Перейти до вмісту

Хрещення немовлят

Повідомлень в темі: 174

#41 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 04.09.2009 – 09:09

Перегляд дописуTwinkle (4.09.2009 08:24) писав:

Якої саме церкви?

Християнства в цілому. Чули колись про "печатку божого благословіння"?

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 10:02) писав:

а це потрібно? якщо ти не віриш в Бога, то хрещення для тебе нічого не значить, для чого тоді розхрещувтись?

Якщо це гіпотетичний приклад, то - для мене, звісно, нічого не значить. Але з точки зору християнства кожен християнин залишається ним довіку - без різниці, чи став він мусульманином, чи атеїстом.
Це схоже на отримання громадянства. Можна, звісно, викинути український паспорт і піти, отримати російський - але від цього ти не позбудешся українського громадянства. Хоча тобі, звісно, може на це бути і начхати.
  • 0

#42 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 04.09.2009 – 09:18

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 10:02) писав:

яке насильство? подорослішавши кожен має вибір, ніхто насильно до церкви не тягне.
Деякі батьки (особливо матері) настільки тривожні, і настільки не здатні бути врівноваженими, що втовкмачують в голови своєї дитини релігійні канони змалечку. Дитина в результаті виростає залякана божою карою і не здатна приймати рішення, не озираючись на підтримку Біблії чи священника.
Я вважаю, що хрещення слід проходити у свідомому віці, а не від народження.

Мене хрестили у віці 10 років, але і це було зарано. Я не могла вибирати, а перший похід в церкву мене налякав страшними малюнками розп*яття Христа.
  • 0

#43 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 04.09.2009 – 09:43

Перегляд допису-=VJ=- (4.09.2009 10:09) писав:

Якщо це гіпотетичний приклад, то - для мене, звісно, нічого не значить. Але з точки зору християнства кожен християнин залишається ним довіку - без різниці, чи став він мусульманином, чи атеїстом.
Це схоже на отримання громадянства. Можна, звісно, викинути український паспорт і піти, отримати російський - але від цього ти не позбудешся українського громадянства.
то це вже проблема віруючих християн і їхній головний біль, як це торкається атеїста?

Цитата

Хоча тобі, звісно, може на це бути і начхати.
ну, якщо людина атеїст то звісно що їй начхати, хіба що у неї певні комплекси щодо релігійності.

Перегляд дописуБлискавиця (4.09.2009 10:18) писав:

Деякі батьки (особливо матері) настільки тривожні, і настільки не здатні бути врівноваженими, що втовкмачують в голови своєї дитини релігійні канони змалечку. Дитина в результаті виростає залякана божою карою і не здатна приймати рішення, не озираючись на підтримку Біблії чи священника.
це проблема окремих батьків, а не релігії чи обряду хрещення зокрема. вочевидь ці батьки також були неправильно виховані.

Цитата

Мене хрестили у віці 10 років, але і це було зарано. Я не могла вибирати, а перший похід в церкву мене налякав страшними малюнками розп*яття Христа.
а шо б вам дав цей вибір?
  • 0

#44 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 10:01

Хрещення виглядає безглуздо, доросла людина, не ходячи до церкви і не виконуючи всіх тупих канонів біблії причисляє себе до так званої більшості стада, що є не більш релігійним за дану людину, а ніхто і не замислюється, вважаючи, що тіпа так і треба, не враховуючи правда пришиблених фанатиків. . .
  • 0

#45 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 10:19

Перегляд дописуЗа межею (4.09.2009 11:01) писав:

Хрещення виглядає безглуздо, доросла людина, не ходячи до церкви і не виконуючи всіх тупих канонів біблії причисляє себе до так званої більшості стада, що є не більш релігійним за дану людину, а ніхто і не замислюється, вважаючи, що тіпа так і треба, не враховуючи правда пришиблених фанатиків. . .
таких дурнуватих коментів в неті валом. для чого заходити в тему, якщо сказати нічого?
  • 0

#46 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 04.09.2009 – 13:59

Перегляд допису-=VJ=- (4.09.2009 01:31) писав:

Так.
З точки зору церкви "розхреститися" неможливо.

Отож бо й воно. Охрестять шахрайським способом, а потім у свідомому віці звинувачуватимуть яко "відступника". Також цікаво, якої віри були Богуславові предки до 10 століття н.е. Бо новонавернені християни зі старовірами-язичниками
особливо не панькалися.
  • 0

#47 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 20:29

Перегляд дописуВласюк (3.09.2009 11:37) писав:

Хрещення, як і обрізання, буває свідоме. Тоді не виникає ніяких питань.

Але от коли хрестять людину в несвідомому стані, напр. немовлям, використовуючи її тимчасову недієздатність, то це не є гуд ні з точки зору здорового глузду, ні з точки зору прав особистости в демократичній державі. Багато хто почувається ніби згвалтованим по малолітству батьками та релігійною організацією. Тюрми переповнені різними охрещеними, найбільше православними та католиками.

Що думаєте з цього приводу?

Що дітей хрестити, що квартири-машини посвятити, то потрібно тому, хто це робить. Сервіс такий ритуальних послуг. А дітям і квартирам з машинами то не потрібно.

Заказав обряд - заплатив гроші-отрмав послугу. Що ще?
Спробуєш не заказати обряд, то вмиєшся кровавими сльозами.
  • 0

#48 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 04.09.2009 – 20:52

Перегляд дописуОгiрок (4.09.2009 21:29) писав:

Що дітей хрестити, що квартири-машини посвятити, то потрібно тому, хто це робить. Сервіс такий ритуальних послуг. А дітям і квартирам з машинами то не потрібно.

Заказав обряд - заплатив гроші-отрмав послугу. Що ще?
Огірочку, Ви перебільшуєте. :)Якщо ви не хочете, то вряд чи хто Вас примусить;) Так само як і мене, правда? Справа - добровільна
  • 0

#49 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 21:36

Перегляд дописуВласюк (4.09.2009 14:59) писав:

Отож бо й воно. Охрестять шахрайським способом, а потім у свідомому віці звинувачуватимуть яко "відступника". Також цікаво, якої віри були Богуславові предки до 10 століття н.е. Бо новонавернені християни зі старовірами-язичниками
особливо не панькалися.
а якої віри ви,пане, і чи ви хрещені?Судячи з дописів, у вас якісь нездорові інтенції щодо християнства в цілому, і хрещення зокрема.Скажіть-но мені своє віросповідання і я теж щось мудре сказону:)

Це як?
  • 0

#50 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 04.09.2009 – 21:39

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 09:02) писав:

а це потрібно?
Окей, запитаю інакше і щоб було ближче християнам - Христос хрестив дітей та немовлят чи дорослих людей?
  • 0

#51 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 22:04

Перегляд дописуВласюк (4.09.2009 14:59) писав:

особливо не панькалися.

для мене це не принципово, головне чиста совість)

порівняли машину і людину. бха! :)
  • 0

#52 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.09.2009 – 22:07

Перегляд допису-=VJ=- (4.09.2009 10:09) писав:

Християнства в цілому. Чули колись про "печатку божого благословіння"?

Ні. Розкажіть, будь ласка.
  • 0

#53 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 22:25

Перегляд дописуNеmesis (4.09.2009 22:39) писав:

Окей, запитаю інакше і щоб було ближче християнам - Христос хрестив дітей та немовлят чи дорослих людей?
почнемо з того що охреститись може будь-хто і дорослий і малий.
Христос приніс християнство, його до Нього не було і передавав Він свої вчення логічно що дорослим, тому і хрестив їх. а перед своїм вознесінням надав своїм учням і їх послідовникам право хрестити інших людей. тому перші християни хрестились у дорослому віці. дітей хрестять щоб з малечку ввести їх у християнську спільноту, намір цей приймають батьки і відповідають вони разом з хресними батьками.

якщо зрозуміти істину що християнство є ділом добровільним, то взагалі відпадає основа для дискусії в даній темі. опоненти намагаються сказати що хрещення дитини це порушення її вибору, насильство, свого роду. але поясніть в чому тут насильство, коли у свідомому віці усі самі вибирають свій шлях? ніхто не випалює вам хреста но лобі і не приковує до залізного хреста, живіть як хочете. батьки-християни виконують свій обов’язок, в чому тут насилля?
  • 0

#54 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 22:46

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 22:25) писав:

почнемо з того що охреститись може будь-хто і дорослий і малий.
Христос приніс християнство, його до Нього не було і передавав Він свої вчення логічно що дорослим, тому і хрестив їх. а перед своїм вознесінням надав своїм учням і їх послідовникам право хрестити інших людей. тому перші християни хрестились у дорослому віці. дітей хрестять щоб з малечку ввести їх у християнську спільноту, намір цей приймають батьки і відповідають вони разом з хресними батьками.

якщо зрозуміти істину що християнство є ділом добровільним, то взагалі відпадає основа для дискусії в даній темі. опоненти намагаються сказати що хрещення дитини це порушення її вибору, насильство, свого роду. але поясніть в чому тут насильство, коли у свідомому віці усі самі вибирають свій шлях? ніхто не випалює вам хреста но лобі і не приковує до залізного хреста, живіть як хочете. батьки-християни виконують свій обов’язок, в чому тут насилля?
Ну, бачите, прикол в тому, що Христос спочатку вчив, а потім хрестив. За Біблією він зустрічав дітей на своєму життєвому шляху, але хрестив тільки дорослих, яких вчив. І щодо "дітей хрестять щоб з малечку ввести їх у християнську спільноту" - теж непрвильно на мою думку, бо по-перше, інакше робив Христос, по-друге, далі віднесуся до баптистів, які хрестять дорослих, але до моменту хрещення також впроваджують дітей у християнську спільноту, тобто роблять те саме, що Ісус. Рішення про віру мало б бути свідомим та добровільним у випадку кожної людини. Тяжко це віднести до немовляти. ІМХО, звісно, якщо відомо, що дитина швидко помре та для душевного спокою батьків можна хрестити, але якщо ніщо не сповіщає такого, то батьки мали б віддати право вирішувати так важливу справу. І з логікою "коли у свідомому віці усі самі вибирають свій шлях?" можна обернути медаль - яка різниця не хрестити, якщо дитина у 95% прийме віру своїх батьків? Але навіть якщо так, і навіть якщо це більшість - це має бути свідоме рішення прийняте виключно одною людиною. Зацікавленою :).
А щодо насилля - ну, я написала вже, я особисто, на моєму прикладі відчула це насильством. Іншій людині, яка перестала б просто вірити або змінила віросповідання, можливо було б це пофіг, як Ви кажете, або непофіг, як у моєму випадку.

Повідомлення відредагував Nеmesis: 04.09.2009 – 22:47

• 0

#55 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 04.09.2009 – 22:51

А мені навіть у голову ніколи не приходила думка про будь-яке насильство:), аж поки тут не почитала дописи;) Дивно, але згвалтованою не почуваюсь, навпаки - вдячна батькам і родині
  • 0

#56 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.09.2009 – 22:53

Перегляд дописуNеmesis (4.09.2009 23:46) писав:

А щодо насилля - ну, я написала вже, я особисто, на моєму прикладі відчула це насильством. Іншій людині, яка перестала б просто вірити або змінила віросповідання, можливо було б це пофіг, як Ви кажете, або непофіг, як у моєму випадку.

А чому саме акт хрещення був насильством? Наскільки я розумію з Твоїх попередніх дописів, проблема була не в хрещенні, а в тому, що батьки намагалися прищепити тобі християнську релігію, коли Ти вже щось усвідомлювала. Навіть якщо б вони Тебе не охрестили, та все ж виховувати намагалися б в тому ж дусі.
  • 0

#57 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 22:59

Перегляд дописуЛастiвочка (4.09.2009 22:51) писав:

А мені навіть у голову ніколи не приходила думка про будь-яке насильство:), аж поки тут не почитала дописи;) Дивно, але згвалтованою не почуваюсь, навпаки - вдячна батькам і родині
Бо не сумніваєтесь у своїй вірі - і гаразд, Ви - ці 95%, про які я писала. Але решта вважатиме це насильством/дурницею (це вже залежить від ставлення). Це своєрідний побічний ефект. І не було б проблеми та ніяких побічних ефектів, якби хрестили на прохання. Просто, як на мене, хрестити дитину та виховати її так, щоб їй було байдуже або щоб перестала віритти - не штука. А виховати так, щоб сама попросила про це - річ гідна відзначення.

Повідомлення відредагував Nеmesis: 04.09.2009 – 22:59

• 0

#58 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 23:18

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 10:43) писав:

а шо б вам дав цей вибір?
Цікаве запитання. А що зазвичай нам дає вибір?
  • 0

#59 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 05.09.2009 – 00:05

Перегляд дописуNеmesis (4.09.2009 22:39) писав:

Ні, не хрестив Він нікого. Цікаво такий момент - при хрещенні священник говорить : "в ім"я Отця і Сина і Святого Духа". Водночас, Отець, щоб "відрізнити своїх" дав настанову обрізатись. Син - нікого не хрестив. Але обрізався. Про "участь" Святого Духу при хрещенні - Біблія взагалі нічого не каже. Хотілось би почути пояснення : ПРО ЯКУ ТРАДИЦІЮ тут дехто каже і де можна знайти в Біблії обряд хрещення немовлят, як приклад , який виконує церква ? Від початку ритуалу і до оплати за послугу.
  • 0

#60 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 05.09.2009 – 00:19

Перегляд дописуБезбожник (5.09.2009 00:05) писав:

Ні, не хрестив Він нікого. Цікаво такий момент - при хрещенні священник говорить : "в ім"я Отця і Сина і Святого Духа". Водночас, Отець, щоб "відрізнити своїх" дав настанову обрізатись. Син - нікого не хрестив. Але обрізався. Про "участь" Святого Духу при хрещенні - Біблія взагалі нічого не каже. Хотілось би почути пояснення : ПРО ЯКУ ТРАДИЦІЮ тут дехто каже і де можна знайти в Біблії обряд хрещення немовлят, як приклад , який виконує церква ? Від початку ритуалу і до оплати за послугу.
Лютерані кажуть, що хрестив. Я не буду сперечатись, чи хрестив чи не хрестив, бо знаю, що багато суперечностей у Біблії є саме у цьому питанні та інші від єдино_правильних версій викликали реформацію. Але все одно суть є одна - Христос/його учні хрестили дорослих, не дітей.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних