Перейти до вмісту

Філософія - ваше ставлення до дисципліни.

Повідомлень в темі: 54

Опитування: Філософія - ваше ставлення до дисципліни. (29 користувачів проголосувало)

Серед яких наук філософія сестра?

1. Математика, логіка, медицина, біологія, фізика. (9 голосів [31.03%])

Процент голосів: 31.03%

2. Література, теологія, метафізика (20 голосів [68.97%])

Процент голосів: 68.97%

Наскільки необхідна ця дисципліна?

1. Варто раціональніше використати час підготовки спеціялістів. (10 голосів [28.57%])

Процент голосів: 28.57%

2. Нехай буде, може, знадобиться. (10 голосів [28.57%])

Процент голосів: 28.57%

3. Ця дисципліна потрібна. (15 голосів [42.86%])

Процент голосів: 42.86%

Вам конкретно допомогла філософія?

1. Ні (13 голосів [44.83%])

Процент голосів: 44.83%

2. Так (16 голосів [55.17%])

Процент голосів: 55.17%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 17.11.2009 – 18:25

Перегляд дописуZhooook (15.11.2009 19:28) писав:

Нам сам викладач філософії казав,, що це не наука.
Потрібно зробити термінологічне уточнення. Слово філософія має кілька значень. Одне з них передбачає, що завданням філософії є передусім методологічна функція - дослідження і обґрунтування наукового методу та пізнання (це завдання виконується в таких розділах, як методологія науки і логіка). Тут філософія виступає цілком в ролі науки.
Інше значення передбачає, що головною функцією філософії є світоглядна - тобто створення цілісної картини світу. Тут ситуація складніша - з одного боку, філософія систематизує дані інших наук (створюючи наукову картину світу), але разом з тим дає відповідь на світоглядні запити окремої людини, тож в цьому випадку міркування виходить за межі суто наукових процедур, тобто світоглядні міркування можуть лежати вже поза сферою науки. В такому розумінні можливо стверджувати, що філософія (як самі світоглядні міркування) не є наукою. Одначе історична зміна картин світу, зміна світоглядних уявлень з плином історії є предметом вивчення, і на позначення таких досліджень вживається знову ж таки слово філософія - причому тут філософія є наукою, так само, як література не є наукою, а літературознавство є. Якщо з літературою/літературознавством проблем не виникає, то у випадку з філософією маємо збіг назви предмету і науки про предмет (так само ми позначаємо словом історія і самі події, і науку, що їх вивчає).
Плутанини додає ще й те, що на побутовому рівні слово філософія позначає якісь абстрактні, суто умоглядні міркування, відірвані від життя.
Це розмаїття значень може породити підміну понять, щоб цього не сталось, слід уточнювати, в якому розумінні вживається слово філософія. Отже, філософія як наука досліджує пізнання (логіка та методологія) а також типи світогляду (історія ідей). Філософія ж як самі світоглядні міркування наукою не є.
Можете запитати вашого викладача, що він робить у навчальному закладі, якщо не викладає наукове знання. Або ще радикальніше - напишіть декану скаргу, що вас змушують вивчати предмет, який не спирається на певну науку. Я думаю, що у відповідь викладач вам пояснить різницю принаймні між двома значеннями філософії - світоглядними міркуваннями і вивченням світоглядних міркувань. Звичайно, є просто дилетанти, можливо, ваш викладач належить до цього типу. На жаль, у сфері викладання гуманітарних дисциплін в декотрих ВНЗ значний безлад - я працювала в одному вузі, де один з викладачів закінчив ще за радянських часів якийсь заклад для підготовки політичних працівників в армії (здається, за радянських часів їх називали політруками), а тепер викладав політологію і філософію. Я вела семінари і була просто в шоці від того, що студенти мені переповідали, як почуте на лекції.
  • 0

#42 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 17.11.2009 – 19:04

Під час навчання у ВНЗ переконався в необхідності філософії у програмі, адже саме там від студентів уперше й істотно почали вимагати говорити вільно, не підглядаючи у підручник або що - говорити від себе, власну думку висловлювати. /Чи то викладач такий трапився, бо й на менеджменті таке саме було, й на психології./
Мені-то це не допомогло жодним чином, бо я вже вмів грузити будь-кого нівроку, але на решту студентів подіяло.
  • 0

#43 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 24.05.2010 – 08:57

Філософія - це головне, що відрізняє людину від тварин (тварини не філософствують) - саме виходячи з цього слід відповідати на питання "чи потрібна філософія?". Комусь не потрібна, ну і ладно, то його діло.
  • 0

#44 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 24.05.2010 – 09:57

А я думав що людину від тварини відрізняє прямоходіння і ще купа біологічних відмінностей :happy1:
  • 0

#45 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • 531 повідомлень

Відправлено 24.05.2010 – 10:35

Зовсім ні.
1) Фізіологічні відмінності - то нерелевантно, оскільки у слона є купа фізіологічних відмінностей від жирафа, а у кита - від пташки. Ну і що? Страуси теж ходять на 2 ногах, але це їх людьми не робить :happy1: . Ви говорите не про людину, а лише про її фізичне тіло, яке належить до підтипу хребетних, класу ссавців, ряду приматів, родини гомінід, коротше, є чисто тваринячим.

2) Людина - це перш за все духовна істора, і якраз у духовності і у свідомості криється її відмінність від тварин. Філософія дає вияв її духовності і робить її свідомість більш всеохопною. А фізичне тіло їй дано для того, аби існувати у цьому світі і проявляти себе у ньому (щоб проявляти себе, їй даний голос для спілкування, обміну думками і досвідом; руки, якими можна майструвати, будувати і т.д., ну і мозок, яким можна раціонально розмірковувати).
  • 0

#46 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 08.07.2010 – 02:30

Перегляд дописуВадя Ротор (24.05.2010 09:57) писав:

Філософія - це головне, що відрізняє людину від тварин (тварини не філософствують) - саме виходячи з цього слід відповідати на питання "чи потрібна філософія?". Комусь не потрібна, ну і ладно, то його діло.
Я страшенно гордий що мій вид винайшов газенваген, палєзна штюка
  • 0

#47 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1961 повідомлень

Відправлено 08.07.2010 – 07:59

Перегляд дописуSergiy_K (8.07.2010 03:30) писав:

Мені прикро, що ти на повному серйозі, із всіх сил стараєшся перетворити форум у гру, хоч на форумі існує цілий розділ з іграми. Такий тип твоєї поведінки дуже красномовний. Тобто ігнорування іншими учасниками форуму.
Кожна дисципліна, на мою думку, це формалізований, до певної міри, інструмент, щоб ним було зручно користуватись
загалу.
Філософія, на відміну від інших, незамінна по своїй універсальності, так як вона обєднує своєю суттю всі інші інструменти
і механізми інтелектуальної обробки інформації. Тому вважаю її Найважливішим Комунікативним Колектором. В звязку з чим, кожен з нас, якщо він має претензії на цивілізованість, не повинен забруднювати а всемірно шанувати цю дисципліну, як зіницю ока, дарйте за банальність.
  • 0

#48 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 08.07.2010 – 09:29

Перегляд дописуПастух (8.07.2010 08:59) писав:

Філософія, на відміну від інших, незамінна по своїй універсальності, так як вона обєднує своєю суттю всі інші інструменти
і механізми інтелектуальної обробки інформації.
Останнім часом я наполегливо обдумував різні аспекти єдності матеріії і дійшов висновку що хімія об"єднує своєю суттю пастухів з кізячками

Перегляд дописуПастух (8.07.2010 08:59) писав:

і механізми інтелектуальної обробки інформації. Тому вважаю її Найважливішим Комунікативним Колектором.
Відвідай в Києві вулицю Колекторну, вдихни на повні груди дух філософії!
  • 0

#49 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3725 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 08.07.2010 – 13:50

Перегляд дописуВадя Ротор (24.05.2010 11:35) писав:

Людина - це перш за все духовна істора, і якраз у духовності і у свідомості криється її відмінність від тварин. Філософія дає вияв її духовності і робить її свідомість більш всеохопною. А фізичне тіло їй дано для того, аби існувати у цьому світі і проявляти себе у ньому (щоб проявляти себе, їй даний голос для спілкування, обміну думками і досвідом; руки, якими можна майструвати, будувати і т.д., ну і мозок, яким можна раціонально розмірковувати).
В душу й духовність далеко не всі вірять. Але щодо філософії, то якшо під філософією розуміти метафізичне мислення, то так, метафізичне мислення одна зі характеристичних ознак людини. Лиш пам’ятати треба, що метефізичне мислення заразом і благо, і прокляття. Не лише мудрість із метафізичним миленням пов’язана, а й найбільші дурості саме із метафізичним мисленням теж пов’язані. Поступ науки часто відкидання метафізичних понять.
Тому у філософії трохи не правильна назва, бо вона не лише любов до мудрості, але й любов до дурості. Треба, щоб якийсь знавець греки нове слово придумав :rolleyes: .

Я от подумав, ритуальний канібалізм безперечно свідчить про наявність метафізичного мислення, отже індивіди, які його практикували в минулому, безперечно люди, чм є ритуальний канібалізм ознакою духовності?

Повідомлення відредагував kalamar: 08.07.2010 – 14:02

• 0

#50 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 08.07.2010 – 22:24

Перегляд дописуkalamar (8.07.2010 14:50) писав:

Я от подумав, ритуальний канібалізм безперечно свідчить про наявність метафізичного мислення, отже індивіди, які його практикували в минулому, безперечно люди, чм є ритуальний канібалізм ознакою духовності?
да й не тільки ритуальний, канібалізм - це найбільш повноцінне харчування, хз чи не було в карибів високорозвиненої літератури, театру, візуального мистецтва, а може їх наука на тисячоліття випередила світову і вони глибиною своєї віковічної мудрості осягнули переваги екологічно гармонійного існування, а тут приперлились гешпанці і всю тягу наламали :rolleyes:
  • 0

#51 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 09.08.2010 – 00:37

Справжному філософу не потрібні знання іншіх філософів ,але потріба їх думка щодо своїх знань. Тому це дискусійна дісципліна. Скільки людей стільки й філософій.
Навіщо писати своє ставлення ,якщо не отримаещ на нього відповідь ?.Або другими словами неможливо дати відповіть на те що уособлює з себе всесвіт ,але можливо дати відповідь на певні речі з цього всесвіту.Ось така відповідь.
  • 0

#52 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • 531 повідомлень

Відправлено 16.08.2010 – 15:44

Перегляд дописуSergiy_K (8.07.2010 02:30) писав:

--------------------
ти читаєш брєд
ясно. Так, це брєд.
  • 0

#53 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 18.08.2010 – 23:26

Філософія непогано допомагає коли буває в кишенях вітер. Я тоді на життя дивлюсь філософськи. ги
  • 0

#54 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 25.08.2010 – 10:59

Філософія така ж відносна як і все наше життя)
  • 0

#55 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 16:30

Потрібна чи ні, але жодного конкретного прикладу застосування в житті філософії в темі нема.
Трохи більше половини проголосували, що філософія їм допомогає у повсякденному житті. Таке враження, що просто закос під вумних.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних