Перейти до вмісту

справедливість.

Повідомлень в темі: 133

#41 Chukcha

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 117 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 15.10.2006 – 18:41

Справедливість-НЕ існує!

Адже подумайте що для вас означає це слово,для прикладу візьмемо сварку між двома людьми,кожен з них думає що він правий,відповідно справедливість має бути на його боці(уже з цього епізоду можна зрозуміти що справедливість для кожного різна)суд доводить правоту однієї людини котра тепер точно знає що справедливість на її боці,але ж інша розчаровується,і вважає що "справедливість" не існує,так як сварку він не виграв!

Питання:що для вас-"справедливість"?
  • 0

#42 Олесік

Хочу літати :)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 944 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Живу у хмарах

Відправлено 15.10.2006 – 18:52

Я, наприклад, іноді боюся, що світ стане на 100 відсотків справедливим. Тоді багатьом людям (зокрема мені) буде несолодко. Наші плани, мрії, бажання - усе рухне. Усе. І тоді ми казатимемо, що немає справедливості.
Хоча, може, все так і є?
  • 0

#43 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень

Відправлено 15.10.2006 – 19:22

Перегляд дописуChukcha (15.10.2006 19:41) писав:

Питання:що для вас-"справедливість"?
Ява.
  • 0

#44 Олесік

Хочу літати :)

• Користувачі
  • 944 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Живу у хмарах

Відправлено 15.10.2006 – 19:45

Перегляд дописуzav (15.10.2006 20:22) писав:

Ява.
Ява? Поясни
  • 0

#45 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 15.10.2006 – 19:56

Перегляд дописуОлесік (15.10.2006 20:45) писав:

Ява? Поясни
http://www.slovnyk.net/?swrd=%FF%E2%E0 :)
  • 0

#46 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.10.2006 – 20:08

Якщо б можна було оцінити все, вигадати міру справедливості, такі собі "справди", то можна було б порівняти в справдах вчинки людей, події, факти, і точно сказати, на чиєму боці справедливість. А так... З якої точки зору оцінювати? Як сказав би Архімед - дайте мені точку опори. з точки зору моралі? а це настільки примарне поняття що схопитись нема за що. з точки зору релігіозних правил? смішно. була якась загально людська релігія і жодної людини-атеїста чи невірного - можна було б про щось говорити. точніше тоді б вже не було б про що говорити :angry1:

хочете, живіть своїм життям, використовуйте прецеденти - і можливо(!) у вас буде своя міра справедливості. тільки от життя різноманітне і зуміє завести вас в глухий кут :)
  • 0

#47 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 13.01.2007 – 23:47

Перегляд дописуL.R. (26.10.2006 20:05) писав:

Якщо б можна було оцінити все, вигадати міру справедливості, такі собі "справди", то можна було б порівняти в справдах вчинки людей, події, факти, і точно сказати, на чиєму боці справедливість.
Тобто пан виокремлює різні міри справедливості? Навіть якщо ті міри потенційно існують..що тоді робити у випадку коли у двох сторін однакова кількість "справд"? Обоє неправі чи що? :blink: Як же тоді конфлікт вирішити?
  • 0

#48 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 14.01.2007 – 00:07

я не відокремлюю міри справедливості - я стверджую що їх не існує.
якби були "справда", універсальна міра справедливості, гіпотетично вона б вираховувалась якось математично з оцінки вчинків людини. але це якби була, повторюю, точка опори.

якщо обоє учасників конфлікту однаково праві(або неправі), все просто. шукається компоміс :blink: ми ж цивілізовані люди(ну ніби) :P

але це так - несерйозна гіпотеза..
  • 0

#49 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 15.01.2007 – 03:13

Перегляд дописуL.R. (14.01.2007 00:04) писав:

якщо обоє учасників конфлікту однаково праві(або неправі), все просто. шукається компоміс :blink: ми ж цивілізовані люди(ну ніби) :P
В мене питання виникає..а чи завжди реально досягнути компромісу?
  • 0

#50 No Worries

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень
  • Місто:Місто козаків

Відправлено 15.01.2007 – 03:19

Перегляд дописуКиря (15.01.2007 03:10) писав:

В мене питання виникає..а чи завжди реально досягнути компромісу?

якщо ми вже живемо на цьому світі...то ясний перець компроміс є!!!...наприклад...компроміс між твоїми батьками був...давно правда...коли тебе зачали...ось!!! :P :blink:
  • 0

#51 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 15.01.2007 – 04:29

Перегляд дописуNo Worries (15.01.2007 03:16) писав:

...компроміс між твоїми батьками був...давно правда...коли тебе зачали...ось!!!
та не давно те діло було - передзавтра..чи післясьогодні.. :blink:
та зрештою мова не про те
  • 0

#52 No Worries

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень
  • Місто:Місто козаків

Відправлено 15.01.2007 – 04:53

Перегляд дописуКиря (15.01.2007 04:26) писав:

та не давно те діло було - передзавтра..чи післясьогодні.. :P
та зрештою мова не про те

підслуховував?! :blink: ...гаденятко!!!
а компромісс є...і він усюди!!!...
  • 0

#53 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 15.01.2007 – 22:02

не завжди. тоді пропоную вирішувати проблему як і вирішуються в нашому суспільстві - силою )))
  • 0

#54 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 03:47

А як же тоді справедливість? :rolleyes:
  • 0

#55 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 04:26

а вона неможлива в конфлікті двох однаково правих людей, які занадто глупі, щоб досягнути компромісу.
  • 0

#56 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 09:23

Перегляд дописуКиря (16.01.2007 03:44) писав:

А як же тоді справедливість? :rolleyes:
Так це ж бо і є справедливість: кожному по спроможностях його - надзвичайно справделиво.

Перегляд дописуL.R. (16.01.2007 04:23) писав:

а вона неможлива в конфлікті двох однаково правих людей, які занадто глупі, щоб досягнути компромісу.
Навпаки - цілком можоива: справедливість встановить сильніший - це буде обґрунтований хвакт життя людства.
  • 0

#57 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 16:58

варіант два - підкинути монетку. якщо розглядати справедливість у загальноприйнятому розумінні, я поняття обєктивне, що не залежить від сили учасників, а залежить від причин конфлікту і, згідно згаданої теорії, кількості "справд" - то монетка цілком справедливо, випадковим чином визначить переможця.

це так, утопічні роздуми.
  • 0

#58 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 16.01.2007 – 17:26

Об'єктивної істини, якщо подумати, не існує, є лишень сукупність, пардон за вираженіє, "суб'єктивних правд" кожного індивіда. Лише Бог знає ту істину, якщо така існує. Так от, виходить, що ми маємо лише сукупність суджень кожного про правильність певного вчинку. Скажімо, приведу банальний, як смак банана, приклад: хтось у когось до безтями закохується, але, ба, почуття не взаємні, як наслідок - плач у подушку, кусання ліктів, алкоголізм у легкій формі чи пробивання лобом стін... Ну де тут справедливість, га? А той інший/інша не може ніяк зрозуміти, чому до нього причепилися. І також може часом згадувати несправедливість.
От завдання, пра?:rolleyes:
От як зробити всіх на світі щасливими???

Мда, і прохання до модерів: замініть, пліз, хоча б попервах "чайник" на "самовар", бо чайником називати образливо й НЕСПРАВЕДЛИВО... От самовар звучить уже по-гордому, хоча й виказує справжній статус ;)

Повідомлення відредагував 4esterfielter: 16.01.2007 – 17:32

• 0

#59 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 16.01.2007 – 18:06

Цитата

От як зробити всіх на світі щасливими???

а спробуйте зробити спочатку щасливим себе. якщо вийде - візьміться за оточуючих. якщо й те вийде, тоді вже замислюйтесь над глобальними питаннями :rolleyes:

на рахунок любові і справедливості - несумісні речі. поняття різного штибу, я б сказав. любов ірраціональна і не піддається аналізу, річ направду чисто субєктивна і перекриває частково обєктивне мислення. якби людина, яка любить погла б подивитись на себе зі сторони - може зробила б висновки. проблема тільки в тому, що ці висновки залишились би тільки словами - з почуттями боротись важко, а з любовю дуже важко.

пс. на рахунок чайника - це мотивація для писання повідомлень на форумі, щоб позбутись цього ганебного статусу ;) всі через це пройшли )))
  • 0

#60 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 17.01.2007 – 14:12

Перегляд дописуL.R. (16.01.2007 18:03) писав:

а спробуйте зробити спочатку щасливим себе. якщо вийде - візьміться за оточуючих. якщо й те вийде, тоді вже замислюйтесь над глобальними питаннями :cool2:

на рахунок любові і справедливості - несумісні речі. поняття різного штибу, я б сказав. любов ірраціональна і не піддається аналізу, річ направду чисто субєктивна і перекриває частково обєктивне мислення. якби людина, яка любить погла б подивитись на себе зі сторони - може зробила б висновки. проблема тільки в тому, що ці висновки залишились би тільки словами - з почуттями боротись важко, а з любовю дуже важко.

пс. на рахунок чайника - це мотивація для писання повідомлень на форумі, щоб позбутись цього ганебного статусу :blink: всі через це пройшли )))
Я за себе цілком відповідаю і почуваюсь найщасливішим :rolleyes:
А я би не сказав би, що любов не може бути несправедливою. Зате в книжках пишуть, що війни є справедливими і несправедливими. Тут я точно не погоджусь. Війна з метою захисту все одно несправедлива.
Стосовно "чайника" я і сам знав, просто закортіло повипендрюватись ;)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних