Перейти до вмісту

Поворотний момент в історії?

Повідомлень в темі: 67

#41 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 22.06.2006 – 18:02

Перегляд дописуParsokon (22.06.2006 18:58) писав:

розмова буде тягнутися ще довго... )

бо zav говорить про причини наслідків і важкість їх вичисленя...
а Olexandr говорить про важкість визначення конкретних наслідків з конкретних причин...

а праві обоє )

чи я неправильно розумію вас, панове? )
я взагалі неподужав ту писанину. :kozak:
  • 0

#42 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 22.06.2006 – 18:29

Перегляд дописуzav (22.06.2006 15:57) писав:

Я бачу, що довго пояснюватиму вам ваше помилкове сприйняття моїх тез, тому для початку прошу перечитати розмову. :-)

Зараз перечитаємо "ланцюжок" ;)

Перегляд дописуOlexandr (22.06.2006 11:52) писав:

Перегляд дописуzav (22.06.2006 10:52) писав:

Перегляд дописуOlexandr (22.06.2006 01:27) писав:

Перегляд дописуzav (22.06.2006 01:07) писав:

Перегляд дописуOlexandr (22.06.2006 00:33) писав:

Перегляд дописуzav (22.06.2006 00:07) писав:

Перегляд дописуOlexandr (21.06.2006 21:15) писав:

Перегляд дописуzav (21.06.2006 02:14) писав:

Знайшов страшний аргумент на мою користь: пан Olexandr розглядає вплив як майбутнє - вплив на майбутні події, а я розглядаю наслідки як минуле - наслідки з минулих подій. Авжеж, майбутнє видається людині менш прозорим для розуміння, аніж минуле. :brovy:
Якщо відбулась подія, то вона може мати вплив лише на майбутнє, а не на минуле :)
Я всі подій розглядаю на лінії "минуле – сьогодення", про майбутнє, то ви вже загнули :P
Коли ви кажете "вплив на сьогодення", то це більше схоже на "причини подій сучасності", а коли я кажу "наслідки певної події", то маю на увазі "саме наслідки саме отієї події". Виходить, наче, мої "наслідки" є причинами прийдешніх подій, що спрощує аналіз упливу. ;-)
Та наслідки тої події можна бачити лише в майбутньому.
Перепрошую, але ніхто не заважає нам бачити наслідки вже одразу після події. А чим далі - тим їх більше... Знову таки: хоч кількість не завжди переходить в якість, проте не завжди не означає ніколи. :-)
Але ж це стосується лише сучасности, оскільки якщо ми бачимо наслідки, то тут мова йде не про якісь давні часи, а про те що робиться перед нами.
Не згоден, що це стосується лише сучасності. ;-)
Якщо ви пишете: "ніхто не заважає нам бачити наслідки вже одразу після події", то слід розуміти що ми можемо бачити наслідки лише зараз... чи ви їх одразу бачите й в инші історичні періоди? :P

От! Все почалося з вашого хибного твердження, ніби я розглядаю мабутнє ;)

Перегляд дописуzav (22.06.2006 15:57) писав:

Уточнюючі питання знецінюють вашу тезу про "просте питання". ;-)
Помиляєтесь ;) Якраз навпаки: якщо немає уточнювальних питань, тоді це означає одне з двох: початкове питання було поставлене досить конкретно, або відповідь була дана вичерпно. Оскільки перший варіянт відпадає, то лишається другий: даємо розлогу відповідь аби унеможливити уточнювальні питання ;)

бо zav говорить про причини наслідків і важкість їх вичисленя...
а Olexandr говорить про важкість визначення конкретних наслідків з конкретних причин...
Саме так ;) головне визначити чия важкість важча :cool1:
p.s. форум не пускає забагато цитат :kozak: :angry:
  • 0

#43 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.06.2006 – 19:23

чи я неправильно розумію вас, панове? )
Панно Parsokon - вам ять! :kozak:
p.s. Іншим читати обов'язково - задля навчання. :cool1:
p.p.s. Але найстрашніше, що обоє спірозмовників знали про це від початку і без змови. :P :angry:
  • 0

#44 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 22.06.2006 – 19:39

Перегляд дописуOlexandr (22.06.2006 19:29) писав:

Помиляєтесь :angry: Якраз навпаки: якщо немає уточнювальних питань, тоді це означає одне з двох: початкове питання було поставлене досить конкретно, або відповідь була дана вичерпно. Оскільки перший варіянт відпадає, то лишається другий: даємо розлогу відповідь аби унеможливити уточнювальні питання :kozak:
Тому я і сказав:

Перегляд дописуzav (22.06.2006 10:52) писав:

Пане, навіщо розглядати різновиди? Достатньо визначити закономірності. ;-) І саме закономірності повинні бути викладені стисло.
Коротке питання, бо дуже широке? Дрібниці! Бо визначені й стисло сформульовані закономірності займають не набагато більше місця. :P
  • 0

#45 goli@th

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 31.03.2007 – 21:50

Я б повернувся до 1015 року, коли помер Володимир Великий, а його сини почали битися за землю (теперішню Україну), вбивати один одного, замість того, щоб зміцнювати країну. Це був перший раз, коли брат пішов на брата, а далі все пішло і поїхало.... Занепад розруха.... Хача був момент і розквіту( Яросла Мудрий) та потім все продовжилось.... Занепад....Розруха.......триває і досі..... :gryzin: ;) <_< :)

Повідомлення відредагував goli@th: 31.03.2007 – 21:51

• 0

#46 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 01.04.2007 – 03:44

Поворотний момент (чи передумови для нього) творяться безперестану в будь-яку історичну епоху. Наївно вважати, що якийсь "ключовий момент" легко й просто поверне події у протилежне русло. Якою б яскравою не була подія, її наслідки вкоріняться лише за наявності передумов, що були створені раніше. Наприклад, дехто вважає поворотною подією хрещення Русі Володимиром в 988р., але при цьому забуває, що княгиня Ольга до того прийняла християнство, також вагомою є версія про хрещення Русі Аскольдом (отже, християнство приймалось не на порожньому місці). Крім того, на побутовому рівні відбулось нашарування християнства і язичництва (декотрі християнські святі у фольклорі набули рис язичницьких божеств: наприклад, у образі св.Юрія простежуються риси Велеса).
У суспільстві щодня відбувається боротьба між різними тенденціями, і "поворотні точки" є лише виявом цього. Тобто "історичний поворот" спирається на попередні непомітні зміни. Наприклад, в часи брєжнєвського застою здавалося б, відбувалася тотальна совєтизація суспільства. Однак боротьба дисидентів, яка часто здавалась у 60-ті - 70-ті роки безнадійною, згодом дала свої наслідки. Їхня непомітна на перший погляд праця була вагомим внеском у розпад СРСР, і навіть справила вплив на подальший розвиток незалежних держав. (Мені траплялась статистика, що найбільший відсоток дисидентів серед населення був у Прибалтиці, дещо менший - в Україні та Грузії, ще менший - у Білорусі. Тут чітка кореляція із рівнем національної свідомості в цих державах вже за часів незалежності).
Отже, якщо сталась якась подія - сама по собі вона нічого не вирішує, щоб вона стала вагомою, потрібні відповідні соціальні умови. Найсвіжіший приклад - на початку 2005 року всі були переконані, що Помаранчева революція - поворотний момент. Однак, попри всю важливість цієї події, ми бачимо, що народ не дуже змінився, і зараз знову постає та ж загроза, що й в 2004 р.
Тому хоча іноді виникає бажання поміркувати на тему "а якби", слід враховувати, що поворотні моменти в історії творяться (чи готуються) щодня. Спілкуючись українською, кожен з нас робить свій внесок в поступ українізації. Кожен, навіть буденний вияв громадянської активності - це невеличкий внесок у існуючий розклад сил. Зрештою, поворотні моменти настають тоді, коли накопичується певна кількість непомітних суспільних змін. Історія твориться завжди і кожним з нас.

Повідомлення відредагував Emika: 01.04.2007 – 03:45

• 0

#47 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 01.04.2007 – 21:54

Перегляд дописуEmika (1.04.2007 04:44) писав:

Отже, якщо сталась якась подія - сама по собі вона нічого не вирішує, щоб вона стала вагомою, потрібні відповідні соціальні умови. Найсвіжіший приклад - на початку 2005 року всі були переконані, що Помаранчева революція - поворотний момент. Однак, попри всю важливість цієї події, ми бачимо, що народ не дуже змінився, і зараз знову постає та ж загроза, що й в 2004 р.
Нарід не мав би змінюватися з початку 2005 року, змінюватися мала держава, і вона змінилася /не так яскраво, як мріялося, але змінилася/. І загроза не постає знову - вона нікуди не зникала, і житиме завжди - це природна загроза.
  • 0

#48 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 01.04.2007 – 22:52

А колесо? винахід колеса..чим не поворотний момент?
  • 0

#49 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 03.04.2007 – 10:10

Перегляд дописуKassandra (1.04.2007 23:52) писав:

А колесо? винахід колеса..чим не поворотний момент?
До речі, ти права на всі сто! це найпереломніший мент в історії... Після того люди всіляк застосовували колесо, щоб спростити собі життя... Доспрощувались, а тепер маємо мільярди машин, екіпажів, чисте повітря, джерельну воду... Невже не можна було й надалі жити в печерах і не мати проблем, як їх не мають мавпи в джунглях???

та, а ще коли хіміки винайшли "колеса" на світі побільшало задоволень, а разом з ними - депресій, суїцидів і тепе...
  • 0

#50 KykyRyDZA

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 498 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.04.2007 – 20:27

я знаю поворотний момент - 2 ера прийшла - google! :cool2:

b.g. - before google (до ґугла)

a.g. - after google (після ґугла)
  • 0

#51 hellveen

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень

Відправлено 05.04.2007 – 23:27

Осінь, 1648 рік, захід України.
Підкинув би пару тисяч вояків Богдану Хмельницькому і радив би йому повним ходом йти на Варшаву, спалити її дотла. Щоб пам"ятали, як нас закріпачувати. Ось так.
  • 0

#52 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 06.04.2007 – 13:08

Та Хмельницький "польський"...мабуть тому й не хоті йти на Матушку..
  • 0

#53 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень
  • Місто:зиготи

Відправлено 18.04.2007 – 20:24

Хм.. поворотний момент в історії, в галактичних масштабах - то взагалі-то Великий Вибух 20 млрд років тому).. Якби не він, ні нас, ні нашої планети, та взагалі можливо й нічого живого у Всесвіті не було..
Що б я змінив? Нічого. Мене влаштовує все так як є.. Та й згадайте "ефект метелика" - зміна однієї події у минулому може призвести до величезних та непередбачуваних змін у майбутньому..
  • 0

#54 sapsan

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 20.04.2007 – 12:35

Не можна стверджувати, що історія пішла б іншим шляхом. Не хрестив би Володимир, зробив би хтось інший. І не забувай про політичну ситуасію тодішнього часу. Україні вкрай була необхідна підтримка Візантії, а вони хотіли мати справу з цивілізованими християнами, а не з варварами, як нас називали тоді.
  • 0

#55 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 20.04.2007 – 13:39

Перегляд дописуhellveen (6.04.2007 00:27) писав:

Осінь, 1648 рік, захід України.
Підкинув би пару тисяч вояків Богдану Хмельницькому і радив би йому повним ходом йти на Варшаву, спалити її дотла. Щоб пам"ятали, як нас закріпачувати. Ось так.
Нічого би в нього не вийшло, тому що ,по-перше, в Польщі почалася б партизанська війна, по-друге, проти Хмельницького почала б війну католицька Європа.

Як на мене, то поворотним моментом в історії є монголо-татарська навала. В результаті якої утворилось московське князівство, і загальмувався розвиток Українських земель.
  • 0

#56 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 13.06.2008 – 20:52

Цитата

Мені здається, що ще одним поворотним моментов в історії було підписання Б. Хмельницьким договору с Росією. Що призвело потім до руйнування січі і російського ярма в Україні.
- та ні, насправді той договір нічого такого не означав. тоді поворотом був момент, коли Мазепа ставучителем Петра.

А для себе вважаю поворотним моментом події 1989 року. Саме тоді потрібно було націоналістам силою захопити владу, погнати всіх комунях під крильце двуголового орла. Нерішучість наша виною нашому теперішньому становищу. Ніяк ми не хочемо ризикнути, і згоджуємося й досі лиш бідкатись "маємо те що маємо"

Цитата

В результаті якої утворилось московське князівство
- такого ніколи не було. царство у них утворилося, вже XVII століття.

Перегляд допису4esterfielter (3.04.2007 11:10) писав:

До речі, ти права на всі сто! це найпереломніший мент в історії... Після того люди всіляк застосовували колесо, щоб спростити собі життя... Доспрощувались, а тепер маємо мільярди машин, екіпажів, чисте повітря, джерельну воду... Невже не можна було й надалі жити в печерах і не мати проблем, як їх не мають мавпи в джунглях???

та, а ще коли хіміки винайшли "колеса" на світі побільшало задоволень, а разом з ними - депресій, суїцидів і тепе...

- ніколи еволюція не йшла методом спрощення. бо простіше було-б лишитися одноклітинним найпростішим організмам, а ще простіше - випадковими ліпідами, синтезованими від ультрафіолету.
  • 0

#57 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 18.06.2008 – 18:45

А ще одне якби - якби Я сам був Володимиром Великим, і вибирав би релігію, то між чужих релігій - християнство, мусульманство, юдаїзм, я би краще створив нову свою ідеологію, яка б сприяла розвитку науки. І не приймав би кирилицю а впровадив би свою нову абетку з символів на восьмисегментній базі.
Прикріплений файл  ______________________________.JPG   25.02К   0 Кількість завантажень:

такі символи сприятли б розвитку науки, друкарських верстатів, електроніки, інформатики...
технічно дуже прості для реалізації.
крім того такі символи більш подібні до рунів. ніж кирилиця.

для електроніки, чи механізмів значно простіше реалізувати індикацію символів на восьми значущих сегментах + 1 сегмент опорний.
  • 0

#58 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 23.03.2009 – 14:19

Думаю, що стримування та перемога над Монголо-Татарами за часів Київської-Русі, змінила б нашу історію на краще. От тоді, варто було б втрутитися.
  • 0

#59 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 23.03.2009 – 14:38

Перегляд дописуDarkLordVillis (13.06.2008 20:52) писав:

А для себе вважаю поворотним моментом події 1989 року. Саме тоді потрібно було націоналістам силою захопити владу, погнати всіх комунях під крильце двуголового орла. Нерішучість наша виною нашому теперішньому становищу. Ніяк ми не хочемо ризикнути, і згоджуємося й досі лиш бідкатись "маємо те що маємо"
гм... а хто по вашому із "націоналістів" міг хоча б говорити про захоплення влади в 1989 р.? Я вже не говорю про можливість... :)
  • 0

#60 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.03.2009 – 15:42

Вважаю що переломним стала національна-визвольна війна під проводом Б. Хмельницького і потім період Центральної ради - 2 найбільші можливості отримати Україні незалежність змарновані!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних