконували завдання щодо перевірки даних стосовно осіб, які підозрювалися у причетності до підпілля ОУН, їх захоплення, одержання свідчень шляхом допиту від імені боївки, Служби безпеки або керівників центрів ОУН.

До кінця 1945 року органами внутрішніх справ і Держбезпеки УРСР використовувалося 150 зазначених спецгруп, до складу яких входило 1800 осіб. У квітні цього ж року спецгрупи при міських та районних органах МДБ були розформовані і надалі їх застосування дозволялося лише при облуправліннях МДБ. Таким чином, станом на лютий 1950 року залишилось 19 спецгруп загальною чисельністю 130 осіб.

Як зазначив С.БОГУНОВ, узагальнених даних щодо діяльності цих формувань немає, оскільки більшість матеріалів було знищено у 1990 році, а тому в документах архіву СБУ є лише окремі відомості з цього питання. Зокрема, станом на 1 липня 1945 року зазначеними спецгрупами було ліквідовано 1980 учасників підпілля та захоплено живими 1142 осіб.

Водночас архівні матеріали, які збереглися, свідчать, що спецгрупи вчиняли злочини проти звичайних місцевих жителів. Так, члени спецгрупи Острозького райвідділу МДБ Рівненської області, а також Хустського відділу МДБ Закарпатської області протягом зими 1947-1948 років грабували місцевих жителів, забирали в них гроші, особисті речі та харчі.

Крім того, у доповідній записці військового прокурора військ МВС Українського округу від 15.02.1949 року, адресовані секретарю ЦК КП(б) України Микиті Хрущову, наводяться дані про знущання над жителькою села Підвисоцьке Рівненської області, яку після тяжких побоїв члени групи згвалтували, вимагаючи надати відомості про її причетність до підпілля УПА. В іншому випадку в іншому селі члени групи вивезли до лісу чоловіка, від якого також шляхом катування та знущання намагалися отримати дані, щоїх цікавили.

Як зазначив С.БОГУНОВ, у матеріалах архіву є дані, що особи, які були причетні до протиправних дій, пізніше були заарештовані та були засуджені до різних термінів ув’язнення.

Водночас присутній на брифінгу радник тимчасово виконуючого обов’язки голови СБУ Валентина НАЛИВАЙЧЕНКА Анатолій МУДРОВ поінформував, що в архіві СБУ також знайдені дані про діяльність в період політичних репресій позасудових органів так званих – «трійок».

Зокрема, згідно з архівними даними, у 1937-1938 роках було засуджено майже 200 тис. осіб, з яких до вищої міри покарання було притягнуто понад 120 тис. Майже всі - за рішенням «трійок».

Так, зокрема, відповідно до документами, у той період було заарештовано 95 тис. колишніх куркулів, 109 тис. «колишніх людей», тобто колишніх поміщиків, дворян, поміщиків, понад 2 тис. військовослужбовців, понад 1 тис. співробітників НКВС, близько 11 тис. членів КПРС. Серед вказаної кількості заарештованих осіб, 133 тис. осіб були українці, близько 20 тис. - росіяни тощо.

Також у прес-службі СБУ повідомили, що наразі відомство вивчає документи, що стосуються каральних методів КДБ колишнього СРСР проти представників інтелігенції 60-х років.

Водночас СБУ ставить собі за мету вивчити та максимально оприлюднити матеріали про весь період діяльності радянської влади з 1917 по 1990-й роки.
http://unian.net/ukr...ews-224380.html
  • 0

#120 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 30.11.2007 – 22:01

Рекомендую прочитати книжечку Володимира Сергійчука "Тавруючи визвольний прапор", а взагалі...тре перелопатити гори літератури, щоб склалось СВОЄ бачення
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних