Перейти до вмісту

Хрещення немовлят

Повідомлень в темі: 174

#61 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Галичина

Відправлено 05.09.2009 – 00:32

Перегляд дописуNеmesis (4.09.2009 23:46) писав:

Ну, бачите, прикол в тому, що Христос спочатку вчив, а потім хрестив. За Біблією він зустрічав дітей на своєму життєвому шляху, але хрестив тільки дорослих, яких вчив. І щодо "дітей хрестять щоб з малечку ввести їх у християнську спільноту" - теж непрвильно на мою думку, бо по-перше, інакше робив Христос, по-друге, далі віднесуся до баптистів, які хрестять дорослих, але до моменту хрещення також впроваджують дітей у християнську спільноту, тобто роблять те саме, що Ісус. Рішення про віру мало б бути свідомим та добровільним у випадку кожної людини. Тяжко це віднести до немовляти. ІМХО, звісно, якщо відомо, що дитина швидко помре та для душевного спокою батьків можна хрестити, але якщо ніщо не сповіщає такого, то батьки мали б віддати право вирішувати так важливу справу. І з логікою "коли у свідомому віці усі самі вибирають свій шлях?" можна обернути медаль - яка різниця не хрестити, якщо дитина у 95% прийме віру своїх батьків? Але навіть якщо так, і навіть якщо це більшість - це має бути свідоме рішення прийняте виключно одною людиною. Зацікавленою :).
А щодо насилля - ну, я написала вже, я особисто, на моєму прикладі відчула це насильством. Іншій людині, яка перестала б просто вірити або змінила віросповідання, можливо було б це пофіг, як Ви кажете, або непофіг, як у моєму випадку.

спочатку Христо сам хрестився, а тоді вже вчив. під час родів появляється людина, під час хрещення появляється християнин. Христос багато чого не робив такого, що роблять християни, наприклад елеєпомазання, миропомазання тощо і не робив такого що роблять християни, наприклад анафема, вважаю це неприйнятним для християнства. Христос заклав основи християнства, а розвивалось воно вже людьми. повторюсь ще раз рішення про хрещення дитини приймають батьки, які спільно з хресними батьками несуть відповідальність за дитину, а по досягненню зрілості людина сама вправі зробити свій вибір.
прикро що ви відчули тиск у дитинстві, але це не вина християнства, як релігії, це вина людей, які за вас відповідають.
  • 0

#62 Лія

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 113 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 00:40

Я вважаю, що до хрещення потрібно прийти самостійно! І взагалі, прийняття християнства, має бути таким самим рішенням як, наприклад, одружитися!!! Обдуманим, виваженим...
Ісус охрестився у 30 років, і хрещених у нього не було...
  • 0

#63 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 05.09.2009 – 01:24

Перегляд дописуЛія (5.09.2009 01:40) писав:

Я вважаю, що до хрещення потрібно прийти самостійно! І взагалі, прийняття християнства, має бути таким самим рішенням як, наприклад, одружитися!!! Обдуманим, виваженим...
тобто своїх дітей ви не будете хрестити?
  • 0

#64 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 05.09.2009 – 01:55

Перегляд дописуNеmesis (5.09.2009 01:19) писав:

Лютерані кажуть, що хрестив. Я не буду сперечатись, чи хрестив чи не хрестив, бо знаю, що багато суперечностей у Біблії є саме у цьому питанні та інші від єдино_правильних версій викликали реформацію. Але все одно суть є одна - Христос/його учні хрестили дорослих, не дітей.

То отож, що ЛЮТЕРАНИ кажуть. А не основний документ християнства - Біблія. Та і не тільки лютерани. ВСІ КАЖУТЬ. І переходять до пояснення "на свій смак". Спиратись на якийсь зразок ритуалу хрещення у Біблії, немає можливості. По причині відсутності. Можна, звичайно, привести цитату Христа щодо дітей і царства Божого, або те, що Він поклав руку на головку якої дитини. Але це все - алегорії. Принаймі про хрещення, в цих епізодах Він не каже. В той же час, теологія боїться алегорій, бо час від часу попадає якщо не в смішне, то в незручне становище.

Повідомлення відредагував Безбожник: 05.09.2009 – 01:57

• 0

#65 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 02:36

Перегляд дописуЛія (5.09.2009 01:40) писав:

Ісус - Бог :)
  • 0

#66 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 06:32

Перегляд дописуЛастiвочка (4.09.2009 21:52) писав:

Огірочку, Ви перебільшуєте. ;)Якщо ви не хочете, то вряд чи хто Вас примусить;) Так само як і мене, правда? Справа - добровільна

Люба Ластівочко, справа в тому, що добровільність стосовно хрещення умовна.
У християн і усяких сєкт давно відпрацьован механізм свого доборовільно-примусового розповсюдження.

Спробуйте не похрестити свою дитину в якому-небудь селищі, де має вплив так звана абчєствєнна християнська громада. Такому дорослому вольнодумцю, який не зробить зі своєю дитиною те, що роблять усі не позаздриш, і я впевнен, що такий "сміливець" отримає потім дуже багато реальних злиднів, тому що все селище буде цього очікувати і зв"язувати це з його вільнодумністю і гріхом.

А церква дуже полюбляє по молоді "їздити". Це справа перспективна для пдримки масовості своєї пастви.

Недавній випадок. У нашої церкви батюшка благословляв на навчання і всіх школярів запросили в церкву. Добровільно звичайно. Моя доня іти не збиралася, тому що були свої справи, та її вмовила бабуся,та матуся і вони пішли. А доня в мене розумна, вся у папу і через годину прибігла в сльозах, тому що втомилася цілу годину чекати благословіння і дивитись якусь там дурню зі службою і запросилася додому. Як наслідок отримала шиплячий шкандаль від бабусі, та матусі.

А ти, Ластівочко, кажеш добровільно... :)

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 23:04) писав:

порівняли машину і людину. бха! ;)

А що, є принципова різниця в обрядах?

Однаковий обряд накладання печатки церковної власності на душі рабів, та їх майно.
  • 0

#67 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 05.09.2009 – 08:19

Перегляд дописуБезбожник (5.09.2009 01:55) писав:

То отож, що ЛЮТЕРАНИ кажуть. А не основний документ християнства - Біблія. Та і не тільки лютерани. ВСІ КАЖУТЬ. І переходять до пояснення "на свій смак". Спиратись на якийсь зразок ритуалу хрещення у Біблії, немає можливості. По причині відсутності. Можна, звичайно, привести цитату Христа щодо дітей і царства Божого, або те, що Він поклав руку на головку якої дитини. Але це все - алегорії. Принаймі про хрещення, в цих епізодах Він не каже. В той же час, теологія боїться алегорій, бо час від часу попадає якщо не в смішне, то в незручне становище.
Ви спеціально пропустили другу частину мого допису? Ну то поїхали: за пророцтвом Івана Хрестителя мав прийти той, що буде хрестити більше за нього та буде хрестив вогнем та Святим Духом. І єдина_правильна версія звучить так: через хрещення Ісус всіх хрестить аж до сьогодні. І купа інших версій, типу лютеранська та не тільки, опираючись на різних перекладах та різних підбірках Євангелій (бо все одно, прихильники єдиноправильності не всі Євангелії визнали Євангеліями) сприймають це буквально. Інші - менш буквально, твердять, що Ісус хрестив своїх учнів в П'ятдесятницю через вогонь. І казати "на свій смак" - ну, спочатку треба довести 100% рацію тих, що складав ту Біблію, що Ви знаєте, щоб далі казати решті, що роблять щось на свій смак. Як на мене - не годиться вирішувати, хто правий, якщо стільки сумнівів та жодного доказу, який зміг би переконати усіх. Але якось це суті теми дорослих/дітей не змінює.

Перегляд дописуБогуслав (5.09.2009 00:32) писав:

спочатку Христо сам хрестився, а тоді вже вчив.
Неправда. Христос кожного свого учня спочатку запитав, чи хоче піти за ним та кинути все. Коли вже була відповідь "так" щойно тоді вчив. Але жодної дитини він за собою не вів. І сам Ісус теж прийняв хрещення дорослим вже.

Перегляд дописуБогуслав (5.09.2009 00:32) писав:

повторюсь ще раз рішення про хрещення дитини приймають батьки, які спільно з хресними батьками несуть відповідальність за дитину, а по досягненню зрілості людина сама вправі зробити свій вибір.
Ну, у більшості випадків віросповідань є зараз так, як Ви кажете - батьки вирішують. А поки що розмова йде про те, чи це правильно.
  • 0

#68 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.09.2009 – 11:35

Перегляд дописуЛастiвочка (5.09.2009 02:24) писав:

тобто своїх дітей ви не будете хрестити?

А що в цьому дивного?
  • 0

#69 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 05.09.2009 – 11:44

Перегляд дописуNеmesis (5.09.2009 09:19) писав:

Ви спеціально пропустили другу частину мого допису? Ну то поїхали: за пророцтвом Івана Хрестителя мав прийти той, що буде хрестити більше за нього та буде хрестив вогнем та Святим Духом. І єдина_правильна версія звучить так: через хрещення Ісус всіх хрестить аж до сьогодні. І купа інших версій, типу лютеранська та не тільки, опираючись на різних перекладах та різних підбірках Євангелій (бо все одно, прихильники єдиноправильності не всі Євангелії визнали Євангеліями) сприймають це буквально. Інші - менш буквально, твердять, що Ісус хрестив своїх учнів в П'ятдесятницю через вогонь. І казати "на свій смак" - ну, спочатку треба довести 100% рацію тих, що складав ту Біблію, що Ви знаєте, щоб далі казати решті, що роблять щось на свій смак. Як на мене - не годиться вирішувати, хто правий, якщо стільки сумнівів та жодного доказу, який зміг би переконати усіх. Але якось це суті теми дорослих/дітей не змінює.

Шановна Nemesis ! Тут якесь непорозуміння. Я нічого не пропустив і не заперечую жодного вашого висновку щодо хрещення. Мій сумнів викликаний іншими причинами. Я взагалі з недовірою ставлюсь до факту, що Іоан хрестив Ісуса. За Матвієм, наприклад, це так і було. Однак за Лукою, по тексту, Ірод ув"язнив Іоана до того, як Ісус прийшов до Іордану. Лука взагалі не каже ХТО хрестив Ісуса та людей. Звісно, що знайдуться бажаючі зробити припущення на користь... самі розумієте кого. Або ж інше припущення : що Лука не вважав за потрібне описАти в подробицях. Але це не аргументи. Сама ж Біблія забороняє щось додавати віднімати та робити власні припущення. Водночас, зрозуміло, що послідовність подій написана Лукою, не є менш святою, ніж у інших авторів Євангеліє.

Неправда. Христос кожного свого учня спочатку запитав, чи хоче піти за ним та кинути все. Коли вже була відповідь "так" щойно тоді вчив. Але жодної дитини він за собою не вів. І сам Ісус теж прийняв хрещення дорослим вже.

Тут Ви трішечки забули. Він не питав. Ось як це написано про Андрія та Петра ; " І говорить їм : ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей". Все. Ніяких запитань.

Ну, у більшості випадків віросповідань є зараз так, як Ви кажете - батьки вирішують. А поки що розмова йде про те, чи це правильно.

Може вирішують, а може просто бояться. Якщо не за себе, то за дитину. Якщо не перед Богом, то перед суспільством.
  • 0

#70 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 05.09.2009 – 11:53

Гадаю, що хрещення започаткувала церква, передусім - з особисто-меркантильних інтересів. Чудовий спосіб поповнити свою скарбничку, обмотивувавши необхідність цього скептично-настроєним, як опікою Божою в подальшому. Згодом, це почали сприймати як належне. Чи є в хрещенні якесь таїнство, чи це лише релігійний ритал - важко сказати, як і про все що зв'язане з Богом.Та єдине,я вважаю, є безумовним - хрещення створює психологічний комфорт для батьків дитини. Тобто вони почуваються більш впевненішими, в усьому,що стосується дитини, бо десь у підсвідомості живе думка: тепер моя дитина з Богом. Незалежно чи віруюча вона, чи ні. А цю впевнеість,неодмінно відчуває дитина, що позитивно позначається на розвитку. Отож всі при вигоді: і церква, і батьки, і дитина.
  • -1

#71 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 05.09.2009 – 12:06

Перегляд допису-=VJ=- (5.09.2009 12:35) писав:

А що в цьому дивного?
Нічого. А що дивного в тому, що хрестять?

Цитата

Батьки вирішують. А поки що розмова йде про те, чи це правильно
Розмова йде в звичному для теревень руслі, як на мене і зовсім не про те чи правильне дане рішення, а скоріш це просто гілка з теми християнство. Можна було й обійтися без даної теми ;) А якщо вже говорити про вплив батьків... для цього можна й окрему тему створити, а може вже й існує така. Зараз в Лондоні бачу таку ситуацію: дітей тут не хрестять - бо вони мають самі вирішити чи хочуть цього; дітей тут не вчать - бо вони самі мають вирішити чи хочуть цього; дітей тут не виховують - бо вони самі мають вирішити - що добро, а що зло; дітей тут не судять - бо вони ще не можуть самостійно відповідати за свої вчинки. Хочете дізнатися наслідки? Нещодавно знайшли 2 підлітків, які вирішили влаштувати массове вбивство в школі. От так от. А на дану тему теж писав працю про права людини і дитини. І ви не знайдете однозначної відповіді.
П.С. Гетьмане, якби вас обрізали - але це було б звично і це була б традиція - то ви не тільки б не звинуватили батьків - ви б про це навіть не думали. А от якби це була традиція, а вони цього не зробили - ви б могли звинуватити їх у нанесенні вам моральної травми, у вашому поганому житті і тд і тп. Не думаю що котрийсь ізраїльтянин зараз жаліє про свою крайню плоть, тому ваші припущення дійсні тільки для вашого складу розуму, який сформувався під впливом традицій, батьків, обставин etc.
  • 0

#72 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 12:18

Перегляд дописуMisercord (5.09.2009 12:06) писав:

Розмова йде в звичному для теревень руслі, як на мене і зовсім не про те чи правильне дане рішення, а скоріш це просто гілка з теми християнство. Можна було й обійтися без даної теми ;) А якщо вже говорити про вплив батьків... для цього можна й окрему тему створити, а може вже й існує така. Зараз в Лондоні бачу таку ситуацію: дітей тут не хрестять - бо вони мають самі вирішити чи хочуть цього; дітей тут не вчать - бо вони самі мають вирішити чи хочуть цього; дітей тут не виховують - бо вони самі мають вирішити - що добро, а що зло; дітей тут не судять - бо вони ще не можуть самостійно відповідати за свої вчинки. Хочете дізнатися наслідки? Нещодавно знайшли 2 підлітків, які вирішили влаштувати массове вбивство в школі. От так от. А на дану тему теж писав працю про права людини і дитини. І ви не знайдете однозначної відповіді.
П.С. Гетьмане, якби вас обрізали - але це було б звично і це була б традиція - то ви не тільки б не звинуватили батьків - ви б про це навіть не думали. А от якби це була традиція, а вони цього не зробили - ви б могли звинуватити їх у нанесенні вам моральної травми, у вашому поганому житті і тд і тп. Не думаю що котрийсь ізраїльтянин зараз жаліє про свою крайню плоть, тому ваші припущення дійсні тільки для вашого складу розуму, який сформувався під впливом традицій, батьків, обставин etc.
Хрещення а виховання - дві різні речі, батькам, що забивають на це діло слід відбирати батьківські права. Тільки віра - так насправді інтимна зона життя кожної людини та не впевнена, чи хто-небудь має право там лізти з наказом. Звісно, дискутувати, пробувати переконати і т.д. можна, але несвідому людину втягати - це таки не фер.
  • 0

#73 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 05.09.2009 – 12:30

Перегляд дописуNеmesis (5.09.2009 13:18) писав:

Хрещення а виховання - дві різні речі, батькам, що забивають на це діло слід відбирати батьківські права. Тільки віра - так насправді інтимна зона життя кожної людини та не впевнена, чи хто-небудь має право там лізти з наказом. Звісно, дискутувати, пробувати переконати і т.д. можна, але несвідому людину втягати - це таки не фер.

От в тому-то й справа. Я уже десь вище про це писала: саме хрещення ще ні до чого людину не зобов'язує. Якщо батьки охрестили людину, а виховувати її в християнському дусі не збираються, то нікому від хрещення ні тепло ні холодно. Якщо ж навпаки, не охрестили, але до церкви водять і християнські цінності прищеплюють, то саме це дитина в старшому віці і може вважати за наругу над собою, але аж ніяк не сам акт хрещення.
  • 0

#74 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 12:43

Перегляд дописуNеmesis (5.09.2009 13:18) писав:

традиції в вихованні дуже звязані з традиціями релігійними. Не можна ж дітей повністю ізолювати... Та й я до того, що потрібно вчити дітей, що добре, а що зле - а якщо ти не відносишся ні до якої релігії - то й поняття будуть розмиті. Адже ти сам тоді вирішуєш - що добре і що зле, а значить - все добре, що тобі подобається. Занепад релігії, завжди співпадає з занепадом виховання. Значно важливіше, які поняття добра і зла люди насаджують дітям, ніж які обряди виконують при їх народженні. В даному питанні погоджуюся з Twinkle. Саме хрещення тебе ні в що не втягує - якщо ти в нього не віриш.
  • 0

#75 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 12:48

Перегляд дописуTwinkle (5.09.2009 12:30) писав:

От в тому-то й справа. Я уже десь вище про це писала: саме хрещення ще ні до чого людину не зобов'язує. Якщо батьки охрестили людину, а виховувати її в християнському дусі не збираються, то нікому від хрещення ні тепло ні холодно. Якщо ж навпаки, не охрестили, але до церкви водять і християнські цінності прищеплюють, то саме це дитина в старшому віці і може вважати за наругу над собою, але аж ніяк не сам акт хрещення.
Гиги)) тому я написала - що я дитинство провела у страху перед видуманою вищою карою)) тільки є така залежність - хрестять дітей та дітям пояснюють. Як діти не слухають, то страшать гнівом божим, а дитина здатна повірити у це. Зло та добро людина так насправді сама може відрізнити, бо дефініції добра і зла тусуються в усіх релігіях світу, хоч правда, що точно не дитина.

Перегляд дописуMisercord (5.09.2009 12:43) писав:

традиції в вихованні дуже звязані з традиціями релігійними. Не можна ж дітей повністю ізолювати... Та й я до того, що потрібно вчити дітей, що добре, а що зле - а якщо ти не відносишся ні до якої релігії - то й поняття будуть розмиті. Адже ти сам тоді вирішуєш - що добре і що зле, а значить - все добре, що тобі подобається. Занепад релігії, завжди співпадає з занепадом виховання. Значно важливіше, які поняття добра і зла люди насаджують дітям, ніж які обряди виконують при їх народженні. В даному питанні погоджуюся з Twinkle. Саме хрещення тебе ні в що не втягує - якщо ти в нього не віриш.
Ні, не будуть. Я цього посту не бачила, бо відписувала Твінкі, але зміст повторився. Людина сама по собі здатна відрізнити зло та добро, бо робимо це постійно від почаку нашого ґатунку, це виходить в нас природно, так само як віра у що-небудь. Більшість людей створена, щоб вірити. Тільки питання, чи можна нав'язувати релігію слабшій істоті. І таке враження складається, що ті, що є за хрещенням, наче не вірять, що сама релігія може виграти та треба їй якось допомогти.
  • 0

#76 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 12:57

Перегляд дописуNеmesis (5.09.2009 13:48) писав:

Гиги)) тому я написала - що я дитинство провела у страху перед видуманою вищою карою)) тільки є така залежність - хрестять дітей та дітям пояснюють. Як діти не слухають, то страшать гнівом божим, а дитина здатна повірити у це. Зло та добро людина так насправді сама може відрізнити, бо дефініції добра і зла тусуються в усіх релігіях світу, хоч правда, що точно не дитина.
А чим ще можна налякати дитину, крім вищої сили? якщо в школі їй пояснюють, що вона не несе відповідальності за свої вчинки? ні, у нас немає дефініцій для понять добра і зла. Діти не здатні розрізнити зла - по його природі. І дуже добре, якщо дитина боїться хоча б вищої кари. До речі десь читав, що діти народжуючись його аж ніяк розрізнити не можуть, тому й говорять діти жорстокі (природжена схильність до насильства). Та й тут здається на теревенях тем про добро і зло, а отже й не всі дорослі здатні його відрізнити. Та й одне діло відрізняти, а інше чинити згідно з добром - для цього потрібен примус.
  • 0

#77 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 13:05

Перегляд дописуMisercord (5.09.2009 12:57) писав:

А чим ще можна налякати дитину, крім вищої сили? якщо в школі їй пояснюють, що вона не несе відповідальності за свої вчинки? ні, у нас немає дефініцій для понять добра і зла. Діти не здатні розрізнити зла - по його природі. І дуже добре, якщо дитина боїться хоча б вищої кари. До речі десь читав, що діти народжуючись його аж ніяк розрізнити не можуть, тому й говорять діти жорстокі (природжена схильність до насильства). Та й тут здається на теревенях тем про добро і зло, а отже й не всі дорослі здатні його відрізнити. Та й одне діло відрізняти, а інше чинити згідно з добром - для цього потрібен примус.
То я написала:

Перегляд дописуNеmesis (5.09.2009 12:48) писав:

Зло та добро людина так насправді сама може відрізнити, бо дефініції добра і зла тусуються в усіх релігіях світу, хоч правда, що точно не дитина.
І з цим, що діти жорстокі - теж погоджуюсь. Мені весь час ідеться про те, що так насправді можна дитині передати основні принципи (бо як кажу, для людини взагалі це природно) не втягаючи її у жодну релігію, тим паче не лякаючи її. Я не прихильник т. зв. безстресового виховання, є поганий вчинок, є і кара. Але реальна кара, а не що потім сидітиме в мозку.
  • 0

#78 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.09.2009 – 18:07

помилковий допис стерто.

Перегляд дописуMisercord (5.09.2009 13:06) писав:

Подобаються звичаї в Лондоні. А від насильства не рятують ніякі традиції, в будь-якому суспільстві агресивність підлітків є високою, кримінал активний (залежно від ефективності поліції).
  • 0

#79 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 19:30

Перегляд дописуОгiрок (5.09.2009 07:32) писав:

Спробуйте не похрестити свою дитину в якому-небудь селищі, де має вплив так звана абчєствєнна християнська громада. Такому дорослому вольнодумцю, який не зробить зі своєю дитиною те, що роблять усі не позаздриш, і я впевнен, що такий "сміливець" отримає потім дуже багато реальних злиднів, тому що все селище буде цього очікувати і зв"язувати це з його вільнодумністю і гріхом.
а спробуйте в цьому ж селі за гостиною відмовитись випити з господарем, впадете в туж саму немилість, це також християнство винне? я вже це казав, повторю: не переносьте недоліки окремих людей на християнство як релігію.

Цитата

А церква дуже полюбляє по молоді "їздити". Це справа перспективна для пдримки масовості своєї пастви.

Недавній випадок. У нашої церкви батюшка благословляв на навчання і всіх школярів запросили в церкву. Добровільно звичайно. Моя доня іти не збиралася, тому що були свої справи, та її вмовила бабуся,та матуся і вони пішли. А доня в мене розумна, вся у папу і через годину прибігла в сльозах, тому що втомилася цілу годину чекати благословіння і дивитись якусь там дурню зі службою і запросилася додому. Як наслідок отримала шиплячий шкандаль від бабусі, та матусі.

А ти, Ластівочко, кажеш добровільно... ;)
ось ви самі навели приклад, що підтверджує сказане мною вище. причина сліз вашої доці не церква, а недалекі матуся з бабусьою.

Цитата

А що, є принципова різниця в обрядах?

Однаковий обряд накладання печатки церковної власності на душі рабів, та їх майно.

для християн різниця величезна. хрещення і освячення це абсолютно різні обряди.

я християнин, але не відчуваю себе рабом, може у когось і є такі проблеми.

Цитата

як неправда? неправда що Христос почав вчити після свого охрещення? ;)
я вам дивуюсь. як Христос мав хреститись в дитинстві, коли щойно він приніс християнство? і як ви собі уявляєте проповідування християнства серед дітей? діти повинні були стати учнями, чи як?

Цитата

я важаю правильно.
  • 0

#80 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 19:36

Перегляд дописуБогуслав (5.09.2009 19:30) писав:

як неправда? неправда що Христос почав вчити після свого охрещення? ;)
я вам дивуюсь. як Христос мав хреститись в дитинстві, коли щойно він приніс християнство? і як ви собі уявляєте проповідування християнства серед дітей? діти повинні були стати учнями, чи як?

я важаю правильно.
Mea culpa, не дочитала "-ся" в попередньому пості, а це змінює значення.
Натомість щодо другої частини - Ви так здивовано питаєте, а я про те саме питаю - про якого християнина може йти мова у віці 0-0.5 року? За дві тисячі років ніщо не змінилося, віра має бути для дорослих.
До речі, Вас не дивує факт, що баптисти виховують таким чином своїх дітей, що в дорослому віці самі вибирають хрещення та одночасно ніхто не чіпляється до них?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних