Перейти до вмісту

Різдво.

Повідомлень в темі: 91

Опитування: .... (82 користувачів проголосувало)

коли ви святкуєте різдво?

1. 7 січня - За Юліанським календарем (64 голосів [77.11%])

Процент голосів: 77.11%

2. 25 грудня - За Григоріанським календарем (3 голосів [3.61%])

Процент голосів: 3.61%

3. 25 грудня - за віруваннями предків (3 голосів [3.61%])

4. всеодно коли... з усіма посижу (3 голосів [3.61%])

5. не святкую (10 голосів [12.05%])

Процент голосів: 12.05%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 17.01.2013 – 22:02

Predrag (17.01.2013 – 21:07) писав:

Тоді, поясніть, пане писарю, звідки пішло слова "Коленда"? Чи Вам пояснити?

"Колен, кален" - коло.
"да" - давати.

Звідси коладар, коляда. От і обійшлись, і без вигадок, і без образ. А для цього треба хоч трохи кумполом своїм думати!
Джерело, пліззззз.
  • 2

#82 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 17.01.2013 – 23:02

Predrag (17.01.2013 – 21:07) писав:

Тоді, поясніть, пане писарю, звідки пішло слова "Коленда"? Чи Вам пояснити?

"Колен, кален" - коло.
"да" - давати.

Звідси коладар, коляда. От і обійшлись, і без вигадок, і без образ. А для цього треба хоч трохи кумполом своїм думати!
На жаль то просто дуже патріотичні фантазії.
Ось етимологія.
В слов’янські мови те слово запозичене з латини. А корінь того слова в латину запозичений з греки.

Цитата

Itaque sacrificio a rege et minore pontifice celebrato idem pontifex calata, id est vocata, in Capitolium plebe iuxta curiam Calabram, quae casae Romuli proxima est, quot numero dies a Kalendis ad Nonas superessent pronuntiabat: et quintanas quidem dicto quinquies verbo καλῶ, septimanas repetito septies praedicabat.
Отже походить від calare,καλῶ - урочисто виголошувати, промовляти, декламувати.
Якщо англійську знаєте, то англійське call до того споріднене.
Порада, перед тим, як переконувати когось в справедливості народної етимології якогось слова, й звинувачувати того хтось в нездатності думати кумпулом, скористайтесь інтернетом. В сучасному інформатизованомі світі таку інформацію знайти, то як два пальці ...
  • 1

#83 Predrag

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень
  • Місто:Дрогобич

Відправлено 18.01.2013 – 00:15

kalamar (17.01.2013 – 23:02) писав:

На жаль то просто дуже патріотичні фантазії.
Ось етимологія.
В слов’янські мови те слово запозичене з латини. А корінь того слова в латину запозичений з греки.

Отже походить від calare,καλῶ - урочисто виголошувати, промовляти, декламувати.
Якщо англійську знаєте, то англійське call до того споріднене.
Порада, перед тим, як переконувати когось в справедливості народної етимології якогось слова, й звинувачувати того хтось в нездатності думати кумпулом, скористайтесь інтернетом. В сучасному інформатизованомі світі таку інформацію знайти, то як два пальці ...

Добродію, Ви навели етимологію цього слова на чужинській мові, яку знайшли при першій-кращій згадці "Гугля". Нас це абсолютно не цікавить. Тому, що слово КОЛАДАР - не запозичене, а українського походження, про що свідчать слова: КОЛО І ДАР. Тому нас цікавить відповідно українська етимологія цього слова, а не британська, чи якась інша. І я Вам навів її у двох словах - КОЛА ДАР. Дванадцять священних ночей триває народження Всесвіту, допоки Сонце на протязі дванадцяти місяців не пройде свій шлях – Коло Свароже і не ввійде у дванадцяте сузір’я – сузір’я Перуна (Священна Вогняна Трійця: Сонце, Місяць та Зорі). Саме у цю останню ніч – з 21 на 22 грудня і народжується молоде Сонце – Кола Дар. З КОЛАДАРУ - починалось літочислення. Звідси сучасна, запозичена з латинської назва - КАЛЕНДАРІУМ, КАЛЕНДАР.

Слова: "коло", "давати", "дар", "календар" присутні чи не у всіх мовах світу, але від того вони не стають словамим ні грецького, ні латинського походження. Щодо, "calare,καλῶ - урочисто виголошувати, промовляти, декламувати", то поясніть мені як це може асоціюватись з астрономічною системою літочислення??! )

Наведіть етимологію слова "Коляди", або "Калєнди" - як Ви кажете, тоді наближитесь хоча б трішки до суті.... і зможете повчати, що я прийму достойно.

Джерела:

ТРАДИЦІЯ КОЛЯДУВАННЯ У НАШИХ ПРАЩУРІВ
http://viche-borusla...e&to=art&id=188

АСТРОЛОГІЧНА ТРІАДА КОЛЯДИ
http://www.ridnavira...-triada-koliady

Кола часу Дар
http://kripyvolya.bl.../blog-post.html

Повідомлення відредагував Predrag: 18.01.2013 – 00:16

• -2

#84 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 18.01.2013 – 07:49

Predrag (17.01.2013 – 06:35) писав:

Різдво - це народження Сонця, яке на протязі року долає КОЛО із 12-ти місяців. Тому, його й назвали - "коляда" - кола дар - звідси "календар". Це дохристиянське свято, його святкували ще у Трипіллі і походить воно від слів - РІД з ДВОХ, тобто свято двох половинок - чоловічого і жіночого, внаслідок єднання яких народжується - життєдайне Світло, у нашому випадку - Бог-Сонце. Астрономічно, початок нового річного кола - РІЗДВО - припадає 22-25 грудня, коли Сонце проходить через найпівденнішу точку екліптики і повертає на весну. Кожна релігія намагалась цю дату пристосувати до своїх канонів, прив,язати до дня народження своїх Пророків і Святих, як от - християнство. Число 7 - тут не випадкове, це кілкість днів творення світу за Біблією. Набагато логічніше буде повернутись до витоків і святкувати 25 грудня - за віруваннями предків (3 голосів [3.75%])...
Якраз число 7 тут випадкове. Так набігла різниця з 10-ти днів у 1582-му році до 13-ти теперішніх. Тобто, в час переходу з юліанського календаря на новий, григор"янський (папа Григорій 13-й), щоб узгодити календар зі сталими астрономічними явищами, як весняне рівнодення наприклад, після 4-го жовтня наступило 15-те жовтня. А в тих країнах, що не перейшли - було 5-те жовтня по-старому. Тобто вони відставали на 10-ть днів і Різдво вони святкували по-старому, 25-го грудня, але решта світу рахувала той день 4-м січня 1583р. Україна і Росія формально перейшли аж у 1918-му році. Православна і греко-католицька церкви так ніколи і не перейшли на нове літочислення. У 2100-му році буде зсув ще на один день і, якщо залишиться по-старому, то тоді Різдво буде 8-го січня.

Отже число 7 тут цілковито випадкове.
  • 0

#85 Predrag

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 19.01.2013 – 02:51

У тому й біда, що християнство свої дати не узгоджувало із весняним чи зимовим рівноденням, а навпаки відірвало людей від них, аргументуючи тим, що вони - поганські.... Саме тому, я висловив думку, що для мене 7 січня - цілком не випадково, з огляду на те, що за Біблією - це символічне число, к-ть днів творення. Із того, що Ви написали - можна зрозуміти одне: "Чула дзвін, а не знаю де він". Тому, згідно даних фантазувань випадковим може бути не тільки число 7, а й саме Різдво...

Зайдіть, будь-ласка, по посиланням вище і начитайтесь думок астрологів, вчених і науковців. А тоді скажіть мені свою думку.
  • -1

#86 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 925 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 19.01.2013 – 07:15

Predrag (19.01.2013 – 02:51) писав:

У тому й біда, що християнство свої дати не узгоджувало із весняним чи зимовим рівноденням, а навпаки відірвало людей від них, аргументуючи тим, що вони - поганські.... Саме тому, я висловив думку, що для мене 7 січня - цілком не випадково, з огляду на те, що за Біблією - це символічне число, к-ть днів творення. Із того, що Ви написали - можна зрозуміти одне: "Чула дзвін, а не знаю де він". Тому, згідно даних фантазувань випадковим може бути не тільки число 7, а й саме Різдво...

Зайдіть, будь-ласка, по посиланням вище і начитайтесь думок астрологів, вчених і науковців. А тоді скажіть мені свою думку.
Шановний, бачу культура спілкування - для вас досить чуже поняття. Тому один раз, зважаючи, що ви тут новий, роблю вийняток і відповім на ваш не тільки... гммм, "неввічливий", а і з браком елементарних знань, пост. Надальше в подібному тоні "обмінюватись" думками взагалі не бачу смислу.

Це не фантазії, а факт, що ми, зараз, живемо за календарем, впровадженим папою Григорієм 13-м восени 1582-го року.

Впровадженим тому, що дати що існуючого, юліянського, протирічили одній, дуже важливій для християнства події. Дам вам підказку: 14-те ніссана.

Є весняне і осіннє рівнодення, а літнє і зимове сонцестоянння, нема зимового рівнодення. Рівнодення - день дорівнює ночі, зимою день найкоротший, а ніч найдовша.

У біблії є багато "символічних" чисел, що з того? Якраз теперішнє святкування Різдва 7-го січня виникло через впертість православної церкви, а не згідно задуму. У 1583-му році Різдво святкували 4-го січня, а у 2100-му, якщо будуть триматись свого, то буде 8-го січня. Насправді православна церква відзначає Різдво 25-го грудня, лиш за теперішнім, григоріанським календарем, воно припадає на 7-ме січня. То ніби як - для католиків і протестантів нема того символічного значення?

Ви ставите в один ряд астрологів, вчених і науковців? Тоді може не варто їх аж так "начитуватись"?

Ви праві у тому, що християнство боролося з поганством. Але від астроНомічних дат, ритму природи і традицій нікуди не дінешся, тому воно, християнство, просто привласнювало собі ті дати і переробляло на свій лад, коли бачило, що боротись - тільки собі шкодити. Так римські традиційні Сатурналії і трохи пізніші Sol Invictus/ Свято Непереможного Сонця перейшли у 4-му ст. у святкування Різдва.
  • 1

#87 Predrag

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 19.01.2013 – 10:30

Aquarius-ka (19.01.2013 – 07:15) писав:

Шановний, бачу культура спілкування - для вас досить чуже поняття. Тому один раз, зважаючи, що ви тут новий, роблю вийняток і відповім на ваш не тільки... гммм, "неввічливий", а і з браком елементарних знань, пост. Надальше в подібному тоні "обмінюватись" думками взагалі не бачу смислу.

Це не фантазії, а факт, що ми, зараз, живемо за календарем, впровадженим папою Григорієм 13-м восени 1582-го року.

Впровадженим тому, що дати що існуючого, юліянського, протирічили одній, дуже важливій для християнства події. Дам вам підказку: 14-те ніссана.

Є весняне і осіннє рівнодення, а літнє і зимове сонцестоянння, нема зимового рівнодення. Рівнодення - день дорівнює ночі, зимою день найкоротший, а ніч найдовша.

У біблії є багато "символічних" чисел, що з того? Якраз теперішнє святкування Різдва 7-го січня виникло через впертість православної церкви, а не згідно задуму. У 1583-му році Різдво святкували 4-го січня, а у 2100-му, якщо будуть триматись свого, то буде 8-го січня. Насправді православна церква відзначає Різдво 25-го грудня, лиш за теперішнім, григоріанським календарем, воно припадає на 7-ме січня. То ніби як - для католиків і протестантів нема того символічного значення?

Ви ставите в один ряд астрологів, вчених і науковців? Тоді може не варто їх аж так "начитуватись"?

Ви праві у тому, що християнство боролося з поганством. Але від астроНомічних дат, ритму природи і традицій нікуди не дінешся, тому воно, християнство, просто привласнювало собі ті дати і переробляло на свій лад, коли бачило, що боротись - тільки собі шкодити. Так римські традиційні Сатурналії і трохи пізніші Sol Invictus/ Свято Непереможного Сонця перейшли у 4-му ст. у святкування Різдва.

Вітаю, шановна! :)

Знання Ваші щодо давнини хромають, тому звісно мої слова Вас чіпляють... :)
Ображатись не треба, варто лиш відкрити книжку для себе :)
...перечитати сторінку одну-другу, або хоча б зазирнути в ГУГЛ !

Не: "ми живемо за грегоріанським календарем впровадженим папою", а - "я живу". Це, як мінімум, буде "ввввічливо" і коректно по відношенню до інших :)

Не давайте мені підказки, тому що це все одно - підказки Ваші. Ваш креатив, з яким Ви розглядаєте, на перший погляд, легкопомітні речі для себе, але не доглядаєте серйознішого - ядра, котре залишається для Вас глибоко не помітним чи не актувальним під товстезною шкіркою кори... Тому, я Ваш "трактат" розглядати з наукової точки зору не стану і не збираюся, але мушу визнати - у Ваших словах елементарне, базове зерно є, клюнуте з відомого мені циклу статей, з яких Ви так-сяк намагаєтесь за допомогою плідної уяви зліпити правду, достовірний факт... Але цього недостатньо, люба дописувачко, щоби щось висувати і доводити мені, як співрозмовнику, який давно цими речами цікавиться і пережував, мабуть, усе, що тільки у білібліотеках лежить, мовчу вже за інтернет.... Бачу, що окрім "кунілінгуса" та тем щодо ідеальнього похудання, Вам робити на цьому форумі нічого.

Ваших джерел - я так і не побачив. З моїми - Ви не ознайомились. То хто з нас делетант? :)

""Якраз теперішнє святкування Різдва 7-го січня виникло через впертість православної церкви, а не згідно задуму"".

Все правильно, де я це заперечую? :) Церква завжди вперто відстоювала власні інтереси, у цьому немає нічого дивного...

""Є весняне і осіннє рівнодення, а літнє і зимове сонцестоянння, нема зимового рівнодення. Рівнодення - день дорівнює ночі, зимою день найкоротший, а ніч найдовша.""

Це відомо, користувачко... Звісно, я вибачаюсь за тавтологію, надлишковість. Мені було просто важливо, щоб Ви звертали увагу не на тавтологічні помилки, а зрозуміли головну ідею - християнська церква не сумісна з будь-якими ритмами Природи, а етимологія Різдва - набагато давніша за будь-які латинські "kalendarium'и"... але на жаль.... Ви вловлюєте тільки грубі ідеї. Моя ж ідея - для Вас непомітна.

""Ви ставите в один ряд астрологів, вчених і науковців? Тоді може не варто їх аж так "начитуватись"?""

Прочитайте їх, хоча б трохи... Можливо, так би вперто не нав,язували мені свою думку...

Повідомлення відредагував Predrag: 19.01.2013 – 10:45

• -1

#88 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 30.01.2013 – 14:30

Іван12 (16.01.2013 – 21:24) писав:

Безбожнику,наркотики роблять не з насіння,а з білої рідини яка витікає з квітки маку.
Значить так, хлопче, чухрай на вулицю і знайди там кончєного наркомана (з досвідом вживання і виготовлення продукту під загальною назвою, ширка, єссно) І запитай у нього, що той хлопак стане робити якщо соломка закінчилась але у нього є кіло друге макового зерна ? Запитай, чи можна з нього щось зробити за допомогою вогню, жіночої колготоки і черкаського розчинника 646 з мінімальним вмістом жирів. А коли почуєш відповідь, приходь сюди і умнічай про сік з коробочок маку....найшов чим здивувать, блін....з соку і останній телепень зробить наркоту, а ти спробуй із зернят. Ніфіга ти не бачив, хлопче, справжніх нарколиг.

Predrag (17.01.2013 – 06:35) писав:

Число 7 - тут не випадкове, це кілкість днів творення світу за Біблією.
Та нє. Не сім а шість. На сьомий день він відпочивав...що цікаво, відпочивав від усіх справ своїх. Себто, ніфіга не робив....диван, газета, телевізор. Так шо в дупу число 7 як символ творіння біблійного світу.

Predrag (19.01.2013 – 10:30) писав:

Ображатись не треба, варто лиш відкрити книжку для себе

Цитата

...перечитати сторінку одну-другу, або хоча б зазирнути в ГУГЛ !
Не давайте мені підказки,

Цитата

щось висувати і доводити мені, як співрозмовнику, який давно цими речами цікавиться і пережував, мабуть, усе, що тільки у білібліотеках лежить, мовчу вже за інтернет....
Тпрууууу ! Стоять Сіра !....ну от візьми і доведи, відкривши усі свої прочитані книги та гугли, що біблійний світ, включаючи Адама і Хаву, був сотворений не за шість а за сім днів...угу...а ми, недолугі, повчимося у тебе. Давай, Predrag, здивуй нас...

Цитата

Бачу, що окрім "кунілінгуса" та тем щодо ідеальнього похудання, Вам робити на цьому форумі нічого.
Ну це ти вже...мабуть магічна сімка на тебе впливає. Aquarius-ka, тут, поважна персона. Вона не подає сюди туфти про семидневне біблійне творіння світу.

Цитата

Ваших джерел - я так і не побачив.
З диким задоволенням подивлюсь на твої джерела в сенсі сказаного мною вище про кількість днів творіння.

Повідомлення відредагував Безбожник: 30.01.2013 – 14:33

• 2

#89 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 01.02.2013 – 18:15

Частину дописів перенесено у тему Суперечка про християнство, оскільки вони не стосуються ані Різдва, ані звичаїв чи обрядів.

• 0

#90 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 07.01.2014 – 10:48

Усіх, без винятку, теревенчан котрі сповідують християнство, вітаю із святом народження Вашого Вчителя !
Маю надію що в цей визначний для вас день ви, згадуючи Його вчення про любов, і надалі залишатиметесь толерантними навіть до ваших ворогів і як Його вірні послідовники слідуватимите Його прикладу.

Повідомлення відредагував Безбожник: 07.01.2014 – 10:53

• 1

#91 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 25.12.2016 – 18:39

Xrystos śa raždaje! — Slavite Joho!

Зображення
  • 0

#92 Ragazza M.

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 26.12.2016 – 09:17

Всіх цивілізованих людей - з Різдвом!

Цього року доведеться двічі святкувати і готувати. У січні - за звичкою, але наступного Різдва лишень у грудні. Доведеться чимало на кухні часу провести)
Хоча хтось же мусить готувати, а хтось - сидіти за столом)))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua